Recenze Smartsheet – aktualizováno do roku 2023

Recenze Smartsheet

I když to na první pohled můžete zaměnit za tabulku, pod vzhledem Smartsheetu se skrývá velmi výkonný nástroj pro správu projektů. Přestože nic není dokonalé, dokážeme si představit několik skupin lidí, které by velmi rádi použily, jak si můžete přečíst v naší recenzi Smartsheet..

nejlepší software pro správu projektů

Smartsheet je nástroj zaměřený na podnikání, který vypadá stejně jako tabulkový procesor jako jeho konkurenti. Pokusíme se zjistit, zda jeho přístup funguje v této recenzi Smartsheet.

Navzdory problémům se škubáním (dřívější verze byly příliš obtížné na použití), se stal úspěšným hráčem v oblasti projektového řízení. Po redesignu zdvojnásobil své příjmy za čtyři roky a byl loni uveden na burze cenných papírů. Má silnou klientskou základnu a využívá ji více než 77 000 značek, mezi něž patří například společnosti Cisco, Hilton a PayPal.

Ačkoli Smartsheet vypadá jednoduše a nenápadně, má silné uživatelské rozhraní, umožňuje vám prohlížet a manipulovat s vašimi daty užitečnými způsoby a dělá dobrou práci, aby bylo jeho pokročilé funkce snadno použitelné.

Zjistili jsme, že Smartsheet stojí za to hledat kohokoli, kdo chce spravovat data nebo organizovat své projekty a považovat je za nejlepší software pro správu projektů. Proč chcete zjistit proč?.

Alternativy pro Smartsheet

Silné stránky & Slabé stránky

Funkce

Smartsheet umožňuje snadno zadávat data do dobře vypadajícího rozhraní a poté je zobrazit několika způsoby. Zadaná data mohou být strukturována odlišně. Pokud řídíte projekt, může to představovat úkoly, ale může to být také prodejní cíl nebo lidé.

Jak to strukturujete, je na vás. Můžete použít jednu ze šablon, která vás provede nebo využije vaši kreativitu. Pokud ji chcete porovnat s jiným všestranným nástrojem, podívejte se na naši monday.com recenzi pro dobrou alternativu.

Soubory můžete přiložit k položkám nebo úkolům, takže je Smartsheet dobrým nástrojem pro jejich sdílení se svým týmem. Pokud máte placený účet, limit velikosti souboru je 250 MB. Celkový dostupný prostor pro váš tým závisí na vašem plánu a počtu uživatelů, protože je přidělen na základě jednotlivých uživatelů. V základním plánu se pohybuje od 50 GB na uživatele do 250 GB na uživatele v plánu Premier.

Dostanete tam velkorysou částku a máte možnost zaplatit navíc, pokud potřebujete více, ale podrobnosti si musíte promluvit s prodejním týmem Smartsheet. Pokud chcete použít alternativní službu, podívejte se na náš nejlepší článek o cloudovém úložišti, kde najdete možnosti, ale pokud chcete přidat aplikace pro produktivitu, naši nejlepší poskytovatelé EFSS mohou být lepší volbou.

smartsheet-activity-log

Protokol činnosti vám umožňuje sledovat akce týkající se projektů a lze jej filtrovat, pokud chcete prozkoumat něco konkrétního.

chytrý kalendář

Jeho zobrazení kalendáře umožňuje zjistit, jaké úkoly přicházejí a co je třeba udělat, když. Úkoly můžete upravit dvojitým kliknutím nebo je můžete přiřadit někomu jinému.

smartsheet-gantt

Pokud chcete vidět časovou osu úkolů a také o tom, které úkoly závisí na ostatních, dá vám to Ganttovo zobrazení. Také vám umožňuje přetahovat úkoly kolem a upravovat jejich počáteční a konečná data, takže pokud chcete žonglovat věci, abyste se pokusili o efektivnější rozvrh, můžete tak učinit.

  Recenze Trello - Kanban Boards for All - Aktualizováno 2023

smartsheet-card

K dispozici je také pohled na kartu, který třídí úkoly do sloupců. Kliknutím můžete snadno přidat dílčí úkoly nebo upravit podrobnosti a přetáhnout je ze sloupce do sloupce, abyste viděli, jak daleko je každý z nich. Tento pohled funguje jako deska Kanban.

Pokud pohled na kartu vyhovuje vašim potřebám, vyplatí se podívat na jednodušší nástroj, jako je Trello. Přečtěte si našeho průvodce pro začátečníky v Trellu, abyste zjistili, zda je vhodný.

Připomenutí Smartsheet

Můžete nastavit připomenutí, aby vám a členům vašeho týmu dávali oznámení o konkrétních úkolech. To je užitečné, pokud je ve vaší rutině něco, na co vždy zapomenete.

smartsheet-test

Existují také formuláře, které můžete nastavit pro snadnější zadávání dat, a také sestavy pro zobrazování informací, jak potřebujete.

smartsheet-report-builder

Sestavy jsou vytvářeny pomocí šikovného tvůrce, který umožňuje vybrat, která data chcete zahrnout, a filtrovat je podle potřeby.

Kromě toho, že jsou k dispozici v prohlížeči, existují i ​​aplikace pro Android a iOS, takže nemusíte čekat na cestu do kanceláře, abyste mohli začít plánovat svůj den.

Integrace Smartsheet

Pokud chcete jít nad rámec své standardní funkce, Smartsheet nabízí mnoho doplňků. K dispozici je více než 30 a zahrnují platformy, jako jsou Jira a Salesforce, a také některé z vlastních nabídek společnosti Smartsheet, jako jsou doplňky pro kalendář a pivot. Pokud jste ochotni použít Zapier nebo IFTTT, obloha je limit, protože existuje spousta receptů pro Smartsheet.

Můžete také přidat služby úložiště, jako je Disk Google, Dropbox nebo OneDrive. Pokud máte zájem o další úložiště a chcete zjistit, která z mnoha možností vám nejlépe vyhovuje, přečtěte si článek o nejlepším online úložišti pro týmy.

Některé doplňky vyžadují, abyste kontaktovali Smartsheet za účelem nastavení, takže ne všechny jsou přístupné okamžitě, ale umožňují vám výrazně rozšířit sadu funkcí Smartsheet, pokud je využijete..

doplňky pro smartsheet

Smartsheet nabízí silnou sadu funkcí s vynikající správou úloh a všestranností pro práci s daty mnoha způsoby. Rovněž se dobře integruje s vnějšími nástroji. V této oblasti to vysoce hodnotíme.

Přehled funkcí inteligentního listu

Logo Smartsheetwww.smartsheet.com

Začíná od 1400 $ za měsícVšechny plány

Funkce správy

Úkoly

Podúlohy

Správa závislostí

Vlastní pozadí
Pouze barvy

Další možnosti přizpůsobení
Logo

Limit velikosti týmu
3

Úložný prostor
250 GB

Všeobecné

Způsob platby
Kreditní karta, Paypal

Přijímá kryptoměnu

Podpora mobilních operačních systémů
iOS, Android

Zkušební verze zdarma
30 dní

Bezpečnostní

Dvoufázová autentizace
přes OneLogin

Šifrování
AES-256

Certifikace SOC
SOC 2 Typ 2, AICPA SOC 1

Podpěra, podpora

Živý chat

E-mail / kontaktní formulář

Telefonická podpora

Uživatelská přívětivost

Začít s Smartsheetem je snadné. Jeho registrační proces je rychlý a bezbolestný. Při prvním přihlášení získáte čtyřminutové video, které vás upozorní na platformu. Po jeho zhlédnutí je vám představeno další video a průvodce krok za krokem, jak začít.

V aplikaci je počáteční dojem složitý, takže je dobré, že máte k dispozici všechno, co vám pomůže. Zadávání údajů je snadné, ale zjistit, jak všechno do sebe zapadá, je přísnější.

Při nastavování můžete zadávat data od nuly nebo je importovat z jiné aplikace. Existuje několik šablon, které vám pomohou začít také, což zpočátku výrazně zrychlí práci.

smartsheet-template

Struktura je postavena na listech, které obsahují data. Jak již název napovídá, Smartsheet používá tabulkový přístup, se sloupci přiřazenými různé typy informací.

  Recenze Podio - Aktualizováno do roku 2023

Dělá pro vás spoustu práce. Například přiřaďte sloupec pro ukládání kontaktů a při psaní vyhledá ve vašich kontaktech možné položky.

Přiřazení úkolů v inteligentním listu

Data na listech mohou představovat mnoho věcí, například úkoly. Úkolům může být přiřazeno počáteční a konečné datum a přiřazeno členovi týmu. Můžete jim také přiřadit předchůdce, což znamená, že můžete nastavit správu závislostí, a pak zjistit, jak všechno zapadá dohromady.

Každý úkol lze sledovat pomocí stavu, procenta dokončení a komentářů, abyste věděli, jak se věci vyvíjejí.

Lze je prohlížet různými způsoby, z nichž každý má své použití, jak je uvedeno v části funkcí.

Horní část obrazovky je plná ikon, což jí dodává pocit desktopové aplikace, ale také přináší pocit důvěrnosti. Vypadá to, že občas používáte úhlednější sdílenou verzi aplikace Microsoft Excel.

tipy pro chytré listy

V aplikaci získáte spoustu pomoci a vyskakovací okna se objeví pokaždé, když používáte novou funkci. Obvykle vám poskytnou několik ukazatelů, jakož i odkazy na výuková videa a články.

smartsheet-custom-design

Pokud se chcete při používání Smartsheetu cítit jako doma, můžete si nastavit vlastní barvu pozadí a logo. Stejně jako u většiny věcí v Smartsheetu existuje i krátké video, které vám ukáže, jak to udělat, ale postup je jednoduchý.

Smartsheet není nejzajímavějším nástrojem na světě, ale poskytuje spoustu pokynů a pomoci, aby vás uvedl do chodu. Připomíná to, ale jakmile se s tím vyrovnáte, je tu spousta energie.

Pokud se chystáte hrát s něčím zábavnějším, podívejte se na naši recenzi Asany pro program, který si všichni z vašeho týmu potěší.

I zde dáme Smartsheet vysoké známky. Představuje dobrou práci při prezentaci a usnadňuje vás spoustou užitečných vyskakovacích oken a výukových programů. Vypadá to složitě a je jich tam hodně, ale po trávení času s ním je to mnohem jednodušší.

Náklady

Smartsheet nabízí individuální plán za 14 $ měsíčně, ale zahrnuje tolik spolupracovníků, kolik potřebujete. Obchodní plán pro minimálně tři uživatele přichází s 25 USD měsíčně. Jeho Enterprise plány vyžadují diskusi s prodejním týmem, takže buďte připraveni vyjednat.

Individuální plán umožňuje vyzkoušet šablony a nastavit formuláře. Podnikání jde mnohem dále a poskytuje vám přístup k jeho protokolu aktivit, vizualizacím a automatizaci pracovního postupu. Získáte také analytiku, vlastní značky a správu skupin, takže je to docela skok z nabídky Individual.

Plán Enterprise společnosti Smartsheet poskytuje ještě více s vylepšeným řízením přístupu a dalšími funkcemi skupinového administrátora. Špičková varianta Premier vám poskytuje prvotřídní podporu a aplikace a také konektory pro externí služby, včetně Jira, Salesforce a Dynamics..

Nabízí 30denní bezplatnou zkušební verzi bez nutnosti přidávat kreditní karty, takže není důvod, abyste ji vyzkoušeli, pokud jste zvědaví. Pokud se chcete zaregistrovat na konci zkušební doby, jsou standardní platební možnosti kreditní karta a PayPal, ale můžete společnost kontaktovat a nastavit bankovní převod nebo platby ACH.

Smartsheet není nejlevnější variantou a nemá žádný bezplatný plán. Nabízí však několik platebních metod a je to produkt s dobrou hodnotou, takže mu dáváme slušné skóre.

Pokud potřebujete levnější alternativu, podívejte se na naši recenzi na Basecampu. Basecamp je zdarma pro pedagogy a velkou hodnotu pro velké týmy.

Bezpečnostní & Soukromí

Smartsheet se daří, pokud jde o certifikace. Kromě certifikátu SOC 2 Type 2 poskytuje pokyny pro klienty, kteří musí dodržovat standardy. Pokud vaše firma podléhá předpisům GLBA, FERPA nebo HIPAA, Smartsheet vám může pomoci, což je jedinečná nabídka, pokud víme,.

  Recenze Podio - Aktualizováno do roku 2023

Pokud jde o vlastní zabezpečení, Smartsheet používá šifrování AES 256-bit v klidu a Amazon S3 pro ukládání souborů. Data jsou uložena na více webech, takže vaše data by měla být bezpečná, i když dojde k nehodě.

Je v souladu s obecným nařízením o ochraně údajů EU-U.S. Ochrana soukromí a Swiss-U.S. Ochrana soukromí. Přečtěte si tento článek vysvětlující GDPR, pokud jste zvědaví, abyste se o něm dozvěděli více.

Smartsheet říká, že i když je v souladu s vymáháním práva, omezuje to, co zveřejňuje. Nemůžeš žádat o víc než to. Zvědavé oči jsou všude, jak ukazuje tento článek o Snowdenu a vládním dohledu, takže je dobré vědět, že Smartsheet je na vaší straně.

Ve výchozím nastavení není dvoufaktorové ověřování k dispozici, ale pokud to potřebujete, můžete použít integraci OneLogin.

Historie přihlášení je k dispozici, pokud chcete sledovat, kdy se lidé přihlašují nebo kontrolují podezřelou aktivitu. Přečtěte si náš článek o počítačové kriminalitě, kde naleznete další informace o tom, co je třeba při používání cloudu dávat pozor.

Smartsheet má dobrý přístup k bezpečnosti a soukromí a kromě toho, že si udržuje svůj dům v pořádku, vám nabízí pomoc při tom samém. Výsledkem je dobré skóre zde.

Pokud se chcete dozvědět více o zabezpečení, podívejte se na naše zabezpečení, co potřebujete vědět, což vám řekne vše o předmětu.

Služba & Podpěra, podpora

Podpora Smartsheet je založena na jeho Výukovém centru, které obsahuje mnoho videí, která vám pomohou zvládnout platformu a naučí vás pokročilejší funkce.

Pokud se chcete tímto způsobem učit, existuje spousta textových článků. Jsou dobře psané a pěkně navržené.

Existuje rušná komunita s otázkami, které dostanou odpovědi do jednoho dne, což je užitečné mít.

Pokud se chcete spojit se svým týmem podpory, Smartsheet se vás pokusí najít článek, který vám pomůže nejprve, a pokud se tak nezdaří, nasměruje vás do jeho webového formuláře.

Prostřednictvím formuláře jsme zaslali testovací otázku, ale v době psaní, téměř o tři dny později, jsme neobdrželi odpověď. To není dobré. Stejně jako u jeho fóra nemůžete očekávat rychlou reakci a v případě, že uvíznete, může se stát, že na chvíli budete čekat.

Pokud chcete více praktických školení, Smartsheet vám nabízí spoustu možností. Můžete spolupracovat s některým z jeho konzultantů a připravit se na některý z jeho pravidelných školení. Dokonce nabízí certifikaci za 199 $.

Smartsheet nabízí spoustu výukových nástrojů, ale jeho podpora by se mohla zlepšit, takže zde získává podprůměrné skóre.

Pokud potřebujete službu s puchýřově rychlou dobou odezvy podpory, podívejte se na Wrike. Je to celkově také vynikající služba. Pro více informací se podívejte na naši recenzi Wrike.

Závěrečné myšlenky

Smartsheet je efektivní způsob řízení projektů a překvapivě sympatický nástroj k použití. Vypadá to jednoduše, ale zadávání dat je snadné a jeho užitečné pohledy vám umožní naplánovat vaše projekty a dělat další věci, s minimem rozruchu.

Jeho tabulkový přístup vypadá zpočátku jako vanilka, má však tu výhodu, že každý je obeznámen se základním formátem a umožňuje jim rychle zadávat data. Také to dělá dobrou práci, když vás vede pomocí svých šablon a pohledů k vytvoření něčeho užitečného.

Stručně řečeno, dělá to, co byste chtěli, aby takový nástroj udělal, a dělá to dobře. Náš čas s Smartsheetem byl příjemný, bez větších chyb a problémů, které nás zastavovaly v našich stopách. Uživatelské rozhraní není nejhezčí, ale má dobrou rovnováhu mezi silou a použitelností.

Celkově doporučujeme používat Smartsheet. Pokud jste to vyzkoušeli a chtěli byste se s námi podělit o své názory, udělejte to prosím v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me