Si ta shikoni Shield Online në vitin 2023: Do të jetë një natë e gjatë

Mburoja është një ushtrim fantastik në tregimin e tregimeve që pason një grup oficerësh të korruptuar të policisë në Los Angeles gjatë dekadës së parë të shekullit XXI. Ajo transmetoi në mes të 2002 dhe 2008, kështu që ishte në hije nga The Wire, duke e bërë atë më pak të një hit se sa duhej të ishte. Ky udhëzues se si të shikoni Mburojën do t’ju vendosë në rrugën e duhur për ta provuar atë, megjithëse.

Në thelbin e saj, Mburoja është një procedurale që ndjek oficerët e Barn, një zonë policie në Farmington, një rreth fiktiv i LA. Fokusi është te Vic Mackey dhe tre këngetarët e tij, të cilët formojnë një ekip sulmimi joortodoks që shkon pas krimit në mënyrën e tyre. Statusi i tyre i veçantë i ka bërë ata të besojnë se janë mbi ligjin, duke i bërë ata të bëhen kaq të ndyrë, që i kundërshton besimit.

Ajo që e bën situatën kaq intriguese, dhe e vendos Mburojën përveç miliona shfaqjeve të tjera të policisë, është se jo vetëm që protagonisti kryesor është gjithashtu një zuzar, ai është gjithashtu thellësisht simpatik dhe i pëlqyeshëm. Kjo nuk është në asnjë pjesë të vogël për shkak të performancës fantastike të Michael Chiklis, i cili ju ka rrënjosur për Vic dhe të tjerët edhe pse ata po kryejnë krime brutale.

Shtoni në ato skenat e treguara me kujdes që përmbajnë një nerd anemik duke u shndërruar në një master hetues, një kapiten diabolikisht ambicioz të policisë, si dhe paraqitje të sezonit nga Forest Whitaker dhe Glenn Close, dhe ju merrni shtatë sezone të TV që do të keni në buzë e sediljes tuaj. Le të shohim se ku mund ta shikojmë Shield online.

Shikoni Shield Online

Për dallim nga disa shfaqje ikonike, të tilla si Doctor Who, ju keni disa mundësi për të shikuar legalisht Shield në internet. Fillimisht u transmetua në FX, kështu që ju mund t’i gjeni të shtatë sezonet në FX +, shërbimi i transmetimit të rrjetit. Kushton vetëm 6 dollarë në muaj dhe ju merrni një provë falas shtatë-ditore. 

The-Shield-FX

Ashtu si shumë shërbime me bazë në SH.B.A., ato janë në dispozicion vetëm për banorët e Sh.B.A., do të thotë që do t’ju duhet një rrjet privat virtual për të prishur vendndodhjen tuaj. Një VPN drejton lidhjen tuaj të internetit përmes një serveri të sigurt, jo vetëm që ju lejon të pretendoni sikur jeni atje ku është ai serveri, por gjithashtu encrypton lidhjen tuaj, duke fshehur praninë tuaj në internet.

Ata janë një teknologji e madhe dhe një vështrim i shpejtë rreth e rrotull tregon se VPN-ja jonë më e mirë, ExpressVPN, funksionon mirë me FX +, kështu që ne ju rekomandojmë t’i jepni një rrotullim. Ajo vjen me një politikë të rimbursimit 30-ditor në rast se nuk jeni të kënaqur me të.

Thënë kjo, nëse nuk jeni shumë të interesuar të shpenzoni ato para sepse tashmë keni mjaft abonime në rrjedhë, gjithashtu keni mundësi të tjera. Mburoja është gjithashtu në Amazon Prime Video, por ne ju rekomandojmë t’i bashkoni ato me një nga VPN-të tona më të mira për zgjedhjet Amazon Prime Video, përveç nëse dëshironi që të dhënat tuaja të grumbullohen nga banditë e mbledhjes së të dhënave të Bezos..

Një opsion i tretë është të shikoni Shield është Hulu, i cili, si FX +, është i disponueshëm vetëm në Sh.B.A. Nëse jeni jashtë SH.B.A.-së dhe doni qasje në bibliotekën e madhe të rrjedhës së Hulu, shikoni VPN-në tonë më të mirë për zgjedhjen Hulu për të marrë qasje.

Netflix nuk ka të drejta për Shield kudo në botë, kështu që ju nuk keni fat nëse jeni një tifoz i vështirë i shërbimit. Ju mund të konsideroni një kthesë më komike në zhanrin e policëve-n-vjedhësve, dhe shikoni udhëzuesin tonë se si të shikoni Brooklyn Nine-Nine

Shikoni Shield Online falas

Nëse nuk jeni një adhurues i paguar për të shikuar shfaqje, megjithatë, gjithmonë mund të shkoni në rrugë të paligjshme. Ekzistojnë disa mundësi të hapura për ju, më e thjeshta prej të cilave është faqet e internetit të transmetimit. Ne shikuam disa nga ato faqe në internet dhe zbuluam që në kohën e shkrimit vetëm Putlocker ofronte transmetime falas të The Shield falas. Të gjitha lidhjet që gjetëm në faqet e internetit të tjera ishin të vdekur si doornails.

The-Shield-Putlocker

Siç e përmendëm në artikullin tonë se si të shikoni Outlander, shikimi i ndonjë gjëje në Putlocker përfshin të lundroni në rrugën tuaj përmes një fushë të minuar me reklama pop-up, shumë prej tyre janë të lidhur me keqdashje të disa përshkrimeve. Nëse do të përdorni faqen e internetit, instaloni një nga bllokuesit më të mirë të shfaqur dhe programin më të mirë antivirus ose gjëra të këqija do të ndodhin me kompjuterin tuaj.

Shikoni Shield me Kodi

Ashtu si me transmetimin e paligjshëm, është e vështirë të gjesh Mburojën në Kodi. Një vështrim i shpejtë tregon se vetëm Poseidon, të cilën do ta gjeni nën një nga depot më të mira të Kodi, Kodil, i mbart aktualisht.

the-mburojës-kodi

Nëse po e lexoni këtë dhe nuk keni asnjë ide se çfarë është Kodi, por ju jeni intriguar, shikoni udhëzuesin tonë Kodi për të filluar me të. Kjo tha, sepse përdorimi i Kodi nuk është saktësisht i ligjshëm, ju gjithashtu mund të dëshironi të hidhni një vështrim në artikullin tonë më të mirë të Kodit për të zbuluar se si të mbroheni nga gjobat e këqija për të shikuar përmbajtje pirate.

Torrentët e Mburojës

Mundësia e fundit që mund t’ju japim është që thjesht të torrenti Shield. Shtë gati aq e paligjshme sa të përdorësh Kodi ose Putlocker, por vjen me problemin që është e lehtë të kapesh duke e bërë atë. Ne ju rekomandojmë të përdorni një nga VPN-të tona më të mira për përrua, nëse shkoni në rrugën e përroit ose ndesheni me gjobë të ashpër dhe ndoshta edhe me burg.

The-Shield-torrent

Nipi i faqeve të torrenteve, The Pirate Bay – ose në këtë rast, një pasqyrë e tij – ka shumë mundësi, por skedarët masivë me të gjitha shtatë sezonet duken si basti më i mirë. Një vështrim i shpejtë rreth faqeve të torrenteve alternative tregon se nuk ka asnjë mungesë të përrallave të Shield atje.

Mendimet përfundimtare

Mburoja është një shfaqje fillestare që është një domosdoshmëri absolute për këdo që i pëlqen një histori e mirë e thënë mirë. Megjithëse paraqet djemtë me blu që kryejnë punën e tyre në sipërfaqe, është një studim i mrekullueshëm për të mirën dhe të keqen dhe, nganjëherë, gjendjen njerëzore. Shpresojmë, një nga rrugët e mësipërme do t’ju ndihmojë të shikoni atë.

Whatfarë mendoni për Shield? E do apo e urren? A keni këshilla për gjërat që ju mendoni se na kanë munguar? Na tregoni mendimet tuaja në komentet më poshtë dhe, si gjithmonë, ju falënderojmë që lexuat.