Nejlepší ochrana před krádeží identity zdarma do roku 2023

Ochrana proti krádeži identity je velký podnik – stačí se podívat na našeho nejlepšího průvodce ochranou proti krádeži identity – ale přesto existuje spousta kroků, které můžete udělat sami, zdarma. Ačkoli vás bezplatné služby ochrany před krádeží identity nedostanou až k placenému plánu, existují i ​​další možnosti. 

V tomto průvodci nejlepší bezplatnou ochranou proti krádeži identity se chystáme spustit pět možností, které zajistí vaši identitu v bezpečí, aniž by byly ohroženy další aspekty zabezpečení online. Koneckonců, důvěra společnosti s číslem sociálního zabezpečení a informacemi o bankovním účtu pro bezplatnou službu by neměla být brát na lehkou váhu. 

Níže uvedené možnosti vás ochrání zdarma, ale často přicházejí s reklamami na upgrade nebo jinými ustanoveními o servisu. To znamená, že nebudete muset platit desetník, abyste zůstali v bezpečí. Čtěte dále a zjistěte, jaké jsou nejlepší tipy na ochranu identity zdarma, a také několik možností, jak problém vyřešit sami.

Výběr nejlepší ochrany před krádeží identity zdarma

Výběr ochrany proti krádeži identity je jako snažit se projít minovým polem. Každá služba, která prohlašuje, že je zdarma, zatímco požaduje citlivé informace, jako je vaše číslo sociálního zabezpečení, je podezřelá. Dotázali jsme se na každou službu, se kterou jsme se setkali vícekrát, abychom zajistili, že s vašimi daty nebude probíhat žádná legrace. 

To znamená, že pokud máte obavy o bezpečnost vašich dat, je nejlepší jít s placenou službou. Jak vidíte v našem přezkumu IdentityForce, platby s sebou přinášejí určité výhody, včetně většího pokrytí, lepších studijních zdrojů a robustnějšího sledování. Pokud jste však připoutáni k hotovosti, existují způsoby, jak získat bezplatnou ochranu. 

Bohužel to není tak jednoduché, jako najít bezplatnou službu a jít s ní. Jak brzy uvidíme, většina možností by měla obsahovat hvězdičku. Jsou technicky zdarma, ale nemusí nabídnout plnou ochranu nebo mohou vyžadovat, abyste již měli nějaké jiné předplatné. 

Během našeho hledání jsme se také museli ptát, jaká je ochrana proti krádeži identity. Je to široký pojem, a když jsme hledali bezplatné služby, museli jsme být kreativní. Pro účely této příručky jsme nutně nenašli poskytovatele, kteří nabízejí komplexní ochranu. Koneckonců je třeba požádat o bezplatnou službu. 

Spíše jsme hledali služby, které by mohly nabídnout alespoň jednu část ochrany před krádeží identity, jako je sledování úvěru nebo obnovení identity. Existuje několik, které pokrývají všechny základny, ale většina ne. Pokud je to to, co hledáte a jste ochotni zaplatit za vaši ochranu, přečtěte si recenzi naší Identity Guard.

Nejlepší ochrana před krádeží identity zdarma: AAA ProtectMyID Essential

ProtectMyID společnosti AAA je placená služba ochrany před krádeží identity. Neexistuje žádný způsob, jak ji obejít. Ačkoli to není tak drahé jako LifeLock (přečtěte si naši recenzi LifeLock o tom více), ProtectMyID běží minimálně 11 $ měsíčně za plné pokrytí. To znamená, že pokud už jste členem AAA, můžete získat základní ochranu pomocí „základního“ plánu zdarma.

best-free-identity-theft-protection-aaa-essential

„Základní“ plán není kompletní sada ochrany, ale je stále vhodný pro balíček zdarma. Zahrnuje sledování úvěrů s Experianem, úvěrovou zprávu o registraci, podporu řešení podvodů a 10 000 dolarů v pojištění proti krádeži identity. 

  ExpressVPN vs PIA: Dva rychlé VPN VPN se odehrají v roce 2023

Není to nic ve srovnání s pokrytím 1 000 000 USD, které nabízí ID Watchdog, ale za nízkou cenu zdarma je těžké si stěžovat (přečtěte si naši recenzi ID Watchdog). Mimo to je plán neplodný. „Základní“ zahrnuje ztracenou ochranu peněženky, ale to je o tom. I když pro sledování vašeho kreditu a získání úplného přehledu není „základní“ ProtectMyID špatnou možností, pokud již jste členem AAA.

Další důvody, které se nám líbí AAA ProtectMyID Essential

Pokud se rozhodnete, že se vám líbí ochrana před krádeží identity ProtectMyID společnosti AAA, můžete upgradovat na „luxusní“ nebo „platinová“. „Luxusní“ plán rozšiřuje sledování úvěrů o Equifax a TransUnion a zavádí se s Experian VantageScore. Kromě toho je pojištění navýšeno na 1 000 000 USD a je zahrnuto i sledování temného webu. 

Za 11 $ měsíčně je „luxusní“ hodně. Můžete získat levnější ochranu proti krádeži identity – například si přečtěte naši recenzi ochrany proti krádeži identity ADT – ale ne s funkcemi nabízenými společností AAA. Pokud chráníte rodinu, můžete do svého účtu přidat až 10 dětí, každý za 3,95 $ měsíčně. 

Na vrcholu řady je „platina“, což je jen o 5 $ více než „luxusní“. Přidává však jen několik dalších funkcí. Sledování kreditu je rozšířeno o upozornění na využití, vaše sociální média jsou monitorována a AAA bude sledovat vaše informace o výplatních půjčkách a seznamech sexuálních delikventů pro vaše informace. 

Bez ohledu na to, jaký plán si vyberete, získají členové AAA Premier slevu na „luxusní“ a „platinovou“. Pokud již jste členem AAA, není při vyzkoušení bezplatné služby žádná újma. Pokud se vám líbí, upgrade stojí za to.

Pravdivost

TrueIdentity je služba nabízená společností TransUnion, jednou ze tří hlavních úvěrových kanceláří. Není překvapením, že ochrana se vztahuje pouze na vaši zprávu TransUnion, takže pokud chcete sledovat své skóre u společností Equifax a Experian, máte štěstí. Přesto je hlášení TransUnionu obvykle placenou službou (příklad si můžete přečíst v recenzi myFICO).

best-free-identity-theft-protection-trueidentity

Volání TrueIdentity služby ochrany před krádeží identity je však trochu velkorysé. TrueIdentity nenabízí žádné hluboké skenování. Spíše se zaměřuje pouze na vaši zprávu TransUnion a sleduje ji, zda v ní nejsou kritické změny. To znamená, že vám bude nabídnuto neomezené obnovení vašeho skóre. 

Aspekt ochrany přichází do hry s jednodotykovým kreditním zámkem, který vám umožňuje uzamknout kredit jediným kliknutím nebo klepnutím. To samozřejmě platí pouze pro vaši zprávu TransUnion, ale je to lepší než nic. Tato stránka také říká, že můžete získat až 25 000 $ v pojištění, ale při pohledu na podmínky služby se o tom nezmiňuje. 

Další důvody, které se nám líbí TrueIdentity

Nic v životě není opravdu svobodné, takže by mělo přijít jako malé překvapení, že TrueIdentity někde v řetězci zpeněží. V tomto případě TransUnion zpeněžuje vaše data. Zásady ochrany osobních údajů říká, že „… abyste mohli získat bezplatné členství, musíte souhlasit s přijímáním cílených nabídek.“

To je ironické, vzhledem k tomu, že velká část ochrany proti krádeži identity se odhlásila od marketingových nabídek. I tak však žebráci nemohou být vybráni. Ačkoli TrueIdentity zpeněžuje vaše data, nabízí ochranu proti krádeži identity a až 25 000 $ v pojištění na oplátku. 

Pokud se rozhodnete, že kromě TransUnion potřebujete více pokrytí nebo chcete monitorovat Equifax, TrueIdentity nabízí také Credit Lock Plus. Je drahá za 24,95 $ měsíčně, ale přichází s pokrytím 1 000 000 $ a schopností uzamknout kredit na více kancelářích..

Credit Sesame

Společnost Credit Sesame byla založena v roce 2010 a je jednou z nejstarších bezplatných služeb sledování úvěrů v okolí. Nabízí také bezplatnou ochranu proti krádeži identity. Bezplatné členství je nepřekvapivě omezující a nabízí měsíční úvěrové skóre z transakcí TransUnion a sledování jednotlivých kanceláří. Nicméně, to také přichází s 50.000 dolarů v pojištění proti krádeži identity. 

  NordVPN vs Mullvad: Giant bojuje za krtek v roce 2023

nejlepší-free-identity-krádež-ochrana-úvěr-sezam

Vyšší pokrytí, ve srovnání s našimi ostatními výběry, vyniklo jako červená vlajka. Při pohledu na zásady ochrany osobních údajů se však neděje nic škodlivého. Credit Sesame může a bude shromažďovat souhrnné informace, které budou zasílány marketingovým partnerům, ale je jasné, že se nikdy nesdílejí žádné osobní údaje..

Zdá se, že zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky se vztahují na bezplatné a prémiové služby, protože zde není zmínka o rozdílu mezi nimi. Ačkoli je pravděpodobné, že Credit Sesame vydělává peníze prodejem zobecněných informací, bezplatný plán vypadá jako reklama na své prémiové služby, více než cokoli jiného. 

I když to není ideální, můžeme se za tím dostat, zejména s tím, kolik nabízí Credit Sesame. Jste omezeni pouze na sledování úvěru, ale s pokrytím 50 000 $, které je připraveno, je těžké si stěžovat. 

Další důvody, které se nám líbí Credit Sesame

Credit Sesame rozděluje své placené balíčky do tří úrovní. Pokud jste ochotni přejít na prémiový plán – který se nakonec zdá být jako cíl Credit Sesame – s „pokročilým“ plánem získáte přístup k denním kreditním skóre a měsíčním kreditním zprávám ze všech tří kanceláří a „pro“ plán také dostanete 24/7 pomoc při řešení podvodů. 

Úplná ochrana proti krádeži identity však nabízí pouze nejdražší plán. „Platinový“ plán přichází s temným webem, veřejným záznamem a monitorováním sociálního zabezpečení, i když za poměrně vysokou cenu. 

Přestože se nám program Credit Sesame líbí zdarma, je placená možnost „platina“ příliš drahá za 20 $ měsíčně. Pokud máte zájem o placený balíček, přečtěte si naši recenzi EverSafe.

Credit Karma

Credit Karma je další populární nástroj pro kontrolu úvěrů. Je to zdarma, což vám umožní kontrolovat skóre od společností Equifax a TransUnion, jak chcete. To však znamená, že nejde o službu ochrany před krádeží identity. 

nejlepší-free-identita-krádež-ochrana-kreditní-karma

Spíše je to nástroj pro sledování úvěru a pouze nástroj pro sledování úvěru. To znamená, že je to zdarma první krok k ochraně vaší identity. Credit Karma poskytuje podrobné zprávy od dvou ze tří hlavních kanceláří, díky čemuž máte přehled o tom, co ovlivňuje vaše kreditní skóre. Pokud se něco objeví, můžete ihned začít s procesem obnovy. 

Pro ty, kteří hledají ochranu své identity zdarma, je Credit Karma jednou z nejúčinnějších cest. Ačkoli to nebude sledovat váš kredit za vás – nebo temný web, v tom případě – stanoví vaši kreditní zprávu snadno stravitelným způsobem. Kromě toho poskytuje Credit Karma návrhy na zlepšení vašeho kreditu. 

Pokud je vaše totožnost odcizena, může vám Credit Karma pomoci. Na hlavním panelu můžete prohlížet nedávná porušení dat a aktivovat zabezpečení. Posledně jmenované funkce zamknou váš kredit pomocí Equifax a TransUnion, což znamená, že nikdo nemůže otevřít účet pomocí vašeho jména.

Další důvody, proč se nám líbí Karma

Jako nástroj finančního úspěchu jde Credit Karma nad rámec jednoduchého sledování úvěrů. Pomocí vaší zprávy vám Credit Karma umožňuje procházet možnosti půjček, půjček aut a kreditních karet. Přestože to nezaručuje schválení, vydává Credit Karma doporučení na základě vašeho skóre, využití kreditu a úvěrové historie. 

Kromě toho existuje spousta zdrojů pro pochopení vašich financí na hlubší úrovni. Credit Karma poskytuje kalkulačky úvěrů, simulátor kreditního skóre a nevyžádané peníze. Všechny tyto nástroje jsou snadno dostupné z ovládacího panelu a jsou samozřejmě nabízeny zdarma. 

To znamená, že „zdarma“ je limit pro Credit Karma. Na rozdíl od skutečné ochrany proti krádeži identity, Credit Karma nenabízí žádné pokročilé monitorování nebo skenování. Budete muset udělat veškerou práci nohou a neexistuje žádná cesta k upgradu.

  Avira vs. Avast: Jaký je nejlepší antivirový software v roce 2023?

Dělejte to sami s Federální obchodní komisí

Svou identitu můžete také vždy chránit sami. Ačkoli přístup kutilství vyžaduje pečlivost a práci, lze to udělat. Dobrým prvním krokem je služba sledování úvěru, jako je Credit Karma. Existují však i další bezpečnostní opatření, která byste měli mít. 

Nejprve se ujistěte, že každý z vašich online účtů obsahuje náhodné a jedinečné heslo. Pomocí vlastního nástroje pro generování hesel můžete vytvořit jeden a našeho nejlepšího správce hesel pro jeho uložení. Naším nejvyšším hodnoceným poskytovatelem je Dashlane, který také dělá náš seznam nejlepších správců hesel zdarma (přečtěte si naši recenzi Dashlane). 

Hesla jsou obvykle klíčem k odcizení identity v moderním věku. Jakmile má útočník jedno z vašich hesel, vaše online účty a osobní informace se mohou rozplést jako cívka. Naštěstí při použití jedinečných náhodných hesel není šance, že k tomu dojde, příliš nízká. 

Kromě nastavení silných hesel můžete také chránit svou identitu pomocí ochrany před malwarem. Náš nejlepší antivirový software vám pomůže lokálně chránit, ale existuje spousta bezplatných nástrojů, které můžete také použít. Přečtěte si našich 99 nástrojů, jak chránit svého průvodce ochranou osobních údajů a dozvědět se o nich.

Další důvody, proč se nám to líbí

Bohužel, i když podniknete všechny správné kroky, může dojít ke krádeži identity. I když je to nepravděpodobné, je to možné. Pokud jste v USA, existují však kroky k zastavení krvácení. Federální obchodní komise (FTC) má web, pomocí kterého můžete nahlásit krádež identity. Po zodpovězení několika otázek vám FTC pomůže sestavit plán obnovy. 

Kromě poskytování plánů obnovy udržuje FTC také stránku s doporučeními pro zabezpečení vaší identity. Ačkoli tento proces není tak plynulý jako u služeb placené ochrany před krádeží identity, FTC poskytuje cenné a bezplatné zdroje pro oběti krádeží identity.

Co je ochrana před krádeží identity?

Ochrana proti krádeži identity je trochu vágní pojem a pro účely této příručky jsme museli definici protáhnout. Obecně však ochrana proti krádeži identity zahrnuje úvěr, temný web, sociální zabezpečení a sledování bank, jakož i nějakou formu pojištění proti krádeži identity. To znamená, že ochrana proti krádeži identity může mít širší definici. 

Stručně řečeno, ochrana proti krádeži identity je vše, co vám pomůže uvědomit si někoho, kdo používá vaše osobní údaje. Placené a bezplatné služby jsou citlivá opatření a poskytují vám nástroje k identifikaci a reakci na krádež identity. Mnoho proaktivních opatření proti krádeži identity je zcela zdarma. 

Nejlepší způsob, jak myslet na ochranu proti krádeži identity, je jako pojištění. Pokrývá vás, peněžně i jinak, v případě odcizení vaší identity. Nejedná se však o spolehlivý systém. Můžete snížit své šance na krádež identity, ale neexistuje žádný magický nástroj, který by vás mohl ochránit na plný úvazek. 

Potřebuji ochranu proti krádeži identity?

Ochrana proti krádeži identity ve většině případů stojí za to. I když existuje spousta kroků, které můžete podniknout na vlastní pěst, je třeba si zakoupit podvod a pojištění. Existují bezplatné možnosti, které poskytují letmý pohled na to. Pokud však chcete chránit svou identitu, platíte za službu, pokud je vaše nejlepší sázka. 

Jak již bylo zmíněno, můžete svůj kredit, bankovní účet a dokonce i temný web sledovat sami zdarma. Není to snadné. Pojištění a řešení podvodů jsou velké aspekty ochrany před krádeží identity. Důležitost centralizovaného umístění pro sledování však nelze podceňovat. 

Celkově je ochrana proti krádeži identity něco, co byste neměli potřebovat, ale budete rádi, pokud tam budete. Doporučujeme najít službu, která se snadno vejde do vašeho rozpočtu, protože cílem je pokračovat v placení, aniž by došlo k odcizení vaší identity.

Závěrečné myšlenky

Pokud se snažíte ušetřit peníze, nejlepší cestou k ochraně před krádeží identity je to, že to děláte sami. Pro členy AAA se nám však líbí „náležitosti“ ProtectMyID a není ani špatný Credit Sesame. Nejsou však tak komplexní jako placené služby a mohou vaše osobní informace vystavit riziku těžby dat. 

Jak chráníš svou identitu? Chystáte se s volnou nebo placenou možností? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me