Nejlepší 2TB externí pevný disk pro rok 2023

Při výběru externího pevného disku je třeba zvážit kapacitu. Překročení nákladů na úložný prostor, který nikdy nepoužíváte, není zábavné a zjištění, že po několika měsících potřebujete více kapacity, je nepříjemné.. 

Pro většinu lidí doporučujeme externí pevný disk 2TB, který poskytuje dostatek úložného prostoru pro zálohování a je vhodný pro několik dalších souborů. 

V tomto průvodci nejlepším externím pevným diskem 2TB vám ukážeme své oblíbené, vycházíme z našeho nejlepšího průvodce externím pevným diskem. Máme na výběr pět možností, z nichž každá nabízí něco jedinečného. Než se však dostaneme k našim výběrům, projdeme si, jak jsme je vyrobili. 

Nejlepší 2TB externí pevný disk 2023

Výběr nejlepšího 2TB externího pevného disku

Výběr nejlepšího 2TB externího pevného disku byl podobný proces, jakým jsme vybrali náš nejlepší 1TB externí pevný disk. Ve 2TB je dostatek místa pro uložení dalších souborů, které přetékají do vašeho notebooku, nebo jen pro segmentaci určitých typů médií. Kapacita však není pro zálohování v celém systému nejvhodnější. 

Jak jsme již viděli s využitím neomezených online zálohovacích služeb, jako je Backblaze (přečtěte si naši Backblaze recenzi), často budete mít k dispozici mnohem více dat, než byste očekávali během několika let. Samozřejmě to záleží na vašem případu použití, ale pokud jste vášnivým torrenterem nebo softwarovým feťákem, 2TB jej neořízne pro zálohu systému. 

Plus, 2T je limit úložiště pro většinu pevných disků. Pokud nevíte, disky SSD fungují mnohem lépe než tradiční jednotky pevného disku. Protože se v této příručce nezaměřujeme pouze na zálohování, zahrnuli jsme naše oblíbené disky SSD a vycházeli z našeho nejlepšího průvodce externím pevným diskem SSD. Ačkoli je to drahé, SSD se vyplatí, když jde o výkon. 

Kromě výběru mezi rozšířeným úložištěm a zálohováním jsme také zvážili faktory, které způsobí, že jakýkoli externí pevný disk si zaslouží vaši pozornost. To zahrnuje kvalitu sestavení, celkovou rychlost a spolehlivost, zahrnutou záruku a funkce, jako je hardwarové šifrování. 

Velikost 2TB je místem, kde se setkávají přenosná a stolní řešení. Ačkoli to není tolik prostoru pro ty, kteří neustále stahují soubory, může to být řešení zálohování, pokud jste spokojeni se softwarem, který máte. 

Jako prostřední místo mezi těmito dvěma zařízeními je 2TB obvykle nejlepší kapacita pro většinu lidí. Disk, který si nakonec vyberete, bude záviset na tom, co s ním děláte.

Nejlepší externí pevný disk 2 TB: Samsung T5

Samsung T5 je typický externí pevný disk. Svou konkurenci snížila v našem nejlepším externím pevném disku pro průvodce Mac a také v našem nejrychlejším externím pevném disku. Samsung T5 nabízí vše, od výkonu až po kvalitu stavění, až po vlastnosti, díky čemuž je ideální pro jednotku 2TB. 

samsung-t5-1

Ačkoli se modely 1TB a 2TB příliš neliší v ceně za gigabajt, neznamená to, že větší kapacita je celkově špatná dohoda. Cena 2TB Samsung T5 je stále levnější, ale stojí levněji než někteří její konkurenti SSD, například G-Technology G-Drive Mobile SSD, na který se za minutu dotkneme. 

Získáte také hodně za své peníze, alespoň pokud jde o výkon. Jednotka sama o sobě není moc, což je v tomto případě dobrá věc. Je malý, pouhých 57,3 mm x 74 mm – menší než vizitka – a váží něco přes 51 gramů. Jednobarevný exteriér – černá, v případě modelu 2TB – pohání také dobře doplňuje. 

Kryt je plně kovový, pouze prolomený plastovými koncovkami pro informace o konektorech a jednotkách USB-C. I když není tak rigidní jako LaCie Rugged Mini (přečtěte si naši recenzi LaCie Rugged Mini), Samsung T5 zvládne několik kapek. Interiér v polovodičovém stavu znamená, že se nemusíte bát ztráty dat ani v případě poklesu.

Další důvody, proč se nám Samsung T5 líbí

Kvalita a cena budovy jsou pro Samsung T5 vysoké body, ale výkonem je rychle zastíněn. Jedná se o nejrychlejší externí pevný disk, který jsme testovali, ukazuje rychlost sekvenčního čtení a zápisu výrazně nad 500 MB / s a ​​náhodné čtení a zápis se blíží 200 MB / s. 

Přestože můžete získat lepší výkon z něčeho, jako je Samsung X5, T5 je ve své vlastní lize za svou cenu.

Kromě vynikajících přenosových rychlostí přichází T5 s některými Samsung T5, které jsme viděli z externího pevného disku. Při prvním připojení vás jednotka vyzve k instalaci softwaru pro správu společnosti Samsung. Zde můžete zkontrolovat aktualizace firmwaru a aktivovat hardwarové šifrování (přečtěte si náš popis šifrování). 

Tato funkce, označovaná jako „bezpečnostní režim“, bude kódovat vaše data pomocí AES-256, což vám umožní pouze jejich dekódování pomocí hesla, které jste nastavili. Software nedělá nic jiného, ​​ale pro nás stačí šifrování. Další informace o tom, proč milujeme software a jednotku, naleznete v naší recenzi Samsung T5. 

Přenosný SanDisk Extreme

Přenosný počítač SanDisk Extreme je ještě menší než Samsung T5, váží méně než 39 gramů a měří 96 mm na 49 mm. Měli byste jít kamkoli, vybavit otvorem a hodit pohon na karabinu a plnou odolnost proti prachu a vodě. 

sandisk-extreme-portable-1

Měnič má krytí IP55 pro vodu a prach. Pokud nevíte, norma IP Code byla vyvinuta Mezinárodní elektrotechnickou komisí. První číslo odpovídá ochraně proti prachu a druhé ochraně proti vodě. V případě prachu stoupá standard IP na šest a v případě vody až na osm. Technicky existuje 9K hodnocení vody, ale je vzácné vidět. Pro Extreme Portable to znamená, že je chráněn před škodlivým prachem, ale není zcela zabráněno vnikání prachu. Kontakt se škodlivým prachem je v pořádku a neměl by zasahovat do provozu měniče, ale jeho dostatečné množství způsobí, že disk nebude k ničemu.. 

Ochrana vody je méně působivá. Extrémní přenosný počítač nemůže být zcela ponořen, ale dokáže trysky na vodu s tryskou 6,3 mm (asi čtvrt palce) po dobu nejméně 15 minut. Celkově lze říci, že Extreme Portable zvládne většinu drsných prostředí, i když nemůže být zcela ponořen do vody.  

Další důvody, proč se nám SanDisk Extreme Portable líbí

Přenosný počítač SanDisk Extreme nefunguje stejně dobře jako Samsung T5, ale je blízko. Rychlost sekvenčního čtení byla podobná při 564,8 MB / s, ale rychlost sekvenčního zápisu zaznamenala pokles 20 MB / s. Náhodné čtení a zápisy byly také pomalejší o 20 MB / s. Přesto Extreme Portable hanbí jakýkoli externí HDD. 

Funkčně je Extreme Portable také mírně za T5. SanDisk obsahuje lite verzi SecureAccess, což je šifrovací nástroj, který zajistí vaše data pomocí AES-128. 

AES-128 používá menší velikost klíče než AES-256, což by ho mělo snížit. V praxi jsou však rozdíly mezi AES-128 a AES-256 minimální. 

Celkově je SanDisk Extreme Portable kompaktnější než T5 a dokáže lépe ovládat prvky, ale rychle a funkčně obchoduje. Přesto je to jeden z nejlepších externích disků SSD v okolí. Pokud vás zajímá, přečtěte si naši SanDisk Extreme Portable recenzi. 

G-Technology G-Drive Mobile SSD

Technologie G-Drive G-Drive Mobile SSD je místem, kde se setkávají SanDisk Extreme Portable a Samsung T5. Dodává se s ještě lepší kvalitou sestavení a může se pohybovat mezi prsty s T5 z hlediska výkonu. Objem disku by se však mohl hodit jak do Extreme Portable, tak do T5, a přichází také s vyšší cenovkou.. 

g-drive-mobile-1

GD Drive Mobile SSD je přesto působivý. Má krytí IP67 pro ochranu proti prachu a vodě. U prachu to znamená, že je jednotka plně chráněna před škodlivými prachy, bez ohledu na to, kde dopadne. Ochrana vody není na stupnici tak vysoko, ale je lepší než Extreme Portable. G-Drive Mobile SSD lze ponořit až do jednoho metru vody po dobu až 30 minut. 

Přichází s velikostí, aby odpovídala, ačkoli. Při rychlosti 50 mm až 95 mm je mobilní jednotka SSD G-Drive větší a váží více než dvakrát více než Samsung T5. To znamená, že velikost a hmotnost zařízení Samsung T5 a SanDisk Extreme Portable je tak nízká, že vás něco navíc nepřeruší zpět. 

Více o emisi je cena. Přestože je mobilní SSD G-Drive Mobile mnohem dražší než T5 nebo Extreme Portable, u modelu 2TB vám bude stále fungovat o 60 až 100 USD více, v závislosti na tom, kde si jej koupíte. Přesto platíte za ochranu, kterou T5 a Extreme Portable nenabízejí.

Další důvody, proč se nám G-Technology G-Drive Mobile SSD líbí

Výkonně se mobilní SSD G-Drive Mobile blíží T5. Zaznamenali jsme sekvenční rychlost čtení a zápisu do 5 MB / s od T5, se skóre 562,8 MB / sa 515,6 MB / s. Náhodné čtení a zápisy byly také solidní, s rychlostí náhodného čtení vyšší než T5. Rychlost náhodného zápisu byla však o 20 MB / s pomalejší. 

Výkon přichází s malým překvapením, vzhledem k tomu, že pohon uvnitř G-Drive Mobile SSD je spotřebitelem interní M.2 SSD. V zásadě kupujete kryt USB 3.1, který může porazit, přičemž uvnitř je SanDisk X600. To však není špatná věc a pomáhá značce s vysokou cenou udělat mnohem větší smysl. 

Verze M.2 stojí kolem 320 USD sama o sobě, takže 40 $ za prémiový kryt vypadá jako krádež. S G-Technology G-Drive Mobile SSD budete nakonec utratit více, než je tomu u některých jejích konkurentů, ale tato dodatečná cena se vyplatí. Více se můžete dozvědět v naší recenzi G-Technology G-Drive Mobile SSD. 

Seagate Backup Plus Portable

Seagate Backup Plus Portable je rafinovanější verzí Seagate Portable (přečtěte si naši recenzi Seagate Portable). Neposkytuje rychlost puchýřů, ale za požadovanou cenu to nemusí. S technologií Backup Plus Portable je kapacita důležitější než rychlost, a proto je vynikající volbou. 

seagate-backup-plus-portable-1

Backup Plus Portable má několik variant, každá s mírně odlišnými funkcemi. Na 2TB máte na výběr mezi dvěma modely: Slim a Ultra Touch. Tenká verze není nic zvláštního mimo bytí, no, štíhlá. Díky štíhlejšímu tělu je přenosnější ve srovnání s modely 3TB a 4TB, ale celkově je to stejná jednotka. 

Verze Ultra Touch je dražší, ale přichází také s více funkcemi. Na rozdíl od Slim a normální verze, verze Ultra Touch pracuje s USB-C. Nepoužívá rozhraní USB 3.1, ale přesto jej můžete připojit k portu USB-C. Navíc přichází s hardwarovým šifrováním, což je příjemné vidět, přestože je omezenější než software společnosti Samsung.

Bez ohledu na to, kterou verzi si vyberete, budete mít k dispozici sortiment barev, každá s tkanou látkovou střechou. I když jsme částečným výkonem, estetika stále záleží, a Backup Plus Portable tomu rozumí.

Další důvody, které se nám líbí Seagate Backup Plus Portable

Seagate Backup Plus Portable je vyvážená cesta skrz a skrz. Jeho cena není náročná, kvalita stavby je vynikající a výkon je slušný. Po pohledu na tři SSD je však třeba očekávání zmírnit. 

Nevykonává téměř stejně dobře jako tyto disky, časování v sekvenčních rychlostech čtení a zápisu kolem 130 MB / s, a náhodné čtení a zápis kolem 1,5 MB / s. Představení není skvělé, ale není to ani špatné. 

Místo toho, aby se soustředil na určitý aspekt úložiště, jako je Western Digital My Book (přečtěte si naši recenzi Western Digital My Book), funguje Backup Plus Portable ve všech scénářích v pořádku. 

To je nahrazeno jeho vlastnostmi, které přicházejí ve formě sady Seagate Toolkit. Toolkit umožňuje zálohovat nebo zrcadlit existující jednotku podle plánu. Ačkoli jsou záložní nástroje běžné (přečtěte si naši recenzi ADATA SD600), jsou však zřídka tento plně vybavený.

Další informace o sadě Toolkit naleznete v naší recenzi Seagate Backup Plus Portable.

Základy Toshiba Canvio

Základy produktu Toshiba Canvio jsou jen základní: základní. Přestože je v téměř každém ohledu nevýrazný, je šokující rychle, zejména s ohledem na cenu. Ačkoli to nemůže konkurovat takovým jako Samsung nebo G-Technology, Toshiba Canvio Basics má své vlastní ve srovnání s jinými externími pevnými disky blackbox, a činí tak za skvělou cenu. 

toshiba-canvio-basics-1

Je k dispozici až 4 TB, ale model 2 TB ukazuje nejlepší cenu za gigabajt. V době psaní na Amazonu to stojí neuvěřitelně tři centy za gigabajt, což je neuvěřitelné. Ve srovnání s modelem 1TB je hodnota jasná. Je to jen o 15 $ dražší a poskytuje dvojnásobné množství úložiště. 

Výkon je tam, kde pohon vyniká, i přes vše, co proti němu pracuje. Canvio Basics je tradiční HDD, který přenáší data přes USB 3.0. Kromě toho používá pouze SATA-300 a poskytuje více úzkých bodů v řetězci.

Přes to, že to bylo schopné poskytovat sekvenční výkon nad 150 MB / s, ačkoli to zasáhlo náhodný výkon. Náhodné čtení bylo mnohem horší než Backup Plus Portable, ale náhodné zápisy byly mnohem lepší. 

Stejně jako u Western Digital Elements, i Canvio Basics se specializuje na rychlost, což může být dobrá věc v závislosti na vašem případu použití (přečtěte si naši recenzi na Western Digital Elements). 

Další důvody, které se nám líbí Základy společnosti Toshiba Canvio

Za cenu kupujete úložný prostor na základně Toshiba Canvio Basics a to je vše. Nezískáte s ním žádné nástroje pro zálohování ani hardwarové šifrování. Místo toho uložíte několik kostí tím, že se vzdáte funkcí, které vidíte u disků od Seagate a Western Digital. 

Přesto je za cenu jednotka Toshiba Canvio Basics velmi výhodná, zejména na 2TB. Pokud hledáte spoustu kapacity za velmi málo peněz, je to pohon pro vás. Stačí být upozorněni na jeho nedostatky. Více se dozvíte v naší recenzi společnosti Toshiba Canvio Basics.

Závěrečné myšlenky

Nejlepší 1TB externí HD: Samsung T5 je vážně působivý externí pevný disk, přestože je poměrně drahý. Při 2TB nabízí dostatek úložného prostoru a rychlosti puchýřů, což z něj činí nejlepší externí pevný disk 2TB. 

To znamená, že naše další možnosti by neměly být ignorovány. Technologie G-Drive G-Drive Mobile SSD poskytuje vyšší ochranu za vyšší cenu a produkt template = ”link” id = 36063 text = “Backup Plus Portable”] nabízí skvělý design, i když nižší rychlost. 

Celkově bude zvolená jednotka záviset na vašem případu použití. Pokud máte zájem sledovat 4K filmy nebo hrát hry, SSD vám budou dobře sloužit. Pokud však chcete pouze udělat nějakou práci nebo rozšířit své úložiště, jeden z pevných disků vám ušetří peníze. Pokud jste nenašli něco, co se vám líbí výše, přečtěte si naše další recenze na externí pevný disk. 

Jaký externí pevný disk 2TB používáte? Proč jste si to vybrali? Dejte nám vědět v komentářích níže. Jako vždy, díky za čtení.