Bitdefender vs Avast: Které byste si měli vybrat v roce 2020?

Bitdefender je jedním z nejlepších dostupných antivirových produktů. Má vynikající skóre ochrany, širokou škálu funkcí a rozumnou cenu pro spuštění. Avast, i když v některých z těchto oblastí chybí, má tak velkorysý bezplatný plán, který vás může donutit dvakrát přemýšlet o upgradu.

V tomto srovnání Bitdefenderu a Avastu vám pomůžeme rozhodnout, zda upgrade stojí za to. I když s Avastem můžete získat spoustu bezplatných ochranných kilometrů, další funkce a ochrana vás mohou tlačit k předplatnému u Bitdefenderu.

Přehled těchto produktů poskytneme v pěti kolech. Pokud chcete více informací o obou službách, přečtěte si naši recenzi Bitdefender Antivirus nebo naši recenzi Avast Pro.

Nastavení boje: Bitdefender vs. Avast

Bitdefender a Avast přitahují různé trhy. Bitdefender má skromný rozsah plánů, které, i když zpočátku dražší, dosahují nižších sazeb. Na druhou stranu Avast přitahuje uživatele velkorysým plánem zdarma, aby inzeroval funkci, ale dražší balíček zabezpečení.

Různé obchodní modely však nevysvětlují, co je pro vás to pravé. Cena je protihodnota, ale pouze jedna část našeho srovnání. Budeme porovnávat Bitdefender a Avast pomocí stejných kritérií, jaké jsme použili v našem nejlepším průvodci antivirovým softwarem.

Budou soutěžit ve funkcích, cenách, přívětivosti pro uživatele, ochraně a podpoře. V každé sekci se podíváme na to, co poskytovatelé nabízejí, a řekneme si, jak porovnají a vyhlásí vítěze. Kterýkoli poskytovatel si nárokuje alespoň tři z pěti kol vyhraje srovnání.

Na rozdíl od porovnání Bitdefenderu a Kasperského je tento polarizační. I když v našem hodnocení existuje určitá flexibilita, mezi těmito dvěma poskytovateli existuje dostatek výrazných rozdílů, aby byla výhra konkrétní.

Přesto doporučujeme přečíst si každou sekci namísto pouhého skluzu vítězů. Věci, které se nám na konkrétním poskytovateli líbí nebo nelíbí, nejsou pro každého relevantní, takže malé rozdíly, jako například nedostatek určité funkce, pro vás nemusí být jistotou..

1

Funkce

Funkce jsou důležité pro moderní antivirus. I bezplatná nabídka společnosti Avast přichází s funkcemi, které přesahují detekci a odstranění malwaru. Podíváme se na bezpečnostní sady, které Bitdefender a Avast postavili, a vyhodnotíme celkovou kvalitu zahrnutých doplňků.

Bitdefender

Bitdefender má vynikající řadu funkcí, které se zvyšují s rostoucími plány. Nejdražší plán, Total Security, je ukázkou těchto funkcí. Levné plány, jako je Antivirus Plus, mají také celou řadu funkcí, ale postrádají základní bezpečnostní funkce, jako je rodičovská kontrola a prevence webových útoků..

Total Security je působivá. Máte přístup ke správci hesel a omezenému VPN. Správce hesel je základní. Má schopnost ukládat hesla, kreditní karty a identity a automaticky je vyplnit v prohlížeči. Vyhrazený správce hesel, například Dashlane, má ale lepší funkce (přečtěte si naši recenzi Dashlane).

Bitdefenderová peněženka

VPN je spíš zkušební než cokoli jiného. Před upgradem můžete použít až 200 MB denně. Je to podobné VPN zahrnuté společnosti Kaspersky (přečtěte si naši recenzi aplikace Kaspersky Anti-Virus), která je podporována štítem Hotspot Shield (přečtěte si naši recenzi Hotspot Shield).

Toto malé množství dat může obejít nebezpečí veřejné WiFi a v případě netechnologů si myslíme, že je to pěkné zahrnutí. Můžete však zdarma získat více dat a lepší zabezpečení. Například Windscribe má jeden z nejštědřejších plánů VPN, jaký jsme kdy viděli (přečtěte si naši recenzi Windscribe).

Základní bezpečnostní sada je také pěkná. Bitdefender obsahuje vícevrstvou ochranu ransomware, která zahrnuje vrstvu ochrany dat a neustálé sledování vašich citlivých dokumentů. Ujistěte se, že si přečtete našeho průvodce, co je ransomware, pokud nejste s tímto ošklivým kouskem malwaru obeznámeni.

Naše oblíbená zabezpečená funkce je Záchranný režim. Záchranný režim šetří váš počítač iu nejnáročnějšího malwaru, jako jsou rootkity. Tato forma malwaru získává hluboká uživatelská oprávnění, takže je téměř nemožné odstranit. Záchranný režim umožňuje bezpečné spuštění počítače a jeho odstranění.

Existuje také mnoho dalších funkcí, včetně ochrany sociálních sítí, poradce pro zabezpečení WiFi a ochrany webových kamer (naše první doporučení v našem průvodci, jak zabezpečit webovou kameru). Bitdefender má robustní sadu funkcí a, i když je distribuce divná, je tu ještě hodně co se líbí.

Avast

Avast má delší a dražší seznam plánů. Funkce, které Bitdefender nabízí jako zkušební verzi, například VPN, jsou však zahrnuty jako kompletní služby do plánu nejvyšší úrovně Avastu. Největší dojem na nás je nabídka Avastu zdarma.

Bezplatná verze Avast poskytuje základní ochranu před malwarem v reálném čase, spolu s poradcem zabezpečení WiFi a správcem hesel. Funkce získaly místo v našem průvodci nejlepším antivirovým softwarem zdarma. Chybí však pokročilá ochranná opatření, která vás chrání před věcmi, jako jsou pokusy o phishing.

Správce hesel Avast Pro

Jakmile začnete platit, funkce budou robustnější. Internet Security zahrnuje další vrstvu ochrany ransomwaru, phishingové produkce, pokročilého firewallu, ochrany před škodlivými webovými stránkami a naší oblíbené funkce, režimu sandbox.

Avast Wifi Inspector

Avast Sandbox vám umožňuje spouštět podezřelé aplikace v bezpečném prostředí a sledovat, jak se chovají. Pokud stahujete například sporný torrent (přečtěte si naši nejlepší VPN pro torrenting), můžete soubor otevřít v karanténě bez rizika, že by to ovlivnilo místní počítač..

Na vrcholu řádku je Avast Ultimate, který zahrnuje 130 dolarů navíc. Můžete použít Avast SecureLine VPN, Avast Cleanup Premium a Avast Passwords Premium. Síť VPN není sama o sobě skvělá, ale je slušná jako bezplatné zahrnutí. O tom si můžete přečíst v naší recenzi Avast SecureLine VPN.

Passwords Premium nenabízí mnoho ve srovnání s nejlepšími správci hesel. Jeho hlavními funkcemi jsou jednodotykové přihlášení na mobilních zařízeních a Password Guardian, monitorovací služba, která vás upozorní, pokud dojde k porušení účtu. Jako začlenění do Ultimate je to v pořádku, ale nestojí za 19,99 $ ročně a la carte žádající cenu.

  Bitdefender vs Avast: watter moet u kies in 2020?

Samotný program Cleanup Premium stojí za upgrade. Tato funkce prohledá v počítači jakékoli cizí soubory a odstraní je, včetně poškozených nebo nadbytečných položek registru, starých souborů mezipaměti a dalších. Bude také analyzovat aplikace a služby na pozadí, abyste mohli stroj zrychlit.

Avast má delší seznam funkcí s vyšší cenovkou. Doplňkové služby obsažené v Ultimate to odlišují od Bitdefenderu. Při ignorování tohoto plánu nejvyšší úrovně jsou však funkce podobné, pouze distribuované jinak.

První myšlenky

O Avastu je hodně líbit, zejména na špičkové úrovni. Sandbox, Cleanup a SecureLine jsou všechny atraktivní funkce. Chybí však jednoduché doplňky, jako je Bitdefender Photon, který analyzuje konfiguraci hardwaru a softwaru s cílem optimalizovat skenování..

I když jsou inkluze, VPN a správce hesel od Avastu jsou v nejlepším případě subparty a zdá se, že tyto vlastnosti byly tlačeny do popředí v oběti jednoduchých, ale výkonných funkcí. Bitdefender má lepší škálu ochranných funkcí za nižší cenu a můžete nakupovat úklidové služby, správce hesel a VPN a la carte.

Kolo: Představuje bod pro Bitdefender Antivirus

Logo antivirového programu Bitdefender
Logo Avast Pro

2

Ceny

Vzhledem k tomu, že běží mnoho bezplatných a levných antivirů, je těžké zdůvodnit vysokou cenu. Podíváme se na sestavu plánů, které nabízejí Avast a Bitdefender, a porovnáme funkce v souvislosti s náklady.

Bitdefender

Bitdefender má jednoduchou sestavu se třemi plány, které zahrnují další funkce při zvyšování cen. Zatímco dva levné plány, Antivirus Plus a Internet Security, jsou pouze Windows, horní linie Total Security může chránit až 10 zařízení v systémech Windows, MacOS, iOS a Android (získáním vítězného místa v našem nejlepším antiviru pro výběr systému Android) ; Avast skóroval na páté).

Antivirus Plus, který může pokrýt jeden až 10 počítačů, je v počátečním období levný. Kupodivu, Bitdefender nabízí propagační ceny pouze u plánů se třemi počítači. Pokud si ji chcete koupit pro jeden, pět nebo 10 strojů, musíte zaplatit plnou cenu.

To je kompenzováno dlouhodobými plány. Můžete zakoupit až tři roky předem za propagační cenu. I když je cena ročně stejná, dává vám více času, než se obnoví obnovovací kurz.

Internet Security funguje stejným způsobem. Ochranu si můžete zakoupit od jednoho do 10 počítačů se systémem Windows po dobu až tří let. Stejně jako Antivirus Plus platí propagační sazba pouze při nákupu ochrany pro tři zařízení.

Je to však jen dalších 5 $ a ten chléb snadno vyděláte. Internet Security přidává funkce, jako je rodičovská kontrola, ochrana webových kamer a bezpečnostní poradce WiFi. Zahrnuje také bezpečné soubory, které přidávají další vrstvu ochrany ransomware.

Nejatraktivnějším plánem je Total Security, a to nejen kvůli jeho schopnosti chránit více operačních systémů, ale také za vynikající propagační cenu. Může chránit pět nebo 10 zařízení po dobu až tří let najednou. Bez ohledu na to, kolik zařízení používáte nebo na kolik let, dostanete zlevněnou počáteční cenu.

Funkce, jako je rodičovská kontrola, vypadají atraktivnější v kontextu plánu s více zařízeními. Pokud chráníte 10 zařízení, je pravděpodobné, že tato zařízení pokrývají alespoň dva různé operační systémy, a Total Security vám dává sílu chránit a sledovat vše.

Propagační sazby jsou ve všech směrech vynikající. Sazby obnovy nejsou špatné, stejně jako u jiných antivirů na trhu. Podpora bitdefenderu pro více zařízení a dlouhý seznam funkcí z něj činí vynikající hodnotu i při obnově.

Avast

Avast může chránit stejné OS jako Bitdefender, ale ne na jediném plánu. Mezi funkcemi a podporovanými operačními systémy existuje oddělení, což znamená, že utratíte více za funkce, které Bitdefender zdarma zahrnuje.

Všechny plány Avast, s výjimkou Ultimate, mohou chránit jeden až 10 počítačů, ale není k dispozici žádný plán pro více zařízení. Pokud chcete chránit své mobilní zařízení, musíte si koupit Android zvlášť. I když můžete nainstalovat správce VPN a hesel na zařízení iOS, neexistuje žádný antivirus iOS (proto nebyl vytvořen náš seznam nejlepších antivirů pro Mac).

Avast nabízí bezplatné plány pro MacOS a Android, které mohou simulovat plán pro více zařízení. Nicméně, stejně jako Avast Free na Windows, existuje neustálá nabídka k upgradu. Je také těžké odůvodnit simulaci, když Bitdefender nabízí skutečnou ochranu více zařízení.

Náš oblíbený plán, Ultimate, může zabezpečit pouze jedno zařízení. Zatímco všechny ostatní plány mohou podporovat jeden, tři, pět nebo 10 strojů, Ultimate může podporovat pouze jeden. Ultimate je jen Avast Premier s doplňky, takže jeho neschopnost chránit více strojů nedává smysl.

Všechny ceny platí i pro jedno zařízení. Například Internet Security vyžaduje kromě základní ceny více než 100 USD k ochraně 10 zařízení. Na rozdíl od jiných plánů pro více zařízení se cena za zařízení ve skutečnosti zvyšuje, když k plánu přidáte více.

Pokud jste uživatelem systému Windows, sazby nejsou hrozné. Cena je skromná pro jedno zařízení a existuje impozantní seznam funkcí. Jakýkoli jiný scénář způsobí, že obchodní model společnosti Avast vypadá hloupě ve srovnání s bitdefenderem.

Round Two Myšlenky

Omezená nabídka společnosti Avast a obchodní model à la carte pro vás mohou fungovat. Nelze však ignorovat potřebu ochrany na mobilních zařízeních v rámci jediného plánu. Bitdefender má logičtější antivirovou sestavu, která osloví širší okruh uživatelů.

Kolo: Cenový bod pro Bitdefender Antivirus

Logo antivirového programu Bitdefender
Logo Avast Pro

3

Uživatelská přívětivost

Antiviry jsou složitější než dříve, takže je důležité pochopit všechny funkce. Podíváme se na rozhraní, která nabízejí Bitdefender a Avast, a také na nastavení zabezpečení, jako jsou skenovací režimy.

Bitdefender

Používání bitdefenderu je velmi snadné, hlavně díky jeho funkcím rychlých akcí a profilům výkonu. Má také velkou moc, která se naštěstí nedostane do cesty použitelnosti.

Instalace však chvíli trvá. Spustitelný bitdefender má velikost půl gigabajtu a instalace nám během testování trvala déle než 10 minut. Je to protiklad efektivní instalace Webrootu (přečtěte si naši recenzi Webroot SecureAnywhere).

  Bitdefender vs Avast: què heu de triar el 2020?

Po dokončení instalace se vše vyhledá. Nejlepší funkcí bitdefenderu jsou „rychlé akce“. Hlavní obrazovka uživatelského rozhraní má pět dlaždic, které si můžete přizpůsobit pomocí různých funkcí pro snadný přístup. Pokud používáte bezplatnou zkušební verzi, je jedné z dlaždic přidělena reklama, kterou chcete upgradovat.

Bitdefenderové rozhraní

Naše konfigurace použila další čtyři dlaždice pro rychlé skenování, VPN, úplné prohledání systému a SafePay, bezpečný bankovní režim.

Rychlé akce fungují tak dobře, protože umožňují provádět akce z hlavní obrazovky uživatelského rozhraní. Například nemusíte chodit do nastavení, abyste mohli skenovat. Vše, co chcete, je při otevření aplikace.

Nad svými akcemi najdete Bitdefender Autopilot. Autopilot je systém doporučení zabezpečení, který bude používat to, co je na vašem počítači k rozpoznání potenciálních zranitelností. Také vám poskytne správné kroky k opravě těchto chyb zabezpečení.

Bitdefender obsahuje profily výkonu, které mohou optimalizovat dopad systému pomocí antiviru. Profily zaostřují zdroje v některých oblastech a potlačují je v jiných, v závislosti na tom, co děláte. Například profil „práce“ zvýší ochranu e-mailů a profil „film“ potlačí oznámení.

Nastavení profilu bitdefenderu

Pokud váš plán podporuje více než jedno zařízení, bude užitečný nástroj Bitdefender Central. Jedná se o webové rozhraní pro sledování všech zařízení, ke kterým máte přístup na jakémkoli počítači. Central vám ukáže celkovou ochranu a všechna oznámení pro každé vaše zařízení.

Bitdefender - centrální rozhraní

Rozhraní bitdefenderu se snadno používá po vybalení z krabice, ale díky rychlým akcím a profilům je to lepší. Je zde také hodně energie na vybalení. Nedokázali jsme vymyslet lepší způsob použití antiviru.

Avast

Na rozdíl od předchozích kol zde Avast bojuje dobře. Přestože chybí rychlé akce a profily, stále má jedno z nejlepších dostupných antivirových rozhraní. Pokud však používáte levný nebo bezplatný plán, klient má příliš mnoho žádostí o upgrade.

Avast zruší některé funkce v uživatelském rozhraní a zobrazí vedle nich zámek. Jedná se o uzamčené funkce, které nejsou součástí vašeho plánu. Podobně jako v případě Bitdefenderu k upgradu, nevadí nám uzamčené funkce, které se v uživatelském rozhraní zobrazují jako důvtipný tah pro upgrade.

Navigace Avast Pro

Ne všechny funkce jsou takové. Některé z nich, například VPN, se zobrazují jako každá jiná funkce. Po kliknutí na ni však budete přivedeni na stránku pokladny, kde si ji můžete zakoupit. Tato backhanded reklama nás vypne rozhraní Avast.

Chování, jako by funkce byla zahrnuta, i když není nejenom neobvyklá, ale i matoucí.

Pokud se dozvíte, co je a není zahrnuto, rozhraní není špatné. Avast zahrnuje čtyři režimy skenování. Máte cílené, úplné a bootovací skenování, jakož i inteligentní skenování, což je naše oblíbené. Inteligentní kontroly provádějí normální antivirové zametání, ale také kontrolují síťové hrozby, podezřelá rozšíření prohlížeče, zranitelný software a problémy s výkonem.

Režimy skenování Avast Pro

Pokud máte Avast Ultimate, můžete všechny tyto problémy vyřešit. Pokud ne, je tu další výzva k upgradu. Některé můžete vyřešit, ale věci jako problémy s výkonem se na vás budou nadále trápit.

Všechny plány jsou však dodávány s bezpečným prohlížečem Avast, který je také k dispozici zdarma samostatně. Zabezpečený prohlížeč je prohlížeč založený na prohlížeči Chromium, který má zabudovaná rozšíření, jako je adblock a monitorování v reálném čase. Je to známé rozvržení, ale postrádá integraci prohlížeče Chrome do Google.

Zabezpečený prohlížeč Avast Pro

Je škoda, že Avast bombarduje uživatele reklamami. Rozhraní je vynikající, s logickým uspořádáním a dostatkem energie. Neustálé používání reklamních postupů v pozadí však způsobuje ztrátu lesku.

Kolo tři myšlenky

Avast má skvělé rozhraní, a pokud se dokážete s reklamami vypořádat, je to hodný uchazeč o Bitdefender. Bitdefender má však nejen méně reklam, ale také funkce jako rychlé akce a profily výkonu, díky nimž je celkově atraktivnější možností, celkově.

Kolo: Uživatelsky přívětivý bod pro Bitdefender Antivirus

Logo antivirového programu Bitdefender
Logo Avast Pro

4

Ochrana

Nejdůležitějším aspektem antiviru je to, jak bezpečně vás udržuje. Budeme porovnat nejnovější výsledky z AV-testu, AV-Comparatives a MRG-Effitas, abychom zjistili, zda jsou Bitdefender nebo Avast bezpečnější. Také se podíváme na čísla výkonu a zjistíme, jak jsou oba hladoví.

Bitdefender

Bitdefender má některé z nejpůsobivějších výsledků, jaké jsme viděli z jakéhokoli antiviru. Byla to naše první volba pro nejbezpečnější antivirus. Má také lehký dotyk na systémové prostředky, i když je těžší než někteří jiní poskytovatelé. Přesto tento problém obchází přidání profilů výkonu a optimalizace hardwaru.

Společnost AV-Test mu při testování v srpnu 2018 udělila dokonalé skóre. Bitdefender byl stoprocentně účinný proti rozšířenému a nulovému malwaru. AV-Test použil celkem plaché 20 000 vzorků. Průměrný průměr v tomto časovém rámci byl 100 procent, takže vzhledem k tomu vypadá bitdefender méně působivě.

Web blokovaný bitdefenderem

Výsledky bezchybné ochrany bitdefenderu jsou však pravidlem, nikoli výjimkou. V dubnu, kdy byl průmyslový průměr 99,5 procenta, společnost AV-Test stále zjistila, že je 100 procent účinná proti rozšířenému a nulovému malwaru.

Výsledky výkonu nejsou skvělé. Zatímco AV-Test udělil Bitdefenderu dokonalé skóre výkonu, potřebuje více systémových prostředků než průměrný antivirus. Bitdefender zpomalil stroj o 25 procent při spuštění populárních webových stránek, což je test, kde průměr v tomto odvětví byl pouze 15 procent.

Bitdefender je však ve všech ostatních výkonnostních kategoriích stejný nebo lepší.

AV-Comparatives našel podobné výsledky. Během testování v srpnu 2018 Bitdefender zablokoval 100 procent hrozeb bez falešných pozitiv. Z 17 testovaných dalších poskytovatelů byl Kaspersky jediným dalším antivirem, který se mohl pochlubit těmito výsledky.

Nejnovější údaje o výkonu od AV-Comparatives pocházejí z dubna 2018. Bitdefender získal výkonnostní hodnocení + nejvyšší možnou úroveň. Toto hodnocení si udržuje od října 2012, kdy obdržel pokročilé hodnocení.

MRG-Effitas jí udělila certifikaci úrovně 2 ve své plné analýze spektra Q2 2018. Tato certifikace znamená, že ve všech testech zablokoval 98 procent malwaru. Když se podíváme na výsledky, Bitdefender měl perfektní skóre, všechny kategorie kromě blokování adwaru, kde zmeškalo pět z 20 použitých vzorků.

  Bitdefender vs Kaspersky: escollint el millor antivirus per al 2020

Při testování Q1 2018 mu MRG-Effitas udělil certifikát úrovně 1, což znamená, že okamžitě nebo prostřednictvím sledování chování zablokoval všechny hrozby.

Avast

Není překvapením, že společnost AV-Test v srpnu 2018 také zjistila, že Avast je stoprocentně účinný proti nulovému a rozšířenému malwaru, protože průměrný průměr v tomto období činil 100 procent. Vrátíme-li se měsíc zpět do července, zjistil AV-Test, že je účinný pouze proti 99,2% proti malwaru s nulovým dnem a 99,9% proti rozšířenému malwaru..

Dubnové výsledky jsou horší. Avast si zachoval 99,9% ochranu před známým malwarem, ale proti útokům s nulovým dnem klesl na 98,9%.

Byla zjištěna hrozba Avast Pro

Má také méně než ideální výsledky výkonu. Zatímco Bitdefender také bojoval při spouštění populárních webových stránek, AV-Test našel Avast o čtyři procenta pomaleji při plnění stejného úkolu. Bylo to také pomalejší při kopírování souborů, ale s menším okrajem.

AV-Comparatives našel dobré výsledky, ale ne na úrovni Bitdefenderu. Během testování 193 kusů živého malwaru v srpnu 2018 byl Avast efektivní na 99,5 procenta. Měl tři falešná pozitiva – stejný jako AVG (který používá stejnou bezpečnostní infrastrukturu, jakou si můžete přečíst v naší recenzi AVG).

Výsledky z AV-Comparatives jsou však vynikající. Poslední test v dubnu 2018 mu udělil tři ze tří hvězdiček a pokročilé + hodnocení. Toto hodnocení si udržuje od doby, kdy produkt AV-Comparatives testoval produkt, v říjnu 2014 po odečtení malého skluzu, kde klesl na pokročilé hodnocení.

MRG-Effitas jí udělil certifikaci úrovně 1 ve své plné analýze spektra Q2 2018, což znamená, že Avast okamžitě nebo prostřednictvím ochrany chování zablokoval všechny hrozby. Během téhož testu získal ESET Internet Security certifikaci úrovně 1 (přečtěte si naši recenzi ESET NOD32).

Bitdefender a Avast přepínají pozice při testování Q1, nicméně, Bitdefender přeskakuje z úrovně 2 na úroveň 1 a Avast klesá opačným směrem. Ve druhé vrstvě se připojil k Panda Internet Security (přečtěte si naši recenzi Panda Security).

Kolo čtyři myšlenky

V závislosti na laboratoři, kterou odkazujete, jsou Bitdefender a Avast těsně ve výsledcích ochrany. Skóre z AV-Testu ukazuje jemnost vůči malware z nulového dne na konci Avastu, což je důležitý faktor, který je třeba zvážit.

Je třeba poznamenat, že AV-Test vyhodnotil Avast Free, zatímco testoval placenou verzi Bitdefenderu. Teoreticky by vám bezplatná verze Avastu měla poskytnout stejnou ochranu, alespoň před malwarem. I když máme výhrady k legitimitě, musíme se řídit touto logikou pro toto kolo a udělit ji Bitdefenderu.

Kolo: Ochranný bod pro Bitdefender Antivirus

Logo antivirového programu Bitdefender
Logo Avast Pro

5

Podpěra, podpora

Podpora není tak důležitá jako ochrana, protože antivirus má na svém počítači žít jako tichý obránce. Přestože se bezpečnostní balíčky stávají složitějšími, existuje potřeba solidního systému podpory.

Bitdefender

Bitdefender má nejlepší podporu, kterou jsme viděli u antiviru. K dispozici jsou možnosti kontaktu přes live chat, e-mail a telefon, stejně jako hluboká databáze znalostí, videa s postupy a fórum komunity..

Znalostní základna se rozdělila mezi domácí a obchodní produkty a poté dále podle jednotlivých produktů v těchto řadách. Bitdefender udržuje články až do roku 2015, takže můžete najít podporu pro datované kousky softwaru.

Bitdefenderová databáze znalostí

Většina článků obsahuje podrobné pokyny a snímky obrazovky, ale některé přicházejí s průvodcem s videem. Tato témata jsou základní, jako je instalace Bitdefenderu nebo obcházení Central, ale stále jsou příjemná.

Přímá podpora je také vynikající. Bitdefender odpověděl na náš e-mailový dotaz za méně než šest hodin. Pokud potřebujete více okamžité podpory, můžete volat Bitdefender nepřetržitě. Telefonická podpora 24/7 je nabízena v 16 zemích a pokud nespadáte mimo tato místa, můžete použít celosvětovou linku podpory v angličtině.

Živý chat je řízen AI, což znamená, že se pokusí odpovědět na vaši otázku odkazem na články v databázi znalostí. Je to však volitelné. Kdykoli během chatu můžete požádat o přenos do živého agenta.

Avast

Avast má průměrnou podporu. Důraz je kladen na možnosti pro kutily s matoucím a omezujícím kontaktním systémem. Znalostní základna je však silná a fóra jsou aktivní, i když jsou datována.

Znalostní základna je rozdělena podle produktů, z nichž každá nabízí přibližně 20 položek. Je jich tak málo, protože Avast pokrývá v každém článku hodně prostoru. Jedno téma se dostane do specifik různých operačních systémů, například v každé sekci včetně instrukcí krok za krokem a screenshotů.

Využijte znalostní základnu

Fóra jsou aktivní, ale datovaná. Design je známý a pokrývá všechny produkty, které společnost Avast nabízí. Existuje více než milion aktivních uživatelů, díky čemuž je to ošklivý, ale neocenitelný zdroj podpory.

Možnosti kontaktu chybí. Telefonická podpora je k dispozici pro jakékoli předprodejní otázky, ale fakturace a technická podpora jsou vyhrazeny pro e-mail. Uživatelé služby Avast Free nemají přístup k žádné formě kontaktu.

Kontaktní omezení vypadají jako peněžní drapák pro Avast Total Care, podpůrnou službu, která vám ročně poběží 199 $. Agent Avast bude vzdáleně přistupovat k vašemu počítači, zametat jej kvůli problémům a pokusí se implementovat všechna řešení. Při téměř čtyřnásobku nákladů na základní plán se nezdá, že by to stálo za to.

Kolo pět myšlenek

Systém podpory bitdefenderu je vynikající, zatímco Avast je v nejlepším případě slušný. Největším lákadlem pro Avast je jeho vynikající znalostní základna, ale Bitdefenderu toto oddělení chybí. Na vrcholu toho množství hojnosti možností kontaktu a moderního fóra je vítěz tohoto kola jasný.

Kolo: Bod podpory pro Bitdefender Antivirus

Logo antivirového programu Bitdefender
Logo Avast Pro

6

Závěrečné myšlenky

Bitdefender udělal Avastu snadnou práci a v každém kole získal vítězství. Je to naše první volba v antivirovém softwaru, nejen proti Avastu, ale také proti zbytku antivirového pole. Pokrývá všechny báze, které by měl antivirový program udržovat za přiměřenou cenu.

Vítěz: Bitdefender

To neznamená, že Avast nemá zásluhy. Zatímco distribuce produktů vypadá, že peníze jsou hladové, bezplatný plán je velmi štědrý. Pokud hledáte bezplatný antivirus, Avast je jednou z nejlepších dostupných možností.

Líbí se vám více Avast nebo Bitdefender? Dejte nám vědět v komentářích a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me