Rikthimi më i mirë në internet për Mobile 2023: Rezervimi në lëvizje

Telefonat inteligjentë janë kudo dhe ato mund të mbajnë më shumë të dhëna se kurrë. Ato janë plot me foto, video, kontakte, mesazhe dhe më shumë. Humbja e telefonit, marrja e tij e vjedhur ose harrimi për ta lënë atë në plazh para se të shkoni për të notuar është shumë më e kushtueshme se sa çmimi i tij.

Për të mos humbur të dhënat tuaja, mund t’i bëni kopje rezervë nga smartphone tuaj duke përdorur shërbime rezervë në internet. Nëse nuk jeni i ri në temë, mund të konsultoheni me udhëzuesin tonë se si të kopjoni Android. Ajo përmban Shërbimin e Krijimit të Krijuesve Android Android dhe IDrive, i cili është një nga shërbimet më të mira rezervë në internet për kopjimin e kompjuterit, gjithashtu.

IDrive është zgjedhja jonë kryesore dhe aplikacionet e pronarit për Android dhe iOS nuk e bënë prerjen. Kjo mund të ngatërrojë disa nga lexuesit, por ne do të flasim përse bëmë nënshkrimin e Google më poshtë. Para se të fillojmë renditjen tonë, ne do të diskutojmë kriteret tona të përzgjedhjes, të cilat shpresojmë se do ta bëjnë procesin tonë më të qartë.

Nëse keni ngecur këtu në kërkim të ruajtjes së cloud, duhet të këshilloheni në listën tonë më të mirë të shërbimeve të ruajtjes së cloud për ide. Nëse nuk e dini ndryshimin midis ruajtjes së cloud dhe kopjimit, lexoni shpjegimin tonë.

Rikthimi më i mirë në internet për Mobile 2023

Whatfarë e bën kopjen më të mirë në internet për celular

Nëse lexoni rishikimin tonë të Google Drive, do të mësoni se neve na pëlqejnë tiparet e bashkëpunimit të platformës, por ne nuk jemi të dashur për qasjen e kompanisë ndaj sigurisë dhe intimitetit. Google ka qenë i lidhur për të ndihmuar mbikëqyrjen e qeverisë përmes projektit PRISM të Agjencisë Kombëtare të Sigurisë së SHBA. Mund të mos ketë pasur shumë zgjedhje, por çështja qëndron.

Mbi atë histori të fshehtë të intimitetit, Google rezervon të drejtën të skanojë dhe analizojë përmbajtjen tuaj për marketing të synuar në termat dhe kushtet e saj.

Ju mund ta merrni çështjen në duart tuaja duke përdorur mjete të tilla si Boxcryptor (lexoni rishikimin tonë të Boxcryptor) për të koduar skedarët në smartphone tuaj, por ne vendosëm të përmbahemi me shërbime rezervë në internet që kanë siguri dhe intimitet të fortë dhe nuk ndajmë dobësinë e Google afrim.

Siguria e integruar është shumë më e përshtatshme dhe do të jeni të sigurt se hakerat nuk do të jenë në gjendje të qasen në skedarët tuaj. Ne morëm në konsideratë nëse shërbimi ofroi kriptim për kopjen rezervë tuaj dhe nëse ishte me njohuri zero. Zero-njohja do të parandalojë askënd përveç jush, përfshirë punonjësit mashtrues, të lexojnë skedarët tuaj.

Kyçja e kodkalimit është mirë të ketë, sepse njerëzit e tjerë nuk do të kenë mundësi të hyjnë në ruajtjen tuaj edhe nëse e kanë telefonin tuaj.

Ne e konsideruam cilësinë e aplikacionit kur bëhet fjalë për lehtësinë e përdorimit sepse një përvojë komplekse e përdoruesit mund të çojë në zhgënjim dhe skedarë të anashkaluar për kopje rezervë. E kundërta është e preferuar, kështu që ne kërkuam një përvojë të këndshme dhe intuitive të përdoruesit.

Ne morëm parasysh se çfarë shërbimi mund të rezervojë gjithashtu. Megjithëse shërbime të tilla si pCloud, Sync.com dhe shënime të tjera në ruajtjen më të mirë të cloud për foto dhe ruajtjen më të mirë të cloud për artikujt e videove, mund të ofrojnë ngarkime automatike të fotografive dhe videove për pajisjen tuaj celular, shërbimet rezervë online ofrojnë idealisht mbrojtje më të gjerë.

Mesazhet me tekst, kontaktet, regjistrat e thirrjeve dhe kopjimi i të dhënave të aplikacionit janë aftësi që ne i kërkuam në shkallë të ndryshme të suksesit.

Të gjithë duam të rezervojmë më shumë dhe të paguajmë më pak, kështu që është ajo që kërkuam nga shërbimet që rishikuam. Për më tepër, sa më shumë tipare të planeve të sigurojë më mirë. Shtë mirë nëse shërbimi ka një plan ose gjykim falas, gjithashtu. Disa shërbime ofrojnë plane me hapësirë ​​të pakufizuar rezervë, gjithashtu.

Kriteri i fundit është diversiteti i platformës, që do të thotë se u dhamë një nyjë aplikacioneve që mund të funksionojnë dhe të krijojnë kopje rezervë të kompjuterit tuaj. Për dallim nga shumë aplikacione në Google Play dhe App Store që mund të rezervojnë vetëm celularin tuaj, disa shërbime rezervë në listën më të mirë të shërbimeve rezervë në internet mund t’i bëjnë të dyja. Ne themi disa sepse duhej të përfshinim G Cloud dhe Degoo, të cilat nuk janë në listën tonë.

1. Rezervimi më i mirë në internet për celular: IDrive

Screenshot_20230218-155532_IDrive Në linjë

Nuk është për t’u habitur që zgjedhja jonë kryesore është IDrive sepse është shërbimi ynë i përgjithshëm më i mirë në internet. Kjo falë vlerës së saj të shkëlqyeshme dhe karakteristikave të sigurisë.

Shërbimi ofron mbrojtje me njohuri zero në të gjitha platformat, përfshirë celularin. Niveli i kriptimit është AES 256-bit, i cili, për të gjitha qëllimet dhe qëllimet, nuk mund të plasaritet. Ajo gjithashtu ka një bllokim kodkalimi. Nëse e aktivizoni atë, do të duhet të vendosni një kodkalim katër-shifror për të futur IDrive në celular.

  Si të konvertohet OST në PST mënyra e thjeshtë në vitin 2023

Aplikacioni përmban një buton të madh, të kuq “rezervë” që ju çon në një meny ku mund të zgjidhni atë që dëshironi të bëni kopje rezervë. Nga atje, mund të aktivizoni ngarkimet automatike të kamerave, të cilat funksionojnë për imazhe dhe video. Aplikacioni ka një vlerësim të respektueshëm 4.2 yje në dyqanin Google Play dhe mbi 1 milion shkarkime.

Shtë e thjeshtë të kopjosh automatikisht të gjithë përmbajtjen e një lloji të caktuar. Thjesht trokitni lehtë mbi kutinë e kontrollit pranë tij në aplikacion.

Mund të bëni kopje rezervë të fotove, videove, kontakteve, teksteve, prerjet e thirrjeve dhe kalendarit në Android. Ju mund të bëni të njëjtën gjë në iOS, përveç teksteve dhe prerjeve të thirrjeve. Nëse skedarët tuaj të dëshiruar nuk bëjnë pjesë në ato kategori, mund të përdorni opsionin “skedarë të tjerë” për të zgjedhur skedarë specifikë. Shfletuesi i skedarit funksionon mirë, por do të përfitonte nga shtimi i zgjedhjes së dosjeve.

Rikthimi i celularit me IDrive ndodh vetëm një herë në ditë, do të thotë që kopjimi i vazhdueshëm nuk është një opsion. Kjo është e bezdisshme, veçanërisht sepse mund të fikni përdorimin e planit tuaj të të dhënave celulare, në mënyrë që operacionet rezervë të mos përtypni në ndarjen mujore të të dhënave tuaja. Thënë kështu, një kopje rezervë në ditë është normë për aplikacionet rezervë celular, kështu që IDrive nuk është vetëm.

Ju mund ta kufizoni kopjimin e ekzekutimit kur ngarkoni edhe telefonin tuaj, nëse nuk dëshironi që ajo të ndërhyjë në përdorimin tuaj.

Lyshtë interesante, IDrive ju lejon të ndani skedarët tuaj të rezervuar. Ju mund ta bëni këtë duke kryer një shtyp të gjatë në çdo skedar ose dosje për të cilën keni bërë kopje rezervë. Kjo do të ndezë menunë e ndarjes, ku mund të futni adresat e postës elektronike të marrësve tuaj, së bashku me një mesazh. Ju gjithashtu mund t’i shikoni skedarët tuaj jashtë linje. Mund të aktivizoni sinkronizimin për të sinkronizuar skedarët në të gjitha pajisjet tuaja, gjithashtu.

Arsyet e tjera që na pëlqejnë IDRive

Ju nuk do të duhet të paguani shumë për të shijuar IDrive sepse çmimet e tij janë konkurruese. Isshtë ndër shërbimet më të mira rezervë të cloud.

IDrive Personal ka dy variante. E para ju lejon të ruani deri në 2TB përmbajtje për 52 dollarë në vit. E dyta ju lejon të ruani 5TB për $ 75. Ju gjithashtu merrni hapësirë ​​sinkronizimi 2TB ose 5TB, në varësi të së cilës zgjidhni, duke bërë një hapësirë ​​totale prej 4TB ose 10TB. Për më tepër, të dy ju lejojnë të rezervoni pajisje të pakufizuara.

Nëse keni një biznes, plani i biznesit IDrive do t’ju përshtatet më shumë nevojave tuaja. Fillon me 75 dollarë për pajisje dhe përdorues të pakufizuar dhe siguron 250 GB hapësirë ​​rezervë. Mund të rrisni hapësirën deri në 12.5TB. Ju mund të vendosni të paguani mujore për të gjitha, por dy planet më të lira të biznesit.

Para se të vendosni të regjistroheni për një afat të gjatë, mund të përdorni planin falas, i cili siguron 5 GB hapësirë ​​rezervë në internet.

IDrive punon në Windows, macOS dhe Linux, duke bërë është një nga shërbimet e pakta që mbështesin të tre. Përvoja e desktopit ka një kurbë të vogël të të mësuarit sepse IDrive kërkon që ju të zgjidhni manualisht skedarë për kopje rezervë, ndryshe nga shërbimet e pakufizuara, të cilat rezervojnë gjithçka. Kjo tha, nuk është e vështirë të përdoret. Mund të lexoni më shumë rreth saj në rishikimin tonë IDrive.

2. G Re

Skena e ekranit_20230218-155610_G Re

Jo, G Cloud nuk është një aplikacion i Google, megjithëse është e kuptueshme që ju mund të mendoni kështu. Nuk është rezervë në Google Drive, por më tepër Shërbime Web në Amazon. Nuk është ndër shërbimet tona më të mira rezervë në internet sepse nuk mund të rezervojë kompjuterin tuaj, por bën një punë të mirë duke mbrojtur të dhënat tuaja të lëvizshme.

G Cloud përdor AES 256-bit për të kriptuar skedarët tuaj, por i mungon kriptimi privat. Ekziston një veçori e bllokimit të kodkalimit që ndihmon gjithashtu në mbrojtjen e llogarisë tuaj.

Aplikacioni hapet me skedën shtëpiake, e cila tregon se sa hapësirë ​​ruajtëse keni përdorur. Për të zgjedhur atë që ju nevojitet për të kopjuar, duhet të përdorni skedën “të dhëna” dhe të zgjidhni skedarë dhe dosje specifike. Pasi ta bëni një gjë të tillë, mund të përdorni skedën shtëpiake për të kopjuar dhe rivendosur të dhënat që ju nevojiten. Aplikacioni është i qartë dhe nuk do të keni kruar kokën ndërsa përpiqeni të gjeni atë që ju nevojitet.

Përdoruesit në Dyqanin Luaj të Google janë të kënaqur me cilësinë e përvojës dhe karakteristikave të përdoruesit sepse aplikacioni ka një vlerësim prej 4.6 dhe mbi 5 milion shkarkime.

G Cloud ju lejon të zgjidhni shumë lloje të të dhënave për kopje rezervë, përfshirë kontakte, shkrimet e thirrjeve, dokumentet, cilësimet e sistemit, të dhënat e shfletuesit, fotot dhe videot. Ju mund të redaktoni llojet e skedarëve G Cloud zgjedh për kopjim nga menyja e cilësimeve të përparuara. Kategoritë që mund të redaktoni përfshijnë foto, video, muzikë dhe dokumente. Për ta bërë atë, ju mund të zgjidhni një kategori specifike për të shtuar ose fshirë një lloj skedari.

  Rezervimi i CloudBerry vs Acronis Imazhi i Vërtetë: Fleksibiliteti vs Shpejtësia

Ashtu si me IDrive, nuk ka kopje rezervë të vazhdueshme, por ju mund t’i detyroni kopjet rezervë të ekzekutojnë nëse është e nevojshme, vendoseni që të ngarkohet automatikisht kur ngarkoni ose caktoni një orar. Orari ju lejon të caktoni një kohë, ditë dhe nivelin e baterisë specifike të nevojshme për të siguruar kopje rezervë.

Arsyet e tjera që na pëlqen G Re

Ju merrni vetëm 1 GB rezervë falas me G Cloud, por mund të fitoni deri në 10 GB me referime. Nëse keni nevojë për më shumë, G Cloud ka një plan rezervë të pakufizuar që kushton vetëm 3,99 dollarë në muaj dhe mund të përdoret për të rezervuar pesë pajisje, përfshirë iPhone. Të dhënat mund të shpërngulen midis atyre pajisjeve me një rubinet të vetëm.

Nëse nuk keni nevojë për hapësirë ​​rezervë të pakufizuar dhe dëshironi të kurseni para, mund të përdorni planin vjetor 100 GB për 11,99 dollarë.

Nuk ka asnjë program desktop, i cili do t’ju lejojë të mbroni skedarët në kompjuterin tuaj, por ky është një pengesë e vogël, sepse G Cloud është një shërbim i shkëlqyeshëm për kopjimin e të dhënave celulare.

3. Degoo

Screenshot_20230218-155627_Degoo

Degoo punon në pajisjet Android dhe iOS, si dhe në Windows dhe macOS, por ne nuk mund ta rekomandojmë atë për shkak të vendimeve të ngathët të projektimit dhe mungesës së një programuesi rezervë. Ju mund të merrni detajet rreth mangësive të tij në desktop në shqyrtimin tonë Degoo. Për alternativa më të mira që mbështesin Windows, lexoni artikullin më të mirë në internet për artikullin Windows.

Megjithatë, Degoo përdor AES 256-bit për të kriptuar skedarët tuaj dhe siguron encryption private me planin e saj Premium. Për ta përdorur atë, ju duhet të zgjidhni një frazë dhe të ngarkoni skedarët në “dosjen tuaj të lartë sekrete”.

Përvoja e celularit Degoo është shumë më e mirë se ajo e desktopit. Dizajni i tij është i ngjashëm me aplikacionet e tjera në celular, por prapë arrin të jetë konfuz, sepse kërkon që ju të bëni më shumë hapa për të filluar rezervimin e të dhënave tuaja sesa është e nevojshme. Kur hapni aplikacionin, shihni skedën “burimi im”, i cili tregon foto dhe video nga telefoni juaj.

Për të zgjedhur atë që dëshironi të bëni kopje rezervë, duhet të shkoni te butoni “skedarët e mi” dhe të trokitni në rrethin blu për të ngarkuar nga atje. Ju mund të zgjidhni të ngarkoni skedarë ose dosje, por jo lloje specifike të skedarëve.

Për ta bërë atë, ju duhet të hapni menunë në të djathtë dhe trokitni lehtë mbi “ngarkimet e mia”. Kategoria e ngarkimeve automatike ju lejon të ngarkoni fotot, videot, dokumentet dhe muzikën tuaj. SMS, kontaktet, kalendari dhe llojet e tjera të të dhënave nuk janë të disponueshme.

Kjo nuk e ndaloi Degoo të ketë një vlerësim me 4,5 yje dhe mbi 10 milion shkarkime në Play Store, megjithëse. Fakti që ju jep 100 GB hapësirë ​​rezervë në internet, që është shumë më tepër sesa shërbimet e tjera, ndihmoi në këtë drejtim.

Ashtu si dy aplikacionet e mëparshme, Degoo nuk ka kopje rezervë të vazhdueshme, por nuk ju lejon të planifikoni edhe kopjet rezervë. Opsionet e disponueshme janë që ta vendosni atë të funksionojë vetëm kur lidheni me WiFi ose vetëm kur jeni duke u ngarkuar.

Arsyet e tjera na pëlqejnë Degoo

Degoo mund t’ju ndihmojë të pastroni hapësirën e ruajtjes në pajisjen tuaj duke i ngarkuar fotot tuaja, duke i zvogëluar ato kur t’i shihni në telefonin tuaj. Fotografitë me madhësi të plotë do të jenë ende të disponueshme për qasje në Degoo.

Ju mund të shtoni në 100 GB hapësirë ​​falas rezervë duke iu referuar miqve. Ju mund të bëni referime derisa të godisni 500 GB, që është mjaft bujar. Plus, ju mund të përdorni planin falas në pajisje të pakufizuara. Mbani në mend se duhet të hyni në llogarinë tuaj çdo 90 ditë, megjithëse, ose Degoo do të fshijë të dhënat tuaja.

Nëse ky është një shqetësim, mund të regjistroheni në planin 2TB për 10 dollarë në muaj. Ju mund ta provoni planin duke përdorur provën falas 14-ditore para se të regjistroheni. Thënë kjo, është e njëjta sasi e ofron IDrive të ruajtjes për dy herë çmimin.

Megjithatë, plani falas ofron shumë dhe përvoja e përdoruesit nuk dëmton shumë nga përshtypja e përgjithshme.

4. Shtëpi BigMIND

Screenshot_20230218-155545_BigMIND

BigMIND Home është një tjetër shërbim online rezervë nga kompania që krijoi Zoolz Home Backup dhe G Cloud. Shtë e ngjashme me G Cloud, por ka veçori të reja në desktop dhe klientët mobil që homologu i saj nuk i bën. Thënë kështu, përvoja e tij e përdoruesit nuk përputhet plotësisht me G Cloud.

BigMIND Home do të kujdeset mirë për skedarët tuaj sepse përdor njohuri zero AES 256-bit për t’i shifruar ato në pushim.

Aplikacioni celular fillon me skedën “zbulo” të zgjedhur. Nuk na tregoi asgjë, pavarësisht se çfarë ngarkuam. Për të zgjedhur atë që dëshironi të ngarkoni, duhet të përdorni menunë në të majtë dhe trokitni lehtë mbi “zgjedhja e të dhënave”.

Nga atje, ju mund të zgjidhni kontakte, shkrimet e thirrjeve, foto, mesazhe, video dhe lloje të tjera skedarësh. Pas kësaj, duhet të prekni butonin “ruaj” për të ruajtur zgjedhjen tuaj. Pastaj, do të shihni skedën “pult”, i cili ju lejon të ngarkoni duke shtypur “ngarkoni tani”. Një buton i thjeshtë i ngarkimit në dritaren e zgjedhjes së të dhënave do ta bënte procesin më të përshtatshëm.

BigMIND Home nuk është ndër aplikacionet më të njohura, me rreth mbi 10,000 shkarkime në Dyqanin Luaj. Ajo ka një vlerësim 4,6 yje, megjithatë.

  Shërbimet më të mira të postës elektronike të vitit 2023: Posta me bazë në cloud për të gjithë

Nuk ka kopje rezervë të vazhdueshme, por mund ta vendosni të funksionojë kur ngarkohet, në një program ose kur lidhet me WiFi. Ju mund të vendosni orarin për një kohë, ditë dhe nivelin e baterisë specifike.

BigMIND Home mund të njohë fytyrat dhe gjërat në fotot tuaja, kështu që ju lejon t’i filtroni ato sipas atyre kategorive. Kur zbulon fytyrat, ju mund të shtoni emra në to, kështu që ju mund të kërkoni për njerëzit më lehtë. E njëjta gjë vlen edhe për gjërat.

Ju mund të përdorni BigMIND Home për t’u lidhur me aplikacionet e mediave sociale, të tilla si Facebook dhe Instagram, dhe kopjoni të dhënat që keni në to. Karakteristika nuk është e kufizuar vetëm në media sociale, por gjithashtu funksionon me shërbime të ruajtjes së cloud, të tilla si Box, Google Drive, Dropbox dhe OneDrive.

Arsyet e tjera që na pëlqen BigMIND Home

BigMIND Home ka disa plane premium. 16 GB është 99 cent në muaj dhe ju lejon të keni një përdorues i cili mund të rezervojë tre pajisje mobile dhe tre kompjuterë. Plani 100 GB ju lejon të bëni të njëjtën gjë për 2.99 dollarë në muaj. Plani 500 GB kushton 6.99 dollarë në muaj dhe mund të strehojë tre përdorues, të cilët mund të rezervojnë nëntë kompjuterë dhe gjashtë pajisje mobile.

Plani përfundimtar ofron 1TB hapësirë ​​rezervë për pesë përdorues. Mund të rezervojë pajisje dhe kompjuterë të pakufizuar celular dhe të transmetojë video me definicion të lartë. 12.shtë 12,99 dollarë në muaj.

Ju mund të përdorni planin falas 5 GB për të provuar shërbimin përpara se të regjistroheni. Nëse kjo nuk do të mjaftojë, ju mund të bindni miqtë që të bashkohen dhe të marrin 1 GB hapësirë ​​shtesë për secilin person që bën.

BigMIND Home nuk ka vlerën më të mirë, por ka karakteristika të fuqishme dhe një përvojë të kalueshme të përdoruesit. Ju mund të mësoni se si funksionon për desktop në rishikimin tonë të BigMIND Home.

5. Rikthim Online SOS

Screenshot_20230218-155632_SOS

Rezervimi Online SOS është një shërbim i mirë, por kostot e pajtimit janë të shtrenjta, për të thënë të paktën. Kjo nuk ka pse të jetë rasti për kopjimin e smartphone, megjithëse, sepse ju mund të zgjidhni një plan më të lirë. Ne do të flasim më shumë për vlerën më poshtë, por le të flasim së pari sigurinë.

Aplikacioni nuk i kodon skedarët si paracaktuar, por ju mund ta aktivizoni atë dhe ne ju rekomandojmë ta bëni atë. Rikthimi në internet SOS përdor encryption AES 256-bit dhe ju lejon të menaxhoni çelësin tuaj, gjë që e bën atë me njohuri zero.

Kur hapni aplikacionin, shihni një faqe të thjeshtë fillestare me një mundësi për të “mbrojtur” që ju lejon të zgjidhni kategori. Ju mund të bëni kopje rezervë të të dhënave, video, muzikë dhe të dhënat e aplikacionit automatikisht dhe të zgjidhni çdo dosje ose skedar tjetër për kopje rezervë me dorë. Nuk mund ta bësh këtë për mesazhe me tekst ose shkrime të thirrjeve, megjithëse.

Dizajni ndihet i vjetëruar dhe nuk është aq intuitiv sa aplikacionet e tjera në listën tonë.

Përdoruesit e Luaj Store bien dakord me vendin që SOS Online Backup zë në këtë listë, duke i dhënë asaj një vlerësim prej 3.8 yje. Numri i shkarkimeve është pak më shumë se 10,000.

Nuk ka kopje rezervë të vazhdueshme, por mund të vendosni një orar ose ta kufizoni atë në ekzekutimin vetëm kur lidheni me WiFi. Nëse vendosni të planifikoni, mund ta vendosni kopjen rezervë të funksionojë në një kohë dhe datë specifike ose çdo ditë.

Arsyet e tjera që na pëlqen rezervimi online SOS

Ka një plan falas prej 5 GB dhe një gjykim 14-ditor falas për llogaritë e primit. Ne ju këshillojmë ta provoni para se të blini sepse planet premium janë ndër më të këqijat në tregun rezervë. Për vetëm 50 GB hapësirë ​​rezervë, duhet të pini 4,99 dollarë në muaj ose 44,99 dollarë në vit. Planet e tjera nuk janë më të mira, por nëse doni listën e plotë, lexoni rishikimin tonë të SOS Online Backup.

Mendimet përfundimtare

Nuk ka shumë aplikacione cilësore për të zgjedhur, kështu që ne duhej të plotësonim radhët duke përfshirë SOS Rezervimin Online. Thënë kështu, ju prapë mund të zgjidhni dhe të zgjidhni sepse aplikacionet e tjera janë të mira.

IDrive është zgjedhja jonë kryesore sepse planet e saj kanë vlerë të madhe, ai ka encryption me njohuri zero, ju lejon të bëni kopje rezervë të pajisjeve të pakufizuara dhe ju ofron një përvojë të fortë.

Zgjedhja jonë e dytë, G Cloud, nuk ka encryption me njohuri zero, kjo është arsyeja pse është prapa IDrive. Megjithatë, ajo ofron hapësirë ​​të pakufizuar rezervë për vetëm 3,99 $ dhe është e këndshme për t’u përdorur.

Degoo është alternativa më e mirë nëse nuk doni të paguani një monedhë, sepse ofron një hapësirë ​​bujare falas prej 100 GB. Plani Premium nuk është i lirë, por ka encryption me njohuri zero. Degoo nuk mund të ngarkojë SMS ose kontakte, dhe ndërfaqja e tij e lëvizshme ka nevojë për punë.

E njëjta gjë mund të thuhet për BigMIND Home sepse aplikacioni mund të jetë ngatërrues ndonjëherë, por ai ofron veçori interesante. Nuk është e lirë, por çmimet e saj janë shumë më të mira sesa zgjedhja jonë e fundit, SOS Rezervimi Online.

Whatfarë mendoni për rezervimin në internet për celular? A ju pëlqen zgjedhja jonë më e mirë apo ju ankohemi drejt planit të lirë që ofron Degoo? Nëse përdorni një shërbim që na ka munguar, çfarë është? Na tregoni në komentet më poshtë. Faleminderit që lexuat.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me