Recenze Icedrive – Spousta bezplatného úložiště – aktualizováno 2023

Icedrive Review

Icedrive je nová scéna pro ukládání dat, ale již ukazuje velký slib díky svým vysokým rychlostem a velké snadnosti použití. Má nějaké drsné hrany, ale teď už nemůžete porazit 10 GB volného místa, že? Podívejte se na naši úplnou recenzi Icedrive, kde najdete podrobnosti.

Recenze cloudového úložiště

Icedrive byl spuštěn v lednu 2023. Protože se jedná o novou službu, postrádá funkce, ale předpokládáme, že v práci je více. Nabízí bezplatný plán 10 GB a konkurenceschopné ceny, které mu pomohou získat kousek koláče, který mají nejlepší služby cloudového úložiště.

Bezplatná nabídka a lákavé prémiové plány mohou pomoci obrátit hlavu, ale Icedrive má také silnou bezpečnost, vysoké rychlosti, průměrné funkce sdílení a slušnou zákaznickou podporu. Proces synchronizace by však mohl použít další funkce. Totéž lze říci o desktopovém klientovi. Zásady ochrany osobních údajů rovněž postrádají to, co se nám líbí.

Pokud to nezní jako obchod s dohodami a rádi byste věděli, jak se Icedrive snaží najít místo pod sluncem, držte se při procházení podrobností v této recenzi Icedrive. V opačném případě se obraťte na naše nejlepší srovnání cloudového úložiště alternativ.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro Icedrive

Funkce

Protože Icedrive začal fungovat nedávno, je rozumné, že nemá pod pásem tolik funkcí jako jeho konkurenti. To znamená, že poskytuje funkce sdílení a synchronizaci, i když ne konvenční.

Synchronizace vám pomůže přesunout soubory do cloudu, což vám umožní vyhnout se jejich ztrátě na selhání pevného disku a sdílení vám umožní posílat soubory jiným lidem. Icedrive nepoužívá konvenční model synchronizace vyvinutý společností Dropbox. Pokud chcete vidět, jak se Dropbox synchronizuje, přečtěte si naši recenzi Dropboxu.

Místo toho Icedrive připojí síťovou jednotku, která zobrazuje vaše cloudové soubory a umožňuje synchronizovat soubory s cloudem a vašimi zařízeními.

Výhodou síťové jednotky je, že k souborům online můžete přistupovat z počítače, aniž byste je nejprve synchronizovali. To šetří místo na pevném disku a čas. Nevýhodou je, že nebudete mít k souborům přístup, pokud jste offline.

Icedrive však neodstraňuje potřebu místa na pevném disku, protože používá systém ukládání do mezipaměti, který urychluje přístup k online souborům jejich ukládáním na pevný disk. Nemůžete to vypnout, ale můžete snížit množství prostoru, které používá, na 1 GB. Můžete to také kdykoli vymazat.

Tento přístup je podobný přístupu, který používá pCloud, který je v mnoha našich článcích základním úložištěm. Přestože Icedrive používá pouze síťovou jednotku, pCloud má síťovou jednotku a synchronizační složku. Ve skutečnosti může synchronizovat libovolnou složku. Pokud chcete, přečtěte si naši recenzi pCloud.

Více o tom, jak Icedrive provádí synchronizaci a sdílení, se dozvíte v odpovídající části níže.

Icedrive a Office

Icedrive umí zobrazit náhled souborů Office a .pdf, ale není integrován s Microsoft Office Online, kancelářskou sadou Google ani žádným editorem dokumentů třetích stran, jako jsou OnlyOffice nebo Zoho Docs. Box se integruje s Office Online a kancelářskou sadou Google. Přečtěte si více o funkcích produktivity v naší recenzi boxu. Pokud to není vhodné, podívejte se na seznam našich nejlepších cloudových úložišť.

Icedrive nemá ani integrovanou aplikaci pro poznámky. Pokud potřebujete, aby si aplikace dělala poznámky, přečtěte si naše nejlepší články o aplikacích pro psaní poznámek. Microsoft OneNote integruje s Microsoft OneDrive a je třetí v tomto srovnání. OneDrive je schopná cloudová služba a o ní se můžete dozvědět více v naší recenzi OneDrive.

led-drive-image-preview

Icedrive můžete také použít k náhledu obrázků, ale nemůžete udělat nic jiného. Pokud chcete více obrazových funkcí, měli byste se dozvědět více o službách v našem nejlepším online úložišti pro fotografie.

Icedrive nenabízí verzování souborů, které vám pomohou před ransomwarem nebo náhodnými změnami a vymazáním souborů. Pokud potřebujete tuto funkci, přečtěte si naše nejlepší cloudové úložiště pro zaokrouhlování verzí.

Přestože Icedrive chybí několik základních funkcí, jeho mobilní aplikace má funkci, kterou většina služeb cloudového úložiště nemá: mobilní zálohu. Většina služeb cloudového úložiště může automaticky zálohovat fotografie a videa, ale aplikace smartphonu Icedrive vám umožňuje zálohovat také vaše dokumenty a zvukové soubory..

  Recenze MEGA - cloudové úložiště zdarma nebo ne? - Aktualizováno do roku 2023

Navíc má IceDrive soukromé šifrování typu end-to-end, o kterém budeme mluvit více v sekci „zabezpečení“.

Přehled funkcí Icedrive

Logo Icedriveicedrive.net

Začíná od 167 $ měsíčně za 150 GBVšechny plány

Sync

Synchronizační složka

Synchronizace na úrovni bloku

Selektivní synchronizace

Správa šířky pásma

Synchronizovat libovolnou složku

Sdílení souborů

Sdílení souborů

Propojte hesla

Data vypršení platnosti odkazu

Sdílení složek

Složka oprávnění

Limity stahování odkazů

Nahrát odkazy

Produktivita

Náhledy souborů

Upravit soubory

Spolupráce v aplikaci

Office online

Google dokumenty

Poznámky Aplikace

Přehrávání médií

Mobilní aplikace

Zachování odstraněného souboru

Verze

WebDAV

Bezpečnostní

Šifrování v klidu

In-Transit Encryption

Šifrovací protokol
Twofish

Nulové znalosti

Dvoufaktorové ověření

Umístění serveru
NÁS

Podpěra, podpora

Podpora 24/7

Podpora živého chatu

Telefonická podpora

E-mailová podpora

Uživatelské fórum

Znalostní základna

Různé

Zdarma plán

Ceny

Před přihlášením k některému ze tří prémiových plánů Icedrive si můžete vytvořit účet a získat 10 GB zdarma, což vám umožní vidět, jak Icedrive funguje. Je to přinejmenším štědrá nabídka.

Pokud vám to však nezabere 20 GB volného místa, můžete si objednat některý ze tří prémiových plánů za konkurenční cenu. 

První plán je Lite, který poskytuje 150 GB úložného prostoru a 250 GB měsíční šířky pásma. Nemůžete však platit měsíčně. Místo toho budete muset zaplatit 19,99 $ za rok předem.

To je stejná cena jako plán na 100 GB na Disku Google. Disk Google má stále více plánů a některé nabízejí více, než dělá Icedrive. Pokud potřebujete mnohem více úložiště, přečtěte si naši recenzi na Disku Google, kde najdete podrobnosti o cenách.

Další plán Icedrive, Pro, má měsíční a roční možnosti. Je to 4,99 $ za měsíc, ale pokud platíte za rok, získáte slevu, která sníží cenu na 49,99 $ za rok. Plán poskytuje 1 TB úložiště a 2 TB měsíční šířky pásma.

To je skvělá nabídka a překonává plán 1 TB společnosti Amazon Drive, což je 60 $ ročně. Amazon Drive má však velkou flexibilitu plánu, takže pokud vám to vyhovuje, přečtěte si naši recenzi na Amazon Drive.

Pokud stále potřebujete více, poslední možností je plán Pro +. Získáte 5 TB úložného prostoru a 8 TB měsíční šířky pásma. Je to 17,99 $ za měsíc nebo 179,99 $ s roční slevou.

Stejně jako pCloud, Icedrive má doživotní nabídky, které jsou aktuálně zlevněné. Celoživotní licence vyžaduje, abyste zaplatili pouze jednou. Lite je 59 $, Pro je 149 $ a Pro + 499 $. 

I když tyto plány mají velkou hodnotu, celoživotní ceny pCloudu jsou 175 USD za 500 GB a 350 USD za 2 TB. Plán 2TB nabízí méně než Pro +, ale je to lepší řešení pro uživatele, kteří nepotřebují 5TB. Ti, kteří to udělají, však za své peníze dostanou s Icedrivem víc.

Snadnost použití

Abyste se mohli přesunout do cloudu, musíte se zaregistrovat k účtu Icedrive. Můžete to udělat pomocí webové aplikace, mobilní aplikace nebo klientského počítače. 

Klient pro stolní počítače funguje pouze ve Windows. Nedostatek podpory Linuxu není překvapující, ale nedostatek podpory pro MacOS je. Pokud potřebujete jeden nebo druhý, přečtěte si naše nejlepší cloudové úložiště pro Mac a nejlepší cloudové úložiště pro Linux články. Po instalaci klienta plochy se zobrazí výzva k připojení jednotky, která vyžaduje pouze klepnutí na tlačítko.

nastavení jednotky ice-drive-desktop

Na rozdíl od některých služeb cloudového úložiště má Icedrive tenkého desktopového klienta. Skládá se ze síťové jednotky a ikony na hlavním panelu. Ikona na hlavním panelu umožňuje odpojit jednotku nebo získat přístup k nastavení. Tato nastavení vám umožňují povolit nebo zakázat základní možnosti, jako je zapnutí Icedrive při spuštění, kontrola aktualizací a vymazání mezipaměti.

Existuje však znatelný nedostatek dalších možností, jako je například odkaz, který otevře webového klienta, část nápovědy nebo lišta, která ukazuje, kolik místa vám zbývá. Pokud však klepnete na ikonu, otevře se vaše síťová složka Icedrive. Desktopový klient je jednoduchý a snadno použitelný, ale měl by mít několik dalších možností, aby byl užitečnější.

webový klient na ledové jednotce

Webový klient je jednoduchý a jasný. Pomocí navigační nabídky vlevo můžete procházet svými soubory, šifrovanými složkami, sdílenými soubory, vámi nedávno nahranými soubory a smazanými soubory. V pravém dolním rohu je užitečná lišta, která ukazuje, kolik místa vám zbývá. Pokud máte mnoho souborů, můžete najít konkrétní pomocí vyhledávacího panelu v horní části.

  Recenze jednotky iCloud - aktualizace 2023

Nastavení Icedrive

Kliknutím na název svého účtu vpravo nahoře získáte přístup k nabídce, která vám umožní otevřít nastavení účtu, statistiky a aplikace a získat pomoc. Karta ochrany osobních údajů v nabídce účtu je překvapivá, protože ji můžete použít ke stažení osobních údajů týkajících se vašeho účtu nebo k jejich odstranění. Většina služeb vyžaduje, abyste za tímto účelem odeslali e-mail.

mobilní aplikace pro jízdu na ledě

Aplikace pro chytré telefony se nezabije receptem, který většina služeb cloudového úložiště používá. Když vstoupíte do aplikace, uvidíte své soubory a složky, které můžete uspořádat v mřížce nebo zobrazení seznamu. Tlačítko „+“ v pravém dolním rohu umožňuje vytvořit složku, nahrát soubor nebo složku a pořídit fotografii, která se nahraje přímo do cloudu.

Pomocí ikony hamburgeru vlevo můžete procházet soubory, které s vámi sdílíte, šifrované úložiště, nedávné položky, oblíbené položky a koše. Můžete také získat přístup k užitečné funkci zálohování, nastavení a nápovědě. 

Neexistuje způsob, jak označit soubory pro přístup offline, ale Icedrive přejde do režimu offline, pokud přejdete do režimu offline. Umožňuje pouze procházet soubory, ale nemůžete si je prohlédnout. Chybí také automatické nahrávání fotografií a videa. 

Celková zkušenost s používáním Icedrive je plynulá, ale nedostatek podpory MacOS a společných funkcí, které jsme očekávali od aplikací pro smartphony, od toho odpoutává. To znamená, že vzhledem k tomu, že Icedrive je nová služba, doufáme, že budoucí aktualizace tyto věci napraví.

Sdílení souborů & Synchronizace

Základními funkcemi služeb cloudového úložiště jsou sdílení a synchronizace souborů, protože určují, jak budete nahrávat svá data do cloudu a jakmile se tam dostanou, budou je sdílet. Icedrive má základní funkce sdílení souborů, ke kterým máte přístup z webového klienta nebo mobilní aplikace. Pokud potřebujete sdílet z počítače, přečtěte si našeho nejlepšího cloudového úložiště pro sdílení průvodce.

ice-drive-share-by-email

Webový klient vám umožňuje sdílet soubory vytvořením odkazu pro sdílení, který můžete kopírovat a vložit nebo odeslat e-mailem. Pokud vytvoříte odkaz, můžete jej chránit nastavením data vypršení platnosti a přístupového hesla. Neexistuje však žádný způsob, jak nastavit limit stahování. Můžete zakázat veřejný odkaz, ale to není stejná funkce.

Sdílení složek funguje stejným způsobem, což znamená, že nemůžete pozvat lidi k přístupu do vaší složky a dát jim různá oprávnění.

Stránka „sdílí se mnou“ umožňuje přístup k souborům a složkám sdíleným s vámi, ale neexistuje žádná stránka, která by ukazovala, co jste s ostatními sdíleli. Chybí také odkazy na nahrávání, které by ostatním umožnily nahrát soubory do vašeho úložného prostoru. Neexistuje ani možnost přímého sdílení se sociálními sítěmi.

Mobilní aplikace má stejné funkce sdílení, ale obohacuje je o ikonu řetězu, která vám řekne, které soubory a složky jste sdíleli.

ice-drive-network-drive

Jak již bylo zmíněno, neexistuje žádná synchronizační složka. K synchronizaci souborů z klientského počítače používáte síťovou jednotku Icedrive. Všechno, co do něj vložíte, bude synchronizováno s cloudem. To znamená, že nevíte, jak dlouho to potrvá, než budou vaše data synchronizována s cloudem. Pomohlo by to přidání ikon souborů a složek, které vás upozorní na stav vašeho přenosu.

Na síťovou jednotku jsme nahráli několik složek, ale po dokončení přenosu se ve webovém klientovi nezobrazily automaticky. Abychom je zpřístupnili, museli jsme klienta aktualizovat ručně. Mobilní aplikace je zobrazila, jakmile se nahrály, ale museli jsme ji jednou aktualizovat také ručně.

Složka synchronizace není k dispozici, takže z počítače nelze synchronizovat žádnou složku. Z tohoto důvodu jsme očekávali, že budeme moci zkopírovat soubory a složky do síťové složky Icedrive pomocí možnosti klepnutí pravým tlačítkem, ale žádná není.

Během synchronizace jsme nezaznamenali zpoždění ani zavěšení, ale síťová jednotka potřebuje práci, aby byla uživatelsky přívětivější. Sdílení souborů lze také zlepšit přidáním oprávnění ke složkám, odkazům na upload, limitům stahování a sdílení z plochy.

Rychlost

Icedrive má servery v USA a EU. Čím blíže jste k jeho serverům, tím lepší budou vaše přenosové rychlosti. Závisí to však také na vašem poskytovateli internetových služeb.

Byli jsme blízko serverům EU, protože jsme provedli testy přes připojení Ethernet v srbském Bělehradě s rychlostí uploadu 9,84 megabitů za sekundu a rychlostí stahování 105,45 Mb / s..

První pokus: Druhý pokusPříjem:
Čas nahrání: 00:15:10 00:14:08 00:14:39
Čas stahování: 00:01:11 00:01:19 00:01:15

Náš čas nahrávání byl v průměru 14 minut a 39 sekund, což je téměř přesný čas, který by měl teoreticky trvat bez režie. Rychlost stahování byla ještě lepší a dosáhla průměrně jedné minuty a 15 sekund, což je rychlé a očekávané časy.

  Recenze Sync.com - aktualizováno do roku 2023

Neexistuje způsob, jak omezit přenosové rychlosti a zabránit tak tomu, aby nepřijímali příliš mnoho vašeho datového plánu. Neexistuje ani žádná synchronizace na úrovni bloků, která by pomohla urychlit přenos následných nahrávání.

Bezpečnostní

Na rozdíl od většiny služeb cloudového úložiště, které používají k zakódování dat algoritmus Rijndael AES, Icedrive používá algoritmus Twofish. Byl to jeden z finalistů procesu Advanced Encryption Standard, ale jako vítěz byl vybrán algoritmus Rijndael. 

Šifrování algoritmu Twofish však není slabé a do značné míry závisí na tom, jak dobrá je implementace Icedrive. Algoritmus AES má výhodu, protože v průběhu let získal mnohem více pozornosti, což znamená, že má sofistikované implementace na trhu.

Program Icedrive používá vaše šifrovací přístupové heslo k vygenerování 256bitových klíčů, stejně dlouhé jako 256bitové AES. Generuje je na straně klienta a nepřenáší je na jeho servery, což znamená, že k nim máte pouze přístup. Díky tomu je soukromé šifrování typu end-to-end.

Pokud jste bezplatný uživatel, nemáte výhody šifrování. Je vyhrazeno pro uživatele, kteří se přihlásili k odběru prémiových plánů Icedrive. Protokol TLS / SSL však bude chránit vaše soubory při přenosu před útoky, jako jsou útoky typu „člověk uprostřed“, i když jste bezplatný uživatel..

Icedrive nemá dvoufaktorové ověření, takže byste si měli vytvořit silné heslo.

Soukromí

Pro zajištění vašeho soukromí je skvělé mít soukromé šifrování, ale zásady ochrany osobních údajů by měly brát ohled na osobní údaje, které zadáte.

Zásady ochrany osobních údajů společnosti Icedrive tvrdí, že společnost Icedrive a její vlastníci „přistupují k aktivnímu přístupu k ochraně osobních údajů uživatelů a zajišťují, že jsou podniknuty nezbytné kroky k ochraně soukromí uživatelů během jejich návštěvních zkušeností“. Služba také splňuje všechny britské zákony a požadavky na ochranu soukromí uživatelů. 

Zásady ochrany osobních údajů uvádějí, že uživatelé kontaktující Icedrive nebo vlastníky Icedrive „poskytují požadované osobní údaje na vlastní nebezpečí“. Uvádí také, že vaše osobní údaje jsou uchovávány v soukromí a bezpečně uloženy, jak je podrobně uvedeno v zákoně o ochraně údajů z roku 1998. 

Vaše kontaktní údaje budou použity k odběru e-mailových zpravodajských programů, ale pouze pokud s tím udělíte svolení.

Zásady ochrany osobních údajů nejsou tak podrobné, jak jsme viděli. Nehovoří například, zda Icedrive shromažďuje další data, například metadata. Jako příklad robustnějšího přístupu si přečtěte sekci „Ochrana osobních údajů“ v naší recenzi Tresorit.

Icedrive je v souladu s obecným nařízením o ochraně údajů. Další informace o tom naleznete v našem průvodci GDPR.

Icedrive používá soukromé šifrování, takže nemůže přistupovat k obsahu vašich souborů. Navíc říká, že nesdílí žádné osobní údaje, které poskytnete třetím stranám. 

Přesto je alarmující číst, že uživatelé poskytují Icedrive kontaktní informace na své vlastní riziko. Icedrive znovu tvrdí, že tyto informace uchovává v bezpečí a v soukromí. Nejedná se o nejlepší popis ochrany soukromí uživatelů a kvůli nedostatku podrobností o tom, zda Icedrive shromažďuje metadata, označíme to jako slečnu.

Služby zákazníkům

stránka podpory ledové jednotky

Pokud narazíte na problém, můžete jej vyřešit pomocí stránky podpory Icedrive. Je rozdělena do několika kategorií, ale pokud to nepomůže, můžete ji také prohledat. Není mnoho článků, ale jsou jasné. Icedrive pravděpodobně přibývá, jak roste.

Pokud nenajdete odpověď, můžete kontaktovat tým Icedrive vytvořením vstupenky nebo přes Skype na adrese support_66327. Kontaktní stránka říká, že tým odpoví do 24 až 48 hodin, ale my jsme dostali odpověď do tří hodin. To je docela rychlé, ale není to překvapivé, protože sídlo Icedrive je v Evropě. Neexistuje však nepřetržitá podpora.

Verdikt

Icedrive je schopná služba, která pravděpodobně vděčí za nedostatek funkcí spuštění relativně nedávno. Jeho nejviditelnějším plusem je, že nabízí bezplatný plán 20 GB a prémiové plány, které mají velkou hodnotu. Je také jednoduchý a snadno použitelný, ale postrádá funkce, díky kterým je uživatelsky přívětivější.

Navíc sdílení souborů a synchronizace postrádají funkce, které mají nejlepší služby cloudového úložiště v našich recenzích cloudového úložiště. Přenosové rychlosti Icedrive nezklamaly, ale neexistuje globální síť serverů, která by takové rychlosti zaručovala uživatelům na celém světě..

Líbí se nám, že Icedrive nabízí soukromé šifrování, i když je to za výplatou. Nedostatek dvoufaktorové autentizace je však velkou chybou.

Kromě zabezpečení je důležité také soukromí vašich dat. V zásadách ochrany osobních údajů jsme nenašli alarmující klauzule, ale nedostatek podrobností je znepokojivý. A konečně tým podpory Icedrive rychle reagoval na náš dotaz.

Co si myslíš o Icedrive? Myslíte si, že to stojí za to díky silné bezpečnosti, dobrým přenosovým rychlostem a skvělým předplatným? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me