Sticky Password Review – Aktualizováno 2023

Sticky Password Review

Sticky Password je levný správce hesel, který má dost možností, aby se technici zbláznili. Absence plánu pro více uživatelů představuje překážku pro podniky a rodiny, ale jednotliví uživatelé najdou jednu z nejlepších možností na trhu. Přečtěte si naši úplnou recenzi Sticky Password a získejte více informací.

lepivé heslo rozhraní

lepkavé heslo nová identita

rychlé poznámky zabezpečené heslem

řídicí panel lepkavého hesla

generátor lepkavých hesel

Předchozí

další

Sticky Password se nám vždy líbilo, a proto ho velmi doporučujeme v našem nejlepším průvodci správcem hesel pro jeho konkurenceschopné ceny, velkorysý bezplatný plán a prvotřídní zabezpečení. Ovšem datované rozhraní přináší zážitek z tlumení, i když použití Sticky Password není obtížné. 

V této aktualizované recenzi Sticky Password se podíváme na staré oblíbené, abychom zjistili, kde se nachází. Před vydáním verdiktu se budeme zabývat funkcemi, cenami, zabezpečením, podporou, snadným používáním a dalšími funkcemi.. 

Sticky Password je skvělý nástroj pro správu hesel, pokud se dokážete vypořádat s jeho rozhraním se systémem Windows Vista. Cena je správná a bezpečnost je zdravá, takže není důvod, abyste ji nezasáhli. K dispozici je navíc plně funkční program, který přichází s 30denní zkušební verzí aplikace Sticky Password Premium mimo bránu.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy k rychlému heslu

Funkce

Lepivé heslo nemá tolik jedinečných funkcí, jako je například Dashlane, ale stále na něj zapůsobí. Základy jsou pokryty automatickým doplňováním, sdílením hesla a podporou pro více typů záznamů. Sticky Password však stojí odděleně od přenosné aplikace, která nevyžaduje instalaci.  

Automatické vyplňování, bezpečnostní panel a vaše digitální peněženka

Prostřednictvím rozšíření prohlížeče nabízí Sticky Password přihlašovací jméno a automatické vyplňování formulářů. Jak se dostaneme do sekce „snadné použití“ níže, Sticky Password detekuje téměř každé vstupní pole, téměř k chybě. To znamená, že vždy budete moci automaticky vyplnit informace, pokud jsou relevantní pro konkrétní pole. 

Kromě adres a hesel podporuje Sticky Password také automatické vyplňování kreditních karet prostřednictvím vaší digitální peněženky. Kreditní karty jsou uloženy vedle vaší identity, takže můžete mít své fakturační a platební údaje na jednom místě. 

Pro nás je nejlepší bezpečnostní panel. I když nejde o nový koncept – Dashlane má lepší ovládací panel, ve skutečnosti – implementace Sticky Password dělá trik. Bezpečnostní panel prohledává úložiště hesel, aby našel slabá, stará nebo opakovaně použitá hesla. Kombinuje je tak, aby vygeneroval celkové skóre bezpečnosti. 

dashboard sticky-password-review-security-dashboard

Přenosné rychlé heslo

Synchronizace je velká část jakéhokoli správce hesel. Jak se dostaneme v sekci „Zabezpečení“ níže, Sticky Password vám nabízí spoustu možností. Nemusíte však synchronizovat svá hesla. Můžete uložit výpis úschovny hesel na jednotku USB, externí pevný disk nebo na jiné paměťové zařízení a vzít si přihlašovací údaje. 

Nejsou to však jen vaše přihlašovací údaje. Sticky Password je vynikající správce hesel pro Windows, protože jej můžete ovládat bez jeho instalace. Přenosná verze, kterou vytvoříte v aplikaci, vypíše šifrovaná hesla, ale obsahuje také program, který lze spustit na jakémkoli počítači se systémem Windows bez instalace. 

Bez ohledu na to, kde jste nebo jaký počítač používáte, můžete si nahrát své přenosné rychlé heslo a přistupovat ke všem funkcím místní aplikace. To zahrnuje přidávání nových položek, prohlížení bezpečnostního panelu a, co je nejdůležitější, automatického doplňování. 

  Recenze rozostření - aktualizováno do roku 2023

Sdílení přihlašovacích hesel

V plánu Sticky Password Premium můžete také sdílet přihlašovací údaje. Sticky Password však přesahuje základní sdílení. Můžete odeslat více položek více příjemcům najednou a zadat různé úrovně přístupu. Existují pouze dvě úrovně, „omezená“ a „plná“, ale stále je hezké vidět několik možností sdílení. 

sdílení sticky-password-review-sharing

Omezené sdílení umožňuje příjemci vidět přihlašovací údaje, ale nepřidávat ani nepřipojovat k němu přístup, zatímco úplné sdílení je jako kdyby příjemce měl přihlašovací jméno uloženo místně. Bez ohledu na to, jakou úroveň si vyberete, příjemce obdrží e-mail, kde může přijmout nebo odmítnout pozvání. 

Při interním testování se e-mail neodeslal ihned. Trvalo to asi 20 minut, než jsme dostali e-mail ke stažení další kopie Sticky Password. Je důležité si uvědomit, že obě strany potřebují nejnovější verzi prémiového předplatného, ​​aby mohly sdílet hesla. 

Přehled funkcí rychlého hesla

Logo rychlého heslawww.stickypassword.com

Začíná od 250 $ za měsícVšechny plány

Bezpečnostní

2FA

Šifrování
AES-256

Nulové znalosti

2FA klíče

Bezpečnostní analýza

Synchronizace více zařízení

Zálohování a obnova

Mobilní aplikace

Měnič hesel

Generátor hesel

Rozšíření prohlížeče

Automatické plnění

Automatické vyplňování formuláře

Uživatelské rozhraní prohlížeče

Desktopové uživatelské rozhraní

E-mailem

Živý chat

Telefon

Centrum nápovědy

Fóra

24/7 podpora

Více

Zdarma plán

Ceny

Sticky Password je velmi levné a má velkorysý bezplatný plán na zavedení. I když budete muset upgradovat na prémiový plán, abyste získali přístup k zálohování a synchronizaci hesla cloudu ve svých zařízeních, část vašeho předplatného jde na záchranu ohrožených vojáků. 

I když platíte, Sticky Password je hodně. Další náklady jsou kladeny především na cloudové úložiště a zálohování, jak jsme viděli u jiných bezplatných správců hesel (příklad si přečtěte v recenzi společnosti NordPass). 

Největší rozdíl je v tom, že Sticky Password umožňuje neomezené zadávání, na rozdíl od některých jiných volných možností (Kaspersky Password Manager a Dashlane přijdou na mysl). Část vašeho předplatného směřuje také do Save the Manatee Club. 

Lepivé heslo zdarma, prémiové a celoživotní

K dispozici jsou tři plány: Zdarma, Prémiové a Celoživotní. Plán zdarma získal místo v našem nejlepším seznamu bezplatných správců hesel, i když stále mírně nedosahuje LastPass (přečtěte si naši recenzi LastPass). Upgrade na prémii je však levný, nabízí však prioritní podporu, sdílení a zálohování za méně než 3 $ měsíčně. 

To je spravedlivé ceny akcií ve srovnání s, řekněme, Keeperem (přečtěte si naši Keeperovu recenzi). Sticky Password však vyniká svou celoživotní licencí. Za 200 $ si můžete zakoupit celoživotní přístup k aplikaci Sticky Password, který je kompatibilní se všemi funkcemi Premium. Kromě toho budete automaticky dostávat aktualizace zdarma. 

Při nákupu celoživotní licence byste se měli samozřejmě zeptat, co se stane, když se služba zastaví. Lepkavé heslo nevysvětluje, co se stane s vaší licencí, pokud by to mělo někdy zmizet. Neměli byste se však obávat, že čistě od nás sledujeme službu v posledních několika letech. 

Bez ohledu na to, jaké předplatné si vyberete, Sticky Password stojí za 30denní zárukou vrácení peněz. Všechny bezplatné plány jsou dodávány s 30denní zkušební verzí Premium, bez nutnosti kreditní karty. 

Obchodní ceny a studentská sleva

Sticky Password má také firemní předplatné, ačkoli se tak nestalo naším nejlepším správcem hesel pro seznam malých firem (přečtěte si naši recenzi v zoho trezoru, pokud jste na tom). Stále účtujete 29,99 $ za uživatele ročně. To znamená, že obchodní předplatné přichází s několika dalšími funkcemi správy uživatelů. 

Zajímavější je cena studentů. Pokud jste student nebo učitel, můžete si v obchodě OnTheHub zakoupit Sticky Password se značnou slevou. Roční prémiové členství běží pouze 12,95 $. Sticky Password však také nabízí 85% slevu na své předplatné Lifetime, čímž se náklady sníží pouze na 29 $. 

  1Password Review - Aktualizováno 2023

Uživatelská přívětivost

Lepivé heslo není obtížné používat, ale stará estetika slouží jako špatná kulisa mnoha možností. Přesto, pokud se naučíte cestu kolem místní aplikace a dokážete se vypořádat s její citlivostí založenou na roce 2008, je to v pořádku. 

Sticky Sticky Password

Před registrací účtu si můžete stáhnout Sticky Password. Vše, co musíte udělat, je kliknout na tlačítko „získat zdarma“ na domovské stránce a stahování začne okamžitě. Jakmile to udělá, nabízí Sticky Password krátký návod, který vysvětluje jeho různá nastavení a funkci, které slouží. 

sticky-password-review-setup

Poté se můžete přihlásit nebo si vytvořit účet, pokud jej nemáte. Vytvoření účtu probíhá přímo v instalačním okně, což usnadňuje registraci. Před zavedením do úschovny hesel si Sticky Password také vyžádá předvolby synchronizace a pokud chcete nainstalovat rozšíření prohlížeče. 

sticky-password-review-create-account

Pokud se rozhodnete rozšíření nainstalovat, Sticky Password automaticky importuje hesla uložená v prohlížeči, do kterého jste jej nainstalovali. Neexistuje žádná výzva k tomuto a žádný způsob, jak třídit, podle kterých hesel chcete importovat. Pro nás to znamenalo přistání v úschovně hesel, které bylo již poseté vstupy. 

Používání úložiště Sticky Password

Sejf Sticky Password vypadá, jako by byl vytržen přímo ze systému Windows Vista. Přestože stále slouží svému účelu jako program pro ukládání hesel, letecký lesk na vše vypadá více než několik let zastaralý. Přes vzhled, Sticky Password se snadno používá. 

sticky-password-review-vault

Navigace se provádí prostřednictvím nabídky na levé straně, což vám umožňuje rychlý přístup k webovým heslům, aplikačním heslům, poznámkám, záložkám a identitám. 

Účty najdete buď hledáním, nebo uspořádáním do skupin. Sticky Password podporuje vlastní ikony pro vaše skupiny, jako je 1Password, i když to nevypadá tak pěkně (přečtěte si naši recenzi 1Password). 

Při přidávání nebo úpravách účtu existuje spousta možností, i když žádná jiná pole, jako jsme viděli u jiného softwaru pro správu hesel. Můžete si vybrat datum vypršení platnosti hesla, svázat účet s konkrétními adresami URL nebo celými doménami, zanechat komentáře a zvolit prohlížeč, do kterého chcete účet otevřít.. 

sticky-password-review-new-account

Vážíme si mnoha možností a přímého uživatelského dojmu, které nabízí Sticky Password. Není však prezentována správným způsobem. Zastaraný vzhled neobstojí v moderním softwaru pro hesla a přestože se Sticky Password ve skutečnosti není obtížné používat, někdy se může cítit tímto způsobem. 

Sticky Password Hub a Chrome Extension

Pokud dáváte přednost prohlížeči, nabízí Sticky Password online správce hesel, i když je méně funkční než místní aplikace. Můžete zobrazit své účty, záložky a poznámky, ale nic jiného. Rozšíření – které je k dispozici téměř pro každý prohlížeč, včetně Chrome, Firefox, Opera a Edge – je mnohem užitečnější. 

Rozšíření slouží svému účelu pro automatické doplňování, ale také jako rychlá reference. Je to vlastně lépe vypadající než místní aplikace, což vám umožní rychle zobrazit vaše online hesla, záložky a identity. Kromě toho má rozšíření vyhrazenou kartu pro web, na kterém se právě nacházíte, a odkaz na otevření místní aplikace. 

sticky-password-review-extension

Po instalaci rozšíření Sticky Password automaticky zaznamená přihlášení, když vstoupíte na nové weby. Stejně jako správce hesel v systému Windows se však tento proces nezpracovává s milostí, jak můžete vidět na obrázku níže. 

sticky-password-review-capture

Není to ani automatické vyplňování. Sticky Password se zobrazuje téměř v jakémkoli vstupním poli, nebo ne. Celkový přístup funguje – budete také moci automaticky vyplnit pole – ale váš prohlížeč je pomalý a, co je horší, posetý ikonami Sticky Password. Mobilní aplikace jsou lepší, i když Sticky Password nezískal místo v našem nejlepším správci hesel pro průvodce iPhone. 

  Keeper Review - Revamped & Ready to Go - Aktualizováno do roku 2023

Také jsme si všimli výrazného zpomalení výkonu prohlížeče po instalaci Sticky Password. Je nemožné ověřit, že bylo zodpovědné Sticky Password, aniž by ve Správci úloh systému Windows viděl proces, který vyžaduje zdroje. Bez ohledu na to je třeba poznamenat. 

Bezpečnostní

Sticky Password je jedním z nejbezpečnějších správců hesel v okolí. Kombinuje vynikající šifrování s několika jedinečnými bezpečnostními funkcemi, aby byla vaše hesla v bezpečí. Více než to, i když Sticky Password šifruje a ukládá lokální kopii úschovny hesel, což znamená, že pokud se servery někdy vypnou, máte stále přístup ke svým přihlašovacím údajům. 

V případě šifrování chrání Sticky Password vaše přihlašovací údaje pomocí šifrování AES-256 (další informace najdete v našem popisu šifrování). Klíč k dešifrování dat je zamčen za hlavním heslem, o kterém Sticky Password nemá žádné znalosti. Místo toho se Sticky Password autentizuje pomocí klíče odvozeného od hlavního hesla, které je generováno pomocí PBKDF2.

Protože Sticky Password vaše hlavní heslo nikdy nevidí ani neukládá, neexistuje způsob, jak je obnovit. Pokud zapomenete, bude váš účet zablokován. Naštěstí se můžete autentizovat několika způsoby, včetně dvoufaktorové autentizace s nejlepšími aplikacemi 2FA (jako je Google Authenticator). Dále se můžete přihlásit pomocí vyměnitelného zařízení, jako je USB flash disk nebo zařízení Bluetooth. 

Funkce místní synchronizace Sticky Password

Všechna šifrovaná hesla, kterými musí hesla procházet, jsou díky cloudové synchronizaci. Sticky Password, podobně jako poskytovatel cloudového úložiště, jako je Sync.com, používá servery v cloudu k synchronizaci dat mezi zařízeními (přečtěte si naši recenzi na Sync.com). To znamená, že nemusíte nikdy posílat svá data do cloudu. 

Sticky Password má funkci lokální synchronizace, která zašle zašifrovaná data do ostatních zařízení prostřednictvím místní sítě. Tímto způsobem jsou vaše hesla, dokonce i v šifrované podobě, uložena pouze na vašich zařízeních. Lokální synchronizace řeší problém, který má mnoho správců hesel, tedy schopnost mít svá hesla všude, aniž by hrozilo jejich uložení v cloudu..

Podpěra, podpora

Sticky Password nabízí okamžitou e-mailovou podporu, zejména pro své předplatitele Premium. Znalostní základna nám však nejvíce vyniká. S články pokrývajícími téměř všechny aspekty správce hesel as dostatkem podrobností by znalostní databáze měla být vaším prostředkem podpory. 

Do centra nápovědy Sticky Password se dostanete z centra účtu. Kliknutím na odkaz „podpora“ ve spodní části stránky se dostanete do databáze znalostí. Bezplatní uživatelé budou přesměrováni na svépomocné zdroje, zatímco členové Premium budou přesměrováni na kontaktní formulář. 

Sticky Password říká, že se obvykle vrací do 24 hodin a nabízí podporu v angličtině, němčině, francouzštině, holandštině, češtině, ruštině, ukrajinštině a japonštině.

Pokud jde o aktuálnost, 24 hodin je dobrý odhad. Natáhli jsme se na Sticky Password s otázkou o importu a zástupce se vrátil asi za 13 hodin (uprostřed noci, myslíš si). Přesto byla odpověď rychlá, i když trochu světla na detaily. 

Centrum nápovědy a fóra

Centrum nápovědy může vyřešit většinu problémů. Přestože má Sticky Password datovou aplikaci, neměli byste to vědět z databáze znalostí. Články jsou rozloženy čistě s dostatkem detailů, pokrývají více operačních systémů i různé plány Sticky Password. Pro znalostní základnu správce hesel zapůsobí Sticky Password. 

Fóra jsou bohužel méně působivá. V době psaní je poslední vlákno staré pět dní, což je věčnost online. Většina podprocesů jsou požadavky na funkce nebo dotazy týkající se odstraňování problémů. Naštěstí se zdá, že tým podpory monitoruje fóra, i když ve většině případů pouze požádají o zaslání e-mailu.

Verdikt

Sticky Password je stále skvělý správce hesel, který je vybaven špičkovým zabezpečením a nízkou cenou. Jeho předplatné na celý život je také působivé, i když se bezplatné aktualizace zdají spíše jako odkapávací zdroj než proud. To znamená, že se budete muset vypořádat s datovaným rozhraním, které, i když je bohaté na funkce, může být obtížné obejít. 

Podívejte se také na našeho nejlepšího správce hesel pro rodinu.

Co si myslíte o Sticky Password? Využijete bezplatnou zkušební verzi Premium? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me