Si të merrni një IP adresë indiane në vitin 2023: Relaying Through Rajkot

Nëse jeni duke udhëtuar ose jeni zhvendosur nga India, mund t’ju mungojë përmbajtja që keni përdorur për t’u kthyer në shtëpi. Kur përpiqeni ta shihni atë, gjithçka që shihni është një mesazh gabimi. Mirësevini në botën e geoblocks. Në këtë artikull, ne do t’ju tregojmë se si t’i kaloni ato duke marrë një adresë indiane IP.

Të gjithë kanë një adresë IP, e cila është pothuajse një adresë gjeografike. Uebfaqet dhe shërbimet në internet që vizitoni mund të shohin se ku jeni vendosur për shkak të tij. Nëse përpiqeni të përdorni një përmbajtje që është e kufizuar në një vend të caktuar, nuk do të mund ta shihni atë nëse nuk jeni aty. Ndryshimi i adresës suaj të IP do ta bëjë atë të duket sikur jeni.

Ndoshta ju dëshironi të gjeni në shfaqjet tuaja të preferuara në India TV ose Hotstar (lexoni pjesën tonë të dedikuar se si të shikoni Hotstar). Ju madje mund të dëshironi të futeni në versionin Indian të Netflix. Megjithëse Netflix është në dispozicion në shumë vende, biblioteka e tij ndryshon në secilin.

Kufizimet e licencave parandalojnë shërbimet siç është Netflix nga transmetimi në botë. Për ta bërë këtë, ata do të duhet të marrin një licencë për çdo shfaqje në çdo vend. Disa shfaqje janë në shënjestër të kulturave ose gjuhëve të caktuara, kështu që nuk ka kuptim të transmetosh kudo. Udhëzuesi ynë për ndalimin e Netflix shkon në më shumë detaje.

Versioni i Sh.B.A-së ka bibliotekën më të madhe deri tani, dhe shumë njerëz ndryshojnë adresën e tyre IP për të fituar qasje në të. Ju mund të shikoni udhëzuesin tonë më të mirë VPN për Netflix për sugjerime.

Ndoshta arsyeja juaj për të marrë një IP adresë indiane nuk ka asnjë lidhje me shfaqjet televizive. Për shembull, ju mund të duhet të regjistroheni në bankën tuaj ose llogaritë e tjera financiare, por të gjeni se nuk mund të. Kjo sepse shumë kompani financiare nuk ju lejojnë të regjistroheni nga jashtë vendit për arsye sigurie. Pasi të ndryshoni adresën tuaj IP, do të jeni në gjendje të regjistroheni si normal.

Si të merrni një adresë indiane IP

Përdorimi i një përfaqësuesi është mënyra më e lehtë për të ndryshuar adresën tuaj IP, por siç mund të lexoni në udhëzuesin më të mirë të prokurës falas, ata nuk funksionojnë gjithmonë. Plus, ato nuk përfshijnë sigurinë dhe adresa juaj e IP do të mbetet e ekspozuar, do të thotë që aktivitetet tuaja mund të gjurmohen tek ju. Lexoni krahasimin tonë të VPN-së kundër përfaqësuesit dhe Tor për një vështrim më të mirë të tyre.

  Bitdefender vs ESET NOD32: Një Përleshje e vitit 2023

Basti juaj më i mirë është një rrjet privat virtual. Do të keni mundësi të ndryshoni adresën tuaj IP në një Indian dhe të përfitoni nga shumë karakteristika të tjera. Ata janë të ngarkuar me siguri, kështu që ju do të jeni të sigurt nga hakimet dhe rreziqet e tjera në internet. Plus, shumë ofrojnë një politikë mos-logs, që do të thotë se nuk do të jetë një rekord i aktiviteteve tuaja. Adresa juaj e IP do të mbrohet gjithashtu.

Shumë prej ofruesve në rishikimet tona më të mira VPN do t’ju marrin atë që ju nevojitet, por disa do të jenë më të përshtatshëm se të tjerët për Indinë. Ofruesi që ju zgjidhni duhet të ketë serverë në Indi sepse nuk do të keni mundësi të merrni një adresë IP atje pa to.

Nëse doni të transmetoni shfaqje dhe filma tuaj të preferuar, do t’ju duhet të zgjidhni një të aftë për të hyrë në shërbimet që dëshironi. Netflix ka një sistem të zgjuar të zbulimit të VPN dhe disa VPN thjesht nuk kanë atë që duhet për ta kaluar atë. Shikoni pjesën tonë në gabimin e proxy Netflix për më shumë detaje.

Cyberghost

Ju mund të përdorni CyberGhost për të marrë një IP adresë indiane. Rrjeti i serverëve të tij është i madh dhe përfshin 20 serverë në Indi. Do të mbroheni nga siguria e mirë dhe nuk do të mbani një evidencë të aktiviteteve tuaja. Mund të futet në Netflix dhe shërbime të tjera streaming. Plus, ajo ka shpejtësi të mirë dhe bandë të pakufizuar.

  Si të gjurmoni një adresë IP në vitin 2023: Fjetja për epokën e re

Cyberghost-Slider1

Cyberghost-Slider2

Cyberghost-Slider3

Cyberghost-Slider4

Cyberghost-Slider5

i mëparshëm

tjetër

CyberGhost është i pajtueshëm me Windows, macOS, Android dhe iOS. Ju mund të lidhni deri në shtatë pajisje me një lëvizje, kjo është arsyeja pse është një nga VPN-të tona më të mira për pajisje të shumta. Nëse dëshironi ta provoni, ekziston një gjyq shtatë-ditor dhe një garanci për kthimin e parave përtej kësaj. Lexoni rishikimin tonë CyberGhost për një vështrim më të mirë të shërbimit.

NordVPN

NordVPN gjithashtu do t’ju marrë një adresë IP indiane sepse 15 nga serverët e saj janë atje. Ajo ka një siguri të nivelit të lartë, së bashku me një politikë solide pa log. Nuk ka kapele bandë dhe shpejtësitë e tij janë të mira. Plus, mund të futet në Netflix dhe shërbime të tjera streaming pa problem.

NordVPN-Slider1

NordVPN-Slider2

NordVPN-Slider3

NordVPN-Slider4

NordVPN-Slider5

i mëparshëm

tjetër

Ka klientë desktop për Windows dhe macOS dhe aplikacione celularë për Android dhe iOS, të gjithë janë të lehtë për t’u përdorur. NordVPN lejon gjashtë pajisje të lidhen në të njëjtën kohë. Ka një periudhë 30-ditore të rimbursimit që mund të përdorni për të parë nëse ju pëlqen. Lexoni rishikimin tonë të NordVPN për më shumë detaje.

Astrill

Ne gjithashtu ju rekomandojmë Astrill për ndryshimin e adresës tuaj IP në atë indiane. Rrjeti i saj i serverëve është mjaft i vogël në krahasim me konkurrencën e tij, por ka katër servera atje, përfshirë vendndodhjet në Bangalore, Mumbai, Indore dhe Hyderabad. Ai gjithashtu ka siguri të mirë, me protokolle të ndryshme për të zgjedhur, dy prej të cilave janë ekskluzive.

Astrill-Slider1

Astrill-Slider2

Astrill-Slider3

Astrill-Slider4

i mëparshëm

tjetër

Ka shpejtësi të shpejtë dhe nuk ka kufi në sasinë e gjerësisë së bandës që përdorni. Mund të futet në Netflix dhe shërbime të tjera gjithashtu. Ju mund ta përdorni atë në shumicën e sistemeve operative, me deri në pesë pajisje të lidhura menjëherë. Një provë shtatë ditore është në dispozicion nëse doni ta provoni. Ju gjithashtu mund të lexoni rishikimin tonë Astrill për një vështrim më të mirë.

  VPN më e mirë për Chrome 2023: Shfletoni në Paqe

Rreziqet e përdorimit të një adrese IP indiane

Shtë në rregull të përdorni një adresë IP të Indisë sepse nuk do të keni rrezik, por ka gjëra që duhet të theksohen para se të hidheni brenda. Disa vende kanë programe të mëdha mbikëqyrjeje dhe nuk kanë ligjet më të mira të privatësisë.

Në Indi, ekziston një mjet i mbikëqyrjes në shtëpi i quajtur NETRA, i cili mbledh të dhëna nga trafiku në internet dhe i analizon ato. Nëse zbulohet një kërcënim i mundshëm për sigurinë, ai do të paralajmërojë autoritetet përkatëse.

Shkarkimi i materialit të mbrojtur nga e drejta e autorit është e paligjshme, siç është në shumë vende, dhe mund t’ju ulë në burg. Shpifja dënohet me burgim deri në dy vjet, gjobë ose të dy. Vetëm ki kujdes se çfarë po bën. Për një vështrim më të thellë në vend, lexoni udhëzuesin më të mirë për VPN për Indinë.

Kudo që të shkoni, nuk do të jeni në gjendje të largoheni nga kërcënimi i hakerave dhe rreziqeve të tjera në internet. Me WiFi publik në rritje, gjithashtu, rreziku i krimit kibernetik. Armatoseni veten me një VPN të mirë dhe një prej antivirusëve më të mirë dhe do të jeni mirë të shkoni.

Mendimet përfundimtare

Shpresojmë që ky udhëzues të ketë qenë i dobishëm dhe ju tani dini se si të merrni një adresë IP të sigurtë. Ju duhet të përdorni një VPN për t’u siguruar që jeni të mbrojtur me siguri dhe mund të qëndroni nën radar.

Ju mund të zgjidhni ndonjë nga rekomandimet tona, por CyberGhost ka përparësinë me 20 serverë në Indi. Përdorni gjyqin shtatëditor për të parë nëse është i duhuri për ju. Nëse keni nevojë për më shumë se kaq, mbani në mend se ajo ka një garanci të kthimit të parave prej 45 ditësh.

Ne do të dëshironim të dëgjonim sugjerimet tuaja për të marrë një adresë të IP Indiane, kështu që nëse keni ndonjë gjë, paraqitini ato në pjesën e komenteve më poshtë. Faleminderit që lexuat.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me