Avast SecureLine VPN vs NordVPN: Koho Beats koho v roce 2023?

Avast je jméno, s nímž někteří čtenáři možná již znají. Společnost Avast začala na konci 80. let jako softwarová společnost zabývající se kybernetickou bezpečností a nyní chrání více než 435 milionů počítačů na celém světě, díky čemuž je její antivirus nejplodnější anti-malware aplikací, která dnes existuje..

Pro ty, kteří se zajímají o tuto stránku produktové řady Avast, si můžete prohlédnout naši recenzi Avast Pro, ale v tomto článku se podíváme na Avast SecureLine VPN, což je Avastův software VPN. V naší recenzi VPN Avast SecureLine VPN jsme zjistili, že nabízí solidní rychlosti a zabezpečení, přičemž se stále snadno používá.

Mysleli jsme si, že by bylo vhodné provést srovnání mezi tímto titanem antivirového průmyslu a titanem VPN průmyslu, NordVPN. Když se podíváte na naši recenzi NordVPN, zjistíte, že je to jedna z našich nejoblíbenějších oblíbených položek a vyniká téměř v každé kategorii, ale rychlost.

Nastavení boje: NordVPN vs. Avast SecureLine VPN

Abychom mohli porovnat naše dva soupeřící poskytovatele VPN, vyvinuli jsme pro tyto články jednoduchou strukturu. Rozdělujeme věci do pěti kol a v každém zdůrazňujeme jeden klíčový prvek výkonu VPN. V prvním kole se podíváme na funkce, v druhém pak na ceny, pak na snadné použití, rychlost a konečně na bezpečnost. 

Každé kolo začínáme krátkým zaznamenáním toho, co hledáme a jaké varovné signály nechceme vidět. Poté diskutujeme o tom, jak funguje každá VPN v dané kategorii. Nakonec zabalíme každé kolo tím, že se podíváme na to, které VPN se povedlo lépe, a přiřaďme bod výherci v kategorii.

Kravata je možná, a pokud je tomu tak, udělíme každému poskytovateli bod za toto kolo. VPN s nejvíce body na konci je prohlášena za celkového vítěze.

1

Funkce

Stejně jako u našich úplných recenzí VPN začínáme tyto zápasy vyhodnocením funkcí, které každý poskytovatel nabízí. Hledáme několik klíčových funkcí: přepínač zabíjení a nějaký způsob, jak se automaticky připojit k VPN. 

Obě tyto funkce mají významný dopad na zabezpečení a jakákoli VPN bez jedné nebo obou z nich je téměř nepoužitelná. Kromě toho jsou funkce, jako jsou blokátory reklam nebo split tunneling, pěkné, ale získají pouze body navíc VPN a nejsou považovány za povinné.. 

Avast SecureLine VPN

Rozhraní Avast SecureLine VPN vypadá na první pohled neplodně. Směrování do nastavení pouze posiluje tento pocit prázdnoty. 

Nastavení se skládá ze tří karet, z nichž každá obsahuje pouze několik řídkých políček. Počínaje kartou Obecné je zde možnost zapnout nebo vypnout oznámení ze softwaru, zaškrtávací políčko, zda se klient spouští při spuštění, a možnost přihlásit nebo odhlásit aktualizace beta.

Avast-SecureLineVPN-Client-Network-Profile

Tato funkce beta by mohla ohrozit stabilitu vaší VPN, což Avast zdůrazňuje. Druhá karta je označena „Zabezpečení sítě“ a nabízí několik možností souvisejících s automatickým připojením VPN.

Stránka zabezpečení sítě je také místem, kde je přepínač kill, který byl pro nás ve výchozím nastavení vypnutý. Pro ty, kteří používají SecureLine VPN, doporučujeme, abyste se ujistili, že je to zapnuto, aby se maximalizovalo zabezpečení, protože bez něj by se vaše VPN mohla odpojit, aniž byste si toho všimli, a mohli byste pokračovat v online nákupech nebo prohlížení soukromých informací bez jakékoli ochrany.. 

Poslední karta neobsahuje žádná zaškrtávací políčka, ale místo toho dává uživatelům způsob instalace rozšíření prohlížeče Avast SecureLine jedním kliknutím. Přestože Avast pokrývá holé minimum funkcí, které jsme zmínili, je to všechno. Neexistují žádné další funkce kromě těch, které jsou povinné. 

NordVPN

NordVPN nemusí být nutně nejlepší, pokud jde o funkce, jak jsme viděli v článku NordVPN vs. TorGuard, ale stále má pár triků v rukávu. Počínaje základem má NordVPN robustní přepínač zabíjení, který je více než jen zaškrtávací políčko.

Je zde přepínač zabíjení na internetu, který funguje stejně jako přepínač zabíjení Avast SecureLine a další, který blokuje internetový provoz, když je VPN odpojena. Kromě toho existuje také přepínač zabíjení aplikace. To vám umožní definovat seznam programů, které NordVPN uzavře, pokud dojde ke ztrátě připojení k VPN (přečtěte si naši recenzi Astrill pro jinou službu s aplikací kill). 

nordvpn-review-killswitch

K dispozici jsou také možnosti automatického připojení, které umožňují připojení buď při spuštění aplikace nebo při detekci nedůvěryhodné sítě, což je skvělá obrana proti nebezpečím veřejné WiFi. 

Na rozdíl od Avast SecureLine VPN vám NordVPN také umožňuje zvolit, kam se VPN připojí, když se připojí automaticky. Pokud nemáte konkrétní umístění, můžete si také vybrat region, ke kterému se chcete připojit, a NordVPN automaticky vybere rychlý server.

Pokud jde o doplňky, NordVPN nedávno přidal funkci nazvanou CyberSec, která vám pomůže zůstat v bezpečí online blokováním webů pomocí pokusů o malware nebo phishing. CyberSec funguje také jako blokování reklam. 

Ačkoli to není tak účinné jako specializovaný blokovač reklam, jako jsou ty na našich 99 bezplatných nástrojích na ochranu vašeho soukromí, je to hezká funkce. NordVPN má také možnost používat zastaralé servery, což umožňuje lidem v místech, kde je použití VPN omezeno, aby se stále připojovali k síti NordVPN.

První myšlenky

Avast SecureLine VPN pokrývá nejzákladnější funkce a zastavuje se zde. NordVPN jde nad rámec možností, se základy včetně přepínače zabíjení aplikací a několika možností přizpůsobení chování automatického připojení. 

NordVPN navíc hodí řadu dalších dobrot, jako jsou blokátory reklam a malwaru a zmatené servery. Toto první kolo je pro NordVPN výhrou v suchém stavu. 

Kolo: Funkce Point for NordVPN

Logo Avast SecureLine VPN
Logo NordVPN

2

Ceny

Když nakupujete za cokoli, je jednou z prvních věcí – pokud ne první – lidé, kteří chtějí vědět, cena. Proto jsme věnovali druhou část zkoumání, ale nepřestáváme se jen dívat na cenu.

Rovněž se podíváme na to, jaký druh politiky vracení peněz je k dispozici a zda existuje nějaký druh bezplatné zkušební verze. Dále zohledňujeme, jaké druhy platebních možností jsou přijímány a co plán zahrnuje, například kolik současných připojení je povoleno. 

Avast SecureLine VPN

Avast SecureLine VPN má zbytečné množství plánů a cenových možností. Existuje možnost získat pouze licenci pro jedno zařízení pro Android nebo jeden iPhone nebo iPad, který se dodává za pár babek měsíčně.

K dispozici je také možnost získat licenci pro jediné zařízení pro stolní nebo přenosný počítač se systémem Windows nebo MacOS. Tyto plány nejsou k dispozici v měsíčním časovém rámci a musí být zakoupeny v jedno-, dvou- nebo tříletém trvání.

Všechny tři z těchto časových rámců však mají téměř stejné měsíční náklady, které přicházejí přibližně za pět dolarů. A konečně je zde také možnost zakoupit plán, který pokrývá až pět zařízení různých druhů, včetně mobilních, Windows a MacOS.

Tento plán je k dispozici ve všech čtyřech časových rámcích, od měsíce do tří let. Měsíční ceny jsou slušné, přicházejí o pár dolarů měsíčně méně než špičkové konkurenty. Roční plán to snižuje o několik dolarů, zatímco dvouletá a tříletá varianta nesnižuje měsíční cenu o více než několik desetin. 

Když přijde čas vyzkoušet, Avast SecureLine VPN přijímá buď kreditní karty nebo PayPal, ale žádné formy kryptoměny. Před nákupem nabízí společnost Avast potenciálním uživatelům týdenní bezplatnou zkušební verzi, kterou lze snadno nastavit. Pokrývá také váš nákup pomocí 30denní zásady vrácení peněz. 

NordVPN

Sestava plánů NordVPN je mnohem jednodušší než Avast SecureLine VPN. Existuje pouze jeden plán, který je k dispozici ve čtyřech časových rámcích. Měsíční cena je to, co bychom očekávali od špičkových sítí VPN, a rozhodně to není nikomu působivý obchod.. 

Roční plán však tuto cenu snižuje na polovinu, čímž se měsíční náklady téměř shodují s ročními cenami Avast SecureLine VPN. Dvou a tříleté plány společnosti NordVPN tuto cenu ještě více snižují, což z něj činí cenově výhodnější variantu, než plán pro Windows nebo Mac společnosti Avast s jedním zařízením. 

Nejen to, ale všechny plány společnosti NordVPN zahrnují až šest současných připojení. Ačkoli společnost NordVPN nenabízí žádnou bezplatnou zkušební verzi, neodpovídá 30denní politice vrácení peněz Avast SecureLine VPN. To znamená, že pokud služba nefunguje tak, jak jste očekávali, stále existuje způsob, jak získat vaši investici zpět. 

NordVPN také přijímá více typů plateb než Avast SecureLineVPN, včetně kreditních karet, PayPal, UnionPay, Alipay a dokonce bitcoinů. Ačkoli NordVPN není nepřekonatelný, pokud jde o tvorbu cen – jak jsme viděli v článku NordVPN vs. PureVPN – jeho tříleté oceňování patří k nejlepším. 

Round Two Myšlenky

Přestože VPN Avast SecureLine nabízí bezplatnou zkušební verzi, není to to nejlepší, co jsme kdy viděli (pravděpodobně by to šlo na ProtonVPN, o kterém si můžete přečíst v naší recenzi ProtonVPN). Avastova bezplatná zkušební verze je jedinou nohou, kterou má nad společností NordVPN. 

NordVPN nabízí cenový model, který je snáze srozumitelný a více připojení na účet, přijímá více způsobů platby a dokonce má lepší ceny, pokud se rozhodnete pro tříletou možnost. Přestože je stanovení ceny jednoho mobilního zařízení Avast SecureLine obtížné, tento plán je výklenkem, o který by mnoho lidí nemělo zájem.

Kolo: Cenový bod pro NordVPN

Logo Avast SecureLine VPN
Logo NordVPN

3

Snadnost použití

Snadné použití je něco, co je obtížné objektivně určit, ale je to stále něco, co je nepopiratelně důležité. Dobře konstruovaný softwarový nástroj může usnadnit složité úkoly, zatímco špatně navržený může způsobit, že jednoduché úkoly budou frustrující a časově náročné.. 

V tomto kole popisujeme rozvržení jednotlivých sítí VPN a to, jaké to je použít. Hledáme vysoké a nízké problémy a dokonce se snažíme způsobovat trošku zmatku v softwaru tím, že způsobujeme náhodné odpojení a otevírá další náročné softwarové programy, zatímco běží VPN, aby se pokusil způsobit selhání a nestabilitu. 

Avast SecureLine VPN

Jak jsme již viděli v sekci funkcí, Avast SecureLine VPN zaujímá velmi minimalistický přístup ke svému uživatelskému rozhraní. Okno je o něco větší než většina VPN, ale do tohoto prostoru je jen velmi málo.

Téměř dvě třetiny okna je obsazeno přepínačem pro připojení a odpojení VPN. Pod touto hodnotou zobrazuje vaši IP, pokud není chráněna, a vaši chráněnou IP a dobu připojení, jakmile zapnete VPN.

Avast-SecureLineVPN-Client-Disconnected

Ve spodní třetině okna se zobrazuje text země, kterou jste aktuálně vybrali, a název místa v textu. K dispozici je tlačítko s názvem „změnit umístění“, které rozšiřuje úplný seznam serverů, který po otevření a správném uspořádání zabírá celé okno..

Můžete procházet všechna dostupná místa v abecedním seznamu nebo si vybrat jednu z karet vlevo, která obsahuje místa seskupená podle kontinentu, jakož i několik dalších karet pro věci, jako jsou dedikované streamingové servery. 

Nastavení – vidíme-li jich jen málo – je snadné najít. Všechny možnosti jsou také vysvětleny v řádku nebo dvou, aby pomohly uživatelům VPN poprvé najít cestu. Klient je stabilní a nezaznamenali jsme žádné pády, ale byla tu jedna zvláštnost softwaru.

Když kliknete a přetáhnete okno a pohybujete se po něm, způsobí to podivný nízkofrekvenční efekt. Okno se pohybuje pomaleji než myš a posouvá se koktavějším způsobem než hladce. Po uvolnění myši nebo po změně směru se bude pohybovat o sekundu nebo dvě, takže je téměř nemožné umístit okno tam, kam chcete..

Celkově se klient Avast SecureLine VPN jeví jako ohnivé a zapomenuté řešení pro ty, kteří se nechtějí potýkat s jakýmkoli nastavením, ale má také do očí bijící vadu, která zpomaluje celý počítač na okamžik, když je táhne kolem. 

NordVPN

I na první pohled se rozhraní společnosti NordVPN cítí lépe než u Avast SecureLine VPN. Spíše než mít velké a většinou prázdné okno, pravé dvě třetiny klienta zabírá mapa, která zobrazuje všechna dostupná místa s modrými značkami.. 

Můžete kliknout na značku v požadovaném umístění připojení, nebo můžete použít seznam serverů na levé straně okna. NordVPN nemá žádné možnosti seskupování jako Avast SecureLine VPN, ale má vyhledávací lištu, která pomůže najít místa. 

nordvpn-review-server-navigation

Pokud jde o nastavení, má NordVPN mnohem více co nabídnout než Avast SecureLine VPN, ale je dobré ho udržet spravovatelným. K dispozici jsou pouze tři karty nastavení a jedna pro informace o účtu.

Tři karty nastavení jsou „obecné“, „automatické připojení“ a „pokročilé“. „Obecná“ stránka obsahuje většinu funkcí, které většina uživatelů bude někdy potřebovat, a stránka „automatické připojení“ je přesně pojmenována a obsahuje všechna příslušná nastavení, jak a kdy se VPN připojuje automaticky. 

Karta „Pokročilé“ obsahuje možnosti protokolu a DNS, se kterými se většina uživatelů nebude muset obtěžovat. Klient NordVPN je dobře optimalizovaný a potřebuje jen malé doušky systémových prostředků. Nedokázali jsme vyvolat žádné havárie nebo problémy se softwarem a vše běží hladce, když je klient otevřený, ať už se připojuje, je již připojen nebo jen nečinný.. 

Kolo tři myšlenky

Klient Avast SecureLine VPN je efektivní a snadno použitelný. Zdá se, že pomocí výše uvedených funkcí se Avast zaměřil na vytvoření VPN, kterou by mohl kdokoli snadno používat, a v mnoha ohledech dosáhl toho, že.

Měli jsme však problém s přetažením okna, které u NordVPN nebylo. Menší, ale ještě robustnější rozložení designu na mapě založené na mapě NordVPN, se propůjčuje svým uživatelským přívětivostem. NordVPN se účastní tohoto kola, hlavně kvůli problému Avast SecureLine VPN s přemístěním okna.

Kolo: Snadné použití bodu pro NordVPN

Logo Avast SecureLine VPN
Logo NordVPN

4

Rychlost

Ve čtvrtém kole se vzdalujeme od sféry subjektivního a vstupujeme do světa tvrdých dat. Abychom otestovali rychlost každé VPN, změřili jsme ping čas, rychlost stahování a rychlost uploadu každé VPN na pěti různých místech, od prakticky vedlejších dveří po celém světě. 

Porovnáme to s naším kontrolním měřením bez VPN, abychom viděli, jak dobře si každý poskytovatel vede. Testování provádíme také v reálném světě, abychom potvrdili naše výsledky na papíře načtením některých streamovaných videí a stažením některých větších souborů, abychom zjistili, jak to jde. 

Avast SecureLine VPN

Avast SecureLine VPN trvá trochu času, než se vytvoří připojení, od přibližně pěti sekund po celou dobu až 10 sekund. Po připojení se výkon v jednotlivých zemích výrazně liší.

Umístění: Ping (ms) Stáhnout (Mbps) Nahrát (Mbps)
Nechráněné (Spojené království) 13 194,30 12.24
Německo 49 191,78 9,74
Rusko 114 39,39 6,03
Brazílie 228 41,30 1.12
NÁS. 85 75,04 2,62
Jižní Korea 472 18,94 3,07

V USA a Velké Británii jsme zaznamenali velmi slušný výkon s nízkými časy ping a rychlostí tříciferného stahování. V Japonsku a Brazílii však výkon výrazně poklesl. Časy pingů byly stále v rozumu, vzhledem k obrovským vzdálenostem, ale rychlost stahování klesla na použitelné – i když nevýrazné – úrovně.

Když přišel čas na skutečné testování výkonu Avast SecureLineVPN, zjistili jsme, že věci jsou trochu pomalé, než začít. Spuštění načítání webů a videí by trvalo další dvě až tři sekundy, ale jakmile se věci začnou načítat, zdálo se, že všechno funguje normálně. Po počátečním načítání videa byla výchozí hodnota 1080p a nebylo nutné vyrovnávací paměť.

NordVPN

Jak jsme již mnohokrát diskutovali, například v článku NordVPN vs. IPVanish, měl NordVPN nějaké problémy, pokud jde o poskytování konzistentních rychlostí. Ve skutečnosti z tohoto důvodu dokonce získala nečestné zmínky v našem nejrychlejším zaokrouhlování služeb VPN.

Umístění: Ping (ms) Stáhnout (Mbps) Nahrát (Mbps)
Nechráněný 9 165,5 10,57
US # 2479 23 133,53 8,87
Velká Británie # 201 153 34,78 6,06
Nizozemsko # 66 145 66,91 5,39
Japonsko # 69 159 132,83 3,31
Dvojitá VPN (USA do Kanady # 4) 79 20,48 8,64

Z jednoho serveru na druhý, a to i na stejném místě, se mohou rychlosti pohybovat od výborných po prakticky nepoužitelné. Zdá se, že přijde na štěstí losování a většinu času jednoduše odpojením a opětovným připojením to můžete napravit připojením k jinému serveru.. 

To znamená, že jsme tento problém vlastně nezažili po celou tu dobu, což znamená, že na tomto problému může pracovat společnost NordVPN. V našem testování tohoto článku byly rychlosti na všech úrovních vysoké, přičemž každé místo vracelo rychlost stahování a odesílání trojmístných čísel. 

Pokud jde o použití v reálném světě, výkon je stejně dobrý, jak naznačují čísla. Dokonce i nejvzdálenější server v Japonsku se cítil velmi citlivě a před zahájením načítání se vyskytlo jen velmi malé znatelné zpoždění. Dokázali jsme snadno sledovat videa ve formátu 1080p, dokonce i při rychlosti 60 snímků za sekundu, bez jakýchkoli problémů s vyrovnáváním. Jedinou stížností, kterou můžeme uplatnit, je, že stejně jako Avast SecureLine VPN může i NordVPN chvíli trvat, než se naváže spojení. 

Není neobvyklé, že se na připojení NordVPN bude muset čekat asi 10 sekund, a jakmile bude připojeno, může to být trochu pomalých na dalších 10 sekund. Podívejte se, jak to porovnáme s naší nejrychlejší VPN v našem kusu ExpressVPN vs NordVPN.

Kolo čtyři myšlenky

Přestože se NordVPN v minulosti ukázalo jako problematické, jeho výkon v našem testování tohoto článku vykazuje známky zlepšení. Každý jednotlivý server, který jsme testovali, měl vynikající rychlost na papíře a provedl se stejně dobře, jako by naznačovala čísla v našem testování v reálném světě. 

Avast SecureLine VPN byla použitelná napříč deskou, ale měla mnohem více variací mezi jednotlivými servery než NordVPN. Avast SecureLine VPN se také cítil méně citlivý než NordVPN a chvíli trvalo, než se webové stránky začaly načítat, zatímco NordVPN se cítil okamžitě porovnáním. 

Kolo: Bod rychlosti pro NordVPN

Logo Avast SecureLine VPN
Logo NordVPN

5

Bezpečnostní & Soukromí

NordVPN doposud zvítězil v každém kole, takže skóre bylo čtyři na žádné, což znamená, že je nemožné, aby Avast SecureLine VPN zvítězila celkově, navzdory tomuto závěrečnému kole. To znamená, že jsme uložili, co by mohlo být nejdůležitější částí pro poslední: zabezpečení a soukromí. 

V tomto kole se podíváme na to, jaké protokoly a šifrování každá VPN používá, a testujeme na věci, jako jsou úniky DNS. Také se podíváme zpět na historii každé VPN, abychom zjistili, zda existuje záznam o zabezpečení nebo pozadí porušení. 

Kromě toho se ponoříme do zásad ochrany osobních údajů každého poskytovatele, abychom zjistili, jaký druh informací se shromažďuje a jak se používají. 

Avast SecureLine VPN

Jak jsme již zmínili, Avast SecureLine VPN nedává uživatelům mnoho možností, takže protokol i šifrování jsou uzamčeny a závisí na zařízení, které používáte.. 

Pro ty, kteří používají zařízení Windows a Android, používá Avast SecureLine VPN protokol OpenVPN. Pokud se podíváte na rozpis protokolu VPN, uvidíte, že se jedná o vysoce důvěryhodný protokol s otevřeným zdrojovým kódem. 

Ti na zařízeních iOS a macOS však budou používat IKEv2, který je méně bezpečný než OpenVPN, ale stále nabízí slušnou úroveň ochrany. Pro šifrování Avast SecureLine VPN spáruje oba protokoly s AES-256, což je špičkové šifrování. 

Spíše než mít zásady ochrany osobních údajů, které se konkrétně vztahují na SecureLine VPN, má Avast jednotnou politiku ochrany osobních údajů, která pokrývá všechny její produkty a služby. Z tohoto důvodu je politika expanzivní a pokračuje pro ohromujících 39 stránek. 

Úplně na konci tohoto 39stránkového eposu jsou informace, které se konkrétně týkají VPN. V této části se uvádí, že Avast SecureLine VPN shromažďuje informace, včetně toho, jaký operační systém používáte, část vaší IP adresy (i když nestačí na její identifikaci) a server, který používáte.

V dalších částech zásad ochrany osobních údajů jsou dále uváděny věci jako „informace o vašich zájmech“ jako věci, které o vás může Avast shromažďovat. V této politice je také ukázáno, že informace, které shromažďuje Avast, jsou sdíleny s mnoha třetími stranami. 

Samotná délka těchto zásad ochrany osobních údajů a některé formulace v celém textu se trochu týkají a neposkytují jasný obrázek o tom, jak moc se Avast chce dozvědět o vás prostřednictvím používání svých produktů.. 

NordVPN

Stejně jako Avast SecureLine VPN neposkytuje společnost NordVPN skutečnou volbu pro zákazníky, pokud jde o protokol a šifrování. Místo toho uzamkne uživatele do kombinace OpenVPN a AES-256, což je právě to, co se stalo, přesně to, co navrhujeme, aby většina lidí používala. Toto kombo nabízí solidní výkon a vynikající zabezpečení.

Jak však možná víte, kdo z vás věnuje pozornost technologickým zprávám, NordVPN nedávno utrpěl narušení bezpečnosti. V krátkosti, hackeři dokázali ukrást TLS klíč, který jim umožnil zahájit útok nazývaný „muž uprostřed“.

To znamená, že hackeři mohli nastavit server tak, aby vypadal, jako by to byl jeden ze serverů ve skutečné síti NordVPN. Uživatelé se mohli nevědomky připojovat k tomuto falešnému serveru, což hackerům poskytovalo přístup k jejich informacím. 

Stejná zranitelnost byla od té doby objevena v jiných sítích VPN a společnost NordVPN tento problém vyřešila a nadále pracuje na zajištění toho, aby se tento druh věcí už nikdy nemohl opakovat, ale bez ohledu na to se jedná o trvalou skvrnu v záznamech NordVPN..

V návaznosti na zásady ochrany osobních údajů udržuje NordVPN věci stručné a dělá přiměřeně dobrou práci, aby se vyhnul nadměrnému legálnímu žargonu. Jediné, co od vás NordVPN potřebuje k založení účtu, je e-mailová adresa a nic vám nebrání v používání falešné zprávy pro tento účel.

VPN sama neshromažďuje žádné identifikační údaje. Shromážděná data týkající se vašeho používání VPN jsou omezena na věci, jako je zatížení serveru, které se používá k údržbě sítě.

Kolo pět myšlenek

VPN NordVPN i Avast SecureLine VPN nabízejí to, co považujeme za zlatý standard pro zabezpečení VPN: OpenVPN a AES-256. Avast SecureLine VPN to však nabízí pouze na určitých platformách, zatímco NordVPN nedávno došlo k závažnému narušení bezpečnosti. 

Společnost NordVPN vytvořila solidní zásady ochrany osobních údajů, které jsou přiměřeně krátké a napsané způsobem, kterému může porozumět téměř kdokoli. Avast, na druhé straně, má směšně dlouhou politiku ochrany osobních údajů, která vám často může poskytnout více otázek než odpovědí. 

Mezi porušením zásad společnosti NordVPN a zásadami ochrany osobních údajů VPN Avast SecureLine VPN se zdá, že oba tito poskytovatelé potřebují trochu vyčistit své činy. Toto kolo končí remízou.

Kolo: Zabezpečení & Soukromí Žádný jasný vítěz, body za oba

Logo Avast SecureLine VPN
Logo NordVPN

6

Závěrečné myšlenky

NordVPN při vítězství pět ku jedné dokázala, proč je to jedna z nejplodnějších VPN na současném trhu. Překonal Avast SecureLine VPN od začátku do konce s vyššími rychlostmi, více funkcemi a uživatelsky přívětivějším rozhraním. 

Vítěz: NordVPN

Z nějakého důvodu se antivirové společnosti potýkají s konkurencí na trhu VPN, jak jsme viděli v jiných případech, například při kontrole VPN v Bitdefenderu. Zdá se, že druh specializace, která je nutná pro konkurenci na trhu VPN, a požadované investice do sítě vytvářejí překážku vstupu pro firmy v jiných částech světa kybernetické bezpečnosti.. 

Pokud jste některou z těchto sítí VPN již dříve použili, rádi v nich slyšíme vaše myšlenky v komentářích níže. Jako vždy, díky za čtení.