Pět nejlepších způsobů cloud computingu je využíváno ve prospěch lidstva

Cloud computing není jen pro ukládání cenných vzpomínek, nebo dokonce pro společnou práci na velkém projektu. I když jsou tyto věci důležitou součástí cloudu, jsou to pouze tipy na burgery, pokud jde o to, co tyto masivní servery mohou opravdu udělat. Mnoho věcí lze dosáhnout pomocí výkonných počítačů.

Jaké jsou top pět projektů cloud computingu, které se používají ve prospěch lidstva?

Google a Iniciativa pro výzkum klimatu

Google nabízí svou cloudovou technologii ve prospěch vědecké komunity v několika oblastech.

Jedním z nich je spolupráce s vědci ve vládě podporované iniciativy pro výzkum změny klimatu. Obří vyhledávací stroj věnoval tomuto projektu 50 milionů hodin cloud computingu. Informace vytěžené z těchto údajů budou použity na pomoc komunitám a organizacím podívat se na podmínky ve své oblasti.


© Márcio Cabral de Moura

Iniciativa pro údaje o klimatu doufá, že zpřesní předpovídání rizik souvisejících s klimatem. Vědci mají přístup k nástrojům v Google Earth Engine, aby mohli provádět svou geoprostorovou analýzu. Vědci mají také přístup k interaktivním časosběrným mapám a grafům planety. Tyto tabulky obsahují údaje od roku 1984 do roku 2012.

Tím, že vědcům poskytuje škálovatelný přístup k Earth Engine, Google doufá, že se informace mohou pohybovat rychleji a mohou být mimo laboratorní prostředí a do rukou veřejnosti. Cílem je nakonec vytvořit produkt pro mapování a monitorování sucha s vysokým rozlišením, téměř v reálném čase pro kontinentální Spojené státy americké..

Intel a Nadace Michaela J. Foxe

Intel používá cloudové výpočetní a úložné funkce, aby pomohl v boji proti velmi specifické nemoci. Parkinsonova choroba postihuje pouze 100 milionů lidí ve Spojených státech, přičemž každoročně je diagnostikováno 50 000 až 60 000 nových případů. To je důvod, proč Intel spolupracoval s Michael J. Fox Foundation ve snaze najít nové způsoby, jak objevit lék.

Společnost Intel vyvíjí nové nositelné zařízení ve formě hodinek, které sleduje pohyby pacientů po celý den. Každý z datových bodů je přenášen do cloudu prostřednictvím WiFi připojení. Jakmile tam cloudový výpočetní program Cloudera zpracuje data hledající anomálie, které mohou lékařům pomoci lépe porozumět postupu choroby.

Tyto informace spolu s protokolem uchovávaným pacientem poskytnou lékařům přesnější představu o průběhu onemocnění. Pomáhá také vědcům odhalit lepší léčebné plány a terapie, které pro pacienta fungují nejlépe.

Google a DNA Research

Podnebí je důležité, ale je to sotva jediná oblast, v níž Google nabízí cloudové a výpočetní služby. Gigant vyhledávače se také zabývá oblastí genetiky. Začátkem tohoto roku se společnost Google připojila k Globální alianci pro genomiku a zdraví.

Tato koalice výzkumných univerzit, fór o biologických vědách a poskytovatelů zdravotní péče se snaží povzbudit ostatní v oboru, aby spojili svůj výzkum a spolupracovali na stanovení standardů pro správu dat. Za tímto účelem Google poskytuje výzkumným pracovníkům úložiště a zabezpečení pro rozsáhlé projekty.


© Ordo

Google zdaleka není jediným poskytovatelem, který nabízí výzkumným pracovníkům prostor. Amazon začal vědcům nabízet bezplatné úložiště před několika lety. Ti, kteří chtějí využívat cloud computing výkon serverů Amazonu S3, však musí zaplatit náklady na použití.

Genetici mohou pomocí cloud computingu na Googlu proorat stovky gigabajtů dat k odemknutí potřebných stop. Vědci doufají, že to povede k vytvoření život zachraňujících léků.

DNA Nexus je jedna společnost využívající cloudovou sílu společnosti Google, aby mohla genetikům snadno třídit prostřednictvím národního úložiště SRA..

Společnost založená na Mountain View zrcadlila databázi na 350 terabajtech cloudového prostoru. Nové rozhraní umožňuje genetikům rychle najít konkrétní informace o sekvenování DNA. Tato data budou použita k objevování lékařských a biotechnologických vylepšení.

IBM a Coriell Life Science se účastní PACE

IBM také nabízí služby cloud computingu ve jménu zdravotní péče. Pomocí programu Softlayer společnost spolupracuje s Coriell Life Science na Programu pro komplexní péči o seniory, lépe známý jako PACE. PACE pracuje na zvýšení bezpečnosti léků pro seniory tím, že pochopí, jak tyto léčby interagují na genetické úrovni.

Výtěry se odebírají z tváří pacientů. DNA je poté uložena v cloudovém úložišti – za předpokladu IBM.


© Nuffield Bioethics

Aby se prohledal více než 3 miliardy datových bodů, které může jednotlivý genom produkovat, používá Corielle Life Science k výpočtu výpočet SoftLayer. GeneVault, jak se nazývá úložiště, umožňuje lékařům přístup k datům, aby určil nejlepší léky pro svého pacienta.

Předepisování se stanoví po provedení série testů na DNA informacích umístěných v trezoru. Analýza tohoto genetického kódu může předpovídat účinnost léku. Tyto informace jsou bezpečně sdíleny s lékaři, aby pomohly bezpečně spravovat recepty seniorů a vyhnout se život ohrožujícím podmínkám.

Geologická nebezpečí a mlhovina Helix

Hledání geo-rizik je obtížný úkol, přesto ideální pro cloud computing. Mlhovina Helix je ve spolupráci s Evropskou kosmickou agenturou, Střediskem národního d’Etudes Spaciales ve Francii a Německým leteckým střediskem, aby vytvořila platformu pro pozorování Země. Cílem je zaměřit se na výzkum zemětřesení a sopky.


© José Manuel De Arredondo

Organizace Geo-hazard Supersites Organisation sleduje dynamiku země a hodnocení geohrozeb, aby snížila ztráty na životech a majetku způsobené těmito přírodními katastrofami. Mlhovina Helix bude hostit rozsáhlé informace shromážděné skupinou, včetně satelitních údajů ESA. Poskytovatel výpočetního cloudu má zpracovat a korelovat masivní soubor dat.

Tato spolupráce mezi Geo-hazard Supersites Organization a Helix Nebula umožní uživatelům z celého světa sdílet data. Naděje je najít způsob, jak předpovědět zemětřesení a sopečnou činnost a rozšířit vědeckou základnu uživatelů.

Závěr

Cloud computing má potenciál pomoci odhalit tajemství lidského genomu, zmapovat klimatické podmínky a předpovědět přírodní katastrofy.

Buduje cloudová technologie páteř rozvoje humanitních věd? Sdělte nám své myšlenky v komentářích níže.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me