Dropbox Paper Review 2020: Omezený nástroj s omezeným použitím

Když Dropbox spustil Dropbox Paper, nazval program novým způsobem spolupráce, organizace týmové práce a práce odkudkoli. S ohledem na to je snadné pochopit, proč ho mnozí interpretovali jako konkurenta na Disku Google (přečtěte si náš srovnávací dokument Dropbox Paper vs Google Docs, abyste zjistili, proč se nejedná o boj).

Za 21 měsíců od doby, kdy Dropbox Paper opustil beta, se toho moc nezachytilo. To znamená, že Dropbox vydal aktualizace této služby, takže jsme si mysleli, že je čas otevřít kapotu, abychom zjistili, zda začíná žít podle svého potenciálu, nebo je to jen další citron určený pro smetiště..

V tomto článku se budeme zabývat funkcemi Dropbox Paper a vyhodnocujeme jeho uživatelskou přívětivost a také navrhujeme, kdo z nich může získat maximum. Pokud se chcete o Dropboxu dozvědět více, podívejte se na naši recenzi Dropboxu.

Funkce

Dropbox Paper vypadá jako jediný list papíru, který trvá navždy a přijímá mnoho druhů obsahu.

Dropbox_paper_empty

Ačkoli se jeho funkce může na první pohled zdát jako nespojitý nepořádek, bližší pohled ukazuje, že se nejlépe hodí do jedné ze tří kategorií: funkce pro tvůrce, funkce pro spolupracovníky a funkce pro přednášející.

Protože lidé v každé kategorii budou program používat odlišně, rozdělili jsme funkce do skupin na základě role uživatele.

Tvůrci

Nejprve se podíváme na funkce, které budou pro tvůrce nejužitečnější. Jedním z nejlepších bodů Dropbox Paper je podpora vkládání multimediálních dat z 29 webových stránek a služeb na stránku.

Nabízí mnoho integrací, včetně Dropbox, aplikací Disku Google, Airtable, Trello, YouTube, Spotify, Vimeo a dalších. Existuje také více konkrétnější povahy.

Například, pokud jste designér, může se vám hodit integrace InVision, Figma, Framer, Lucidchart nebo Marvel. Pokud jste kodér, možná byste se z jeho integrace s Gistem a Githubem mohli trochu využít.

Paper_embeds

Pokud hledáte program, který můžete použít k vytvoření dokumentu, který není propojen pouze s různými médii, ale obsahuje je v interaktivním formátu, Dropbox Paper může být tím, co hledáte.

Učitel ji například může použít k vytvoření lekce nebo domácí úlohy, která používá několik vzdělávacích videí YouTube postupně, oddělených otázkami a mezerou pro odpovědi a na závěr úplnou prezentací Prezi. Poté mohli sdílet kopii s každým studentem.

Paper_Youtube

Další skvělou funkcí je kódové pole. Vložte jeden do papíru a pokud je kód v jednom z 32 jazyků, které zná, automaticky zjišťuje, jaký jazyk používáte, a zvýrazní syntaxi na základě funkce. Ačkoli nemůžete kompilovat ani spouštět kód, hlavní funkce vám umožní rychle skenovat a sledovat, co jste napsali.

Papír také podporuje LaTeX, systém navržený tak, aby usnadňoval reprezentaci vědeckých a technických rovnic. Je to také dobré pro lidi, kteří raději zadají krátkou sadu příkazů a nechají někoho jiného, ​​nebo počítač, aby formátování vypadalo dobře.

Spolupracovníci

Pro spolupráci je Dropbox Paper přibližně stejný jako Disk Google. Můžete pozvat lidi, aby upravili soubor tak, že jej sdílíte s vašimi kontakty Google, přidáte je e-mailem nebo pošlete odkaz přímo na Slack. Můžete také nastavit, zda může dokument upravovat kdokoli s odkazem, nebo pouze ten, kdo má pozvání a zda může komentovat a sdílet nebo komentovat, sdílet a upravovat.

Paper_share

Pokud jste Disk Google už dříve používali, bude to znít povědomě. Každý, kdo je pozván do dokumentu, jej může upravovat současně a jeho pozice je označena kurzorem odpovídajícím barvě, které jim papír přiřazuje.

Papír umístí iniciály editoru na levý okraj a umožní vám rychle zjistit, kdo přispěl k jednotlivým dokumentům.

Paper_collaborate

Na rozdíl od Disku Google můžete vložit blok kontrolního seznamu, který vám umožní vytvářet úkoly, přiřazovat je přispěvatelům, nastavovat datum splatnosti a po dokončení je kontrolovat.

Paper_list

I když je to zajímavá vlastnost, postrádá upřesnění, aby bylo užitečné. Otevření bočního panelu umožňuje zobrazit úkoly v dokumentu, ale zobrazí se pouze v případě, že byly přiřazeny někomu, i když mají datum splatnosti. To je nepříjemné omezení a protože nemůžete přiřadit a sledovat obecné úkoly, ztrácí část své hodnoty.

Pokud hledáte aplikaci pro zvýšení produktivity s lepšími funkcemi, možná vás bude zajímat Todoist, Wunderlist nebo Any.do. Všechny tři mají vynikající systémy plánování úloh. Wunderlist i Todoist se mohou integrovat do Kalendáře Google, zatímco Any.do vám umožňuje stahovat úkoly z e-mailů a převádět je na úkoly s termínem splatnosti.

Pokud se chcete o těchto službách dozvědět více, podívejte se na naši recenzi Todoist vs. Wunderlist vs. Any.do.

Papír vám umožňuje vkládat karty Trello, takže pokud vaše organizace tento program již používá, můžete místo seznamů papírů použít robustnější systém. Karty se automaticky aktualizují v papíru, jakmile se změní v Trellu.

Paper_trello

I když to může být slušný nástroj pro psaní poznámek, nezískáte více užitečných nástrojů, než byste měli s Dokumenty Google nebo Microsoft Word. Evernote je pro většinu lidí lepší volbou, protože má sofistikovanější organizační systém, který usnadňuje sledování poznámek. Pokud se chcete o tomto programu dozvědět více, přečtěte si naši recenzi Evernote.

Pokud vás zajímá, jak se Evernote hromadí proti Disku Google, podívejte se na naše srovnání Evernote vs. Disk Google.

Jednou malou výhodou spolupráce v Dropbox Paper je to, že papírové dokumenty se nezapočítávají do vaší kvóty úložiště Dropbox, takže práce vašeho týmu nevyjde z individuálního přidělení někoho.

Přednášející

Papír může přejít z režimu úprav do prezentace do režimu kliknutím na tlačítko na horním panelu, které vypadá jako čtvercové logo YouTube.

Paper_present_button

Hlavním rysem papíru je opět to, že se jedná o digitální ekvivalent nekonečně dlouhého listu papíru bez přerušení. To se v režimu prezentace nezmění, takže nedostanete definované snímky, jaké byste mohli použít v PowerPoint nebo Speaker Deck, ani dynamické a relační snímky Prezi.

Paper_ prezentace

Nedává vám dobrou kontrolu nad tím, co se objeví na obrazovce. Prezentaci můžete jemně doladit tak, aby se při posouvání zobrazovaly funkce jako snímky, ale to bude dobré pouze pro vaši obrazovku. Pokud se přesunete k jinému s jiným rozlišením nebo poměrem stran, bude veškerá vaše tvrdá práce zbytečná.

Integrace multimédií znamená, že můžete prezentovat více různých věcí, než byste dokázali s jinými programy. Chcete-li například předvést nejnovější prototyp aplikace, který jste vytvořili ve službě Figma, můžete tak učinit pomocí papíru.

Můžete také vložit Dokumenty Google, takže pokud jste vždy chtěli prezentovat, ale nechtěli jste používat Prezentace Google, můžete tak učinit. Pro záznam umožňuje aplikace Paper také vložit Prezentace Google, ale nemůžete je zobrazit v prezentačním režimu.

Místo toho kliknutím na něj přejdete zpět do Prezentací Google.

Prezentační režim je dodáván s tmavým režimem, který zaměňuje barevný patro s bílou dominancí za jednu namočenou v šedé. Je však těžké zjistit, které barvy se budou přepínat, protože v editoru nemůžete použít tmavý režim.

Paper_presentation_dark

Uživatelská přívětivost

Nejzajímavější funkcí Dropbox Paper je jeho uživatelské rozhraní, které přesouvalo editační nástroje z horního pruhu. Pokud chcete vložit něco kromě prostého textu, klepnutím na prázdný řádek se zobrazí vyskakovací okno vpravo. Má možnosti vložit jednu z 29 vložitelných služeb, složku Dropbox, obrázky, tabulku, kontrolní seznam, běžný seznam, konec sekce nebo blok kódu..

Paper_popup_box

K dispozici jsou také klávesové zkratky pro tyto funkce, abyste se mohli naučit, jak šetřit čas

Většinu integrovaných vložených médií lze vložit zkopírováním a vložením odkazu na obsah do Dropbox Paper nebo přidáním pole správného typu a vložením odkazu do něj.

Většinu vloženého obsahu můžete upravit kliknutím na něj a výběrem z možností v rozbalovacím seznamu, které se objeví výše. Některé typy obsahu, například videa YouTube a kontrolní seznamy, však nelze po jejich umístění upravovat.

Paper_edit_popup

To znamená, že největší chybou v papíru je nedostatek ovládacích prvků pro zpracování textu. Nemůžete změnit své písmo a přestože většina z nás nepoužívá stovky dostupné v aplikaci Microsoft Word, bylo by pro přednášející hezké mít alespoň několik možností. Velikost písma je také omezená. Získáte jeden typ těla a tři záhlaví, z nichž pouze dvě jsou k dispozici ve vyskakovacím okně.

Zvýraznění textu vám umožní tučně, zvýraznit, přeškrtnout nebo propojit jej a také jej proměnit v seznam nebo kontrolní seznam.

Většinu věcí můžete komentovat kliknutím na možnost komentáře ve vyskakovacím okně nebo kliknutím na objekt a stisknutím kláves „ctrl + alt + m.“ To bude opět známo lidem, kteří používají Dokumenty Google.

Paper_comment

V Papíru však není nativní kontrola pravopisu, což znamená, že jste sami. Dokonce i profesionální spisovatelé milují kontrolu pravopisu, protože je to poslední obranná linie mezi mozkovým prdem a trapnou veřejnou chybou. Ten papír postrádá vážný problém, zvláště pokud jste s ním chtěli představit.

I když byste to mohli obejít dvojím zkontrolováním své práce v jiném programu nebo instalací služby, jako je Grammarly, faktem zůstává, že v aplikaci, jako je tato, byste nemuseli.

Pokud provádíte spolupráci v Dropbox Paper, kurzy upravují a kontrolují pravopis, který by spadl na jednu osobu, což se jeví jako nepřiměřená situace. Je pro nás záhadou, že Dropbox ještě nepřidal kontrolu pravopisu.

Dropbox Paper obsahuje aplikaci pro zařízení iOS a Android, takže se můžete přihlašovat a provádět změny na cestách, ale v telefonu nemůžete vstoupit do režimu prezentace. To není nutné, ale byla by to skvělá funkce pro vytváření prodejních hřišť mimo kancelář.

Paper_mobile

Pro koho je Dropbox papír?

Po přečtení o funkcích Dropbox Paper a uživatelské přívětivosti by vás mohlo zajímat, komu má sloužit. To je spravedlivá otázka, vzhledem k tomu, že se papír šíří tak tenký. S tím můžete dělat mnoho věcí povrchně, ale málo podrobně a podrobně.

Tvůrci

Není jasné, co mohou jednotliví tvůrci získat z používání papíru. Absence kontroly pravopisu je pro většinu lidí vážnou nevýhodou. Pokud vytváříte pouze textový dokument, existují mnohem lepší alternativy pouze pro tuto funkci, nemluvě o špatných možnostech formátování papíru.

Můžete to zkusit použít jako organizační zařízení, ale do tabulek nelze nic vložit.

Také jste zaseknutí svislou orientací a nekonečným posouváním, což znamená, že nemůžete jedinečně organizovat své nápady, jako můžete pomocí Prezi..

Přes všechny možnosti vkládání není jasné, kdo z tohoto programu těží nejvíce.

Spolupracovníci

Zatímco Dokumenty Google nejsou přímo lepším textovým procesorem než Microsoft Word, jeho funkce spolupráce, webové rozhraní a automatické ukládání dávají uživatelům přesvědčivé důvody k použití.

Dropbox Paper lze považovat za vynikající program pro skupinovou práci, i když pro jednotlivého uživatele klesá.

Stejně jako Docs je snadné pozvat spolupracovníky a jde dále v jiných oblastech. Je snadné vytvářet a přiřadit úkoly členům skupiny, ale v programu chybí podmíněné úkoly, které spouštějí zprávy po dokončení, a není dostatečně robustní, aby podporovalo vícestupňový proces od začátku do konce..

Skutečnost, že nesleduje otevřené úkoly nebo nezahrnuje kontrolu pravopisu, vyvolává otázku, jaký druh skupinových projektů Dropbox očekává, že týmy budou pracovat na papíře, na kterém by jinde nemohly. Je pravděpodobné, že v programu nebo službě specifické pro dané odvětví existují lepší nástroje pro spolupráci.

Přednášející

Dalo by se to prezentovat v Dropbox Paper, ale existuje jen malá motivace k tomu. Jedním z klíčových prvků prezentace je ovládání obsahu na obrazovce, aby se vaše publikum mohlo plynule pohybovat mezi poslechem a hledáním.

Papír vám nedává kontrolu, kterou potřebujete, aby se to stalo skutečností. Posouvání je také mnohem méně zajímavé než přechody v Google Slides nebo Prezi.

Jedinou skutečnou výhodou oproti prezentačnímu režimu papíru je to, že vám umožňuje integrovat tolik typů vložených médií. Pokud jste z nějakého důvodu potřebovali vytvořit prezentaci, která se spoléhala na schopnost tak učinit, může být program hodný vyzkoušet.

Většina moderátorů to však nebude potřebovat a bude chtít něco, co jim dává větší kontrolu.

Závěrečné myšlenky

Dropbox Paper je chlápek s potenciálem, ale od svého vydání moc nepokročil a je těžké doufat, že se promění v něco užitečnějšího.

I když to funguje dobře a má čisté uživatelské rozhraní, nemá jednu funkci, která mu dává výhodu před ostatními programy. Do jednoho dokumentu můžete integrovat mnoho různých programů, ale to neznamená, že získáváte funkčnost, kterou byste neměli, pokud byste tyto programy používali prostřednictvím svých vlastních webových stránek. Prezentační systém je nedostatečně upečený a absence kontroly pravopisu z něj dělá špatný program pro zpracování textu.

Každá funkce funguje, ale zůstává nejasné, proč by někdo použil Dropbox Paper na jiný program, který má podobné funkce, ale s větší hloubkou. To neznamená, že byste z programu nemohli využít, ale pro většinu lidí to nebude ten pravý.

Pokud hledáte něco lepšího, je Disk Google tím pravým místem. Více se o tom můžete dozvědět v naší recenzi na Disku Google.

Co si myslíte o Dropbox Paper? Má potenciál, že nám chybí nebo je naše hodnocení mrtvé? Dejte nám vědět v sekci komentářů níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me