A2 Hosting vs SiteGround: Jaký je výběr vrhu 2023?

SiteGround a A2 Hosting jsou dvě služby obsažené v našem nejlepším průvodci webhostingem. Vzhledem k tomu, že dva nezávislí titáni v odvětví webhostingu – každý s rozumnou cenou a dlouhý seznam funkcí – je těžké se při rozhodování mezi nimi rozhodnout špatně. Jak jsme však viděli v porovnání SiteGround vs. InMotion, stále existují rozdíly, i když jsou obě služby vynikající. 

V tomto zápase A2 Hosting vs SiteGround se chystáme prozkoumat tyto rozdíly. I když se shoduje ve většině případů, může vám něco změnit například rozšířená řada plánů A2 Hosting nebo afinita SiteGround k WordPress.. 

Doporučujeme, abyste si kromě této příručky přečetli naši individuální recenzi hostingu A2 a recenzi SiteGround. Jak jsme viděli v našich zápasech SiteGround vs. Dreamhost, kontrastní služby one-on-one mohou příležitostně odhalit rozdíly, které nejsou okamžitě vidět při jejich porovnání se zbytkem trhu.. 

Nastavení boje: Hosting A2 proti serveru SiteGround

Naše srovnání vychází ze zkušeností, které jsme měli při kontrole každé jednotlivé služby. Z tohoto důvodu můžeme systematicky zjistit, kde jedna služba vyniká nebo klesá. 

Služby obvykle kontrolujeme v osmi sekcích, což není pro srovnání spravedlivé, protože ne všechna tato kritéria mají stejnou váhu. Z tohoto důvodu jsme kombinovali některé sekce, takže nám zbývá jen pět: funkce, ceny, snadné použití, rychlost a zabezpečení. Každé kolo stojí za bod a naším vítězem bude poskytovatel, který má na konci nejvíce bodů.

Kolo začne u nás stanovením očekávání pro každou službu. Například v prvním kole hledáme vestavěné ukládání do mezipaměti a denní zálohy, zatímco v třetím kole hledáme uzavřený proces pokladny. Dále si povíme o tom, jak dobře každá služba vyhovovala našim očekáváním, a poté uvedeme několik úvah o tom, jak je porovnat. Nakonec vyhlásíme vítěze a udělíme bod. 

Jako zřeknutí se odpovědnosti – takové, které jsme vložili do všech našich srovnání – doporučujeme přečíst si každou sekci spíše než jen skenování, která služba vyhrála. To je obzvláště důležité v těsné shodě, jako je tato, protože vyhlásíme vítěze na základě toho, co považujeme za důležité pro většinu lidí. Jak je však uvedeno v úvodu, je těžké mezi nimi udělat špatnou volbu.

1

Funkce

Web hosting je hlavně o funkcích. Namísto segmentace tohoto kola, abychom jednoduše mluvili o reklamních kreditech iPage (přečtěte si naši recenzi v iPage) nebo o přístupu GreenGeeks k životnímu prostředí (přečtěte si naši recenzi GreenGeeks), jsme našli tři oblasti, kde jsou funkce důležité. 

Dobrý webový hostitel vám poskytne funkce, které vám pomohou vytvořit, optimalizovat a zabezpečit váš web. Všechno, co spadá do těchto tří kategorií, je zásadní, a cokoli z nich je jen třešnička nahoře. Pokud webový hostitel pokrývá tyto tři oblasti, jsme spokojeni.  

A2 Hosting

A2 Hosting má tolik funkcí, že to může být ohromující. To znamená, že základy jsou stále přítomny. To zahrnuje program pro obnovu dat, vytváření webových stránek, více bezpečnostních funkcí a neomezené úložiště v pevném stavu – což, jak si můžete přečíst v našem nejlepším průvodci externími pevnými disky, přináší obrovský rozdíl. 

Navíc máte přístup k tvůrci webových stránek, který vás omezuje na jednostránkový design. Úžasně nabízí podobné omezení bezplatných plánů (přečtěte si naši Úžasně recenzi). Kromě toho jste omezeni pouze na 100 MB úložiště. Pokud chcete použít webový tvůrce, je nejlepší se držet našeho nejlepšího webového tvůrce, Wixe (přečtěte si naši recenzi Wix).

editor wix

Ačkoli je služba A2 Hosting naplněna okrajem funkcemi, její nejunikátnější nabídkou jsou její „turbo“ servery. Tvrdí až 20krát rychlejší rychlost, s menším počtem uživatelů na server a více zdrojů na uživatele. Ačkoli 20násobné zvýšení výkonu může být trochu přitažlivé, turbo servery nejsou nic, co by vám držel nos. 

Používají alternativní serverový software Apache, známý jako LiteSpeed, který jsme již viděli zvyklý na Hostinger and Hosting24 (přečtěte si recenze Hostinger a Hosting24). Servery LiteSpeed ​​mají menší režii v síti než běžné servery Apache, což znamená, že uživatelé mohou získat více z dostupných zdrojů. Kromě toho vám A2 Hosting poskytuje přístup k mezipaměti LiteSpeed, která drasticky zkrátí dobu načítání.

SiteGround

SiteGround má stejně tolik funkcí jako A2 Hosting, mínus možnost používat servery LiteSpeed. V rámci svých plánů máte přístup k denním zálohám, bezplatnému certifikátu SSL / TLS, jednoduché integraci Cloudflare a dalším. Nejvíc však vyniká tvůrce webových stránek SiteGround. 

Na rozdíl od hostingu A2 SiteGround nenabízí svého vlastního tvůrce. Spíše máte přístup k Weebly, jednomu z nejlepších tvůrců webových stránek, který jsme zkontrolovali. Weebly je míle nad jakýmkoli hostitelem vyvíjeným webovým tvůrcem, včetně toho, co nabízí A2 a GoDaddy GoCentral (přečtěte si naši GoDaddy recenzi GoCentral). 

  Nejlepší cloudové úložiště pro týmy 2023: Skupinová práce snadnou cestou

Jak si můžete přečíst v naší recenzi Weebly, má nesmyslný přístup k vytváření webu, který je plný funkcí.

weebly možnosti blogu

Jedinečnost SiteGroundu přichází s jeho plány WordPress. Ačkoli jsme zvyklí vidět funkce, jako je například představování, u nákladnějších hostitelů hostujících WordPress (například si přečtěte naši recenzi Kinsta), SiteGround za své plány WordPress účtuje stejnou částku jako za běžné sdílené..  

Dále máte přístup k programu SuperCacher, který vykonává stejnou funkci jako mezipaměť LiteSpeed ​​při A2 Hosting, ale na běžných serverech Apache. Jak uvidíme ve čtvrtém kole, díky tomu jsou služby velmi výkonné, pokud jde o rychlost, ale server SiteGround to dokáže za mnohem nižší cenu. 

První myšlenky

A2 Hosting má více funkcí než SiteGround – všechny jsou užitečné. Tyto funkce však nejsou tak důležité jako tvůrce webových stránek zahrnutý v programu SiteGround. V tomto kole jsou oba vynikající, ale pro naše peníze je vítěz SiteGround.

Kolo: Funkce Point for SiteGround

Logo hostování A2
Logo SiteGround

2

Cena

Ceny jsou obvykle problémem pro webhostingové služby (například si přečtěte naši recenzi společnosti Arvixe). Naštěstí to není příliš problém. Přesto budeme v tomto kole hovořit o ceně A2 Hosting a SiteGround a také o tom, jak jasně tuto cenu sdělují během procesu placení..

A2 Hosting

Zatímco A2 Hosting není úplně jasné jako DreamHost nebo 1&1 IONOS, pokud jde o tvorbu cen (přečtěte si naši recenzi DreamHost a 1&1 recenze IONOS), je blízko. Každá stránka produktu zobrazuje dostupné úrovně hostingu a cenu, pokud byste si koupili nejdelší dobu. 

Níže je tabulka, která ukazuje nejen cenu, kterou zaplatíte za každé trvání, ale také cenu, kterou zaplatíte při obnovení. Víceleté slevy a odstupňovaná struktura většiny webových hostitelů mohou být matoucí (výjimku si přečtěte naši recenzi MDDHosting), ale A2 Hosting usnadňuje přehled o tom, jaké jsou její sazby.. 

Sazba není špatná, zejména s počáteční slevou. To znamená, že je jasné, že A2 Hosting účtuje prémii za své servery LiteSpeed. Ve srovnání s Hostingerem a Hosting24, které neúčtují více než standardní sdílený plán serverů LiteSpeed, je sazba příliš vysoká (přečtěte si recenzi Hostinger a Host24).

A2 Hosting se vyrovnává s touto nevýhodou tím, že nabízí vynikající politiku vrácení peněz. Pokud se vám služba nelíbí, můžete své peníze kdykoli získat zpět. Prvních 30 dní obdržíte celou platbu zpět. Poté můžete získat poměrnou částku na základě zakoupené doby a zbývající doby.

SiteGround

SiteGround, stejně jako A2 Hosting, má jasno ve své ceně. Většinu toho, co vidíme, řekněme, je Bluehost přítomen, což znamená, že nabízí víceleté plány, a dostanete slevu na počáteční období (přečtěte si naši recenzi Bluehost). Na rozdíl od Bluehostu však nabízí také měsíční tarif a cena se nemění v závislosti na délce nákupu. 

Můžete si zakoupit měsíc nebo jeden až tři roky za stejnou úvodní a obnovovací sazbu. Jediným rozdílem je instalační poplatek ve výši 14,95 $, který se vztahuje na měsíční plány. Během obtěžování bychom si každý den vyžádali instalační poplatek ve výši 15 $, který byl nucen nakupovat několik let.

Cena je také působivá. Zatímco SiteGround není tak levný jako Namecheap (přečtěte si naši recenzi v Namecheap), je v souladu se zbytkem trhu. Kromě toho jsou plány WordPress stejné ceny jako standardní sdílené plány, přičemž přicházejí s funkcemi, jako je představování a SuperCacher. 

V rozmezí však cena začíná ztrácet svůj lesk. VPS a specializované plány jsou poměrně drahé a pravděpodobně kompenzují levné sdílené možnosti. Záruka vrácení peněz také není skvělá. SiteGround nabízí pouze 30 dní na sdílených plánech, 15 dní na cloudu a nic na vyhrazené. Pokud chcete větší bezpečnostní síť, přečtěte si naši recenzi InMotion Hosting. 

Round Two Myšlenky

Toto kolo je zajímavé, protože není jasný vítěz. A2 Hosting je dražší než SiteGround, ale nabízí jasnou cenovou strukturu s velkorysejší zárukou vrácení peněz. SiteGround, na druhé straně, je levnější – ale pouze na společném konci věcí – a přichází s horší zárukou vrácení peněz, na zavedení. 

Vítěz pro vás závisí na tom, jaký druh hostingu potřebujete a co jste ochotni zaplatit. Vzhledem k tomu, jak levné jsou sdílené plány se serverem SiteGround, uděláme to však vítězství. 

Kolo: Cena za SiteGround

Logo hostování A2
Logo SiteGround

3

Snadnost použití

V oblasti webhostingu je spousta věcí, od výběru plánu po kontrolu až po nastavení webu. Učinit tento proces bezproblémovým je poněkud uměním – něco, co odborně předvádějí Dreamhost a A Small Orange (přečtěte si naši recenzi A Small Orange). V této části se chystáme zhodnotit, jak rychle vás A2 Hosting a SiteGround dostanou tímto procesem.

A2 Hosting

Pokud byste mohli popsat web A2 Hosting na jedno slovo, bylo by to „husté“. Existuje obrovská řada plánů, každý s podtypy, s informacemi o těchto plánech pokrývajících každý roh. Na rozdíl od GoDaddy však A2 Hosting dělá vše stravitelným (přečtěte si naši recenzi GoDaddy). 

  Nejlepší poskytovatelé webhostingu do roku 2023: cenově dostupný, rychlý a snadno použitelný

Pokladna je podobně složitá, ale na rozdíl od hostgator nemá A2 Hosting předvolené doplňky (přečtěte si naši recenzi hostgator). Můžete nechat všechno tak, jak je, mínus karta „automatická instalace“ a „umístění serveru“. První vám umožní automaticky nainstalovat, řekněme, WordPress, zatímco druhý vám umožní vybrat server, na kterém bude váš web hostován.. 

Poté se dostanete do klientské oblasti. A2 Hosting usnadňuje pochopení velkého množství informací v klientské oblasti. Prostřednictvím zjednodušeného rozhraní můžete rychle zobrazit své služby, faktury, podpůrné vstupenky a další. K dispozici je také karta, která vás vezme přímo na cPanel, což se nám líbí.

a2-hosting-recenze-cpanel

cPanel je dobrý, i když není vyroben z věcí hodných našeho nejlepšího webového hostingu s průvodcem cPanel. Je to většinou stavba zásob, což není špatná věc, ale není tak působivá jako cPanel na JustHost (přečtěte si naši recenzi JustHost). To znamená, že A2 Hosting vám umožňuje dělat vše v cPanelu, které můžete dělat v oblasti klienta, což je výhodné. 

SiteGround

SiteGround má mnohem méně plánů než A2 Hosting, díky čemuž je navigace po webu hračkou. V každém typu hostingu jsou minimální úrovně, stejně jako krátké srovnání mezi úrovněmi. Místo porovnání technických aspektů pomocí SiteGround se jednoduše vypíšou rozdíly v úložném prostoru a přibližný počet návštěvníků, se kterými může web pracovat.

Pokud rozumíte technickým rozdílům nebo se o ně staráte, SiteGround má podrobný srovnávací graf, takže si můžete dopřát levou stranu mozku. Odhlášení je podobně snadné. SiteGround jednoduše požádá o zadání fakturačních údajů a nastavení přihlašovacích údajů.. 

Po tom se věci zase stáhnou. SiteGround není rozbitý, ale je zastaralý. Klientská oblast je rozmístěna do středu obrazovky a vytváří celkově archaickou estetiku. Zatímco hlavní navigace funguje dobře, nalezení některých funkcí v klientské oblasti se zdá být více potíží, než stojí za to. Například přístup k cPanel vyžaduje, abyste našli odkaz zakopaný v několika dalších možnostech.

siteground-review-cpanel

cPanel je stejně starý. Ačkoli používá rozložení moderních implementací založené na ikonách, tyto ikony a text, který je obklopuje, vypadají, jako by byly z předchozího desetiletí. To neztěžuje použití, ale rozhodně to činí méně atraktivním. 

Kolo tři myšlenky

SiteGround je stejně použitelný jako jakýkoli jiný hostitel, ale – jak jsme již řekli v jiných srovnáních a v naší recenzi – facelift prochází dlouhou cestou, díky níž je ovládací panel vzrušující. Zatímco A2 Hosting je méně efektivní, pokud jde o výběr plánu, proces není příliš bolestivý – as vynikajícím ovládacím panelem je nalezení plánu za to stojí. To je dost na to, aby se A2 Hosting v tomto kole dostal na palubu.

Kolo: Snadnost použití bodu pro hosting A2

Logo hostování A2
Logo SiteGround

4

Rychlost a doba provozu

Čtvrté kolo je nejjednodušší vyhodnotit, protože je čistě založeno na počtu, který jsme shromáždili. Náš proces testování rychlosti spočívá v zakoupení předplatného s nejnižší úrovní sdíleného hostování, instalace WordPress s výchozí šablonou a bez obsahu a jeho spuštění pomocí dvou standardů: Pingdom Speed ​​Test a Load Impact. 

V tomto kole porovnáme výsledky, které jsme získali pro A2 Hosting a SiteGround, a porovnáme jejich záruky dostupnosti. 

A2 Hosting

Hosting A2 je jednou z nejrychlejších služeb, které jsme testovali, s výjimkou služby Pagely, které za správnou cenu učiní z vašeho webu jednu z nejrychlejších na webu (přečtěte si naši recenzi Pagely). Pingdom dal A2 Hosting 96 ze 100, což je výjimečné. Načtení stránky trvalo celkem méně než 300 milisekund, z nichž 82 bylo věnováno rozlišení DNS. 

a2-hosting-recenze-rychlost-test

Jak je vidět na výše uvedeném grafu, na metriku „čekání“ (uvedeno žlutě) bylo věnováno velmi málo času, což ukazuje na akci „Turbo“ A2 Hosting v akci. Mezi servery LiteSpeed ​​se snížila režie a mezipaměť, která s tím souvisí, A2 Hosting způsobí, že se váš web načte co nejrychleji. 

Pingdom však zkouší jediný bod. Abychom viděli, jak by web fungoval pod zatížením, obrátili jsme se na Load Impact, který odeslal 50 virtuálních uživatelů na server během pěti minut. Hostování A2 je jedním z nejlepších hráčů, které jsme měli v tomto testu. Každý uživatel se načítal do 10 milisekund od sebe, což umožňuje rychlou a konzistentní dobu odezvy. 

a2-hosting-recenze-zatížení-dopad

A2 Hosting však klesá, pokud jde o jeho záruku dostupnosti, ačkoli. Jejich 99,9-procentní záruka říká, že za každou hodinu klesne váš web pod 99,9% provozuschopnosti za celý měsíc, obdržíte kredit ve výši 5 procent z vašeho měsíčního poplatku. Tento kredit však může dosáhnout pouze poplatků za jeden měsíc.

SiteGround

SiteGround provedl stejně jako A2 Hosting v našem testu Pingdom, přestože to trvalo téměř tři sekundy, než se náš web načíta – více o tom za minutu. Přesto Pingdom ohodnotil web 96 ze 100, pravděpodobně kvůli SuperCacher. To je jeden z důvodů, proč SiteGround učinil náš nejlepší webhosting pro průvodce WordPress.

siteground-review-speed-test

Doba načítání byla dlouhá, ale většina z toho byla věnována rozlišení DNS, což není chyba SiteGround. Z tohoto důvodu náš web stále doprovázel vynikající skóre. Vidíte, že doba čekání byla kolem 200 milisekund, což je třikrát až čtyřikrát méně, než bychom očekávali u levného sdíleného hostování. 

  Nejlepší software pro psaní 2023: Brk a inkoust pro nový věk

Náš test dopadu zatížení byl stejný: 50 uživatelů během pěti minut. SiteGround fungoval dobře, i když ne tak dobře jako hosting A2. Na začátku byla velká špička a během testu byla větší nesrovnalost. Ve srovnání s jinými hostiteli je však výkon nástroje SiteGround Load Impact vynikající. 

siteground-review-loadimpactact

Záruka kvality upgradu systému SiteGround je zárukou jakékoli nekonzistence. Stejně jako A2 Hosting, SiteGround zaručuje 99,9 procentní provozuschopnost, ale kompenzace je velkorysejší. Pokud váš web poklesne pod 99,9% dostupnosti, dostanete zdarma měsíc hostování. Navíc za každý plný procentní bod pod 99 procent obdržíte další měsíc. 

Kolo čtyři myšlenky

Na začátku tohoto kola jsme řekli, že je to nejjednodušší zhodnotit, ale bohužel tomu tak není. Pokud jde o rychlost, A2 Hosting a SiteGround se shodují. Z tohoto důvodu uvedeme několik dalších faktorů, abychom mohli vyhlásit vítěze. 

SiteGround poskytuje podobný výkon jako A2 Hosting, ale činí tak za méně peněz. Navíc má více štědrou záruku dostupnosti, což je dost, aby to vyhrálo toto kolo.

Kolo: Rychlost a doba uptime pro SiteGround

Logo hostování A2
Logo SiteGround

5

Zabezpečení a soukromí

Nakonec porovnáme A2 Hosting a SiteGround z hlediska bezpečnosti a soukromí. Ačkoli soukromí není obvykle tématem pro naše recenze webhostingů, je to velmi důležité, protože hosting monolitů, jako je Endurance International Group, důlní data pro zisk. V této části se podíváme na to, jak dobře chrání váš web a vaše data A2 Hosting a WebGround. 

A2 Hosting

A2 Hosting chrání váš web prostřednictvím iniciativy Perpetual Security. V rámci každého hostovacího plánu zahrnuje A2 Hosting balíček funkcí zabezpečení webových stránek, které vás chrání před současnými a budoucími hrozbami. To začíná KernelCare, který aktualizuje jádro každý den bez jakýchkoli prostojů. 

Kromě toho máte přístup k nástroji HackScan, který prohledává a brání váš web před malwarem. HackScan vás pouze upozorní na hrozbu na vašem webu. Pokud jste nakaženi malwarem, A2 Hosting poskytuje rozsáhlý průvodce, jak jej najít a odstranit z vašeho webu. 

Pokud jde o soukromí, hosting A2 je celkem neurčitý. Zásady ochrany osobních údajů jsou krátké a sladké. Říká se, že A2 Hosting může sdílet vaše osobní údaje s donucovacími orgány a partnerskými službami. Přestože znění naznačuje, že vaše osobní údaje neprodává reklamním partnerům, není výslovně uvedeno. 

Hosting A2 nezahrnuje ani soukromí domény. Při méně než 10 USD ročně se hosting A2 neúčtuje za soukromí domény, například hostGator, ale bylo by hezké vidět, že je zahrnutý zdarma. Pokud je to, po čem jste, přečtěte si naši recenzi Midphase a WestHost. 

SiteGround

SiteGround je mnohem přímější v oblasti ochrany osobních údajů. Stejně jako A2 Hosting mohou sdílet vaše osobní informace s donucovacími orgány a třetími stranami, ale ne kvůli zisku. Toto sdílení informací pravděpodobně na vašem webu poskytne další služby, například používání Map Google. 

Zásady ochrany osobních údajů objasňují, že SiteGround „nebude žádným způsobem… prodávat, pronajímat, sdílet ani jinak sdělovat osobní identifikační údaje pro komerční účely.“ Je docela vzácné najít webového hostitele, který jasně uvádí, že vaše data neprodá. Naštěstí je SiteGround jedním z těchto hostitelů. 

Co se týče bezpečnosti, SiteGround není tak působivý jako A2 Hosting, ale je stále velmi dobrý. Na sdílených serverech jsou účty izolovány v samostatných adresářích, což znamená, že pokud je jeden web napaden, zbývající zůstanou nevyjasněné. Váš účet je navíc chráněn bránou firewall pro webové aplikace, denními zálohami, anti-botem řízeným AI a ochranou DDoS.. 

Co SitGround chybí ve srovnání s A2 Hosting, je nástroj pro skenování malwaru. SiteGround nabízí SG Site Scanner, ale poběží vám 20 $ ročně. Na rozdíl od systému HackScan bude SG Site Scanner každý den kontrolovat vaši doménu proti blacklistům.

Kolo pět myšlenek

Věci jsou docela slušné i pro toto závěrečné kolo. A2 Hosting má o něco lepší balíček zabezpečení včetně nástroje pro skenování malwaru, ale SG Site Scanner je dostatečně levný. Největší rozdíl pro nás spočívá v tom, jak jasný je SiteGround o vašem soukromí. Nevíme, zda A2 Hosting prodává data na straně nebo ne, a přestože zásady ochrany osobních údajů naznačují, že to není, nikdy to výslovně neuvádějí.

Kolo: Zabezpečení a ochrana osobních údajů pro SiteGround

Logo hostování A2
Logo SiteGround

6

Závěrečné myšlenky

SiteGround vyšel se čtyřmi výhrami, čímž se stal šampiónem tohoto srovnání. Pro funkce, ceny, rychlost a zabezpečení je SiteGround jedním z nejlepších webových hostitelů v okolí. Má také nejlepší služby zákazníkům, což je něco, čeho jsme se nedotkli.

Vítěz: SiteGround

To znamená, že SiteGround jen stěží vyhrál čtyři kola, která tvrdil. Hostování A2 je stejně působivé a vy byste pro něj mohli předložit solidní argument v kterémkoli kole, které ztratilo. Pokud zkontrolujete náš archiv webhostingu, uvidíte, že je uveden stejně často jako SiteGround, a to z dobrého důvodu.

Souhlasíte s tím, že SiteGround je oprávněný vítěz? Existují nějaké koly, které byste místo toho dali A2 Hosting? Dejte nám vědět v komentářích níže. Jako vždy, díky za čtení. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me