Jak zálohovat a obnovit historii chatování WhatsApp v roce 2023

Možná jste nedávno slyšeli, že již nebude možné zálohovat WhatsApp chaty. Ačkoli to není úplně pravda, WhatsApp provádí změny ve způsobu zálohování, takže pokud chcete, aby vaše historie chatu byla v bezpečí, budete muset podniknout několik aktivních kroků.

WhatsApp oznámila, že počínaje 12. listopadem 2023 odstraní zálohy chatů uložených na Disk Google, které nebyly použity déle než jeden rok. Ačkoli to může znít jako špatný obchod, vaše zprávy WhatsApp se do vaší kapacity úložiště Disku Google nebudou počítat.

WhatsApp však bude i nadále automaticky zálohovat vaše zprávy, pokud je již máte nastaveno na Disku Google, takže vaše budoucí zprávy budou v bezpečí.

To znamená, že možná budete muset podniknout kroky k uložení staré historie chatování WhatsApp. Možná se vám však nelíbí myšlenka sdílení WhatsApp, který je ve vlastnictví Facebooku, sdílení vašich soukromých zpráv se společností Google, která má také pověst pro rušivé praktiky s údaji.

Ukážeme vám, jak zálohovat zprávy WhatsApp do telefonu a na Disk Google, obnovit chaty a chránit historii chatu před smazáním, a poskytnout vám alternativy k Disku Google pro bezpečnější zálohování.

Co je WhatsApp?

WhatsApp je populární aplikace pro zasílání zpráv používaná po celém světě. Odesílá zprávy přes internet, takže se chaty nezapočítávají do vašeho stropu pro textové zprávy, což je užitečné, pokud nejste v neomezeném plánu textových zpráv.

WhatsApp vám také umožňuje uskutečňovat telefonní a videohovory, což znamená, že byste mohli přeskočit, že máte telefonní plán, pokud všechny vaše kontakty používají WhatsApp. Na WhatsApp můžete také sdílet soubory až do 100 MB s dalšími kontakty, což z něj činí univerzální komunikační aplikaci.

Aplikace má end-to-end šifrování, které zní dobře, ale WhatsApp je ve vlastnictví Facebooku, a všichni víme, jak moc se tato společnost ráda míchá s vašimi osobními údaji. Pokud hledáte bezpečnější alternativy, podívejte se do našeho článku o šifrování textových zpráv.

Zálohování WhatsApp

Pokud chcete zálohovat WhatsApp poprvé, otevřete aplikaci a přejděte do nabídky, klikněte na „Nastavení“, „Rozhovory“, pak „Zálohování chatu“.

Whatsapp_chats

Uvidíte tlačítko, které říká: „zálohujte.“ Kliknutím na něj se vaše zprávy zálohují. WhatsApp se nejprve pokusí uložit zálohy na SD kartu, pokud ji máte. Pokud tak neučiníte, WhatsApp uloží vaši historii chatu na váš pevný disk. WhatsApp automaticky vytvoří zálohy každý den ve 14:00.

  Pokročilý průvodce používáním WordPress: WP Wizardry

Whatsapp_backup

Pokud aplikaci používáte v telefonu se systémem Android, můžete si nechat uložit data WhatsApp na Disk Google. WhatsApp nepoužívá k přenosu souborů z telefonu na Disk Google šifrování typu end-to-end. Pokud se chcete dozvědět více o službě cloudového úložiště, podívejte se na naši recenzi na Disku Google a průvodce na Disku Google.

Chcete-li nastavit automatické zálohy na Disku Google pro data WhatsApp, musíte se přihlásit k účtu Google v telefonu, nainstalovat Google Play a mít dostatek volného místa pro vytvoření zálohy.

Až to uděláte, přejděte v aplikaci do stejné nabídky zálohování chatu jako dříve a vyberte tlačítko „zálohovat na Disk Google“. WhatsApp můžete nastavit tak, aby zálohoval vaše data na Disk Google, když stisknete tlačítko „zálohovat“, nebo automaticky zálohoval denně, týdenně nebo měsíčně.

Whatsapp_frequency

Můžete se také rozhodnout nechat WhatsApp zálohovat vaše zprávy přes Wi-Fi a mobilní nebo je přinutit zálohovat vaše chaty pouze přes WiFi.

Uvědomte si, že každá nová automatická záloha WhatsApp na Disk Google přepíše poslední zálohu, takže pokud omylem něco vymažete, musíte obnovit zprávy WhatsApp před tím, než další záloha nahradí historii chatu, kterou potřebujete.

Obnovení zpráv WhatsApp

Chcete-li obnovit zprávy WhatsApp ze zálohy, musíte aplikaci odinstalovat a znovu nainstalovat. Po opětovné instalaci WhatsApp otevřete aplikaci a ověřte své telefonní číslo. WhatsApp vás poté vyzve k obnovení historie chatu z Disku Google. Stačí kliknout na tlačítko „obnovit“, které se objeví.

WhatsApp také automaticky ukládá posledních sedm dní záloh do telefonu. Pokud používáte kartu SD, najdete tato záložní data ve složce nazvané „WhatsApp / database“. Pokud tak neučiníte, najdete v interním úložišti záložní data ve složce se stejným názvem.

Zálohy WhatsApp používají následující názvy souborů: msgstore-RRRR-MM-DD.1.db.crypt12. Vyhledejte požadovanou zálohu WhatsApp podle jejího data a poté změňte název souboru na „msgstore.db.crypt12“ odstraněním informací o datu od středu. Díky tomu WhatsApp ví, že chcete z tohoto souboru obnovit.

Přípona .crypt12 je nejnovější z dlouhé řady typů souborů, které používá WhatsApp. Pokud jste aplikaci nějakou dobu nepoužívali, je pravděpodobné, že budete stále používat starší verzi WhatsApp. Pokud je to váš případ, možná najdete soubor .crypt11 nebo .crypt10. Neměňte to na .crypt12. Nechte ji, jak ji najdete, nebo to WhatsApp nebude moci přečíst.

  Jak exportovat a importovat záložky Chrome

Jakmile soubor najdete a přejmenujete, odinstalujte a znovu nainstalujte WhatsApp a když se objeví, klepněte na tlačítko „obnovit“.

Ukládání starých zpráv WhatsApp

Pokud jste automaticky zálohovali historii chatu na Disku Google, ale tuto aplikaci jste nepoužívali více než rok od 12. listopadu 2023, váš účet Google smaže záložní soubor WhatsApp. Pokud chcete záložní soubor uložit, budete jej muset ručně zálohovat.

Nejprve se přihlaste ke svému účtu Google a poté k Disku Google. Přejděte do záložního souboru WhatsApp a poté na něj klikněte pravým tlačítkem. Klikněte na „vytvořit kopii“. Objeví se druhá verze záložního souboru. Soubor můžete přesunout na nové místo na Disku Google, abyste zajistili, že záloha chatu nebude smazána, nebo si stáhněte záložní soubor na plochu kliknutím pravým tlačítkem a výběrem možnosti „stáhnout“.

To samé můžete udělat pomocí aplikace Disk Google v telefonu.

Proč byste měli používat jinou službu zálohování

Problém s ukládáním zpráv WhatsApp na plochu spočívá v tom, že záložní soubory chatu jsou náchylné ke stejným problémům, jaké mají všechny soubory v počítači. Pokud selže pevný disk, soubory ze zálohy WhatsApp budou navždy pryč.

Můžete to vyřešit pomocí Disku Google, ale pak otevřete svou historii WhatsApp pro kontrolu od Googlu. Pokud přepnete operační systémy, můžete také ztratit rychlý přístup ke svým zprávám, protože k telefonům mimo Android nemůžete přistupovat stejně snadno k souborům na Disku Google.

Pokud chcete zabezpečení a pohodlí cloudového úložiště s klidem, který pochází z používání online zálohovací společnosti, která vaše data nečte, máme několik návrhů. Vybrali jsme tři z našich nejlepších online poskytovatelů zálohování, díky kterým bude práce s WhatsApp nejsnadnější.

Jezdím

IDrive je skvělá možnost zálohování online pro lidi, kteří chtějí umístit své zprávy WhatsApp do cloudového úložiště. Můžete zálohovat neomezená zařízení pomocí jediného předplatného, ​​což znamená, že můžete mít vše v bezpečí telefonu i na ploše. Můžete získat zdarma 5GB účet u společnosti a vyzkoušet si službu před tím, než se pustíte do měsíčního plánu.

IDrive-Client-Backup-Slider1
© Cloudwards.net

IDrive-Client-Restore-Slider2
© Cloudwards.net

IDrive-Client-Scheduler-Slider3
© Cloudwards.net

IDrive-Client-Sync-Slider4
© Cloudwards.net

IDrive-Client-Disk-Image-Slider5
© Cloudwards.net

Předchozí

další

Přestože IDrive není nejjednodušší cloudový zálohovací systém, který lze použít, nahradí ho dobrou cenou a skvělými funkcemi, jako je nepřetržité zálohování a verzování, které vám umožní vrátit soubory zpět do předchozího stavu. Uchovává také až 10 minulých verzí uložených souborů, takže je robustnější než místní zálohy WhatsApp..

  Pět nejhorších cloudových chyb od roku 2011

IDrive také šifruje soubory pomocí AES 256-bit, který chrání vaše data před zvědavýma očima. Pokud se chcete dozvědět více o získání účtu IDrive, přečtěte si naši recenzi IDrive.

Backblaze

Backblaze je další dobrá volba pro zálohování vašich souborů WhatsApp. Placená služba přichází s neomezeným úložištěm, takže vám nikdy nedojde místo, bez ohledu na to, kolik souborů zálohujete. Můžete to vyzkoušet pomocí 15denní bezplatné zkušební verze. Backblaze má pouze jednu placenou vrstvu, která stojí 5 $ měsíčně, ale můžete ušetřit peníze zakoupením jednolůžkových nebo dvouletých plánů.

Backblaze-Slider1
© Cloudwards.net

Backblaze-Slider2
© Cloudwards.net

Backblaze-Slider3
© Cloudwards.net

Backblaze-Slider4
© Cloudwards.net

Backblaze-Slider5
© Cloudwards.net

Předchozí

další

Váš účet získá zálohu pouze pro jedno zařízení, takže pokud budete chtít zálohovat telefon i počítač, nebudete mít štěstí. Další informace o záložní službě se dozvíte v naší revizi Backblaze.

Acronis True Image

Náš třetí výběr pro zálohování vašich souborů WhatsApp je Acronis True Image. Má vynikající aplikace pro Android a iOS, což usnadňuje zálohování souborů z telefonu. Obsahuje také klonovací nástroj, který je užitečný pro migraci souborů do nového smartphonu.

Acronis-True-Image-Backup-Setup-Slider1
© Cloudwards.net

Posuvník Acronis-True-Image-Destination-Slider2
© Cloudwards.net

Acronis-True-Image-Active-Protect-Slider3
© Cloudwards.net

Posuvník nastavení Acronis-True-Image-Settings4
© Cloudwards.net

Posuvník Acronis-True-Image-Tools-Slider5
© Cloudwards.net

Předchozí

další

Dvěmi pozoruhodnými funkcemi jsou Acronis Notary, který používá technologii blockchain k zajištění toho, aby vaše zálohy zůstaly čitelné, a aktivní ochrana, která prohledává vaše soubory, zda neobsahují známky ransomwaru..

Acronis můžete vyzkoušet 30denní zkušební verzí zdarma. Plány začínají na 49,99 USD na jedno zařízení. Pokud se chcete dozvědět více o získání účtu pomocí služby zálohování, naše recenze Acronis True Image pokrývá službu shora dolů.

Závěrečné myšlenky

Existuje mnoho rychlých a snadných způsobů zálohování a obnovení vašich dat WhatsApp, to však neznamená, že tyto metody jsou stejně bezpečné. Pokud nechcete, aby Facebook nebo Google měly neoprávněný přístup k vašim soukromým zprávám a historii chatu, vyplatí se investovat do cloudového zálohovacího systému, který zajistí ochranu vašich dat WhatsApp.

Získání účtu pro zálohování cloudu vás může stát o něco víc, než byste chtěli, ale klid, který vám přináší informace o tom, že vaše informace jsou v bezpečí, je těžkou cenou. Pokud děláte obchodní transakce nebo zasílání zpráv prostřednictvím WhatsApp.

Pokud máte dotazy týkající se zálohování nebo obnovení vašich zpráv WhatsApp, zeptejte se jich v sekci komentářů níže. Odpovíme vám a také aktualizujeme článek. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me