Recenze PureVPN – aktualizováno 2023

Recenze PureVPN

PureVPN se od poslední revize hodně zlepšilo, ale v některých klíčových oblastech stále zaostává. I když stále máme naději na tuto službu, v tuto chvíli ji nemůžeme skutečně doporučit. Přečtěte si naši úplnou recenzi a zjistěte, proč a také si prohlédněte některé alternativní varianty PureVPN, které doporučujeme.

purevpn-slider1

purevpn-slider2

purevpn-slider3

purevpn-slider4

purevpn-slider5

Předchozí

další

PureVPN se vyhnul našemu nejlepšímu seznamu VPN, přestože je jednou z největších dostupných virtuálních privátních síťových služeb. Přestože její vysoká rychlost a nízká cena jsou dostatečné k odvrácení i těch nejnáročnějších soutěží, PureVPN zaostává v jiných oblastech (přečtěte si naši kombinaci PureVPN vs. ExpressVPN, abyste to viděli v akci). 

V této recenzi PureVPN budeme službu spouštět pomocí žmýkačky, otestujeme její rychlost, funkce a další. Cestou se také dotkneme jeho bezpečnosti a soukromí, stejně jako umístění a ceny serveru, a to vše předtím, než vydáme verdikt. 

Za cenu, PureVPN je dobrá služba. Rychlost je vynikající, pokud lovíte na správném serveru a požadovaná cena je levnější než většina konkurentů. To je však zváženo s jeho nesouvislým rozhraním, bezchybnou podporou a výkonem s přímým přenosem. Přesto s 31denní zárukou vrácení peněz nehrozí žádné riziko.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro PureVPN

Funkce

PureVPN má odlišný přístup k používání VPN. Spíše než jednoduše představit seznam serverů, existuje několik režimů, z nichž si můžete vybrat, podle toho, co chcete dělat online.. 

Ve většině případů tyto režimy jednoduše změní umístění, která se vám zobrazují, ale některé z nich otevírají další funkce (například režim streamování umožňuje připojení na základě webu). 

Jinak jsou funkce standardní. PureVPN zahrnuje přepínač zabíjení, který zablokuje vaše připojení k internetu, pokud se VPN někdy odpojí, a také test rychlosti, který odhadne latenci míst PureVPN. Přestože rychlostní test funguje, líbí se nám vzhled a dojem více ExpressVPN (přečtěte si naši recenzi ExpressVPN).

purevpn-review-speed-test

PureVPN má další funkce, ale pouze pokud platíte navíc. Můžete si koupit přesměrování portů, ochranu DDoS nebo vyhrazenou IP adresu, z nichž každá stojí 0,99 $ měsíčně. Ačkoli chápeme, že nezahrneme vyhrazenou IP adresu, PureVPN by měla zahrnovat DDoS ochranu zdarma.  

Jeho standout funkce je split tunneling, který je zahrnut zdarma. Jedná se o funkci beta, což znamená, že k jejímu přístupu budete muset v aplikaci zaškrtnout přepínač funkce beta. Funguje to pro jednotlivé aplikace, což vám umožňuje odesílat některé aplikace přes tunel VPN, zatímco ostatní aplikace zůstávají ve vašem standardním připojení.

purevpn-review-split-tunneling

S přepínačem kill, testem rychlosti a rozděleným tunelem jsme spokojeni, i když s režimy se zabýváme určitým problémem (více k tomu v níže uvedené části „snadnost použití“). Jedinou chybějící funkcí je zabíjení aplikace (přečtěte si naši recenzi Astrill pro službu, která ji nabízí). To znamená, že zabíjení aplikace je poměrně vzácná funkce, takže PureVPN do doku příliš nepřijímáme, aby jsme jej vynechali.. 

PureVPN Chrome Extension

PureVPN nabízí rozšíření prohlížeče pro Chrome a Firefox, což je fakt, který se při používání aplikace prakticky dostane do vaší hlavy. Stejně jako většina rozšíření VPN slouží jako odizolovaný způsob ovládání připojení. Můžete si vybrat svou polohu, nastavit seznam obchvatů a samozřejmě se připojit. 

purevpn-review-chrome-extension

Přestože aplikace pro stolní počítače obsahuje více nastavení, doporučujeme použít rozšíření pro každodenní použití (to je vzácnost pro VPN). Zjednodušený proces připojení funguje mnohem lépe než aplikace pro stolní počítače, což vám umožňuje zvolit si polohu a připojit se, aniž byste se museli starat o to, v jakém režimu se nacházíte.

Přehled funkcí PureVPN

Logo PureVPNwww.purevpn.com

Začíná od $ 165 za měsícVšechny plány

Všeobecné

Platební metody
PayPal, kreditní karta

Přijímá kryptoměnu

Současná propojení
5

Podporuje rozdělení tunelů

Neomezená šířka pásma

K dispozici je bezplatná zkušební verze

Doba vrácení peněz
31 dní

Celosvětová částka serveru
2000+

Stolní počítače
Windows, MacOS, Linux

Mobilní operační systémy
Android, iOS

Rozšíření prohlížeče
Chrome, Firefox

Lze nainstalovat na směrovače

Streamování

Může přistupovat k Netflix USA
Pouze v USA

Má přístup k iPlayeru BBC

Má přístup k Hulu

Může přistupovat k Amazon Prime Video

Bezpečnostní

Typy šifrování
256-AES

Dostupné protokoly VPN
IPSec, OpenVPN, PPTP, L2TP, SSTP, IKEv2

Povoleno při spuštění zařízení

Umožňuje torrentování

Zásady bez protokolování

Úspěšný test úniku DNS

Killswitch k dispozici

Včetně blokování malwaru / reklam

Podpěra, podpora

Živý chat
24/7

E-mailová podpora
24/7

Telefonická podpora

Uživatelské fórum

Znalostní základna

Ceny

PureVPN je jednou z těch služeb, které pořád obchodují. Můžete vidět různé doby trvání a nižší ceny podle toho, kde se díváte. Pro účely této kontroly jsme se drželi dostupných dob trvání a cen na webových stránkách PureVPN. Na základě našich minulých zkušeností se službou jsou nejpřesnější.

Jako měsíční nebo roční služba, PureVPN zaostává. Přestože to není předraženo jako Hide.me (přečtěte si naši recenzi Hide.me, abyste se o tom dozvěděli více), PureVPN je v souladu se zbytkem trhu. Pokud hledáte krátkodobé předplatné, doporučujeme službu PIA, která nabízí rok služby za méně než 40 USD (přečtěte si naši recenzi o přístupu k soukromému internetu). 

Pro ty, kteří se dívají do budoucnosti, však neexistuje žádná služba jako PureVPN. Je to jeden z mála poskytovatelů, který vám umožňuje nakupovat pět let předem a za velmi zvýhodněnou cenu. Pokud jde o matematiku, vaše měsíční náklady se pohybují kolem 1,60 $, pokud jde o pětiletý plán, což je krádež.

Neustále jsme nabízeli CyberGhost jako možnost premiérového rozpočtu, protože jeho tříletý plán je pouze 99 $ (přečtěte si naši recenzi CyberGhost). Jen na základě cen samotného však PureVPN bitvu zvítězí. Ačkoli to v některých oblastech zaostává – dostaneme se k těm v celé recenzi – ceny jsou pevné.

Zkušební verze PureVPN

Pokud zkusíte PureVPN a rozhodnete se, že to není pro vás, můžete využít jeho 31denní záruky vrácení peněz. 

Pokud jste tak nakloněni, můžete si také zakoupit třídenní zkušební účet za 2,50 $. Mějte však na paměti, že částka 2,50 USD je nevratná, takže je pravděpodobně lepší použít záruku vrácení peněz. K bezplatnému sedmidennímu zkušebnímu období máte také přístup nainstalováním rozšíření Chrome nebo Firefox. 

Životnost PureVPN

Při provádění našeho výzkumu jsme často narazili na termín „celoživotní předplatné PureVPN“. Před několika lety nabídla PureVPN doživotní předplatné svých služeb za přibližně 70 USD. 

Když však nyní přistoupíte na stránku „předplatné na celý život“, PureVPN objasňuje, že se jedná o pětiletý plán. Stručně řečeno, v době psaní není k dispozici celoživotní možnost. PureVPN to v minulosti nabídl.

Uživatelská přívětivost

Registrace do PureVPN je jako připojení k jakékoli jiné VPN. Na webu je několik stránek, které vedou na stránku pokladny, která vás požádá o trvání, e-mailovou adresu a způsob platby. I když na této stránce potvrdíte platbu, stále ještě existuje proces, který umožní nastavení. 

purevpn-review-checkout

Poté se dostanete do procesu nastavení pěti částí. Nejprve se PureVPN zeptá, na co chcete použít VPN, což se může zdát irelevantní, ale není. Na základě vaší odpovědi PureVPN doporučí, kterou aplikaci byste si měli stáhnout. 

Například těm, kteří hledají stream, se doporučuje rozšíření prohlížeče, zatímco těm, kteří chtějí stahovat, se doporučuje aplikace Windows. 

purevpn-review-setup

Jakmile se rozhodnete, můžete si stáhnout aplikaci podle svého výběru. Během stahování aplikace vám PureVPN nabídne vaše vygenerované uživatelské jméno a heslo. 

Obě jsou náhodnými řetězci písmen a číslic, takže k jejich uložení doporučujeme použít jednoho z našich nejlepších správců hesel. Na této stránce si také můžete prohlédnout průvodce nastavením pro vaši platformu, pokud ji potřebujete.  

Stáhnout PureVPN

Po dokončení stahování budete muset projít instalací. PureVPN vás na hlavní obrazovce požádá o souhlas s jeho podmínkami a dává vám možnost nainstalovat rozšíření prohlížeče pro Chrome nebo Firefox. Je také možné spustit PureVPN při přihlášení do Windows. 

purevpn -review-installer

Po dokončení se můžete přihlásit pomocí zadaných přihlašovacích údajů. Zpět na webu se PureVPN zeptá, zda jste připojeni. Pokud máte potíže, vyberete, že nejste připojeni, a PureVPN vás nasměruje na live chat. Ačkoli ti, kteří jsou obeznámeni s VPN, by mohli z tohoto procesu registrace zavřít, na konci toho je více k vidění. 

Poté, co potvrdíte, že jste připojeni, obdržíte přihlašovací údaje své „členské oblasti“, které se liší od pověření vašeho účtu (nepříjemné, ale dobré pro soukromí). Je-li vám zaslán resetovací odkaz, budete si muset nastavit vlastní heslo, které vyžaduje, abyste prošli procesem „zapomenutého hesla“..  

Členská oblast PureVPN

Oblast člena vypadá působivě, ale moc se toho neděje. To však neznamená, že to není užitečné. Můžete upgradovat svůj plán, procházet další instalační programy, vstoupit do oblasti podpory a zakoupit doplňky, jako je vyhrazená IP a přesměrování portů. 

purevpn-review-members-area

Mohli byste se zaregistrovat k odběru PureVPN a nikdy se nedotýkat oblasti člena. Je však stále užitečné mít centrální rozbočovač, který najde informace o vašem účtu a podporu, i když byste je mohli shromáždit na vlastní pěst. 

Přihlášení PureVPN

Po spuštění aplikace vás PureVPN požádá o přihlášení. Po zadání přihlašovacích údajů se zobrazí seznam režimů a budete vyzváni k výběru jednoho z nich. 

Režimy na vašem připojení nic nemění. Místo toho změní první místo, které vidíte. Pokud například vyberete režim sdílení souborů, zobrazí se nahoře servery se stejným hodnocením typu peer-to-peer. 

režimy purevpn-review

Režimy nám nevadí, ale je obtížné procházet seznam serverů. V zásadě jsou matoucí možnosti filtrování, což ztěžuje přibližování, než je potřeba. Raději bychom upřednostňovali abecední seznam lokalit a také možnost filtrovat servery na základě toho, pro co jsou hodnoceny, obecné polohy a latence..  

purevpn-review-application

Celá aplikace zrcadlí tu neohrabanost. Jakmile vyberete umístění, seznam zmizí, což je matoucí vzhledem k tomu, že se aplikace otevře s otevřeným seznamem serverů. Stejně tak režim streamování obsahuje funkci, kde můžete PureVPN sdělit, k jakému webu se chcete připojit, a automaticky najde server a spustí tento web. Tuto možnost však nenajdete v žádném z ostatních režimů. 

V systému Windows se PureVPN cítí jako nahromadění mnoha nápadů, které jsou teoreticky dobré, ale při sestavení nehrají dobře. Vidíme, že úsilí, které PureVPN vyvíjí, přidává nové způsoby, jak ovládat VPN, ale nápady nejsou plně realizovány. Efektivnější uživatelské rozhraní by fungovalo lépe, i když by to znamenalo vynechání některých funkcí, které dělají PureVPN jedinečným.

Rychlost

Pokud byl PureVPN konzistentní, snadno by to byla jedna z nejrychlejších sítí VPN v okolí. Není to divoce nekonzistentní – přečtěte si naši recenzi NordVPN – ale při skákání po celém světě existuje určitá odchylka. To znamená, že pokud používáte PureVPN s slušně rychlou nechráněnou rychlostí, měli byste být v pořádku.

Umístění: Ping (ms) Stáhnout (Mbps) Nahrát (Mbps)
Nechráněné (St. Louis) 7 81.23 21.06
New York, USA. 35 61,58 17.1
Vancouver, Kanada 76 59,07 17,88
Sao Paulo, Brazílie 154 58.19 15.61
Hongkong 225 57,83 12.12
Brisbane, Austrálie 225 25,62 11.4

Abychom udrželi vše spravedlivé, testovali jsme PureVPN pomocí OpenVPN / UDP s AES-256. UDP je hodnocen pomaleji než doporučený protokol PureVPN – nespecifikuje, jaký je doporučený protokol – ale výsledky testů obou byly znovu spuštěny, ale naše výsledky byly většinou stejné. Testovali jsme také pouze servery s holým kovem.

PureVPN na nás udělala dojem, udržovala většinu naší rychlosti v Severní Americe a klesala jen trochu, když skočila přes jakoukoli větší vodní plochu. Jak jsme viděli při testování na nejrychlejší VPN, existují jednoznačně místa, která vedou horší. V našem výše uvedeném datovém souboru vyniká Brisbane. 

Rozptyl není zpětný, zvláště pokud přijdete se slušným spojením, ale je stále přítomen. Jedna věc, která však byla konzistentní, byla latence. PureVPN zůstal přes 250ms napříč deskou, takže je hoden naší nejlepší VPN pro herní průvodce. 

Bezpečnostní

PureVPN standardně používá šifrování AES-256, což je, jak můžete číst v našem popisu šifrování, nejlepší věc kolem. Protokol, se kterým je spárován, však není tak jasný. 

PureVPN standardně používá „automatický“ protokol, o kterém tvrdí, že má nejlepší poměr rychlosti a bezpečnosti. Podle PureVPN bude automatické nastavení vyzkoušet vše od PPTP po OpenVPN, aby zjistilo, co pro vaše připojení nejlépe funguje.

Problém je v tom, že PureVPN nikdy neukáže, jaký protokol používáte, pokud jste nastavili na „automatický“. To je problém, jak můžete vidět v našem rozpisu protokolu VPN. 

To znamená, že není těžké změnit váš protokol, přestože PureVPN má některé možnosti nesprávně označeny. Například IKEv2 je v aplikaci označen jako „IKEV“, i když zkratka znamená „internet key exchange“. 

purevpn-review-protokoly

Po zavedení zabezpečení do praxe jsme spustili PureVPN prostřednictvím řady testů, které hledaly úniky DNS, úniky WebRTC a IP. Na fyzických serverech bylo všechno v pořádku, což nepřekvapilo. Na virtuálních serverech však bylo velmi snadné sledovat fyzické umístění serveru.

Soukromí

PureVPN jasně uvádí v horní části svých zásad ochrany osobních údajů, že neuchovává žádné protokoly. Ačkoli toto tvrzení zůstalo po celou dobu životnosti společnosti nedotčeno, je možné, ne-li pravděpodobné, že PureVPN v minulosti vedl protokoly připojení. 

V říjnu 2023 společnost PureVPN pomohla FBI zastavit kyberstalkera, který využíval její služby. Incident právem vznesl několik otázek ohledně zásad ochrany soukromí a jaké informace PureVPN shromažďoval. 

S cílem posunout veřejné mínění správným směrem hledala PureVPN společnost Altius IT pro nezávislý audit. Auditoři nenašli žádné důkazy o shromažďování údajů, což byla skutečnost, kterou na naše hlavy narazil zaměstnanec PureVPN, který ohrožoval právní kroky proti nám kvůli tomu, jak jsme tento incident dříve popsali. 

Přestože na nás hrozby nepůsobí, jsme ochotni jako vždy nechat minulost minulostí. Audit ukázal, že nebyly vedeny žádné významné protokoly, takže PureVPN dostane toto kolo. 

Není to však tak ostříhané a suché, jak říká PureVPN neuchovává žádné záznamy. Při používání služby protokol PureVPN zaznamená den připojení a poskytovatele internetových služeb, který jste použili. Nic z toho nemůže být použito k přímé identifikaci vás, i když, jak se může zobrazovat otisk prstu prohlížeče, lze k zúžení pole použít malé množství informací.

Jedinou výjimkou je, pokud používáte vyhrazenou IP adresu (přečtěte si naši nejlepší VPN s průvodcem vyhrazenými IP). Protože je adresa svázána s vaším účtem, PureVPN ji má v záznamu. Neexistuje žádný způsob, jak to obejít, takže není důvod zavinit PureVPN. 

I se sbírkou je pravděpodobnost, že vás něco identifikuje, malá. PureVPN vyžaduje e-mailovou adresu pouze při registraci a nabízí řadu anonymních platebních metod. Nárok bez protokolu je pravdivý a vaše PureVPN je v bezpečí.

Streamování výkonu

PureVPN se snažil proniknout do streamovacích platforem, přestože měl vyhrazený režim streamování. Pomocí tohoto režimu jsme se připojili k webům pomocí funkce „vyhledávání webů“, která by nás teoreticky měla spojit se serverem, který pracuje pro platformu, ke které se pokoušíme přistupovat, a automaticky spouštět web. 

purevpn-review-website-search

Webové stránky byly spuštěny, ale nemohli jsme streamovat. Amazon Prime Video a Netflix rychle zablokovaly naše spojení, i když se nám podařilo načíst Hulu a BBC iPlayer. Toto testování bylo opět provedeno pomocí umístění doporučeného PureVPN v režimu streamování. Připojení na vlastní produkovalo různé výsledky. 

PureVPN Netflix

Při používání režimu „internet svoboda“ a při připojení k americkému serveru je naštěstí Netflix načten v pořádku. Amazon Prime Video však stále zjistil, že používáme VPN, takže pokud si přejete přístup na tuto platformu, přečtěte si naši nejlepší příručku VPN pro Amazon Prime Video.. 

Tento problém se vrací do režimů. Kdyby nebyli přítomni, nebyli bychom moudřejší při streamování, protože použití režimu „internet svoboda“, nejobecnějšího ze šarže, pracoval znovu a znovu, když se snažil načíst Netflix. 

Pokus o pohodlí však ve skutečnosti ztěžuje připojení. Režim streamování je jedinečný, ale nefunguje, takže celý proces připojení je matoucí.

Umístění serveru

PureVPN má mnoho serverových umístění, což, jak jsme viděli v naší recenzi HideMyAss, znamená, že některé jsou virtuální. Čísla vždy kolísají, ale v době psaní existuje více než 2000 serverů VPN rozložených na 180 místech ve více než 140 zemích. Většina z nich však není fyzická. 

Virtuální servery VPN umožňují získat adresu IP z určitého umístění při připojování k serveru v jiné oblasti. Pokud například potřebujete bangladéšskou IP adresu, může se server v USA nebo ve Velké Británii zobrazit jako v Bangladéši. Problém je v tom, že virtuální servery lze poměrně snadno zjistit. 

Pokud jde o používání virtuálních serverů, existují i ​​obavy týkající se zabezpečení, takže je příjemné vidět, jak PureVPN rozlišuje, které servery jsou fyzické a které jsou virtuální. To znamená, že existuje spousta virtuálních míst. Například v Jižní Americe je celkem 81 serverů, ale pouze 18 z nich je fyzických a všech 18 z nich se nachází v Sao Paulu v Brazílii.. 

Seznam serverů PureVPN

Rozložení fyzických míst je slušné, i když ne působivé. Evropa má největší počet fyzických umístění, následuje Severní Amerika (ačkoli většina serverů je zaměřena na USA a Kanadu). Téměř každé exotické místo má virtuální server, včetně ostrova Man, Laosu a Srí Lanky. 

Přestože některé mohou mít problém s virtuálními servery, PureVPN vás nenutí k jejich používání. Jedna věc by byla, kdyby byla velká místa virtualizována, ale nejsou. Pokud máte konkrétní umístění, které sledujete, PureVPN je může přizpůsobit virtuálním serverům. Většina uživatelů však bude pravděpodobně na holých kovových serverech.

Služby zákazníkům

Na webových stránkách PureVPN uvidíte v pravém dolním rohu malou bublinu pro live chat. Přestože se na hlavní stránce webu zobrazuje, ať už jste přihlášeni nebo ne, nemohli jsme načíst live chat, dokud jsme nebyli přihlášeni. Oblast člena, která zobrazuje jinou ikonu live chatu, nám nedělala žádné problémy. 

Natáhli jsme se základní otázkou o tom, co je automatický protokol, a ačkoli zástupce otázku vyřešil, bylo těžké vytrhnout jasnou odpověď z bloku textu. Jaká odpověď v interpunkci chyběla, byla nahrazena rozbitou angličtinou. Dokonce i ta nejzákladnější otázka byla příliš velká na to, aby se s ní chatovalo, jak je vidět na následující burze. 

purevpn-review-live-chat

Je to dobrý nápad držet se svépomocných zdrojů, které jsou mnohem lepší. PureVPN obsahuje podrobné instalační příručky pro téměř každou platformu, stejně jako případy použití VPN a příručky pro odstraňování problémů. Tyto zdroje jsou navíc rozloženy v dostupné databázi znalostí, což vám umožní rychle najít potřebnou podporu. 

purevpn-review-knowledgebase

Jak jsme viděli v jiných oblastech služby, podpora PureVPN byla zamítnuta. Znalostní základna je užitečná a snadno použitelná, ale přímý kontakt přináší více otázek než odpovědí. Podpora je dobrá, pokud jste ochotni řešit problémy sami. Ti, kteří potřebují pomoc po cestě, ji nenajdou s PureVPN.

Verdikt

PureVPN je těžké posoudit. Existují některé aspekty, které se nám opravdu líbí, včetně nízké ceny, rychlé rychlosti a snadno použitelného webu. Existuje však několik mezer, které jsou příliš velké na to, aby byly ignorovány. Podpora není tak dobrá, jak by mohla být, a aplikace, ve snaze být jedinečná, se nakonec obtížně používá. 

Plánujete vyzkoušet PureVPN? Jste ochotni přehlédnout jeho nedostatky? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.

PureVPN FAQs

  • Jak zrušit PureVPN

    Předplatné PureVPN můžete zrušit z oblasti člena. Pokud tak učiníte, pozastaví se vaše předplatné s možností jej kdykoli restartovat. Pokud chcete účet smazat, budete muset kontaktovat PureVPN prostřednictvím e-mailu.

  • Jak používat PureVPN

    PureVPN vás provede nákupem a instalací její aplikace po zakoupení předplatného. Po stažení vše, co musíte udělat, je vybrat režim, vybrat server a kliknout na „připojit“.

  • Jak nainstalovat PureVPN na Kodi

    PureVPN můžete nainstalovat na většinu platforem, které Kodi podporuje. Pokud například používáte systém Windows, do počítače byste nainstalovali PureVPN, což by chránilo Kodi. PureVPN obsahuje seznam instalačních příruček určených speciálně pro Kodi, proto se ujistěte, zda tam najdete vaši platformu.