Nejlepší aplikace pro produktivitu do roku 2023: Rychle

Všichni jsme tam byli. Sedíte si u stolu a přísaháte, že budete produktivní, ale než to víte, den je pryč a zbytečně jste alespoň polovinu ztratili kontrolou online zpráv a sociálních médií. Existuje však mnoho způsobů, jak tomuto potápěčskému pocitu zabránit, a my se jimi projdeme v našem výběru nejlepších aplikací pro produktivitu. Většina z nich je také zdarma.

Kofein, telefonická oznámení, díry králíků na internetu, nepořádek a zpožděné schůzky jsou součástí neomezeného množství malých rozptýlených časových sporů, nemluvě o tom, kolik času budete potřebovat, abyste se znovu soustředili. Všichni ti vás mohou dostat do časového dřezu, ale jakmile zjistíte odchylky, můžete obejít, kontrolovat a vyhýbat se jim k dobrému.

Díky aplikacím produktivity můžete zabíjet ty otravné síly, které jedí do vašich nejproduktivnějších hodin, a každou pracovní hodinu si uvědomit malé výhry.

Od aplikací pro psaní poznámek po časovače a seznamy úkolů jsme zaokrouhlili naše oblíbené aplikace nahoru, abychom vás udrželi v produktivitě.

Co jsou to aplikace produktivity?

Většina úloh má několik společných úkolů, jako je plánování, plánování a vedení poznámek. Produktivita je o tom, jak udělat více, a proto existují aplikace pro produktivitu. Organizují vaše úkoly a pomáhají vám dělat věci za kratší dobu.

Aplikace produktivity jsou doplňky, které používáte spolu s vašimi základními nástroji pro konkrétní úkoly, takže můžete naplánovat své úkoly, ukládat poznámky pro snadný přístup, lépe spravovat svůj čas a pracovat bez papírů. Nejlepší aplikace produktivity pracují napříč platformami, jako jsou stolní počítače, web a mobilní zařízení, takže můžete zvýšit svůj výkon, ať už pracujete na místě nebo na dálku.

Zaokrouhlili jsme nejlepší aplikace produktivity, které vám mohou pomoci s plánováním a spoluprací s projektem, s řízením času, pořizováním poznámek a vytvářením seznamů úkolů..

Projektový management a spolupráce

Aplikace produktivity mění způsob, jak týmy na pracovišti spojují své úkoly.

Aplikace pro správu projektů a spolupráci pomáhají týmům sledovat jejich práci a zároveň jim umožňují zviditelnit pohyblivé části projektu. Tím se sníží potřeba schůzek a zaměstnanci vědí, kdo je za který úkol zodpovědný, časové harmonogramy a zda byla práce dokončena.

Trello

Pokud znáte systém založený na kanbanových kartách, bude pro vás Trello snadné používat pro vaše každodenní úkoly a správu projektů. Podívejte se na našeho průvodce, jak používat desku kanban, pokud se chcete o tomto přístupu dozvědět více.

Díky jeho jednoduchému rozhraní, složenému ze sloupců a karet, je ideálním nástrojem pro zahájení základního řízení projektů pro jednotlivce a malé týmy.

Produktivita Trello

Ve srovnání s tradičními nástroji pro správu zdrojů a sledování pokroku směrem ke konkrétním datům ukončení je Trello flexibilnější a volnější. Můžete jej použít ke správě probíhajících pracovních postupů a jednotlivých projektů pomocí snadno srozumitelných desek a karet.

Každá karta, která obvykle představuje úkol v seznamu úkolů, má možnosti přidat přílohy k souborům, obrázky, hypertextové odkazy, termíny a mnoho dalšího. Jakmile skončíte s kartou nebo deskou, můžete ji skrýt před denním zobrazením a mít stále přístup k ní, kdykoli ji budete potřebovat.

Trello nabízí velkorysou volnou vrstvu, která zahrnuje neomezené rady, uživatele a karty, ale omezuje vás na velikost souboru 10 MB, 10 týmových desek a jedno „zapnutí“ nebo integraci na jednu desku. Má desktopové aplikace pro Windows a MacOS, ale můžete je používat i na cestách s aplikacemi pro Android a iOS.

Trello se nám velmi líbí, jak si můžete přečíst v naší úplné recenzi Trello. Je dobré, co dělá, přestože je základní.

Můžete si vyzkoušet Trello zdarma. Přihlaste se k odběru nebo si přečtěte příručku pro začátečníky Trello, kde najdete tipy, jak začít.

Pro týmy se Trello rychle zvyšuje. Plán Business Class je 9,99 $ na uživatele za měsíc, s limitem velikosti souboru 250 MB a neomezeným týmovými deskami. Plán Enterprise začíná u 20,83 $ na uživatele za měsíc pro nejméně 20 uživatelů. Nabízí limit velikosti souboru 250 MB, neomezené množství karet a pokročilé bezpečnostní nástroje a přizpůsobení.

  Wrike vs Trello: Bitva o dva velké názvy v roce 2023

Trello je vaše nejlepší volba, pokud pro svůj tým potřebujete jednoduchou bezplatnou kanban desku.

Asana

Asana je uživatelsky přívětivá aplikace, která kombinuje prvky ukládání souborů, spolupráce a správy projektů do jedné platformy, takže můžete spravovat své úkoly v týmu. Byl to jeden z prvních nástrojů na pracovišti, který vytvořil úvodní stránku, pomohl týmům sledovat úkoly a probíhající práci a zároveň podporovat spolupráci a komunikaci.

Je to solidní, snadno použitelný nástroj s jednoduchým rozhraním, který pracuje s projekty, které nejsou příliš složité, což je obrovský prodejní bod pro lidi, kteří začínají softwarem pro správu projektů.

Hlavní pohled je seznam úkolů, ke kterým můžete přidat dílčí úkoly a rozdělit je dále. Můžete sledovat, co každý člen týmu dělá, vytvářet seznamy úkolů pro probíhající práci, posílat žádosti kolegům a nastavit připomenutí pro nadcházející termíny. Umožňuje také komentovat příspěvky v aplikaci.

Asana

Jak si přečtete v naší recenzi Asana, můžete své projekty uspořádat ve formátu tabule nebo seznamu a pokud potřebujete rychle najít minulé úkoly, pomůže vám funkce vyhledávání.

Na rozdíl od Trello, který má omezení velikosti souboru, vám Asana nabízí neomezený úložný prostor pro vaše přílohy, takže je to také efektivní způsob, jak zůstat superorganizovaný a řídit projekty. V našem porovnání Trello vs. Asana si můžete přečíst, jak se tyto dva porovnávají.

Šikovným prvkem jsou oslavy, kterými mohou být jednorožec, barevný pop-up nebo narwhal, které vám při vyplnění úkolu přejdou přes obrazovku. To vám pomůže dlouhou cestu k produktivitě v práci. Pokud se chcete dozvědět, jak používat software, přečtěte si naši příručku pro začátečníky Asany.

Oslava Asany

Pokud uvažujete o Asaně, můžete začít s použitelnou bezplatnou úrovní, která je ideální jako rychlý seznam úkolů nebo správa osobních projektů, ale má týmový limit 15 uživatelů.

Pokud však potřebujete více funkcí, můžete upgradovat na placené plány Asany. Začínají na 9,99 $ na uživatele měsíčně pro prémiový plán, pohybují se až na 19,99 USD na uživatele měsíčně na Business plán a přecházejí na vlastní ceny pro balíček Enterprise, který nabízí prioritní podporu a další zabezpečení.

Trello a Asana jsou solidní nástroje pro správu projektů, ale existuje několik dalších skvělých možností, které si můžete prohlédnout v našem nejlepším článku pro správu projektů. Pokud je přístup Trella pro vás příliš omezený, přečtěte si naši Wrike recenzi nebo recenzi monday.com. Jejich přehledná rozhraní a standardní funkce správy projektů usnadňují práci a usnadňují práci.

Organizace času

Je snadné vytvořit špatné návyky, a jakmile jsou zakořeněny, je těžké je zlomit. Trochu vnější pomoci vám někdy může pomoci vrátit se na cestu a trávit čas lépe. Aplikace pro správu času vám pomohou uspořádat a co nejlépe využít váš čas.

Timewarp

Timewarp vás automaticky teleportuje na produktivní web pokaždé, když navštívíte weby, které vás rozptylují, jako jsou sociální média nebo online zpravodajské weby.

Je to jednoduchá, ale efektivní aplikace, která vám neustále připomíná, abyste přestali otálet nastavením „červích děr“, které přesměrovávají vaše požadavky na rušivé webové stránky na produktivní..

červí díra

Pokud uvíznete na Instagramu při pohledu na rodinné fotografie nebo komentáře k vašim nejnovějším nahráním selfie, Timewarp vám připomene, kde jste byli, než vás rozruší, a vrátí vás na produktivnější web, jako je kalendář nebo online seznam úkolů..

Pro neproduktivní weby můžete nastavit červí díru, takže kdykoli zadáte odkaz na jeden, budete přesměrováni na produktivní web. Tímto způsobem nebudete ztrácet čas.

Rozšíření Google Chrome může také zobrazovat čas, který každý den trávíte na každém webu, a můžete mu nechat ukázat motivační citáty, které vám pomohou zůstat ve snaze pracovat více a méně odkládat..

Jakmile nainstalujete Timewarp, zvažte místo toho, na kterých webech ztrácíte čas a co byste mohli se svým časem dělat. Poté stanovte příslušná pravidla, kam mají odkazy směřovat.

  Jak používat nástěnku Kanban v roce 2023: Získání doplňků

Timewarp šetří čas

Přestože je nástroj zdarma, má několik nevýhod, například omezené funkce. Navíc neexistuje časovač, který by blokoval konkrétní domény webových stránek po stanovenou dobu. Rovněž vám neumožňuje zadávat adresy URL webových stránek a funguje pouze s webovým prohlížečem Chrome.

Produktivita sova

Produktivita Owl je rozšíření, které funguje jako Timewarp, kromě toho, že vás nemůže přesměrovat zpět na produktivní weby. Místo toho blokuje přístup k webům, které přidáte do své černé listiny, a brání vám v jejich prohlížení během pracovní doby.

Produktivita sova

Sova vás následuje na každou stránku, na kterou jdete, jen abyste nebyli v pokušení nechat své úkoly vráceny zpět. Kdykoli zadáte web do seznamu „zlobivý“, sova přejde celou stránku a zavře vaše karty, aby vás zachránila před poklesem času.

Tímto způsobem můžete povolit weby související s prací a blokovat známé weby, které ztrácí čas. Pokud si chcete vyhradit rekreační hodiny, můžete je naplánovat a sova se v tom čase neobtěžuje.

Hněv soudné sovy vám pomůže soustředit se na to, co musíte udělat, a začnete se vyhýbat rušivým stránkám v průběhu času.

Mezi další významné nástroje pro správu času, které stojí za zmínku, patří StayFocusd a Toggl, což jsou také rozšíření pro Chrome. StayFocusd je ideální pro osobní použití, zatímco Toggl je dobrá volba pro týmy. Možná nebudete potřebovat všechny funkce Togglu, ale ukáže vám, jak dobře dosahujete cílů na časové ose..

Psaní poznámek

Inspirace a nápady mohou udeřit kdekoli, proto potřebujete aplikaci pro psaní poznámek, která vše spojí dohromady. Ať už se jedná o zdlouhavou esej, rychlé připomenutí nebo seznam úkolů, aplikace pro psaní poznámek vám poskytují pracovní prostor pro přidání všeho, co může pomoci s vašimi projekty.

Evernote

Evernote je šikovná aplikace pro psaní poznámek, která vám usnadní vytváření poznámek a jejich organizaci do poznámkových bloků.

Evernote

Mezi jeho funkce patří většina nástrojů pro formátování textu v textovém procesoru a běžná písma, jakož i schopnost vkládat média, připojovat soubory a dokonce zaznamenávat hlasové poznámky. Můžete také označit poznámky a použít vlastní značky k jejich třídění pro pozdější použití. Poznámky lze také svázat spolu se síťovými odkazy, stejně jako u osobních webových stránek.

Evernote spravuje šifrování, ale podporuje ho Saferoom, doplněk třetí strany, který vám umožňuje soukromě šifrovat notebooky pomocí hesla, které znáte pouze vy. Více se o tom můžete dočíst v naší podrobné recenzi Evernote.

Přestože má skvělou stolní aplikaci, je Evernote užitečnější pro uživatele tabletů a phabletů. Většina uživatelů dává přednost jeho bezplatné verzi, ale můžete upgradovat na některý ze svých dvou placených plánů. Evernote Premium nabízí 10 GB měsíčně za 7,99 $ a Evernote Business stojí 14,99 $ za uživatele za měsíc a poskytuje 200 GB plus 2 GB na uživatele.

Jedna poznámka

Microsoft OneNote nemá některé užitečné funkce Evernote, ale stále patří mezi nejlepší aplikace pro psaní poznámek na trhu. Přečtěte si naši recenzi OneNote a zjistěte proč.

OneNote umožňuje vytvářet poznámky flexibilně a přesně, protože napodobuje skutečný list papíru v notebooku. Pokud jste studenti, kteří by raději poslouchali, než psali a umisťovali text kdekoli v poznámce, můžete znovu vytvářet slova a diagramy, zaznamenávat videozáznamy, pořizovat přednášky ve třídě..

Webový stroj na stříhání, který vám umožňuje ukládat stránky do aplikace OneNote a přidávat výzvy nebo poznámky, aby vám připomněl, proč jsou oříznuté stránky výzkumu k dispozici jako rozšíření prohlížeče. Nabízí také studentům a učitelům bezplatné předplatné sady Office 365 s platnou e-mailovou adresou školy plus 1 TB cloudového úložiště.

Na rozdíl od Evernote, který nabízí neomezené úložiště napříč svými plány, nabízí OneNote pouze 5 GB úložiště s jeho bezplatnou verzí, takže vaše mediální soubory a dokumenty sdílejí tento prostor. To znamená, že se můžete ponořit a získat 1 TB za pouhých 6,99 $ měsíčně a získat Office 365 zdarma. Přečtěte si naši recenzi OneDrive, kde získáte komplexnější pohled na nejlepší funkce cloudového úložiště, které nabízí.

  Asana VS Basecamp: Zjistit, které je nejlepší pro rok 2023

Mezi další nástroje, které můžete použít pro psaní poznámek, patří Google Keep, který není tak výkonný jako Evernote nebo OneNote. Nemá užitečné nástroje, jako jsou notebooky, funkce formátování textu, desktopový klient ani možnost přidávat přílohy souborů.

To znamená, že je ideální pro uchování připomenutí, hlasových poznámek a nahrávání neočekávaných záblesků inspirace za běhu. Další možnosti naleznete v naší recenzi nejlepších aplikací pro psaní poznámek.

Seznam úkolů

Mnoho lidí používá k vytváření svých seznamů úkolů pero a papír, ale existuje několik aplikací, které mohou pomoci se sledováním úkolů. Vybrali jsme ty nejlepší seznamy úkolů, takže nemusíte hledat tu správnou pro danou práci.

Todoista

Todoist je cloudová aplikace napříč platformami seznamu úkolů, která vyrovnává sílu s jednoduchostí.

Pracuje pro osobní potřebu pro správu jednoduchých každodenních úkolů nebo pro týmovou práci. Líbí se nám barevně označené prostory, které vám umožňují spravovat osobní nebo pracovní úkoly.

todoista

Přestože nejde o nejjednodušší použití nebo nejsilnější aplikaci, můžete ji spustit na jakékoli platformě, která je jejím nejsilnějším prodejním místem a pravděpodobně proto, že má více než 10 milionů uživatelů..

Do složky „Doručená pošta“ můžete rychle přidávat úkoly a přesouvat je do souvisejících projektů, nastavovat termíny a dostávat upozornění, až bude každý úkol dokončen. Všechny tyto funkce jsou k dispozici zdarma, ale pokud chcete přidat vlastní filtry a štítky nebo přílohy, musíte se přihlásit k placenému plánu.

Todoist Premium stojí 3 $ měsíčně a poskytuje štítky, připomenutí, filtry, možnosti vkládat soubory a komentovat úkoly, automatické zálohování, synchronizaci kalendáře, zprávy o trendech produktivity a další. Todoist Business stojí 6 USD na osobu a měsíc, ale přichází s 30denní bezplatnou zkušební verzí a k funkcím Premium přidává týmovou schránku a roli správce a člena..

Any.do

Pokud zapomenete používat úkoly, Any.do s tím pomůže.

Je to snadné a rychlé přidávání úkolů a jejich uspořádání do seznamů s termínem splatnosti. Jeho funkce „naplánovat můj den“ vás přinutí naplánovat, jakmile dokončíte každý úkol, abyste si vzpomněli na to, jak se věci splní. Můžete si zapisovat úkoly, programy schůzek, připomenutí a dokonce i poznámky, zda jste offline nebo online.

any.do

Any.do se integruje do kalendářů Google a Outlook, takže si můžete prohlížet své úkoly a schůzky na jednom místě a získat rychlý přístup k seznamu z jakéhokoli mobilního zařízení nebo z webu.

Rozšíření prohlížeče vám pomůže zvýšit denní vstup a výstup. Můžete jej použít zdarma nebo platit za 2,99 $ měsíčně za prémiovou verzi, abyste získali více funkcí, jako je barevné kódování, opakující se úkoly a připomenutí podle polohy.

Todoist a Any.do nejsou jediné nástroje seznamu úkolů, které můžete použít. Existuje nekonečný seznam schopných seznam aplikací, jako je Wunderlist, který je uživatelsky přívětivý a napříč platformami. Jeho bezplatná verze umožňuje přístup ke všem funkcím. Rovněž vám pomůže udržet si pořádek a spolupracovat s ostatními, pokud pracujete s týmem.

Závěrečné myšlenky

Produktivita je široká oblast s velkým výběrem aplikací, díky nimž se můžete soustředit na úkoly a změnit svůj osobní život nebo tým. Náš seznam aplikací produktivity se zaměřuje na specializované nástroje, které můžete použít k zahájení, ale spousta dalšího softwaru zvládne výše uvedené úkoly.

Správci hesel, kteří šifrují a ukládají vaše hesla, takže můžete rychle odkazovat na každý web, na který se zaregistrujete, jsou také skvělými aplikacemi, které šetří čas a zvyšují produktivitu. Pokud jej potřebujete, podívejte se na náš seznam nejlepších správců hesel.

V tomto prostoru nejsou žádné skutečně špatné nástroje a jako Trello, Todoist a Evernote většina z nich poskytuje mobilní aplikace, které fungují dobře pro Android a iOS. Bez ohledu na to, s jakou aplikací jdete na základě oblastí, které byste chtěli vylepšit, najdete něco, co vám vyhovuje. Navíc všechny nástroje zde přicházejí s bezplatnou verzí nebo bezplatnou zkušební verzí, takže se můžete snadno zaregistrovat a otestovat kterýkoli z nich.

Napište nám komentář v sekci níže a řekněte nám, zda jste vyzkoušeli některou z našich tipů nebo které aplikace vás udržují nejproduktivnější. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me