Recenze Sync.com – aktualizováno do roku 2023

Recenze Sync.com

Sync.com nabízí bezpochyby oblíbeného poskytovatele úložiště cloudwards.net, snadné použití, rychlost a zabezpečení za rozumnou cenu. Má také pěkný bezplatný plán, který můžete použít k jeho otestování, a vychází z krabice s šifrováním nulových znalostí. Přečtěte si všechny podrobnosti v naší úplné recenzi na Sync.com.

Recenze cloudového úložiště

Společnost Sync.com byla založena v roce 2011 v Kanadě, která je šetrná k soukromí, a je naším nejlepším poskytovatelem cloudových úložišť. Není však vhodný pro spolupráci jako některé z nejlepších cloudových úložišť pro spolupráci, protože se zaměřuje na zabezpečení s nulovými znalostmi, které se nehraje dobře s aplikacemi třetích stran..

Zabezpečení Sync.com je prvotřídní a to se odráží v jeho možnostech řízení obsahu, které chrání vaše sdílené soubory a složky.

To neznamená, že Sync.com je dokonalý: jeho weboví a stolní klienti fungují dobře, ale měli by prospěch z malého laku. Webový klient má některé neohrabané operace a desktopový klient se cítí mírně zastaralý. To však nebrání Sync.com mít silné možnosti sdílení. Tato služba těží z kanadských zákonů o ochraně soukromí, což znamená, že se nemusíte starat o své soukromí.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro Sync.com

Funkce

Vzhledem k pevnému přístupu Sync.com k zabezpečení nemá přístup k API aplikací třetích stran, jako jsou aplikace od společností Microsoft, Asana, Slack a Trello. To znamená, že se s nimi neintegruje, aby využili svých funkcí produktivity a spolupráce. To znamená, že upřednostňování zabezpečení je dobrou omluvou pro to, že nemáte aplikace třetích stran, například Disk Google nebo Dropbox.

Pokud to však potřebujete, přečtěte si naši recenzi na Disku Google a Dropbox a podívejte se, jaké nástroje a funkce produktivity nabízejí.

Plány Business Solo a Business Pro Sync.com můžete použít k náhledu souborů Office, .pdf, kontaktů a dalších v prohlížeči.

funkce sync.com-trezoru

Na rozdíl od synchronizační složky, která se zálohuje do cloudu a zabírá místo na pevném disku, vám Vault umožňuje ukládat soubory a složky bez jejich synchronizace s jinými zařízeními. Je to skvělá funkce, pokud potřebujete zálohovat nebo ušetřit místo.

Za zmínku stojí také možnosti verzí Sync.com, které vám umožňují vrátit zpět změny souborů v případě nehody nebo poškození způsobeného chybou disku nebo ransomware. Bezplatné účty se mohou vrátit zpět o 30 dní a prémiové účty nemají žádné limity. Proto je Sync.com na prvním místě v našem nejlepším cloudovém úložišti pro článek o verzích.

Je také nejlepším výběrem našeho nejlepšího cloudového úložiště pro hodnocení velkých souborů díky tomu, že neomezuje velikost souborů ani uploady.

Přehled funkcí Sync.com

Logo Sync.comwww.sync.com

Počínaje 500 $ měsíčně za 1000 GBVšechny plány

Sync

Synchronizační složka

Synchronizace na úrovni bloku

Selektivní synchronizace

Správa šířky pásma

Synchronizovat libovolnou složku

Sdílení souborů

Sdílení souborů

Propojte hesla

Data vypršení platnosti odkazu

Sdílení složek

Složka oprávnění

Limity stahování odkazů

Nahrát odkazy

Produktivita

Náhledy souborů

Upravit soubory

Spolupráce v aplikaci

Office online

Google dokumenty

Poznámky Aplikace

Přehrávání médií

Mobilní aplikace

Zachování odstraněného souboru

Verze

WebDAV

Bezpečnostní

Šifrování v klidu

In-Transit Encryption

Šifrovací protokol
256bitový AES

Nulové znalosti

Dvoufaktorové ověření

Umístění serveru
Kanada

Podpěra, podpora

Podpora 24/7

Podpora živého chatu

Telefonická podpora

E-mailová podpora

Uživatelské fórum

Znalostní základna

Různé

Zdarma plán

Ceny

Sync.com má některé z nejlepších cenových plánů na trhu. Ve skutečnosti je jediným konkurentem pCloud. Přečtěte si naši recenzi pCloud, pokud potřebujete alternativní službu se skvělou cenou.

Nemůžete platit měsíčně, ale na tom by nemělo záležet, protože roční obchody jsou konkurenceschopné. Pro ilustraci stojí 1TB plán Dropboxu o 2 $ ročně než plán Sync.com pro osobní Pro 2TB, ale nabízí polovinu úložiště. Další osobní plán Sync.com, Pro Personal 500 GB, je také hodně na 49 USD ročně.

  Recenze OneDrive - aktualizováno do roku 2023

Plán Business Solo je skvělý, pokud jste podnikání jednoho člověka. Za 96 $ ročně získáte 2 TB úložiště, prioritní e-mailovou podporu, dodržování různých předpisů a 99,9% záruku dostupnosti.

Business Pro a Business Pro Advanced vyžadují alespoň dva uživatele. Poskytují 1 TB nebo 10 TB úložného prostoru. Business Pro nabízí nástroje pro správu, například administrátorskou konzoli pro více uživatelů a centralizovanou fakturaci. Business Pro Advanced má jednu funkci, kterou jeho protějšek nemá: live chat eskalace.

Snadnost použití

Snadné použití je důležitá kategorie, protože určuje, jak příjemné je používání služby. Používání služeb by mělo být jednoduché a intuitivní. Atraktivní design by měl tento zážitek ještě přitažlivější. To by mělo platit pro klienty pro počítače, web a mobilní zařízení.

Přestože společnost Sync.com nedávno aktualizovala svého webového klienta, existuje prostor pro zlepšení.

sync.com-sync-web-aplikace

Webový klient zobrazuje vaše soubory v seznamu nebo v mřížce. Mezi nimi se můžete rychle přepínat a můžete mezi nimi vyhledávat pomocí filtru. V levém horním rohu jsou odkazy na stránky úschovny, sdílení a události a v pravém horním rohu jsou uloženy účty a nabídky nápovědy.

Na pravé straně je nabídka akcí, která se liší v závislosti na tom, co jste vybrali ze seznamu souborů. Stejné akce můžete provést, pokud kliknete na tři tečky spojené se souborem nebo složkou. Přístup k nabídce pomocí kliknutí pravým tlačítkem by však byl rychlejší a pohodlnější.

Další volbou designu, která vyniká špatným způsobem, je způsob, jakým stahování funguje. Pokud se rozhodnete stáhnout soubor, po dokončení přenosu se otevře okno a požádá vás o uložení. Výsledek je stejný jako u tradičního přístupu ke stahování, ale stále je matoucí.

Přesouvání souborů nebo složek je také neohrabané, protože je nelze přetáhnout. Spíše je musíte přesunout pomocí možnosti nabídky. Funkce drag-and-drop je k dispozici při nahrávání souborů do webového klienta, ale vyžaduje kliknutí na “upload” pro aktivaci oblasti drag-and-drop, pak přetáhněte soubor do něj namísto pouhého přetažení souboru kdekoli.

Ty by se mohly zdát menší, ale tam jsou lepší přístupy, včetně OneDrive. Chcete-li zjistit, jak tato služba funguje, a její působivou škálu aplikací pro spolupráci, přečtěte si naši recenzi OneDrive. Pokud potřebujete více soukromí, než nabízí OneDrive, ale přesto chcete dobré používání, přečtěte si o MEGA v naší recenzi MEGA.

sync.com-sync-folders

Desktop klient je podobný mnoha jiným řešením. Navazuje na standardní model synchronizace, který se skládá z ikony na hlavním panelu a synchronizační složky. Pomocí ikony na liště můžete přistupovat k synchronizační složce, předvolbám nebo webovému klientovi. Okno předvoleb je fádní, ale jasně ukazuje vše, co potřebujete vědět.

Přesto raději vidíme okno ovládacího centra, které poskytuje úplný přehled o vašem účtu.

sync.com-desktop-settings

Desktop klient pracuje na Windows a MacOS, ale ne na Linuxu. V případě služeb cloudového úložiště, které dobře fungují s tučňákem, si přečtěte naše nejlepší cloudové úložiště pro Linux.

sync.com-mobile

Mobilní aplikace je k dispozici pro Android a iOS. Je to podobné aplikacím od jiných poskytovatelů cloudového úložiště. Můžete jej použít pro přístup ke stejným funkcím jako webový klient. Pokud povolíte nahrávání z fotoaparátu, můžete do cloudu nahrávat fotografie a videa automaticky. K souborům můžete přistupovat i offline.

Tato aplikace zahrnuje zámek přístupového kódu, ověřování otisků prstů a možnost blokovat přístup z jiných aplikací, když je přístupový kód povolen.

Sdílení souborů & Synchronizace

Ústředními funkcemi služeb cloudového úložiště jsou synchronizace a sdílení souborů, protože určují, jak budete zrcadlit svá data v cloudu a jakmile je tam přenesete, budou je sdílet..

Sdílení přes webovou aplikaci je nejviditelnější volbou a Sync.com na tom dělá skvělou práci. Když umístíte kurzor myši na složku nebo soubor, zobrazí se tlačítko, které vám umožní sdílet. Můžete také sdílet výběrem souboru nebo složky a kliknutím na share v nabídce postranního panelu.

  Recenze OpenDrive - aktualizováno do roku 2023

sdílení sync.com

Soubor můžete sdílet jako odkaz, který Sync.com zašifruje, a to i na účet zdarma. Existují dva způsoby, jak jej odeslat: e-mailem nebo jej zkopírovat a vložit.

nastavení synchronizace.com

Podle toho, co si vyberete, můžete svou sdílenou složku chránit povolením možností řízení obsahu. Heslo můžete nastavit pomocí účtu zdarma, což je přinejmenším méně časté. Kromě toho můžete smazat odkaz a zastavit sdílení nebo povolit rozšířené soukromí.

Vylepšené soukromí Sync.com

Vylepšené soukromí umožňuje end-to-end šifrování na sdílených odkazech. Upozorňujeme však, že nepodporuje soubory větší než 500 MB, starší webové prohlížeče a Safari mobile. Příjemcům vašich odkazů v nepodporovaných prohlížečích se při pokusu o přístup k nim zobrazí chyba. Chcete-li tomu zabránit, můžete vypnout rozšířené soukromí. Pokud tak učiníte, bude protokol SSL chránit vaše soubory při přenosu.

Kromě zvýšeného soukromí získávají prémioví předplatitelé přístup k datům vypršení platnosti, požadavkům na soubory s odkazy na nahrávání, limitům stahování, režimu pouze pro náhled dokumentů a obrázků, e-mailovým upozorněním na aktivitu odkazů a statistikám stahování.

E-mailová oznámení jsou užitečná, pokud chcete sledovat, co se děje s vašimi sdílenými položkami, a tuto funkci mnoho poskytovatelů nenabízí. Režim pouze pro náhled je užitečný, pokud chcete zobrazit obsah souboru, aniž byste jej povolili ke sdílení.

Složky týmu můžete také vytvořit pomocí webového klienta. Umožňuje spravovat přístup na uživatele nebo do složky s podrobnými uživatelskými oprávněními, jako jsou pouze pro čtení a čtení a zápis.

Existuje stránka odkazů, která ukazuje, co sdílíte s ostatními, ale neexistuje žádná stránka, která ukazuje, co s vámi ostatní sdíleli..

Pokud chcete sdílet ze stolního klienta, můžete jej použít ke sdílení odkazu, který jej zkopíruje do schránky, ale neoznámi vám to, nebo „spravovat synchronizační odkaz“, který otevře webového klienta, takže můžete sdílet odtamtud.

Mobilní aplikace nezaostává za ostatními klienty Sync.com. Můžete jej použít k odesílání souborů jako přílohy prostřednictvím aplikací v telefonu, ale nejdříve si musíte soubor stáhnout. Pokud to nechcete, můžete použít možnost „spravovat odkaz“. To vám umožní odeslat odkaz nebo kopírovat do schránky. Odkaz můžete chránit heslem nebo jej smazat, abyste sdílení zastavili.

Se všemi těmito funkcemi není divu, že Sync.com je na vrcholu našeho nejlepšího cloudového úložiště pro sdílení seznamu.

sync.com-sync-folders

Soubory můžete synchronizovat pomocí synchronizační složky, ale nebudete moci synchronizovat další složky. Můžete však zvolit jinou složku, která bude fungovat jako synchronizovaná složka. Pokud potřebujete ukládat soubory nebo složky online bez synchronizace, můžete vybrat možnost „kopírovat do úschovny“ z nabídky pravým tlačítkem. Karta Upřesnit z ovládacího panelu pracovní plochy umožňuje vyloučit složky ze synchronizace.

Přečtěte si naše nejlepší cloudové úložiště pro synchronizační článek o některých alternativách.

Rychlost

Servery Sync.com jsou v kanadském Ontariu. Rychlost přenosu závisí na tom, jak blízko jste k nim, a také na poskytovateli internetových služeb. Když jsme naše testy prováděli, nebyli jsme blízko, protože jsme použili připojení WiFi v srbském Bělehradě s rychlostí přenosu 6 megabitů za sekundu a rychlostí stahování 100 Mb / s..

Nahrávání trvalo téměř dvakrát, než bychom očekávali. End-to-end šifrování a naše vzdálenost k serveru zpomalila nahrávání. Vzhledem k tomu byly výsledky rychlé.

Stahování netrpělo příliš šifrováním, ale stále bylo mnohem pomalejší, než mělo být, s průměrem 18 minut a 35 sekund.

TestyPrvní pokus: Druhý pokus: Průměr:
Čas nahrávání 00:40:00 00:41:00 00:41:00
Stáhnout čas 00:17:42 00:19:00 00:18:35

sync.com-network-settings

Ve výchozím nastavení Sync.com nahrává a stahuje soubory bez omezení šířky pásma. Pokud máte omezený plán nebo synchronizační proces narušuje jinou aktivitu, můžete urychlit své rychlosti klepnutím pravým tlačítkem myši na ikonu hlavního panelu Sync.com a výběrem možnosti „preference“. Vyberte záložku „síť“ pro nastavení rychlosti stahování a stahování.

Sync.com nepoužívá synchronizaci na úrovni bloku kvůli implementaci s nulovými znalostmi, ale zástupce nás v e-mailu informoval, že tato funkce funguje.

Bezpečnostní

sync.com-security

Sync.com je jednou z nejbezpečnějších cloudových služeb na trhu. Ve skutečnosti je na vrcholu našeho nejbezpečnějšího seznamu cloudových úložišť. Je to náš nejlepší výběr mezi nejlepšími cloudovými úložnými službami s nulovými znalostmi. Její závazek v oblasti zabezpečení jde tak daleko, že pomocí e-mailu nemůžete ani resetovat heslo, pokud tuto funkci ve svém účtu nepovolíte.

  Recenze jednotky iCloud - aktualizace 2023

Sync.com používá protokol TLS k ochraně souborů přenášených před přestupky, jako jsou útoky typu „člověk uprostřed“, a šifrování, které zajišťuje přenos dat v klidu a v klidu. Typ šifrování, který společnost Sync.com používá, je 256bitový AES.

Šifrovací klíče jsou také chráněny pomocí RSA 2048-bit. Jakmile se vaše data dostanou na server, replikují se na více místech datového centra. Datová centra splňují nebo překračují SOC Type-2 a využívají architekturu RAID, aby se zabránilo selhání serveru vedoucí ke ztrátě dat.

Zabezpečení s nulovými znalostmi zabraňuje číst vaše soubory nikomu jinému než vy, ale Sync.com nebude moci obnovit vaše heslo, pokud je ztratíte. To znamená, že vaše úložiště bude uzamčeno a nebudete mít přístup k vašim souborům. Můžete vypnout nulovou znalost, ale lepší přístup je použít správce hesel. Pro bezplatný účet je k dispozici nulové znalosti, což je vzácné.

Sync.com má také dvoufaktorové ověření. Je to skvělá funkce, jak zabránit hackerům, kteří vám ukradli heslo, v přístupu do vašeho účtu. Přesto byste se od začátku měli ujistit, že máte silné heslo. Pokud je povoleno, musíte při každém přihlášení zadat speciální bezpečnostní kód. Kód můžete získat e-mailem nebo prostřednictvím Google Authenticator v telefonu.

Soukromí

S tak silnou bezpečností je příjemné vidět, že soukromí není promyšlenou. Servery Sync.com se sídlem v Ontariu spadají pod ochranu kanadských zákonů na ochranu soukromí spotřebitelů, které se řídí zákony stanovenými v zákoně o ochraně osobních údajů a elektronických dokumentech..

Zásady ochrany osobních údajů společnosti Sync.com uvádějí 10 hlavních zásad: odpovědnost, identifikační účely, souhlas, omezení shromažďování, omezující použití, přesnost, záruky, otevřenost, individuální přístup a náročné dodržování předpisů. Tato politika stojí za přečtení. Tomu se může vyrovnat pouze Tresorit, takže pokud si přejete alternativní službu se silným soukromí, přečtěte si naši recenzi Tresorit.

Kromě toho, že společnost Sync.com dodržuje kanadské předpisy, dodržuje pro své uživatele v Evropské unii obecné nařízení o ochraně údajů. Další informace naleznete v našem průvodci GDPR.

Služby zákazníkům

Na webu Sync.com je centrum nápovědy, které zobrazuje nejpopulárnější otázky nahoře a zbytek rozděluje do kategorií, což usnadňuje nalezení toho, co hledáte. K dispozici je také vyhledávací pole, pokud nechcete hledat odpověď sami. Mnoho odpovědí obsahuje videa, která vám pomohou sledovat řešení.

podpora sync.com

Pokud nemůžete najít odpověď, můžete kontaktovat Sync.com prostřednictvím webového formuláře, který vás nasměruje na technickou podporu, prodej nebo obecnou podporu. Hlavní hodiny technické podpory jsou od pondělí do pátku od 8:00 do 20:00. EST.

Mimo tyto hodiny existuje podpora pro nouzové situace. Odběratelé Pro získají prioritní podporu před neplatícími odběrateli. Neexistuje podpora e-mailů ani chatů, ale to je běžné, když se zabýváte řešeními, která nejsou EFSS.

Sync.com také nemá uživatelské fórum, ale to není překvapující, protože nemá tolik uživatelů jako někteří jeho populárnější konkurenti.

Poslali jsme pár otázek, abychom zjistili, jak rychle dostaneme odpověď. Přišlo to asi za čtyři hodiny, což je skvělý výsledek vzhledem k tomu, že jsme byli na zkušebním účtu.

Verdikt

Sync.com je přinejmenším silná služba. Pokud si ceníte svého soukromí a bezpečnosti, neměli byste hledat dál. Bude to však za cenu, protože Sync.com obětuje rychlost synchronizace pro zabezpečení synchronizace. Nulové znalosti jí také brání v práci s aplikacemi třetích stran. Jeho uživatelské zkušenosti vyžadují více práce.

Bezpečnost sdílení je však silná a její zásady ochrany osobních údajů neobsahují podezřelá ustanovení. Ve skutečnosti je jasnější a důkladnější, než jsme viděli u většiny jiných řešení cloudového úložiště. Sdílení je provedeno dobře a má výkonné možnosti řízení obsahu. Navíc jsou její cenové plány konkurenceschopné ve srovnání s našimi ostatními recenzemi cloudových úložišť.

Co si myslíte o Sync.com? Je to pro vás dostatečně lákavá cena, zabezpečení a soukromí, nebo dáváte přednost práci s aplikacemi třetích stran využívajícími méně bezpečné služby cloudového úložiště?

Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me