Norton Online Backup Review – Aktualizováno 2023

Norton Online Backup Review

Služba, která se cítí špatně datována téměř ve všech aspektech; ačkoli to má nějaké spásy, žádné z těchto přesvědčivých důvodů jej doporučit.

Nejlepší online záložní recenze

Během této revize Norton Online Backup vám představíme řešení obnovy po havárii, které lidé před patnácti lety mohli použít. S zálohovacím prostorem 25 GB není služba Norton Online Backup prostě připravena zvládnout dnešní potřeby zálohování, ne když mají pevné disky obecně kapacitu 10 až 100krát větší.

Spolu s naskenovaným prostorem pro zálohování se aplikace Norton Online Backup cítí zastaralá i jinými způsoby, jako je držet se neohrabaného přístupu založeného na prohlížeči, spíše než vyvíjet schopného klienta pro stolní počítače a nenabízet soukromé šifrování..

Pro modernější řešení doporučujeme podívat se na našeho nejlepšího online záložního průvodce. Nebo si jednoduše vyberte jakoukoli jinou online zálohu náhodně z naší online recenze recenzí záloh. Musí to být lepší.

Ale kvůli fanouškům Norton někde tam, jsme povinni pokračovat. Pokračujte ve čtení všech nesmírně detailních informací o online verzi zálohy online života v minulosti. Norton také nabízí 15denní bezplatnou zkušební verzi pro ty, kteří jsou stále zvědaví.  

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro zálohování Norton Online

Funkce

Norton Online Backup poskytuje zálohu souborů, jako jsou dokumenty, obrázky a videa uložená na pevném disku vašeho počítače, a poskytuje způsob, jak je obnovit v případě havárie, poškození souboru nebo dokonce odcizení počítače..

Tento software je většinou založen na prohlížeči s pouze tenkým stolním klientem, což je ve světě online zálohování vzácné. Později si v této recenzi promluvíme o uživatelském prostředí, které není dobré.

Zálohování je k dispozici pro Windows i Mac. Linux není podporován. Nejsou to ani chytré telefony, externí disky ani záloha NAS. Podívejte se na naši nejlepší zálohu pro Linux nebo nejlepší zálohu pro recenze NAS, pokud jsou pro vás některé z nich důležité.

Norton Online Backup neposkytuje mobilní aplikace pro Android nebo iOS, a to ani k zálohování dat, ani k jejich přístupu. Je to jeden z jediných poskytovatelů online zálohování, kteří tak neučiní. K souborům však můžete přistupovat alespoň z jakéhokoli prohlížeče.

I když je tento přístup neortodoxní, Norton má mnoho funkcí, které očekáváme od online zálohování. Můžete naplánovat zálohování nebo zvolit kontinuální zálohování. Můžete také zálohovat podle typu a umístění souboru a nastavit pravidla pro vyloučení a vyloučení souborů.

Norton si uchová předchozí verze souborů po dobu 90 dnů pro případ, že si přejete vrátit nežádoucí změnu nebo poškození souboru. Soubory smazané z vašeho počítače zůstanou v cloudu Norton Online Backup, dokud je tam neodstraníte (skutečné archivování).

Mezi několik důležitých chybějících funkcí patří zálohování na úrovni bloků a soukromé šifrování, které jsou mezi konkurenčními zálohami běžné. Záloha založená na obrázku, méně běžná, je další chybou. Podívejte se na naše nejlepší záběry založené na obrazových zálohách, kde najdete nějaké nápady.    

Ceny

Norton Online Backup usnadňuje rozhodování o nákupu na základě skutečnosti, že existuje pouze jeden plán, ze kterého si můžete vybrat. Pak znovu, že jeden plán poskytuje pouze 25 GB záložního prostoru, takže rozhodnutí o nákupu pro většinu bude pravděpodobně „tvrdé povolení“.

Průměrný spotřebitel má k zálohování mnohem více dat než 25 GB. Na 49 dolarů ročně, to není ani dobrý obchod. Za stejnou cenu můžete získat rok neomezené zálohy od Backblaze (přečtěte si naši Backblaze recenzi).

Norton Online Backup vám umožňuje chránit až pět počítačů pomocí jediného předplatného. Pokud tedy máte pět počítačů s 5GB pevnými disky, máte dobré ruce.

Snadnost použití

Norton Online Backup poněkud nepříjemně rozděluje své procesy mezi chabým stolním klientem a nemotorným rozhraním prohlížeče. Abyste si nastavili plán zálohování, který je trochu bolest hlavy, budete muset mezi nimi skočit.

Můžete například přidat typy souborů pro automatické zálohování prostřednictvím rozhraní prohlížeče. Chcete-li však přidat jednotlivé soubory, budete muset použít desktopového klienta (podívejte se na naši recenzi CloudBerry Backup na příkladu služby, která je komplikovaná, ale snadno použitelná).

Samotný desktopový počítač je, bohužel, velmi barebone. Je postaven na omezené nabídce, která se otevírá z hlavního panelu, nikoli z plně rozvinutého programu. Cítí se napůl upečený, stejně jako vývojový tým v Nortonu se rozhodl projekt v polovině roku opustit.  

Rozhraní prohlížeče se také cítí nedostatečně rozvinuté. Trvalo nám nějakou dobu, než jsme zjistili, jak to všechno fungovalo, což bylo podrážděno nezodpovědností a skutečností, že velmi často dělat něco v prohlížeči způsobí, že se něco na ploše otevře, aby se dokončila akce, ale nic na to neupoutá pozornost skutečnost.

Stručně řečeno, zálohování Norton Online prostě není snadné a zábavné. Bylo by lepší postupovat podle přístupu, který většina ostatních online služeb zálohování přijala, což vám umožní spravovat většinu nebo všechny procesy zálohování prostřednictvím kompletního rozhraní klientského počítače. Co se týče vytváření intuitivního uživatelského prostředí, je třeba říci něco o osvědčených postupech.    

Záloha & Zotavení

Budete muset nainstalovat klienta pro stolní počítače, aby Norton Online Backup fungoval tak, aby chránil váš pevný disk. Instalace klienta vytvoří ikonu hlavního panelu, na kterou můžete kliknout pravým tlačítkem a zobrazit nabídku možností.

Výběrem „home“ se otevře rozhraní prohlížeče. Můžete vybrat možnost „přidat do zálohy“ a přidat do plánu zálohování složky a soubory, ale to se muselo provést individuálně, což je časově náročné. Většina online zálohovacích nástrojů umožňuje vybrat více složek a souborů najednou.

Webové rozhraní usnadňuje nastavení plánu zálohování. Na kartě nazvané „co“ (jaký druh shrnuje náš celkový dojem z Norton Online Backup) můžete vybrat kategorie typů souborů, které Norton automaticky zálohuje.

Ve výchozím nastavení jsou kontakty, finanční soubory, hudba, obrázky, e-mail, oblíbené položky na internetu, kancelářské dokumenty a video dostupné jako kategorie. Můžete také přidat přípony souborů do automatické zálohy.

Aplikace Norton Online Backup hledá pouze soubory ve zdrojích, které pro ni definujete, což je ve Windows ve výchozím nastavení pouze složka „uživatelé“. Můžete přidat další zdroje a říct Nortonovi, aby zálohoval určité složky a soubory také podle cesty.

Plánování zálohování probíhá prostřednictvím záložky „Kdy“ v prohlížeči, která je v zobrazení „Nastavení“.

Můžete si vybrat „automatické“ zálohy, které budou vaše soubory zálohovat podle potřeby, nebo naplánovat denní, týdenní nebo měsíční zálohy. K dispozici je také ruční možnost, což znamená, že software se bude zálohovat, pouze pokud mu to řeknete.

To je skoro všechno, co se týká zálohování počítače.

Obnovení souborů je zahájeno výběrem možnosti „obnovit“ v nabídce na hlavním panelu, která otevře okno prohlížeče.

Můžete se rozhodnout obnovit vše nebo vybrat soubory. Můžete také zvolit obnovení souborů do původního umístění nebo do speciální „obnovené složky“. Norton vám nedovolí zvolit si své vlastní místo, kam chcete obnovit, stejně jako jiné zálohovací programy.

Bohužel je tu mnohem větší problém, což znamená, že se nám nepodařilo úspěšně obnovit náš testovací soubor. Tento testovací soubor byl 1 GB, takže je možné, že Norton nemůže zpracovat soubory této velikosti. Řeklo nám však, že byla zálohována, a naznačilo, že využíváme 1 GB z našich 25 GB záložního prostoru.

Podezřívali jsme se, když nám aplikace oznámila, že dokončila zálohování souboru po méně než půl minutě, což pro soubor této velikosti není možné. Takže v zásadě nám nástroj lhal. Zkusili jsme zálohovat některé menší soubory a neměli jsme s nimi žádné problémy. Pokud se rozhodnete použít Norton, je pravděpodobné, že s velkými soubory stejně nebudete pracovat.

Rychlost

Rozhodli jsme se provést testování výkonu pro Norton Online Backup zálohováním 1GB komprimované složky složené z různých typů souborů, což je test, který používáme pro všechny online zálohy. Jak bylo uvedeno výše, Norton se nepodařilo nahrát náš testovací soubor.

S ohledem na to nemůžeme ve vztahu k jiným službám opravdu hovořit o své rychlosti. Co se vyplatí, podařilo se nám úspěšně a přiměřeně rychle nahrát menší soubory. Tyto soubory, všechny pod 25 MB, trvalo jen několik sekund.

Bezpečnostní

Norton Online Backup šifruje soubory v tranzitu pomocí 128bitového šifrovaného SSL a v klidu pomocí 256bitového AES. Očekává se, že při cloudové službě se budou používat cloudová zabezpečení v režimu in-transit i at-rest. AES je standardní protokol používaný dnes.

To je všechno dobré pro Norton Online Backup. Služba však nedává možnost soukromého šifrování, jako většina renomovaných online záloh.

Místo toho Norton vždy drží vaše šifrovací klíče. I když to znamená, že společnost může resetovat vaše heslo, pokud je ztratíte, soukromé šifrování (také nazývané šifrování s nulovou znalostí) je považováno za bezpečnější a funkci, kterou obvykle doporučujeme.

Dvojfaktorová autentizace je další chybějící funkce. Jeho nepřítomnost je ve skutečnosti škodlivější než soukromé šifrování, protože jde o prostředek ochrany před slabými prasklinami hesel – jednodušší způsob krádeže identity než porušení dat.

Dvojfaktorové ověřování překvapivě vzácnější mezi online zálohami než soukromé šifrování. Osobní možnosti s privátním šifrováním a dvoufaktorovým ověřením zahrnují Backblaze, Carbonite a Zoolz (přečtěte si naši recenzi Zoolz).  

Podpěra, podpora

Norton Online Backup pro všechny své nedostatky přichází přinejmenším s dobrou podporou ve formě nepřetržitého živého chatu.

Technici podpory nepodporují pouze zálohování Norton Online; podporují také Norton Antivirus, Norton Security, Norton VPN (ne mezi nejlepší VPN) a každou další aplikaci Norton.

Při našem testování podpory chatu se agentům zdálo, že hledáním odpovědí zabere dost času, což je pochopitelné vzhledem k počtu produktů, které podporují. Ve všech případech se vrátili s odpověďmi, všechny však byly v souladu s položenými otázkami.  

Kromě chatu Norton udržuje knihovnu článků podpory pro Norton Online Backup. Knihovnu lze prohledávat, ale trochu řídce. Možnost vyhledávání také vrací výsledky z fóra Norton, které, i když není příliš aktivní, v něm stále obsahuje některé užitečné informace.

Verdikt

Pokud hledáte řešení pro zotavení po havárii pro váš domácí počítač a nevíte mnoho o krajině, může aplikace Norton Online Backup upoutat pozornost na základě rozpoznávání jmen. Společnost Norton od společnosti Symantec poskytuje více než 25 let některé z nejpopulárnějších antivirových a bezpečnostních programů.

Doporučujeme vám, abyste se stále dívali. Aplikace Norton Online Backup neměří jen ty nejlepší dostupné možnosti zálohování online. Uživatelská zkušenost je nespojitá, neexistují žádné mobilní aplikace ani možnost soukromého šifrování. Také máme potíže s nahráváním velkých souborů.

I když to všechno nebylo pravda, 25 GB místa na zálohování vás nedostane daleko. Pokud to nějak vyhovuje vašim potřebám, za zhruba stejnou cenu můžete získat 2TB zálohy s IDrive nebo neomezené zálohy s Backblaze, které také poskytují mnohem lepší uživatelské zkušenosti (podívejte se na naše IDrive vs Backblaze hlava-to-head).  

To je vše, co teď budeme dělat na Norton Online Backup. Zbytek to necháme na vás, naše čtenáře, v komentářích níže. Nebo nám řekněte, co nám chybí. Ať tak či onak, díky za čtení.