Konečný průvodce o tom, jak koupit bitcoiny

Pravděpodobně jste byli v poslední době nadšeni všemi dobrými zprávami, které obklopují bitcoiny v poslední době, díky meteorickému vzestupu (a občasnému šokujícímu pádu), který vám sní o všech těch skvělých věcech, které by inteligentní investice ve správný čas mohla koupit. I když zde na Cloudwards.net nejsme investiční guruy, jsme vždy více než rádi, že lidem ukážeme různé možnosti, které mají při nákupu bitcoinu..

Existuje více než jeden způsob, jak si koupit digitální měnu – tam je mnohem víc než jen bitcoin, samozřejmě – ale všechny mají jedno společné: nikdy nevíte, co kupujete. Kryptoměny nejsou podporovány nikým, což znamená, že dno může z kterékoli z nich kdykoli vypadnout, takže na pevném disku máte nějaký bezcenný kód..

To znamená, že stejně jako u každé investice existuje scénář rizika versus odměna a možná jsme jen nadměrně opatrní s našimi akciovými opcemi pečlivě zaznamenanými v našem nejlepším účetním softwaru. V současné době existuje spousta lidí, kteří si kupují a prodávají bitcoiny, a doufáme, že se naši čtenáři připojí k těmto řadám. Začněme.

Připravovat se

Kromě počítače a internetového připojení opravdu nemusíte kupovat bitcoiny. Avšak s rostoucí bitcoinovou hodnotou tak vysokou, jakou je, může být chytré použít jednoho z našich nejlepších poskytovatelů VPN a trochu pokrýt vaše stopy, když jdete do velkého špatného světa. Být bohatý je dobrý, být bohatý a bezejmenný je ještě lepší.

Jako bonus vás také ochrání před jakýmikoli vládními agenturami, které hledají: stále více zemí dohlíží na kryptoměnu a vždy je lepší být v bezpečí než líto, i když nežijete v zemi, která cenzuruje internet. Přečtěte si naši online příručku o ochraně osobních údajů, kde najdete další informace.

Krok 1: Získejte bitcoinovou peněženku

Stejně jako v masném prostoru, pokud se chcete držet svých peněz, musíte mít místo, kam je vložit. Stejně jako můžete mít své kapsy peněz v kapse džíny, můžete také vyhodit bitcoinový klíč na pevný disk a doufat v to nejlepší, ale tak Elon Musk ztratil.

  Nejlepší externí pevný disk 3TB pro rok 2023

Je mnohem lepší získat bitcoinovou peněženku: jsou to kousky softwaru nebo hardwaru, které vám umožní bezpečně uložit klíč ke svým kryptoměnám bez jakékoli možnosti manipulace. Jasně však: peněženky samy o sobě neobsahují žádný bitcoin, pouze přístup k nim pomocí vašeho osobního přístupového klíče.

Bitcoiny samotné jsou uloženy v blockchainu, váš klíč vám právě poskytuje přístup k šifrované knize. Existuje několik druhů peněženek, podívejme se na dvě nejčastější: peněženky na software a hardwarové peněženky. Dáme také některá doporučení těch, které jsme si užili.

Softwarové peněženky

Softwarové peněženky ukládají klíč v aplikaci, což znamená, že jsou obvykle zálohovány. To je skvělé pro lidi, kteří jsou nervózní ztracením klíče. Další vzestupnou stránkou je, že vždy máte svůj klíč, pokud chcete, jednoduše tím, že si na svém smartphonu ponecháte peněženku. Dva nejvíce používané, obzvláště začátečníky, být Electrum a Exodus.

Z těchto dvou je Electrum pravděpodobně nejlepší, pokud máte co do činění pouze s bitcoiny: dobře se integruje s jakýmkoli systémem, který houpáte, hraje pěkně s mnoha hardwarovými peněženkami a je uživatelsky přívětivý. Upozorňujeme však, že rozhraní vypadá – a zpracovává – jako něco z 90. let, takže to není pro každého.

Exodus na druhé straně vypadá elegantně a velmi 21. století. Kromě toho zpracovává i mnoho dalších kryptoměn kromě bitcoinů, což je ideální pro lidi, kteří se chtějí diverzifikovat. Tyto dva plusy jsou kompenzovány skutečností, že není tak snadné používat jako Electrum, takže je pro nováčky méně dokonalý.

Obě peněženky si můžete zdarma stáhnout a používat, což znamená, že si s nimi můžete pohrávat s obsahem svého srdce, než se rozhodnete pro tu či onu.

Hardwarové peněženky

Totéž nelze říci o hardwarových peněženkách, protože stojí peníze Nejlevnější vás vrátí zpět jen pár babek, zatímco pokročilejší mohou stát balík. Jde však o investici více než cokoli jiného, ​​protože hardwarové peněženky jsou obecně považovány za bezpečnější než softwarové.

Dva nejlepší jsou pravděpodobně Ledger a TREZOR (nejsou spojeni s Tresoritem, i když oba mají v názvu německé slovo „trezoru“). Obě fungují víceméně stejně: pro přístup k bitcoinové skrýši je třeba připojit peněženku k počítači. Zařízení poté vytvoří zabezpečený most (podobně jako VPN tunel), který vám umožní dostat ruce do digitální měny.

  Co je to únos prohlížeče? Sneakier než si myslíte

Trasa, kterou jdete, software nebo hardware, je zcela na vás, i když vám může být odpuštěno, že se vydáte na softwarovou cestu, pokud si jen chcete zjistit, o čem je celá tato malárie kryptoměny, než se rozhodnete. V obou případech je váš klíč chráněn heslem podle vašeho výběru, proto si nejprve přečtěte našeho průvodce vytvořením silného hesla..

Krok 2: Hledání obchodníka s bitcoiny 

Nyní, když jste nastaveni, je čas jít na digitální trh, digitální peněženku v ruce, koupit nějaký digitální moolah. Při vyhledávání Google se objeví příliš mnoho požadavků na to, aby na to někdo přišel sám, takže jsme sestavili krátký seznam obchodníků, které se nám nejvíce líbí.

Existují samozřejmě i další, ale vždy se ujistěte, že jste před předáním peněz provedli náležitou péči; existuje spousta stinných oblečení, které se snaží obrátit dolar na bitcoinové šílenství, takže se nemusíte stát obětí podvodníků nebo jiných zločinců.

Pravděpodobně nejoblíbenější a rozhodně jedním z nejpřátelštějších pro začátečníky je Coinbase. Nejen, že se zabývá téměř každou kryptoměnou na slunci, ale přichází s vlastní peněženkou (šetří získání samostatné aplikace) a přijímá širokou škálu platebních možností.

Další skvělou možností je Kraken, protože umožňuje nákup a prodej ještě více různých druhů digitální měny než Coinbase, ale má méně platebních možností a je také trochu těžší použít. To znamená, že začátečníci by měli být v pořádku, stačí jen trochu investovat trochu času, aby mohli začít.

Pokud ani jeden z výše uvedených lechtá vaše fantazie, můžete si vždy prohlédnout seznam výměn, které bitcoin.com dal dohromady, i když máme pocit, že bychom měli znovu zdůraznit, že musíte udělat svůj domácí úkol, než se rozhodnete pro cokoli.

Další sidenote je, že nemůžete vždy přistupovat na výše uvedené dva weby z každé země; Například Coinbase je blokována v mnoha částech Asie. Navíc mnoho zemí, Jižní Korea, která je nejnovějším příkladem, začíná zakázat bitcoiny, což znamená, že možná budete chtít prozkoumat naše recenze VPN, než začnete s kryptoměnou.

  Dropbox Paper Review 2023: Omezený nástroj s omezeným použitím

Krok 3: Nákup bitcoinů


© Lovin Malta

Se všemi výše uvedenými skutečnostmi je nákup (a prodej) kryptoměny skutečně jednoduchý, snadnější než dělat akcie nebo dluhopisy a tak dále. Jak ukazuje tento velmi krátký tutoriál Coinbase, je to opravdu jen otázka registrace, propojení vašeho bankovního účtu a běžícího účtu (je však třeba zmínit, že Coinbase předpokládá, že používáte jeho peněženku).

Vezměte prosím na vědomí, že propojení je místo, kde se stále může něco pokazit: očividně docela málo bank nemá rádi obchodníky s bitcoiny a při propojování nebo dokonce odmítnutí transakcí s kreditními kartami vyvolá rozruch. Zdá se, že jediným řešením je telefonní hovor a mnoho potěšení. Tento problém se většinou vyskytuje u menších obchodníků, takže s našimi dvěma výběry byste měli být v pořádku.

Další možností je použití tzv. Bitcoinových bankomatů. Jedná se pravděpodobně o nejlepší řešení, pokud jste zvláště obeznámeni s ochranou osobních údajů, protože vám umožňují platit za bitcoiny hotovost, aniž byste museli najít jakýkoli druh platební karty, kterou by třetí strany mohly najít. Nicméně, protože to zahrnuje totování velkého množství peněz kolem, možná budete chtít investovat do některých lekcí sebeobrany nebo do něčeho prvního.

Závěr

A tady to máte, teď jste vlastníkem nějakého bitcoinu (nebo spíše zlomků jednoho). I když utrácení bitcoinů není vždy snadné, máte naprosto soukromý způsob provádění transakcí. Nebo samozřejmě můžete jednoduše sedět na měně a doufat v to nejlepší. Bitcoin jde všude, mohlo by to být tím, že jste dalším digitálním milionářem. Jen se ujistěte, že víte, jak zálohovat bitcoiny, nebo je ztratíte stejně rychle.

Ať tak či onak, doufáme, že se vám líbil čtení našeho průvodce o tom, jak koupit bitcoiny. Pokud máte co přidat, rádi bychom vás slyšeli v komentářích níže. Děkuji za přečtení a hodně štěstí.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me