Nejlepší VPN pro Chromebooky: Zjednodušení v roce 2023

Chromebooky jsou skvělé pro to, co dělají. Jako levná a lehká alternativa k notebookům Windows poskytují efektivní řešení, které je šité na míru úkolům, které jsou lehké na zdroje, jako je procházení webu a streamování. Zabezpečení je také dobré, vzhledem k tomu, jak málo útočníků mohou zneužít.

To znamená, že v jejich zabezpečení je jedna mezera, a to je síť. Chromebooky mají stejně jako jakýkoli jiný počítač síťový adaptér a mohou se stát obětí hrozeb založených na síti.

V této příručce k nejlepším VPN pro Chromebooky se chystáme vyčerpat pět možností, které budou pro váš malý stroj fungovat nejlépe. Je těžké najít solidní VPN pro Chrome OS, protože neexistují žádné nativní možnosti. Pokud váš Chromebook podporuje obchod Google Play nebo pokud jste v nastavení ochotni zašpinit ruce, můžete v Chromebooku stále používat VPN.

Nejlepší VPN pro Chromebooky 2023

Výběr nejlepší VPN pro Chromebooky

U Chromebooků není mnoho nativních možností VPN. Chrome OS je však založen na systému Linux, což znamená, že pokud můžete nastavit síť VPN v systému Linux, měli byste ji mít možnost nastavit také na Chromebooku (přečtěte si naši nejlepší příručku pro síť VPN pro Linux).

Není to však stejné jako nastavení VPN v Linuxu. V závislosti na vybraném poskytovateli budete používat VPN prostřednictvím verze aplikace pro Android nebo rozšíření prohlížeče. Pokud se obáváte, že váš webový provoz nepokrývá, můžete VPN také nastavit ručně.

Abychom to objasnili, většina poskytovatelů VPN nabízí pouze pokyny k nastavení pro ruční připojení L2TP. Ruční konfigurace OpenVPN je možná, ale obtížná. Pokud vás to zajímá, přečtěte si náš čtvrtý záznam v tomto seznamu.

V našem návodu k nastavení VPN v průvodci Chromebookem projdeme způsoby instalace VPN. V této příručce jsme však uvízli u poskytovatelů, kteří nabízejí Chromebookům nějaký druh aplikace, ať už jde o rozšíření nebo aplikaci pro Android, a návod k nastavení služby..

Naštěstí přední poskytovatelé z našich recenzí VPN vyhovují této formě. Kromě toho, že jsou rychlé, snadno použitelné a bezpečné, níže uvedené možnosti podporují instalaci v operačním systému Chrome OS, i když se tento proces může lišit od poskytovatele k poskytovateli.

Pro účely této příručky jsme se zaměřili zejména na snadné použití. Chrome OS je známý tím, že je lehký, rychlý a přístupný, takže chceme, aby se přenesl také do VPN. Poskytovatelé, které jsme si během instalace vybrali, nepřesahují systémové zdroje ani klopýtají. Spíše poskytují plynulý a rychlý VPN zážitek, který se perfektně hodí pro Chrome OS.

Nejlepší VPN pro Chromebooky: ExpressVPN

ExpressVPN je nejjasnější možností pro Chrome OS. Nejde jen o nejrychlejší VPN, kterou jsme testovali, ale také o nejlepší. V Chromebooku budete používat aplikaci pro Android, která získala korunu v našem nejlepším průvodci VPN pro Android. Díky zjednodušenému rozhraní ExpressVPN budete stále plně využívat.

expressvpn-review-speed-test

Průvodce vás provede procesem nastavení, ale zkrátka vše, co musíte udělat, je otevřít obchod Google Play a nainstalovat aplikaci. To je samozřejmě, pokud vaše verze systému Chrome OS podporuje aplikace pro Android. Úplný seznam zařízení, která podporují instalaci systému Android, naleznete zde.

Bohužel, pokud nepodporuje aplikace pro Android, budete muset ExpressVPN nastavit ručně pomocí protokolu VPN L2TP. Vzhledem k vynikajícím zdrojům podpory ExpressVPN není žádným překvapením, že k tomu existuje průvodce nastavením.

L2TP však není skvělou volbou pro zabezpečení. Ve skutečnosti je kolem 20 let a postupně se vyřazuje. Pokud váš Chromebook nepodporuje aplikace pro Android, je to vaše jediná možnost.

Stejně jako u téměř všech VPN aplikací nemůžete nastavit ExpressVPN v systému Chrome OS pomocí OpenVPN, pokud nepoužíváte aplikaci pro Android. Existují věci, které můžete vyladit a pokusit se spustit, ale proces je dlouhý, komplikovaný a nespolehlivý.

Další důvody, které se nám líbí ExpressVPN

Aplikace ExpressVPN pro Android je vynikající, ale bohužel má stejné problémy jako každá jiná VPN v systému Chrome OS. To je náš první výběr, protože to pro Chromebooky neznamená nic zvláštního – mimo nabídku aplikace pro Android – ale protože základní služba funguje tak dobře.

Od rychlosti po použitelnost až po bezpečnost, ExpressVPN zasáhne značku v každé oblasti, kterou by VPN měla. Ačkoli někteří poskytovatelé vynikají v rychlosti a jiní vynikají v použitelnosti, ExpressVPN dělá trochu všeho a dělá to dobře, v tom.

Pro Chrome OS je to perfektní VPN. Zjednodušený přístup a navigace bez nesmyslu je zrcadlovým obrazem lehkého operačního systému. Více se můžete dozvědět v naší recenzi ExpressVPN nebo si to vyzkoušet sami s 30denní zárukou vrácení peněz.

NordVPN

Pokud vaše zařízení nemá přístup do Obchodu Google Play, můžete nainstalovat NordVPN v systému Chrome OS pomocí aplikace Android nebo rozšíření prohlížeče. Na rozdíl od většiny VPN v Chromebooku vám NordVPN poskytuje plný zážitek bez ohledu na to, kterou cestu si vyberete. Ačkoli nemá přístup k aplikacím pro Android, je prchlík, NordVPN zmírňuje bolest pomocí svého skvělého rozšíření prohlížeče.

nordvpn-review-marker-selection

NordVPN není jediným poskytovatelem, který nabízí rozšíření prohlížeče, ale je jedním z mála, který poskytuje plný zážitek z adresního řádku. Kromě celé řady serverů má aplikace vestavěný CyberSec, což je bezplatný nástroj pro blokování malwaru a reklam, který funguje překvapivě dobře.

Nejlepší scénář je instalace aplikace pro Android. I když není tak efektivní jako ExpressVPN, NordVPN stále usnadňuje procházení serverů a konfiguraci nastavení. Aplikace je robustnější než aplikace ExpressVPN a má překvapivé množství nastavení, přestože je navržena pro mobilní zařízení.

Další důvody, které se nám líbí, NordVPN

Ačkoli ExpressVPN zaujme svou základní službou, NordVPN vyniká spoustou funkcí. Na vrcholu seznamu jsou speciální servery, z nichž každý vylepšuje jiný aspekt zabezpečení.

Servery VPN over Tor můžete použít k přístupu k anonymitě bez kompromisů nebo k torrentovacím serverům pro datová připojení typu peer-to-peer. Speciální servery oddělují NordVPN, což vám umožní vyladit připojení podle úkolu, který provádíte.

CyberSec je další působivá funkce. Společnost NordVPN není jediným poskytovatelem, který by zahrnoval blokování reklam – přečtěte si naši recenzi PureVPN pro další příklad – ale jako jediný to udělal s tak vysokou kvalitou. Snadno blokuje reklamy, škodlivé stránky a sledování, což je docela důkazem toho, jak obvykle jsou průměrné zahrnuté blokátory reklam.

To znamená, že NordVPN není dokonalý. Jeho síť serverů je masivní, ale téměř k chybě. Pronásledování serveru může být fuškou, protože mnoho možností produkuje pomalé rychlosti nebo se nepřipojuje vůbec. Legwork však nikomu neubližuje a NordVPN stojí za námahu. Více se můžete dozvědět v naší recenzi NordVPN nebo si to vyzkoušet sami s 30denní zárukou vrácení peněz.

CyberGhost

Neuspokojivá rychlost CyberGhostu a menší síť serverů ji staví o pár kroků za ExpressVPN a NordVPN. To znamená, že vlastnosti jsou tak dobré a plány tak levné, že malý kompromis v jiných oblastech stojí za cenu přijetí.

cyberghost-review-tray-ui

Uživatelé systému Chrome OS bohužel musí pomocí nástroje CyberGhost přeskočit obruče. Poskytovatel má rozšíření prohlížeče, ale netýká se placeného plánu. Rozšíření prohlížeče nabízí zdarma proxy jako způsob testování služby před nákupem. Jak si však můžete přečíst v našem průvodci VPN vs. proxy vs. Tor, bezplatné servery proxy jsou obecně špatný nápad.

To vám ponechá aplikaci pro Android, která se dobře překládá na ploše, a připojení L2TP pomocí ručního nastavení, které, naštěstí, CyberGhost má rozsáhlého průvodce. Ačkoli rozšíření prohlížeče jsou nejlepší náhradou za Chromebooky, které nepodporují aplikace pro Android, jasná podpora CyberGhost pro Chrome OS usnadňuje ruční nastavení.

Aktualizace CyberGhostu na verzi 7 z něj učinila ještě atraktivnější volbu pro Chrome OS. Vylepšené rozhraní bylo vytvořeno od základu, aby „sjednotilo zážitek CyberGhost na všech zařízeních“, takže i omezená aplikace pro Android se bude cítit robustní. Zatímco verze pro Windows má více zvonků a píšťalek, CyberGhost odvádí dobrou práci, díky níž si můžete hrát navíc.

Další důvody, proč se nám CyberGhost líbí

Rovnováha funkcí a ceny je to, co dělá CyberGhost zářením. Služba nemá nejpůsobivější rychlosti ani zabezpečení, ale tyto aspekty jsou stále průchodné, takže vlastnosti a nízká cena vynikají.

Měsíční sazby nejsou skvělé – CyberGhost stojí na té frontě stejně jako ExpressVPN – ale dvou a tříleté plány nabízejí velkou hodnotu. U ostatních poskytovatelů špičkových poliček (přibližně 100 USD) můžete získat ochranu za tři roky za přibližně stejnou cenu jako rok. Plány přicházejí s až sedmi připojeními současně a 45denní zárukou vrácení peněz, což je neslýchané mezi VPN.

Funkce jsou také skvělé. CyberGhost zahrnuje speciální servery pro streamování, které si získaly místo v našem nejlepším průvodci VPN pro streamování, a neobvyklou formu automatizace VPN známou jako „inteligentní pravidla“. Více se můžete dozvědět v naší recenzi CyberGhost nebo využít této 45denní záruky vrácení peněz.

TorGuard

TorGuard má rozšíření prohlížeče a aplikaci pro Android, takže je to pro Chromebooky dobrá volba. To znamená, že ji zahrnujeme kvůli rozsáhlým zdrojům, které poskytuje pro ruční nastavení. Na rozdíl od většiny VPN má TorGuard průvodce nastavením pro L2TP, OpenVPN a Cisco AnyConnect.

Torguard-review-interface

HideMyAss má také průvodce nastavením OpenVPN, ale jak si můžete přečíst v naší recenzi HideMyAss, tato služba je nižší než TorGuard. Stručně řečeno, připojení OpenVPN vyžadují bezpečnostní certifikát v systému Chrome OS, který naštěstí TorGuard poskytuje prostřednictvím svého průvodce nastavením.

Můžete se také připojit pomocí rozšíření prohlížeče Cisco AnyConnect, což je VPN založená na SSL / TLS, která se doporučuje pro tunelování ve vysoce cenzurovaných zemích, například v Číně (přečtěte si naše nejlepší služby VPN pro Čínu). Stejně jako v případě OpenVPN poskytuje TorGuard průvodce nastavením pro Cisco AnyConnect.

Pokud jste ochotni si zašpinit ruce, TorGuard vám za to odmění, což je trend, který začíná během instalace a přenáší další aspekty služby. Ačkoli to není jednoduchý proces, TorGuard pomáhá snižovat zátěž s vynikajícími zdroji podpory, což znamená, že můžete mít svůj dort a také ho sníst.

Další důvody, proč se nám líbí TorGuard

Jak bylo uvedeno, TorGuard vám odměňuje za uvedení do práce. Je to jedna z nejvíce konfigurovatelných sítí VPN na trhu, a ačkoli to není skvělé pro uživatelskou přívětivost, je ideální pro drotce. TorGuard také poskytuje méně známé funkce, jako je Cisco AnyConnect, pro ty, kteří se o ně zajímají.

Další z těchto funkcí je kontrola IP torrentu. Ačkoli mnoho VPN nabízí způsob, jak zkontrolovat vaši IP adresu, TorGuard nabízí způsob, jak ověřit, že vaše IP adresa je bezpečná při torrentování. Můžete si stáhnout torrentový soubor, který nemá seedery, což znamená, že se můžete připojit a zobrazit svou IP adresu, jako byste stahovali na skutečném P2P připojení.

Další možností je nastavení skriptů před připojením, po připojení a po odpojení. Přidání vlastních skriptů do VPN otevírá možnosti toho, co můžete se službou udělat, a TorGuard je jedním z mála poskytovatelů, který jim umožňuje. Více se o tom můžete dozvědět v naší recenzi TorGuard nebo to zkuste sami s jeho sedmidenní zárukou vrácení peněz.

VyprVPN

VyprVPN je velmi náročný na funkce a zabezpečení, díky nimž je zprostředkovatel uprostřed silnice dobrou volbou, ale ne nejlepší. Má nevýrazný zákaznický servis, malou serverovou síť a průměrné rychlosti, ale jako levná varianta pro Chromebooky stačí VyprVPN..

vyprvpn-review-interface

Má aplikaci pro Android, takže pokud vlastníte Chromebook, který to podporuje, máte štěstí. Ještě důležitější však je, že poskytuje průvodce nastavením pro připojení L2TP, včetně předsdílených klíčů. Také zpřístupní veřejně názvy hostitelů všech serverů ve své síti, takže je snadné najít to, co potřebujete.

Ceny společnosti VyprVPN jsou také slušné. Standardní plán je dodáván se třemi připojeními za zhruba 5 $ měsíčně, což není špatné. To znamená, že dražší produkt VyprVPN Premium vám přinese další dvě připojení a přístup k jeho největší funkci, protokolu Chameleon.

Proprietární protokol VyprVPN je podobný OpenVPN. Jednou z chyb OpenVPN je to, že se nepokouší zatemňovat vaše pakety. Místo toho je nutí vypadat jako normální internetový provoz. I když je to ve většině scénářů v pořádku, hloubková kontrola paketů může odhalit vaši identitu. S Chameleonem to není problém.

Další důvody, které se nám líbí VyprVPN

Stejně jako většina Chromebooků VPN i VyprVPN neobsahuje průvodce nastavením pro OpenVPN, ale pokud máte to štěstí, že vlastníte Chromebook, který podporuje obchod Google Play, můžete stále využívat řadu funkcí VyprVPN..

Jednou z takových funkcí je zabíjení aplikací, což vám umožňuje VyprVPN říct, aby používal přepínač kill pouze se specifickými aplikacemi. Pokud VPN selže, přepínač zabíjení se spustí a zablokuje cokoli, co děláte z nezabezpečené sítě. Díky zabíjení aplikací si můžete vybrat, které aplikace chcete chránit, takže se váš počítač nestane těžištěm, zatímco VPN zjistí, co dělá..

Některé pokročilejší funkce, jako je zpoždění trasy, výřečnost a MTU, nejsou v aplikaci Android k dispozici. Ačkoli je to nešťastné, tyto funkce se na většinu uživatelů stejně nevztahují. VyprVPN je pro Chromebooky celkově dobrou volbou, přestože má několik nedostatků. Více se můžete dozvědět v naší recenzi VyprVPN nebo zkusit s 30denní zárukou vrácení peněz.

Závěrečné myšlenky

Najít stabilní VPN pro Chromebooky je obtížné. Síťové funkce nejsou skvělé, takže je obtížné poskytnout nativní VPN zážitek. V nejlepším případě budete k připojení používat aplikaci Android.

Výše uvedení poskytovatelé však tuto bolest zmírňují. Například ExpressVPN poskytuje většinu zkušeností s počítačem v mobilní aplikaci. Pokud nemáte rozhraní, TorGuardův průvodce nastavením OpenVPN také funguje dobře.

Kterou VPN používáte na Chromebooku? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.