TorGuard VS PIA: Závod dvou temných koní v roce 2023

Soukromý přístup k internetu – neboli PIA, jak se běžně říká – je jedním z nejznámějších poskytovatelů VPN na současném trhu. Pokud se podíváte na naši recenzi na přístup k soukromému internetu, uvidíte, že se nám líbí jeho uživatelsky přívětivý design, působivé rychlosti a spolehlivé záznamy o bezpečnosti a soukromí.. 

TorGuard, i když je méně známý než PIA, je možná jednou z nejvíce podceňovaných možností VPN. V naší revizi TorGuard jsme si všimli, že TorGuard nabízí solidní zabezpečení a má podobné silné a slabé stránky jako PIA, jmenovitě impozantní rychlosti, ale nevýrazný výkon streamování. 

Vzhledem k tomu, že se oba poskytovatelé zobrazují silně ve stejných klíčových oblastech, ale slabí v jiných, mysleli jsme si, že by bylo vhodné dosáhnout shody mezi oblíbenou popularitou PIA a potenciálně nerozpoznanou velikostí TorGuardu..

Nastavení boje: PIA vs. TorGuard

Abychom získali jasnou představu o tom, jak se tyto sítě VPN navzájem spojují, vytvořili jsme devíti kulatý systém. V každém kole se podíváme na jeden kritický aspekt výkonu VPN, jako je rychlost, zabezpečení nebo streamování. 

Porovnáme, jak každá VPN funguje v dané konkrétní kategorii, a poté rozhodneme o vítězi pro dané kolo. Vítězi každého kola je přidělen bod a poskytovatel s nejvíce body na konci vyhraje bitvu.

1

Rychlost

TorGuard a PIA se objevují na našem nejrychlejším připojení VPN, přičemž PIA přichází na čísle dva a TorGuard na čísle čtyři. Při porovnání dvou vedle sebe je snadné pochopit, proč je PIA v tomto článku na vyšších pozicích než TorGuard.

Rychlosti TorGuard

Umístění: PingDownloadUpload
Nechráněný 4 291,83 342,32
NÁS. 13 192,39 207,51
Spojené království 81 49,16 318,94
Japonsko 172 51,16 88,84
Izrael 148 58,00 81,47
Švýcarsko 106 111,25 214,86

Testovali jsme každou VPN ve stejných pěti lokalitách a zjistili jsme, že výsledky testu rychlosti PIA měly vyšší rychlosti odesílání, rychlosti stahování a doby pingu na třech z pěti míst. 

Rychlosti PIA

Umístění: PingDownloadUpload
Nechráněný 4 291,83 342,32
NÁS. 4 116,96 190,80
Spojené království 88 100,06 237,93
Japonsko 167 76,79 193,93
Izrael 145 105,28 282,76
Švýcarsko 106 89,58 257,07

TorGuard porazil PIA v USA a ve Švýcarsku, ale PIA v těchto lokalitách stále měl slušných 116Mbps a 89Mbps. Na druhou stranu TorGuard měl ve Velké Británii a Izraeli pouze asi polovinu rychlosti PIA. 

Pokud jde o výkon, obě VPN jsou pevné, ale PIA porazila TorGuarda na papíře a při našem testování v reálném světě byla výrazně citlivější. PIA obvykle načítal webové stránky o něco rychleji a při načítání videí by spolehlivě nastavil 1080p, zatímco na pomalejších serverech by TorGuard občas výchozí 720p.. 

Round: Speed ​​point pro soukromý přístup k internetu

Logo TorGuard
Logo soukromého přístupu k internetu

2

Streamování

Navzdory impozantním rychlostem, které nabízejí oba poskytovatelé, nebude užitečné, pokud plánujete použít některou z těchto sítí VPN pro streamování. S PIA jsme mohli pracovat pouze s Netflixem. Hulu i Amazon Prime nám řekli, že pokud chceme něco sledovat, musíme VPN vypnout. Stručně řečeno, pro komplexní streamování, podívejte se na ExpressVPN místo.

PIA se nám také nepodařilo dostat do BBC iPlayeru, protože web odmítl načíst vůbec, což jsme ještě nikdy neviděli. Pokud se pokoušíte získat přístup k obsahu BBC, doporučujeme vám vyzkoušet si náš nejlepší článek pro VPN pro BBC iPlayer. 

Co se týče TorGuardu, věci byly ještě horší. Video Hulu, Netflix nebo Amazon Prime nemohli vůbec fungovat. Na rozdíl od PIA nám BBC iPlayer dovolil, abychom se na web dostali, ale pak nám řekli, že můžeme něco sledovat, pouze pokud jsme ve Velké Británii, přestože jsme připojeni k londýnskému serveru. 

torguard-review-hulu

Ani jedna z těchto sítí VPN není ideální pro přístup k geoblokovanému obsahu na streamovacích webech. Ačkoli to pro oba mají rychlost, žádný z nich se nemůže proklouznout kolem VPN detekce většiny webů. Pokud hledáte způsob, jak sledovat tento obsah, doporučujeme nahlédnout do našeho nejlepšího článku o VPN pro streamování.

Mezi těmito dvěma však musíme vybrat kolo pro kolo. Dáváme to PIA, protože se nám to podařilo dostat do Netflixu, což je stále o něco více, než si TorGuard může nárokovat. 

Round: Streaming Point pro soukromý přístup k internetu

Logo TorGuard
Logo soukromého přístupu k internetu

3

Zabezpečení a soukromí

TorGuard a Private Internet Access nabízejí kombinaci protokolu a šifrování, které navrhujeme. Rozdíl je v tom, že TorGuard je předvolený, zatímco musíte trochu nastavit PIA.

TorGuard se otevírá od začátku s povoleným šifrováním AES-256 a protokolem OpenVPN. PIA má místo toho vybrána šifrování AES-128, což nabízí o něco nižší úroveň zabezpečení výměnou za mírně citlivější výkon. 

Kromě šifrovacích možností OpenVPN a AES, PIA také umožňuje uživatelům vybrat si z několika možností metod handshake. Ačkoli to není u desktopového klienta zobrazeno, je také možné nastavit připojení L2TP a PPTP pomocí PIA, pokud tak učiníte ručně.

pia-review-split-tunneling

TorGuard rovněž nabízí některé další možnosti protokolu pro zájemce, ale ty musí být nastaveny ručně, protože klient je vybaven pouze OpenConnect a OpenVPN. Mezi další možnosti protokolu patří L2TP, PPTP a IPsec.

Torguard-review-settings

Obě sítě VPN mají spolehlivé možnosti zabezpečení a během testování úniku DNS jsme nezjistili žádné úniky, takže se musíme podívat na zásady ochrany soukromí a historii jednotlivých poskytovatelů, abychom zjistili, která z nich je lepší.. 

Jak jsme viděli v našem článku PIA vs. NordVPN, PIA má rekord v soukromí. PIA byla v minulosti FBI předvolána a nebyla schopna předat jakékoli relevantní informace o svých uživatelích kvůli její politice bez protokolování.. 

Mezitím má TorGuard ve své politice ochrany osobních údajů linii, ve které uvádí, že bude sdílet informace, pokud je to „vyžadováno zákonem“, což nás trochu obezřetné. To znamená, že toto kolo dáváme PIA díky jeho osvědčené historii, že nepomáhá vymáhání práva.

Kolo: Zabezpečení a ochrana osobních údajů pro soukromý přístup k internetu

Logo TorGuard
Logo soukromého přístupu k internetu

4

Torrenting

Abychom zjistili, která VPN by byla lepší pro ty, kteří často torrentují velké soubory, testovali jsme obě VPN se stejným torrentovým souborem. Připojili jsme se k nejbližšímu serveru v každé síti, který nám poskytoval dobré rychlosti. Několik VPN jsme testovali několikrát, abychom se ujistili, že naše výsledky jsou spolehlivé a konzistentní.

Očekávali jsme, že PIA bude na základě našeho dřívějšího testování rychlosti trochu rychlejší, ale výsledky byly ve skutečnosti trochu překvapivé. Soukromý přístup k internetu nebyl v žádném případě pomalý, rychle dosáhl rychlosti přes 8 MB / s na našem testovacím torrentu a zůstal tam po celou dobu stahování.

Na druhou stranu TorGuard trvalo ve srovnání s PIA několikrát déle. Jakmile se to zvedlo, bylo možné dosáhnout maxima na 5 MB / s a ​​častěji plavilo kolem 4 MB / s. Ačkoli obě sítě VPN umožňovaly torrentování a TorGuard byl opravitelný, PIA byla asi dvakrát rychlejší a torrenty běžely mnohem rychleji.

Round: Torrenting Point pro soukromý přístup k internetu

Logo TorGuard
Logo soukromého přístupu k internetu

5

Umístění serveru

Mimochodem, PIA a TorGuard mají srovnatelné celkové počty serverů, přičemž každý poskytovatel se může pochlubit více než 3 000 servery. Hlavním rozdílem mezi jednotlivými sítěmi je způsob distribuce těchto serverů po celém světě. 

Soukromý přístup k internetu má své servery soustředěny na celkem 50 místech ve 30 zemích. Většina možností umístění je rozložena po celé USA a pouze několik dalších zemí má více než jedno místo. 

servery pia-review

TorGuard nabízí rozmanitější seznam možností s 68 místy v 55 zemích. Ačkoli to není tak velká velikost něčeho, jako je síť HideMyAss, která má 290 míst ve 190 zemích, jak si můžete přečíst v naší recenzi HideMyAss – stále nabízí několik solidních možností, které tuto práci udělá pro většinu lidí. TorGuard má dokonce na Středním východě šest lokalit, což může být poměrně vzácný nález.

Torguard-review-server-umístění

Round: Server Locations Point for TorGuard

Logo TorGuard
Logo soukromého přístupu k internetu

6

Simultánní propojení

Pokud hledáte způsob, jak chránit všechna vaše domácí zařízení, může jen málo poskytovatelů VPN porazit to, co PIA nabízí. Soukromý přístup k internetu umožňuje uživatelům připojit až 10 zařízení najednou k jednomu účtu.

To porazilo většinu špičkových poskytovatelů, jak můžete vidět v našem článku IPVanish vs. NordVPN, který zdůrazňuje, že NordVPN nabízí pouze šest a IPVanish splňuje působivých 10 spojení PIA. TorGuard poskytuje uživatelům celkem pět současných připojení, což je lepší než mnoho VPN na trhu, ale stále bledne ve srovnání s tím, co nabízí PIA.

Kolo: Simultánní připojení pro soukromý přístup k internetu

Logo TorGuard
Logo soukromého přístupu k internetu

7

Ceny

PIA a TorGuard mají podobný cenový model, který obsahuje jediný plán se třemi nebo čtyřmi možnostmi trvání. Počínaje měsíčním stanovováním cen je TorGuard ceny na dražší straně, takže je srovnatelné s některými špičkovými možnostmi na trhu.. 

PIA je naproti tomu o měsíc méně za měsíc méně, což z něj činí solidní volbu pro ty, kteří se zajímají pouze o krátkodobou VPN. TorGuard také nabízí tříměsíční plán, který snižuje jeho cenu na srovnatelnou úroveň s měsíčními cenami PIA. 

Oba poskytovatelé mají také možnost předplatného na šest měsíců a rok. Kupodivu je TorGuard ve šestiměsíčním časovém horizontu ve skutečnosti o něco dostupnější, zatímco PIA nabízí lepší nabídku, když se zaregistrujete na roční plán.

To znamená, že PIA je lepší řešení, pokud provedete srovnání cen VPN, které zohledňuje skutečnost, že účet PIA umožňuje dvakrát tolik připojení.. 

Bohužel neexistuje žádná bezplatná zkušební verze PIA, nabízí však sedmidenní lhůtu na vrácení peněz. To umožňuje potenciálním uživatelům vyzkoušet si službu a přitom mít nějaký způsob, jak získat zpět své peníze, pokud to nefunguje. Ve srovnání s tím existuje způsob, jak vyzkoušet TorGuard zdarma, ale vyžaduje zaslání předchozí VPN faktury.

Kolo: Cenový bod pro soukromý přístup k internetu

Logo TorGuard
Logo soukromého přístupu k internetu

8

Uživatelská přívětivost

Počínaje webem pro každého poskytovatele má PIA lepší celkové rozvržení. Je snadné najít a stáhnout instalační program PIA a nastavení účtu je také snadné. TorGuard má na svém webu obrovský odznak, který inzeruje sedmidenní bezplatnou zkušební verzi, ale jak jsme již zmínili v poslední části, tato zkušební verze vyžaduje zaslání staré faktury za VPN.

Stránka pokladny pro TorGuard je trochu matoucí s doslova tuctem doplňkových možností, které tuto stránku zaplňují, a stránka ke stažení TorGuardu je obtížnější najít bez záložky pro ni v horní části stránky, jako má PIA. 

kontrola torguardů

Pokud jde o software, oba poskytovatelé používají velmi jednoduché rozvržení s minimálním nepořádkem. Software PIA je čistší a obsahuje pouze minimum informací a možností uvedených na hlavní stránce klienta. Mezitím vám TorGuard nabízí několik klíčových možností na hlavní obrazovce ve formě rozbalovacích nabídek. 

pia-review-windows-application

TorGuard má dva problémy, které s PIA neexistují: Ve svém seznamu serverů nemá vyhledávací funkci a při každém připojení provádí přihlášení TorGuard. Tento proces přihlášení může příležitostně způsobit selhání připojení a prodloužení procesu připojení. 

Jedinou věcí, se kterou máme v klientovi PIA opravdu problém, je přepínač zabíjení PIA, který má možnosti pro „vypnuto“, „auto“ a „vždy“. To znamená, že je to trochu nejasné, ale ve výchozím nastavení je nastaveno na „auto“. Zdá se, že to blokuje pouze internetový provoz, když je VPN zapnutá, zatímco nastavení „vždy“ také zablokuje internetový provoz, i když se VPN odpojí.

Celkově má ​​PIA propracovanějšího klienta s mnohem menším pokračováním. Ani VPN nezpůsobuje na našem počítači problémy, ale uživatelské prostředí PIA je od začátku do konce mnohem plynulejší. Od lepšího rozložení webových stránek a snadnější navigace k pokladně, přes efektivnější software, PIA nabízí uživatelsky příjemnější prostředí. 

Kolo: Uživatelsky přívětivý bod pro soukromý přístup k internetu

Logo TorGuard
Logo soukromého přístupu k internetu

9

Funkce

Pokud jde o další zvonky a píšťalky, TorGuard na stůl nepřináší příliš mnoho. Existuje zabití aplikace, které lze nakonfigurovat tak, aby ukončilo definovaný seznam programů v případě, že VPN někdy ztratí připojení. TorGuard také umožňuje uživatelům specifikovat vlastní proxy server pro zvýšení bezpečnosti. 

torguard-review-app-kill

Mezitím PIA podporuje SOCKS5, což umožňuje uživatelům nastavit PIA pomocí proxy. Stručně řečeno, proxy přidá další odraz do vašeho internetového signálu před připojením k VPN serveru. To pomáhá přidat další vrstvu anonymity online, ale za cenu nižší rychlosti připojení.

Soukromý přístup k internetu má také to, co nazývá MACE, které blokuje domény, které se používají pro reklamy, sledovače a malware. Když je zapnutá, může to přidat jen malé množství dodatečné bezpečnosti a anonymity. 

Ani jeden z těchto poskytovatelů nemůže bojovat s VPN, jako je ExpressVPN, pokud jde o funkce, o kterých se můžete dočíst více v našich článcích ExpressVPN vs. IPVanish a ExpressVPN vs. PIA. To znamená, že PIA stále dokáže zabalit pár pěkných bonusů, které TorGuard nemá, což v tomto kole dává dostatek hrany, aby se zajistil bod.

Kolo: Funkce poukazují na soukromý přístup k internetu

Logo TorGuard
Logo soukromého přístupu k internetu

10

Závěrečné myšlenky

To bylo mnohem bližší srovnání, než by naznačovalo skóre 8: 1. PIA zvládl jen úzké vítězství v několika kategoriích, jako je streamování a bezpečnost. TorGuard nabídl solidní představení s úctyhodnými rychlostmi a vlastní bezpečností, ale zdá se, že lepší reputace PIA je dobře vydělaná, protože vždy byla o krok před TorGuardem.

Vítěz: PIA

Pokud máte zkušenosti s některým z těchto poskytovatelů, rádi bychom o něm slyšeli v komentářích níže. Jako vždy, díky za čtení.