Nejlepší šifrovací software roku 2023: Boxcryptor, NordLocker a další

Pokud jde o ochranu vašich dat před počítačovou kriminalitou, je těžké překonat šifrovací software. Přestože byste měli používat zabezpečený antivirový program, správce hesel a VPN, nejlepším způsobem ochrany souborů je jejich přímé šifrování. V této příručce se chystáme rozebrat nejlepší šifrovací software, abyste si mohli uchovat svá data v bezpečí. 

Máme šest možností, z nichž některé jsou zdarma a jiné jsou placené. Bez ohledu na to, každý přináší svůj jedinečný vkus na stůl, ať už ve funkcích, použitelnosti nebo bezpečnosti. Poskytneme stručný přehled každého softwaru, takže pokud se chcete dozvědět více, přečtěte si naši specializovanou recenzi. 

Pokud chcete vynechat hooplu, zaregistrujte se u účtu u Boxcryptoru. I když budete muset zaplatit prémiový plán, abyste dostali vše, co Boxcryptor nabízí, cena za to stojí. Od použitelnosti po funkce až po zabezpečení dostane Boxcryptor vše v pořádku, takže pokud chcete rychlý kus softwaru, je to ten pravý pro vás. 

Nejlepší šifrovací software

  1. Boxcryptor
  2. Cryptomator
  3. NordLocker
  4. AxCrypt
  5. BitLocker
  6. VeraCrypt

1. Boxcryptor

Na trhu plném šifrovacího softwaru s otevřeným zdrojovým kódem používá Boxcryptor komerční přístup. Ačkoli to není tak flexibilní pro technologické matice, Boxcryptor si to vymyslí s hustě uzavřeným systémem, který funguje za všech okolností. Ceny jsou také správné, s velkorysým bezplatným tarifem a nízkými cenami pro podniky. 

boxcryptor-slider1

Nejvýraznější je dostupnost Boxcryptoru. Trvá to, co je obvykle technický kus softwaru, a činí jej přístupným. Po instalaci aplikace okamžitě najde složky cloudového úložiště nainstalované ve vašem systému a přidá je jako umístění. Odtud jde jednoduše o přetažení souborů a složek na správné místo; budou automaticky šifrovány. 

boxcryptor-account-link

Sdílení je hračka s Boxcryptorem podporujícím více než 30 cloudových služeb úložiště, ale šifrované soubory můžete také sdílet přímo. Koncový uživatel bude samozřejmě potřebovat účet Boxcryptor pro přístup k šifrovaným datům. Je to však zcela zdarma. Protože Boxcryptor podporuje omezený bezplatný plán, bezpečné sdílení osobních údajů není problém. 

Boxcryptor zatrhne všechny, dobře, krabice, které by měl s rozumnou cenou, vynikající bezpečností a úžasnou podporou platformy. Chcete-li se dozvědět více, přečtěte si naši úplnou recenzi Boxcryptoru nebo si zdarma prohlédněte, jak se vám to líbí.

2. Cryptomator

Cryptomator je jednou z mnoha vidlic TrueCrypt, která patří mezi naše nejlepší alternativy TrueCrypt. Ačkoli v porovnání s Boxcryptorem chybí funkce, Cryptomator to nahradí vynikající použitelností a spolehlivou bezpečností. Pokud hledáte bezplatný šifrovací nástroj, Cryptomator je pro vás. 

cryptomator-review-zašifrovaná složka

Na rozdíl od Boxcryptoru je Cryptomator zcela zdarma. Pokud se rozhodnete, můžete darovat použití softwaru, ale není to nutné. Vzhledem k tomu, jak snadné je Crytomator používat, je skutečnost, že je zdarma, šokující. To znamená, že nedostatek cenovky přichází s několika upozorněními, zejména pokud jde o funkce. 

Cryptomator není nejlepší šifrovací software kvůli jeho nedostatečné integraci se službami třetích stran. Soubory můžete uložit pomocí libovolné cloudové služby, ale místo generování jediného šifrovaného úschovny vytvoří Cryptomator hierarchii složek. To může způsobit přetažení souborů do správné složky trochu neohrabaný. 

Přesto je Cryptomator zdarma, přestože se cítí jako placený software. Chybí vám šifrování na plný disk, ale pokud jde o šifrování zdarma, Cryptomator je těžké porazit. Chcete-li se dozvědět více, můžete si přečíst celou naši recenzi na Cryptomator, nebo si ji stáhnout a vyfotografovat sami.

3. NordLocker

NordLocker je nejnovější z obří technologické společnosti Tefincom za společnostmi NordVPN a NordPass. Ačkoli NordLocker není tak bohatý na funkce jako jeho protějšek virtuální soukromé sítě, stále je to rozumný nástroj pro šifrování souborů. 

nordlocker-review-windows

To dělá náš seznam, protože jeho snadné použití. NordLocker je vybaven rozhraním Průzkumníka Windows, které zobrazuje vaše šifrované soubory a složky. Na rozdíl od Cryptomatoru jste požádáni o vytvoření skříňek, které jsou uloženy jako jeden soubor v počítači. Přestože vypadají jako jeden soubor v zašifrované podobě, může mít vaše skříňka hierarchii celé složky.

nordlocker-review-create-locker

Zabezpečená data nejsou pro společnost NordLocker problémem s neomezenou podporou přípon a velikostí souborů. Pro privilegium této neomezené podpory však budete muset zaplatit docela penny. Přestože se jedná o omezený bezplatný plán, je NordLocker jedním z nejdražších kusů šifrovacího softwaru, který je k dispozici.. 

Plán zdarma je spíš zkušební, s tím, že společnost NordLocker omezila vaše data pouze na 5 GB. Přesto software stojí nad svými konkurenty s úžasně intuitivním rozhraním. Můžete si přečíst naši recenzi společnosti NordLocker, abyste se o tom dozvěděli více, nebo si zdarma stáhnout plán a zjistit, jak se vám to líbí.

4. AxCrypt

AxCrypt, původně vydaný v roce 2001, je jedním z nejstarších dostupných šifrovacích programů. Je to solidní nástroj s mnoha možnostmi zabezpečení a ochrany osobních údajů. Musíte však dostat zákopy, aby byla co nejúčinnější. Výchozí nastavení, které aplikace AxCrypt nainstaluje, ponechává některé soubory zranitelné. 

umístění axcrypt-review-folder-

Záleží na tom, jak AxCrypt zpracovává podsložky. Ve výchozím nastavení AxCrypt nešifruje podsložky v šifrované složce. To znamená, že můžete přetáhnout několik složek do nadřazené složky a nebudou šifrovány. Naštěstí můžete zapnout možnost „zahrnout podsložky“ a tento problém obejít. 

Jinak je AxCrypt skvělý. K dispozici jsou bezplatné a prémiové plány, i když doporučujeme placenou verzi. To vám dává možnost mezi 128bitovým nebo 256bitovým šifrováním AES, zatímco bezplatný plán obsahuje pouze první. Přesto používá šifrování AES, takže vaše soubory jsou zabezpečené. 

windows-axcrypt-review-windows

AxCrypt zaostává v několika klíčových oblastech a umisťuje jej dále na náš seznam. Přesto je v šifrovacím softwaru slušná volba. Plán zdarma je velkorysý, přestože je méně bezpečný, a možnosti sdílení jsou vynikající. Více se o nich můžete dozvědět v naší recenzi AxCrypt nebo si zdarma stáhnout zkušební verzi a zjistit, jak se vám to líbí.

5. BitLocker

Pokud hledáte snadno použitelný kus šifrovacího softwaru, nebude to pohodlnější než nástroj BitLocker. Pokud nevíte, BitLocker je šifrovací nástroj dodávaný se všemi verzemi systému Windows. Ačkoli to není tak skvělé, pokud jde o šifrování souborů, BitLocker má schopnost šifrovat celý svazek. 

windows-bitlocker

Z tohoto důvodu bychom ji nenazvali jako software pro šifrování souborů, stejně jako ostatní možnosti v tomto seznamu. Ačkoli jsou vaše soubory technicky šifrovány, BitLocker je nezpracovává na úrovni souborů nebo složek. Spíše jde o nástroj šifrování disku, který může chránit celý pevný disk nebo konkrétní svazek na pevném disku. 

To znamená, že byste neměli používat BitLocker bez obav. Protože se nejedná pouze o šifrování souborů, je BitLocker náchylný k útokům studeného spuštění, když je šifrovaný disk zaveden z vyměnitelného média. BitLocker klíče jsou navíc uloženy v systémové paměti, což je vystavuje dalším útokům. 

Ačkoli byste si měli být vědomi těchto bezpečnostních problémů, neměli by vás odvrátit od nástroje BitLocker. Protože je zaměřen lokálně, útočník by musel získat přístup k vašemu počítači, aby zneplatnil šifrování. BitLocker je stále vynikajícím nástrojem pro uživatele Windows Pro a Enterprise, kteří potřebují šifrování celého disku.

6. VeraCrypt

VeraCrypt je jedním z nejpopulárnějších dostupných vidliček TrueCrypt, který vychází ze zdrojového kódu TrueCrypt poté, co byl v roce 2014 ukončen. Přestože je obtížné používat, je VeraCrypt vysoce přizpůsobitelný, díky čemuž patří mezi nejlepší šifrovací software pro techniky.

připojeno k veracrypt-review-drive

Než se dostaneme k funkcím, měli bychom zmínit, že VeraCrypt je zcela zdarma šifrovací software. Postrádá některé funkce kvality života, které vidíte u Boxcryptoru a NordLockeru, ale za nízkou cenu zdarma je těžké si stěžovat. Můžete přispět na projekt, pokud chcete, který jde přímo do malého vývojového týmu. 

Na rozdíl od výše uvedených nástrojů poskytuje VeraCrypt šifrování souborů i šifrování celého disku a systému. To znamená, že systém Windows zpracovává vše jako svazek. Před uložením všech souborů je třeba vytvořit svazek a určit jeho velikost. Bez ohledu na to, kolik dat je v svazku uloženo, zobrazí se jako velikost, kterou jste zadali při nastavování softwaru. 

Existuje také několik jedinečných funkcí, pokud jde o věrohodnou popření. Pokud chcete, můžete skrýt svazek v rámci svazku a dokonce i operační systém v rámci operačního systému. 

To znamená, že i kdyby vás někdo osobně ohrožoval, můžete místo skutečného operačního systému zavést falešný operační systém nebo svazek. Více se o tom můžete dozvědět v naší úplné recenzi VeraCrypt. 

Co je šifrovací software?

Šifrovací software je přesně to, co zní: software, který umožňuje šifrovat soubory a složky. Existuje však několik různých typů šifrovacího softwaru. Nejběžnější je software pro šifrování souborů, který, jak název napovídá, umožňuje šifrovat soubory a složky. 

Důležité je poznamenat si, na jaké úrovni probíhá šifrování. Systém Windows nebo jakýkoli operační systém, který používáte, stále dokáže zpracovat šifrovaný soubor nebo složku, jako by to byl jakýkoli jiný soubor. Tyto šifrovací nástroje jsou nejužitečnější pro sdílení dat, protože pro sdílení několika souborů nemusíte šifrovat celý disk.. 

Pokud chcete zašifrovat pouze jeden soubor, budete muset použít software pro šifrování souborů. Šifrování jednotky je naproti tomu jako online zálohování. Software pro šifrování disku může místo manipulace se soubory a složkami zabezpečit celý pevný disk nebo svazek. 

Software pro šifrování svazku je to, co byste měli dodržovat při sezení dat nebo dat, ke kterým nepotřebujete konzistentní přístup. Tím je zajištěna bezpečnost celé jednotky a její hierarchie, takže věci jako struktura složek a názvy souborů nebudou čitelné, dokud nebudou data dešifrována..

Výběr nejlepšího šifrovacího softwaru

Výběr nejlepšího šifrovacího softwaru začal se zabezpečením. Jádrem by mělo být 256bitové šifrování AES, protože software využívající cokoli méně nestojí za to ztrácet čas. Pro nás nejde o lokální šifrování, ale o to, jak je váš účet ověřen a jak jsou vaše šifrované soubory synchronizovány mezi zařízeními. 

Většina šifrovacího softwaru je zabezpečená, a pokud se budete držet některé z výše uvedených možností, budete v pořádku. Software, který vám umožní používat cloud a sdílet soubory, však představuje větší riziko, protože aktivně přenášíte šifrované soubory přes internet. Aby mohl příjemce dešifrovat soubor, potřebuje klíč, který je také se souborem přenesen. 

Mimo zabezpečení je klíčovým problémem použitelnost. Software pro šifrování souborů může být skličující, takže je nezbytný efektivní proces šifrování. Ochrana dat by nakonec neměla být obtížná.

Nakonec jsme uvažovali o ceně. Systém Windows zahrnuje bezplatný šifrovací nástroj BitLocker a je k dispozici spousta bezplatných šifrovacích nástrojů třetích stran. Nejsme proti šifrovacímu softwaru, který účtuje poplatek. Pokud se to však rozhodne, poplatek musí být odůvodněn dalšími funkcemi, hlubší integrací a vysoce použitelným rozhraním.

Jak šifrovat vaše soubory

Konkrétní šifrování souborů vyžaduje software pro šifrování souborů. Jak je uvedeno výše, jedná se o software, který zpracovává soubory a složky, nikoli celý svazek disku nebo jednotky. Proces se v různých částech softwaru trochu mění. V systému Windows však obvykle můžete věci zpracovat pomocí Průzkumníka Windows. 

Existuje však několik věcí, kterým byste měli věnovat pozornost, zejména pokud jde o šifrované složky. To, že je složka šifrována, nemusí nutně znamenat, že jsou v ní obsaženy i složky obsažené v této složce. Nejmodernější software řeší problémy s podsložkami, ale mějte to na paměti při pokusu o zabezpečení souborů. 

Šifrování souborů nemusí být také vedlejším produktem šifrování složek. Zkontrolujte proto v šifrované složce, zda jsou vaše data v bezpečí. V nejlepším případě vytvoří software, který používáte, jediný soubor obsahující data pro vaše soubory, složky a strukturu složek, které můžete pomocí softwaru připojit..

Závěrečné myšlenky

Pokud jde o šifrovací software, existuje spousta možností, bez ohledu na to, zda chcete jít s otevřeným zdrojovým kódem nebo se držet Windows BitLocker. Dokud ale půjdete s jedním z výše uvedených návrhů, budete v bezpečí. To znamená, že Boxcryptor doporučujeme nejvíce, nejen proto, že se snadno používá, ale je také bohatý na funkce. 

Co si ale myslíte? Chybí nám nějaký software? S jakou možností jdete? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.