Recenze Tresorit – aktualizováno do roku 2023

Tresorit Recenze

Tresorit je velmi bezpečná, výkonná a rychlá služba cloudového úložiště, která se snadno řadí mezi nejlepší v oboru. Je to největší nevýhoda, nicméně, je jeho cena, která je, jednoduše, prohibitivní. Podívejte se, co vás dostane do naší úplné recenze Tresorit.

Recenze cloudového úložiště

Tresorit je díky bezpečnému šifrování a přístupu k synchronizaci souborů a složek jedním z nejbezpečnějších a soukromých řešení cloudových úložišť. Kromě toho má mnoho dalších bezpečnostních funkcí.

To však přichází za cenu, která je vyšší než téměř každá jiná služba cloudového úložiště. Další jeho nevýhodou je, že neexistují žádné aplikace pro spolupráci nebo produktivitu kvůli šifrování s nulovými znalostmi.

Má také silné možnosti sdílení, spolu s možnostmi řízení obsahu, které pomáhají udržovat vaše sdílené položky v bezpečí.

Tresorit stojí za to se podívat, pokud si ceníte své bezpečnosti a soukromí a nevadí vám vyšší náklady. Pokud to však nepotřebujete, najdete další služby na stránce s recenzemi cloudového úložiště. Pro ty, kteří potřebují řešení podnikového cloudového úložiště, máme také nejlepší průvodce poskytovatele synchronizace a sdílení podnikových souborů.

Pokud se chcete dozvědět více o Tresoritu, držte se nás a my se v tomto přezkumu Tresoritu podrobněji věnujeme.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro Tresorit

Funkce

Tresorit poskytuje bezpečné cloudové úložiště se zaměřením na soukromí. Základem jeho přístupu je soukromé šifrování typu end-to-end – také nazývané šifrování s nulovou znalostí. Podrobněji o tom mluvíme v sekci zabezpečení níže.

Tresorit se neintegruje s aplikacemi třetích stran, jako jsou Office Online nebo Trello, protože šifrování s nulovými znalostmi s nimi nehraje dobře, což omezuje příležitosti pro zvýšení produktivity a spolupráci s ostatními. Alespoň jeho výmluva pomáhá vašemu soukromí. Jiný přístup najdete v našem nejlepším cloudovém úložišti pro spolupráci.

Ze stejného důvodu nemůžete v Tresoritu prohlížet ani upravovat soubory ani streamovat hudbu ani jiná média. Pro produktivitu jsou nejlepší sázky Disk Google, Dropbox a OneDrive. Pokud potřebujete přehrávání zvuku a videa, přečtěte si naše nejlepší cloudové úložiště hudby a nejlepší cloudové úložiště pro video články a zjistěte, která služba je poskytuje.

tresorit-drive

Tresorit umí synchronizovat vaše soubory a složky, ale má také funkci síťové jednotky nazvanou Tresorit Drive. Rozdíl mezi synchronizační složkou a síťovou jednotkou spočívá v tom, že synchronizované složky ukládají soubory a složky v počítači a v cloudu, zatímco síťové jednotky ukládají pouze soubory v cloudu. Disk Tresorit je dobrý způsob, jak ušetřit místo na pevném disku.

Tresorit poskytuje doplněk také pro Microsoft Outlook, který poskytuje bezpečnější způsob sdílení souborů než běžné e-mailové přílohy.

Pro uživatele Linuxu nabízí Tresorit jednoduché rozhraní příkazového řádku, které běží na pracovních stanicích nebo serverech Linux. Má méně funkcí než grafický klient Tresorit, ale můžete jej použít k automatizaci úkolů, jako je synchronizace a reporting.

Tresorit má také silné možnosti vytváření verzí, díky čemuž si získal místo v našem nejlepším cloudovém úložišti pro seznam verzí. Pomocí verzování můžete vrátit zpět změny souboru, pokud vás zasáhne ransomware, někdo omylem změní soubor nebo je poškozen chybou disku. Verze Tresoritu je neomezená pro placené účty jiné než Premium.

Přehled funkcí Tresoritu

Logo Tresorittresorit.com

Začíná od 1042 $ měsíčně za 200 GBVšechny plány

Sync

Synchronizační složka

Synchronizace na úrovni bloku

Selektivní synchronizace

Správa šířky pásma

Synchronizovat libovolnou složku

Sdílení souborů

Sdílení souborů

Propojte hesla

Data vypršení platnosti odkazu

Sdílení složek

Složka oprávnění

Limity stahování odkazů

Nahrát odkazy

Produktivita

Náhledy souborů

Upravit soubory

Spolupráce v aplikaci

Office online

Google dokumenty

Poznámky Aplikace

Přehrávání médií

Mobilní aplikace

Zachování odstraněného souboru

Verze

WebDAV

Bezpečnostní

Šifrování v klidu

In-Transit Encryption

Šifrovací protokol
256bitový AES

Nulové znalosti

Dvoufaktorové ověření

Umístění serveru
EU

Podpěra, podpora

Podpora 24/7

Podpora živého chatu

Telefonická podpora

E-mailová podpora

Uživatelské fórum

Znalostní základna

Různé

Zdarma plán

Ceny

Zabezpečení společnosti Tresorit nepřijde levně, takže ceny placených plánů se nesrovnávají s jinými službami.

Premium je nejlevnější plán, přesto stojí 200 USD za měsíc 10,42 $ měsíčně. To je více než nějaký poplatek za 2TB. Například plán 2TB společnosti pCloud je pouze 9,99 $ měsíčně. Kompletní cenovou tabulku pCloud si můžete prohlédnout v naší recenzi pCloud. Druhý osobní plán, Solo, poskytuje 2 TB prostoru za 24 $ měsíčně. Neexistuje žádný bezplatný plán, ale placené plány mají zkušební období zdarma.

Tresorit nabízí také obchodní plány. Small Business stojí 20 $ na uživatele za měsíc a dává vám 1 TB úložiště pro každého uživatele. Obchod je v současné době 50 procent off a stojí 12 dolarů na uživatele za měsíc. Vylepšuje oproti předchozímu plánu další funkce, například pokročilé řízení souborů a podporu.

Enterprise stojí $ 24 na uživatele za měsíc a umožňuje vám mít více než 100 uživatelů, používat administrátorské API a poskytovat školení personálu.

Snadnost použití

Snadné použití může službu přerušit, i když má silné funkce. Důvodem je to, že uživatelé se vyhnou službě, která se obtížně používá nebo nefunguje tak, jak má. Do této kategorie nespadá žádná ze služeb v našem nejlepším žebříčku cloudových úložišť.

To znamená, že použití Tresoritu je složitější než průměrná služba, protože desktopový klient vyžaduje, abyste vytvořili tresory – to znamená „vault“ v němčině – a synchronizovali je jednotlivě. Nejde o raketovou vědu, ale pro běžné uživatele to může být únavné. Pokud se ocitnete v této kategorii, vyzkoušejte Dropbox. Nejprve si ale přečtěte o jeho přístupu v recenzi Dropboxu.

Desktopový klient pracuje na Windows, MacOS a Linuxu. Přidání Linuxu je mezi službami cloudového úložiště poněkud vzácné. Další možnosti najdete v našem balíčku nejlepších cloudových úložišť pro Linux.

tresorit-desktop-my-tresor

Desktopový klient je jasný a snadno použitelný. Neexistuje žádné účtování o chuti, ale podle našeho názoru je stolní klient Tresorit jedním z nejatraktivnějších na trhu. Nabídka vlevo vám umožňuje přejít na poslední aktivitu, vaše správce, sdílené odkazy, účet a nastavení.

tresorit-web-aplikace

Pokud jste na cestách, můžete pomocí webové aplikace Tresorit získat přístup ke stejným funkcím. Má spoustu negativního prostoru, což usnadňuje nalezení složek a navigačních odkazů. Stejně jako aplikace pro stolní počítače má na levé straně nabídku, která vám pomůže s navigací.

Vzhledem k tomu, že pro synchronizaci souborů potřebujete provést individuální správce, nemůžete přetahovat obsah do kořenové složky webového klienta. To dává smysl, protože to není tresor, ale přístup je atypický.

To znamená, že provádění akcí se soubory a složkami je snadné, protože na ně stačí kliknout pravým tlačítkem a vybrat požadovanou akci nebo použít tři tečky, které se objeví, když na ně umístíte kurzor.

Tresorit má také mobilní aplikace pro Android a iOS. Lze je použít k nahrávání mobilních souborů, jako jsou obrázky a videa, a přístupu k cloudovému úložišti. Umožňuje také vytvářet odkazy na váš obsah a pracovat offline. Pokud se chcete ujistit, že k aplikaci máte přístup pouze vy, můžete nastavit zámek přístupového kódu.

Jedním z dohadů je však umístění tlačítka nabídky. Na rozdíl od mobilních aplikací z jiných služeb, aplikace Tresorit nemá standardní tlačítko nabídky, které je okamžitě viditelné, ale spíše ho udržuje za třemi tečkami v pravém horním rohu. To je menší věc, ale rychlejší přístup k nabídce je pohodlnější.

Sdílení souborů & Synchronizace

Sdílení je jednou ze základních služeb cloudových úložišť a pravděpodobně to budete dělat často. Tresorit je na našem seznamu nejlepších služeb cloudového úložiště pro sdílení díky svým silným možnostem řízení obsahu a možnostem sdílení. Získáte stejné funkce sdílení, ať už používáte webovou nebo stolní aplikaci.

tresorit-share-folder

Můžete sdílet obsah s konkrétními jednotlivci e-mailem nebo vygenerováním odkazu a jeho kopírováním a vložením. Složku můžete sdílet vytvořením odkazu nebo pozvat uživatele e-mailem. Pokud ke sdílení složky používáte e-mail, příjemci se budou muset zaregistrovat k účtu Tresorit. Soubory lze sdílet pouze pomocí odkazu a tento požadavek nemají.

tresorit-share-link

Odkazy můžete chránit pomocí hesla, data vypršení platnosti nebo limitu stahování. Složky mají tři úrovně oprávnění. Jsou to „vedoucí“, kteří mohou sdílet, upravovat a prohlížet; „Editor“, který umí číst a upravovat; a „pohled“, který umí číst.

tresorit-links-page

K dispozici je zobrazení „odkazů“, které vám pomůže sledovat odkazy, které jste vytvořili. Na další kartě „Kontakty“ je uvedeno, ke kterým lidem sdílíte sdílenou složku. Neexistuje však žádný způsob, jak vytvořit odkazy na sdílení nebo sdílet sociální sítě.

Tresorit můžete použít k synchronizaci obsahu mezi zařízeními, ale také vám umožní ukládat soubory v cloudu pouze pomocí funkce síťové jednotky.

Na rozdíl od jiných služeb cloudového úložiště Tresorit nemá žádnou synchronizovanou složku. Místo toho vás požádá o vytvoření správce pro každou složku, kterou chcete synchronizovat.

Můžete tak učinit z aplikace nebo můžete kliknout pravým tlačítkem myši na složku a vybrat možnost „vytvořit tresor“. Pokud ji vytvoříte pomocí aplikace, budete muset zapnout synchronizaci. Po zapnutí bude tresor přidán do speciální složky systému souborů Tresorit nazvané „synchronizované tresory“. Chcete-li synchronizovat pouze určité složky ve vašem tresoru, můžete použít funkci selektivní synchronizace.

Soubory můžete zkopírovat a vložit do kteréhokoli ze svých správce, abyste je mohli synchronizovat, nebo použít klienta plochy, který podporuje přetahování.

Rychlost

Vaše přenosové rychlosti budou záviset na našem poskytovateli internetových služeb a na tom, jak blízko jste k serveru. Servery Tresoritu jsou v Irsku a Nizozemsku. Testy jsme provedli pomocí připojení Wi-Fi v srbském Bělehradě s rychlostí přenosu 6 megabitů za sekundu a rychlostí stahování 100 Mb / s. Protože jsme nebyli na druhé straně světa, výsledky byly dobré.

Nahrávání trvalo stejnou dobu, jakou bychom očekávali, a to i při šifrování typu end-to-end. Průměrně 23 minut pro soubor 1 GB, což je poměrně rychlé.

TestyPrvní pokus: Druhý pokus: Průměr:
Čas nahrávání 00:24:00 00:22:00 00:23:00
Stáhnout čas 00:03:57 00:04:03 00:04:00

Rychlosti stahování netrpěly přidaným časem kvůli šifrování, ale s průměrem čtyř minut byly pomalejší, než by měly být. Nejrychlejší čas, který bychom mohli očekávat, je minuta a půl.

Tresorit nemá synchronizaci na úrovni bloků, což by urychlilo přenos souborů, které již byly nahrány, pouze odesláním změněných částí. Důvod, proč tomu tak není, je, protože šifrování s nulovými znalostmi s touto funkcí nefunguje, ale zástupce nám řekl, že je plánováno.

Pokud zjistíte, že Tresorit narušuje vaši práci nebo máte omezený datový plán, můžete nastavit omezení šířky pásma sítě tak, že v aplikaci pro stolní počítače přejdete na kartu „síť“ v nabídce nastavení. Ve výchozím nastavení není žádný limit.

Bezpečnostní

tresorit-security

Klíčovým bodem Tresoritu je bezpečnost a hlavním rysem jeho arzenálu zabezpečení je šifrování s nulovými znalostmi. Je to jedna z mála služeb, která ji nabízí, která jí pomáhá narážet na ramena s některými z nejlepších cloudových úložných služeb s nulovými znalostmi, jako jsou SpiderOak ONE, MEGA a Sync.com. Náš nejlepší výběr je Sync.com, o kterém si můžete přečíst v naší recenzi na Sync.com.

Nezapomeňte, že ačkoli Tresorit používá šifrování s nulovou znalostí k ochraně vašeho soukromí, nebude-li vaše heslo ztraceno, nebude ho možné resetovat. Pokud si chcete být jisti, že nebudete, zkuste správce hesel z našeho článku o nejlepších správcích hesel.

Protokol TLS brání úspěšným útokům typu man-in-the-middle a šifrování zajišťuje přenos dat a odpočinek v klidu. Tresorit k tomu používá 256bitové šifrování AES.

Dvojfaktorové ověření zabrání hackerům, kteří vám ukradli heslo, v přístupu do vašeho účtu. Přesto byste se měli ujistit, že máte silné heslo.

Datová centra Tresoritu využívají 24/7 zabezpečení, dohled a biometrické skenování. Jsou v souladu s nejnovějšími normami ISO a používají Microsoft Azure. Další informace o službě najdete v naší recenzi na Microsoft Azure.

Pokud někdo ukradne vaše zařízení, můžete na něm data na dálku vymazat, aby se zloděj nedostal k němu. Pokud malware poškodí vaše soubory a požádá o výkupné, můžete se vyhnout placení pomocí jejich načtení pomocí verzí souborů..

Dražší plány umožňují definovat zásady zabezpečení pro skupinu uživatelů a také umožňují administrátorům sledovat zařízení a zrušit přístup z těchto zařízení.

Soukromí

Tresorit je jednou z nejbezpečnějších služeb cloudového úložiště, ale to neznamená, že je vaše soukromí laxní. Její ústředí je ve Švýcarsku, které je přátelské k soukromí, a vaše data uchovává na serverech v Irsku a Nizozemsku, takže si můžete být jisti, že služba vyhovuje obecnému nařízení o ochraně osobních údajů.

V zásadách ochrany osobních údajů společnosti Tresorit neexistují žádná sporná ustanovení. Ve skutečnosti je to jedna z nejjasnějších zásad, jaké jsme kdy viděli. Chcete-li věci usnadnit, tlačítka v horní části vás vedou ke konkrétním otázkám. Pokud zjistíte, že je obtížné je přečíst, existují políčka, která vpravo vysvětlují „v kostce“.

Podle zásad Tresorit neuchovává šifrovací klíče nebo hesla v nezašifrované podobě, takže si můžete být jisti, že šifrování s nulovými znalostmi udrží vaše soukromí neporušené.

Pokud si myslíte, že vaše data nejsou správná, můžete požádat Tresorit o poskytnutí informací, abyste je mohli zkontrolovat. Poté můžete opravit nepřesnosti nebo změnit své osobní údaje. Pokud vás to neuspokojí, existuje možnost jej také smazat.

Pokud se nacházíte v zemi, kde platí GDPR, máte další práva, například větší výmaz dat a žádosti o zastavení zpracování dat.

Služby zákazníkům

tresorit-chat-support

Tresorit má chat a e-mailovou podporu pro všechny plány, ale telefonická podpora je k dispozici pouze pro firmy a podniky. Podpora není k dispozici 24/7, ale zástupce společnosti Tresorit nás v e-mailu ujistil, že pracuje na nepřetržitém pokrytí. Poslali jsme pár otázek týmu technické podpory a během dvou hodin jsme dostali odpověď.

tresorit-znalostní báze

Než se obrátíte na technickou podporu společnosti Tresorit, můžete se obrátit na databázi znalostí. Je rozdělena do kategorií, které usnadňují nalezení odpovědí na běžné problémy. Pokud to nefunguje, můžete pomocí vyhledávací lišty najít svou otázku.

Verdikt

Tresorit má silnou bezpečnost a soukromí, ale kvůli tomu jsou jeho placené plány drahé. Jeho desktopový klient je také složitější než ostatní služby. Její šifrování s nulovou znalostí brání práci s aplikacemi třetích stran.

To znamená, že má působivé rychlosti synchronizace, spolu se silnými možnostmi sdílení a řízení obsahu. Jeho zákaznický servis patří mezi ty nejschopnější, které jsme také testovali.

Ti, kterým nevadí platit více za silnou bezpečnost a soukromí, potěší Tresorit. Ostatní se pravděpodobně budou držet jednoho ze svých konkurentů.

Co si myslíš o Tresoritu? Stojí to za to? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.