Nejlepší Mac Zálohování: Time Machine vs Arq vs Duplicati vs Cloudberry Backup

Pokud hledáte nejlepší řešení pro zálohování Mac, jste na správném místě. Během tohoto kola bude Cloudwards.net hledat tři nejlepší alternativy Time Machine, z nichž každá obsahuje místní i cloudové zálohovací schopnosti: Arq, Duplicati a CloudBerry Backup.

Před pomazáním CloudBerry Backup – uh, před pomazáním vítěze vyhodnotíme každý ze tří strojů Time Machine na základě úložiště, funkcí a podpory. Napětí je hmatatelné.

Pokud hledáte alternativy iCloud, podívejte se také na náš článek o nejlepším cloudovém úložišti pro Mac.  

Válka

Time Machine je vlastní zálohovací řešení společnosti Apple, které je pro MacOS zdarma. Proto je to často jediný nástroj, na který se spotřebitelé dívají. Existují však mnohem lepší možnosti, včetně několika, které zálohují do cloudu. Tři z nejpopulárnějších jsou Arq, Duplicati a CloudBerry Backup (přečtěte si proč v naší recenzi CloudBerry Backup), z nichž každá vám umožní integrovat se s výběrem cloudového úložiště.

Až přijde, rozložíme všechna čtyři řešení v průběhu tří kol, abychom vám pomohli zjistit, o čem to všechno je..

První kolo: Možnosti úložiště

Během našeho prvního kola se podíváme na možnosti úložiště, které poskytuje každá ze čtyř služeb, včetně nákladů.

Stroj času

Time Machine nestojí nic a je již nainstalován s Mac OS. Jediná věc, kterou musíte udělat, je nastavit ji. Pokud však jde o možnosti úložiště, stejně jako mnoho věcí Apple, Time Machine s ostatními vždy nehraje dobře. Možnosti úložiště, které umožňuje, jsou ve srovnání s ostatními třemi nástroji, na které se podíváme, dosti omezené.

Jednou z možností je zálohování na letištní časovou kapsli, což je externí pevný disk s podporou WiFi speciálně vytvořený pro Time Machine. K dispozici je několik různých úložných kapacit, ale stejně jako většina věcí Apple, mohou být o něco dražší, začínajíc od 300 USD.

Případně můžete zálohovat na místní disk, který obsahuje libovolnou dostupnou externí jednotku nebo síťovou jednotku. To je však do značné míry to. Protože se nejedná o cloudové řešení, nemůžete přistupovat k souborům odkudkoli nebo je použít k vytvoření hybridního plánu zálohování.

Arq

Společnost Arq přistupuje k úložišti, které uživatelé, kteří mají rádi výběr, budou absolutně milovat: Umožňuje vám vybrat, na jakou cloudovou platformu budete zálohovat.

Možnosti zahrnují populární platformy cloudového úložiště, jako jsou Dropbox, Disk Google a OneDrive. Výhodou použití Arq v jedné z těchto služeb je to, že vám umožňuje proměnit běžnou cloudovou úložnou platformu v zálohovací řešení, které obvykle nejsou připraveny dělat.

Je to proto, že služby cloudového úložiště neobsahují plánovače zálohování, na rozdíl od služeb zálohování cloudu, jako jsou IDrive, CrashPlan a Backblaze. Pokud ve způsobu skladování příliš nepotřebujete, ve skutečnosti vám to v dlouhodobém horizontu umožní ušetřit peníze, protože nemusíte platit za předplatné zálohovací služby..

Samotný software Arq stojí 49,99 USD za počítač a musíte platit pouze jednou.

Mezi další možnosti úložiště patří Amazon S3, Amazon Glacier, Google Cloud Storage, Backblaze B2 a Wasabi..

Arq také podporuje FTP pro zálohování na server a lze jej použít k zálohování souborů na NAS nebo umístění ve vašem systému, včetně externích nebo síťových jednotek.

Duplicati

Duplicati funguje jako Arq v tom, že vám umožňuje zálohovat váš Mac na řadu různých služeb cloudového úložiště. Ve skutečnosti jsou možnosti mnohem širší. Duplicati zahrnuje většinu možností, které má Arq, plus služby jako Azure, MEGA a Jottacloud (pro zájemce máme recenzi MEGA a recenzi Jottacloud).

Soubory můžete také přenášet na server pomocí FTP, SSH nebo WebDAV. Kromě toho lze Duplicati použít záložní soubory na místní jednotku nebo NAS.

Kromě více možností než Arq je Duplicati také open source a zcela zdarma, takže vám ušetří 50 $.  

CloudBerry Backup

CloudBerry Backup pro Windows nabízí více než padesát různých možností cloudové integrace pro zálohování souborů. Verze softwaru pro Mac není tak působivá, ale stále má pěkný výběr.

Mezi oblíbené tipy patří Amazon S3, Amazon Glacier, Microsoft Azure, Google Cloud Storage, OpenStack a RackSpace. Můžete také zálohovat přímo do systému souborů, což opět znamená, že můžete zálohovat na místní nebo síťovou jednotku.

Existují dvě verze CloudBerry Backup pro Mac: freewarová verze a placená verze nazvaná „Pro“. Pro stojí 29,99 $ za trvalou licenci a přidává funkce komprese a šifrování.

První myšlenky

Schopnost ukládat soubory lokálně i vzdáleně v cloudu je obrovská výhoda při zálohování dat. Místní úložiště znamená, že máte po ruce kopii svých dat, kterou lze rychleji obnovit, zejména pokud jste schopni využít výhody připojení Thunderbolt 2 vašeho Macu.

Vzdálené cloudové úložiště znamená, že máte kopii svých dat zálohovaných v zabezpečeném datovém centru. Tam se vaše data zálohují na redundantních serverech v případě selhání jednoho serveru a serverová zařízení jsou obecně stavěna tak, aby odolávala jak přírodním katastrofám, tak virtuálním útokům. Vzdálené úložiště také znamená, že máte přístup k datům odkudkoli.

Přečtěte si další informace o výhodách místního versus cloudového úložiště – a proč jsou spolu lepší – zde.  

Time Machine poskytuje pouze zálohu místního úložiště, takže se do tohoto kola započítáme.

Ze tří zbývajících služeb poskytuje společnost Duplicati nejlepší výběr zákazníků a integraci cloudových obchodních úložišť s možností od Dropbox Plus po Amazon S3. Také je zdarma.

Vítěz prvního kola: Duplicati

Druhé kolo: Zálohování

Během našeho druhého kola se podíváme na základní možnosti zálohování a poskytneme vám pohled na uživatelské prostředí současně.

Stroj času

Time Machine poskytuje přímý způsob nastavení plánů zálohování pomocí svého přímého průvodce. Stačí spustit aplikaci a proběhne vám vše.

Prvním krokem je výběr umístění záložního disku. Před tím musíte mít k počítači Mac připojený externí pevný disk přes USB, FireWire nebo Thunderbolt. Případně si můžete vybrat Time Capsule nebo MacOS server v síti nebo připojit externí úložiště k Apple Airport Base Station.

Po dokončení klikněte na možnost „vybrat záložní disk“ a vyberte možnost zálohování.

Poté bude vaše záloha spuštěna. Na rozdíl od jiných zálohovacích řešení Time Machine ve výchozím nastavení zálohuje vše, co je na vašem Macu, i když můžete soubory a složky vyloučit, pokud chcete. Trvá také hodinové zálohy za posledních 24 hodin, denní zálohy za poslední měsíc a týdenní zálohy za všechny předchozí měsíce.

K dispozici je také zaškrtávací políčko pro šifrování souborů před jejich odesláním do úložiště a přepínač pro vypnutí a zapnutí zálohování.

Kromě toho však není opravdu co udělat pro přizpůsobení zálohy.

Arq

Arq má také docela základní rozhraní. Stejně jako Time Machine je to pěkně fádní, ale práce je dokončena.

Spusťte jej a vyberte cloudové úložiště nebo místní cíl, do kterého chcete zálohovat. Pokud jedete se službou jako Amazon S3 nebo Google Cloud, budete muset zadat přístupové informace, které získáte ze samotné služby.

Pokud používáte službu, jako je Disk Google nebo Dropbox, stačí se přihlásit ke svému účtu cloudového úložiště.

Arq automaticky určité složky pro zálohování, jako jsou plochy, dokumenty, soubory ke stažení a obrázky. Pokud chcete, můžete tyto výběry upravit na úrovni složky i souboru.

Soubory kompresí Arq snižují velikost nahrávání, což také urychlí zotavení později. Provádí také deduplikaci, aby se zajistilo, že stejný obsah nebude nahráván, a umožní vám zašifrovat soubory dříve, než opustí váš počítač. Nakonec Arq provádí přenosy na úrovni bloků, takže se nahrávají pouze změněné části souborů. To opět pomáhá udržovat věci v pohybu a snižuje šířku pásma používanou aplikací.

Arq provádí zálohování postupně stejně jako Time Machine. Zálohuje soubory každou hodinu za posledních 24 hodin, udržuje denní zálohy za poslední měsíc a týdenní zálohy za každý další měsíc. Neexistuje žádný způsob, jak změnit plán, kromě vynucení zálohování, aby se spouštělo ručně.  

Duplicati

Duplicati používá webový přístup ke správě záloh a poskytuje obecně estetičtější vzhled, než jaký získáváte u Time Machine nebo Arq, což je neobvyklé pro open-source produkt..

Klikněte na „přidat zálohu“ a Duplicati vás provede nastavením plánu zálohování, včetně výběru místa pro odesílání souborů. Stejně jako u Arq budete muset zadat cloudové klíče nebo se přihlásit do cloudového úložiště, pokud ukládáte vzdáleně.

Musíte také vybrat, které soubory chcete zálohovat. Na rozdíl od Time Machine a Arq Duplicati nejen označí vše pro zálohování. Můžete si však vybrat složky na vysoké úrovni, abyste ušetřili čas. Duplicati vám umožňuje vyloučit systémové a dočasné soubory, aby se ušetřil prostor. Můžete také nastavit vlastní filtry tak, aby ignorovaly konkrétní typy souborů.

Dále nastavíte plán. To je místo, kde se Duplicati opravdu začíná oddělit od Time Machine a Arq, protože vám dává více možností přizpůsobení.

Můžete si vybrat, které dny a mezi kterými hodinami bude zálohování probíhat. Můžete si vybrat, zda chcete zálohovat každých pár minut, hodin, jednou denně, jednou týdně nebo jednou měsíčně. Existuje dokonce možnost každoročního zálohování.

Duplicati také komprimuje soubory a spustí deduplikaci. Od roku 2016 nyní Duplicati používá zálohování na úrovni bloků. Duplicati má také rozhraní příkazového řádku, pokud nechcete používat webové uživatelské rozhraní.

CloudBerry Backup

Zálohování CloudBerry využívá stolního klienta jako Time Machine a Arq, ale je mnohem lépe navrženo. Ve skutečnosti je lepší než webové rozhraní Duplicati. Průvodce, který vypadá lépe, má více funkcí a je stejně snadno použitelný.

Je zřejmé, že vývojáři tráví čas opravdu přemýšlením o uživatelské zkušenosti a posloucháním zpětné vazby.

Chcete-li vytvořit plán zálohování, spusťte aplikaci a klikněte na „záložní soubory“. Nástroj vás provede procesem, který by měl být dostatečně snadný, aby ho mohli sledovat i nezkušení uživatelé.  

Musíte si vybrat záložní cíl. Pokud se jedná o vzdálený cíl, jako je Amazon S3, budete muset získat a zadat své přihlašovací údaje.

Mimochodem, pokud byste se chtěli dozvědět více o S3, nyní je čas zmínit, že máme průvodce pro začátečníky o tom, jak funguje zálohování s Amazon S3. Náš průvodce vám nejen ukazuje, jak nastavit S3, ale používá CloudBerry Backup jako příklad toho, jak tam skutečně dostat svá data.

Při výběru obsahu k zálohování vám CloudBerry Backup umožní vybrat celý váš Macintosh HD nebo vybrat konkrétní složky a soubory.

Nedělejte si starosti s pochopením příliš velkého množství souborů. Na další obrazovce můžete zúžit možnosti s možnostmi filtru daleko přesahující možnosti, které vám poskytuje Duplicati. Možnosti zahrnují možnost vyloučit a zahrnout určité typy souborů.  

To znamená, že v předchozím kroku můžete vybrat celý pevný disk pro zálohování a poté omezit zálohování na dokumenty, fotografie a videa, abyste se vyhnuli vyzvednutí všeho. CloudBerry Backup již automaticky přeskakuje systémové soubory, i když tuto možnost můžete v případě potřeby vypnout.

Jediné, co bychom si přáli, aby nástroj udělal odlišně, bylo automatické výběr určitých běžných typů souborů, jako jsou .doc, .jpg a .mpv, abychom je nemuseli vkládat ručně. Stále se nám tato funkce líbí.

CloudBerry Backup má také kompresní funkci pro zmenšení velikosti souborů. Program může také zašifrovat soubory na straně klienta před odesláním do cloudu pomocí AES. Další možností je možnost nastavit si vlastní zásady uchovávání souborů, což vám poskytuje určitý stupeň kontroly verzí, které ostatní tři služby nenabízejí..

Možnosti plánu dostupné se službou CloudBerry Backup se shodují s možnostmi programu Duplicati, což vám umožňuje nastavit denní, týdenní nebo měsíční zálohy. Zálohy můžete také spouštět v intervalech pouhých jedné minuty.

CloudBerry Backup také podporuje oznámení, která vám ušetří nutnost sledovat a ujistit se, že jsou zálohy vždy spuštěny. Po dokončení nebo selhání zálohy můžete dostávat oznámení e-mailem.

Jakmile nastavíte oznámení, váš plán zálohování bude dokončen. Můžete jej sledovat a provádět rychlé změny z uživatelského rozhraní do budoucna.

Pokud nechcete čekat na naplánované zálohování, je zde také tlačítko „přehrát“, abyste zahájili manuální zálohování.

Round Two Myšlenky

Používání Time Machine a Arq je dostatečně snadné, ale obě mají docela nudné rozhraní a omezené funkce pro vytváření plánů zálohování. Žádný z nich není v sporu o druhé kolo.

Duplicati je docela dobré pro bezplatnou službu zálohování. Oceňujeme, že můžete nastavit filtry tak, aby ignorovaly určité typy souborů a vytvořily vlastní plán. Pokud by však CloudBerry Backup mohl mluvit, pravděpodobně by řekl: „to je roztomilé“.

CloudBerry Backup poskytuje mnohem lepší funkce zálohování než Time Machine, Arq nebo Duplicati. Možnost zálohování pouze určitých typů souborů vám ušetří před prohlížením souborů a zároveň ušetří místo. Kontrola uchování je skvělá pro řešení náhodných přepsání a poškození souborů, včetně těch způsobených ransomware.

Funkce plánování zabraňují zálohování v práci a oznámení vás informují o tom, co se děje, když se nedíváte.  

První kolo bylo blízké, v závislosti na tom, jaké jsou vaše potřeby. Druhé kolo není.

Vítěz druhého kola: CloudBerry Backup

Kolo třetí: Podpora

Během našeho třetího kola se rychle podíváme na dostupné kanály podpory a zdroje.

Stroj času

Apple udržuje stránku obecné podpory věnovanou Time Machine. Zde najdete články o základech a průvodcích pro řešení problémů. Celkově však v době, kdy byl tento článek napsán, není mnoho informací, pouze 12 celkem článků.

Pokud nemůžete najít to, co hledáte, můžete kontaktovat přímo společnost Apple. Apple má podpůrné sítě ve více zemích, takže se ujistěte, že jste vybrali tu správnou.

Možnosti přímé podpory zahrnují chat a telefon. Apple zveřejňuje čekací doby, takže víte, co můžete očekávat; když jsme testovali jeho podporu, časy byly pod dvě minuty.

Případně můžete poslat Apple podporu e-mailem nebo se vydat do komunit Apple pro pomoc od ostatních uživatelů Mac.

Možnosti podpory jsou bezpochyby vynikající, jak byste mohli očekávat od společnosti velikosti Apple. Na druhé straně skutečnost, že Apple podporuje tolik různých produktů, ztěžuje nalezení někoho, kdo by měl znalosti o zálohování.

Arq

Arq nabízí e-mailovou podporu, pokud narazíte na jakékoli problémy. S Arq jsme testovali dobu odezvy a odpověď jsme dostali zpět necelé dva dny. Rádi bychom dostali rychlejší odezvu vzhledem k potenciální důležitosti zálohy, ale to není nejhorší doba odezvy, jakou jsme kdy viděli.

Chat není možnost jako u Time Machine, ale vzhledem k relativní velikosti Arq to není opravdu překvapení. Existuje také možnost poslat Arq tweetu o pomoc, který jsme netestovali.

Arq také udržuje podpůrnou stránku s dokumentací. Celkově byl tento zdroj mnohem lepší než stránka Apple Time Machine s kategoriemi pro začátek, zálohování, obnovu, optimalizaci a konfiguraci.

Duplicati

Zatímco Duplicati v tomto kole dokázal dobře, podpora je jednou z oblastí, která opravdu zaostává za zbytkem parta. Je to proto, že se jedná o aplikaci s otevřeným zdrojovým kódem a ty mají tendenci mít velmi špatnou podporu kvůli nedostatku peněz za nimi.

Stručně řečeno, neexistuje žádná oficiální stránka podpory ani e-mail s podporou. Pokud potřebujete pomoc, musíte se vydat na wiki stránku GitHub společnosti Duplicati a doufat, že někdo zveřejnil odpověď. Případně můžete otevřít nový problém GitHub a doufat v rychlou reakci.

CloudBerry Backup

CloudBerry Labs udržuje stránku s podrobnou technickou podporou a nejčastější dotazy týkající se zálohování CloudBerry. Společnost také udržuje stránku Reddit a je aktivní na serveru Fault, pokud chcete získat přístup ke komunitě.

Pokud byste se raději přímo spojili se zástupcem podpory, můžete si v CloudBerry Labs otevřít lístek. Tento systém prodeje vstupenek vás nenechá viset; můžete zkontrolovat stav svého lístku, kdykoli se chcete ujistit, že není v limbu.

Šance jsou, že k tomu nikdy nedojde. Několikrát jsme testovali dobu odezvy podpory a odpovědi obvykle dostáváme do hodiny během pracovních dnů.

Kolo tři myšlenky

Apple má výhodu telefonické podpory chatu, ale získávání odpovědí na Time Machine může být stále problematické. Společnost má příliš mnoho různých produktů a žádnou přímou podporu pro Time Machine.

Podpora Arq je v pořádku, zatímco Duplicati se spoléhá na wiki GitHub.

CloudBerry Backup mezitím těží z toho, že je produktem společnosti, která se specializuje na zálohování a má mnoho firemních klientů. Zdroje podpory jsou hluboké a doba odezvy velmi rychlá.

Vítěz třetího kola: CloudBerry Backup

Verdikt

Přestože bychom se domnívali, že je to nejpoužívanější, v naší mysli není pochyb o tom, že Time Machine je nejslabší možností zálohování ze čtyř, které jsme představili. Podporuje pouze místní zálohování a nemá mnoho funkcí kromě funkcí. O jeho jediné výkupní kvalitě je to, že je zdarma. Stejně tak však platí i Duplicati a Arq i CloudBerry Backup banku přesně nerozbijí.

Ze tří zbývajících služeb musíme dát Duplicatimu běžce trofej. Největší kvalitou je jeho flexibilita: Můžete použít možnosti zálohování na nejvyšší úrovni, jako je Amazon S3, Google Cloud a Azure, nebo poslat soubory na svou preferovanou platformu cloudového úložiště, abyste ji proměnili v zálohu.

I když je o něco flexibilnější, pokud jde o možnosti než CloudBerry Backup, není pochyb o tom, že CloudBerry Backup má lepší sadu funkcí a podporu než Duplicati. Proto je naše číslo jedna z těchto čtyř možností zálohování Mac.

Vítěz: CloudBerry Backup

Stejně je to naše pozice. Zveme vás, abyste nám v níže uvedených komentářích řekli své vlastní myšlenky.

Pokud se chcete dozvědět více o CloudBerry Backup jako možnost podnikového zálohování, přečtěte si náš článek o zálohování SMB, který obsahuje Acronis, StorageCraft a Macrium. Je také uveden v našem článku o nejlepším zálohování serveru Windows a recenzi nejlepších možností zálohování obrázků.