NordVPN vs PIA: Kontrola bezpečnosti a rychlosti v roce 2023

NordVPN je z dobrého důvodu jedním z největších hráčů na trhu VPN. V naší recenzi NordVPN hovoříme o tom, jak má slušný počet funkcí, velmi čisté a snadno použitelné rozhraní, stejně jako solidní bezpečnost a soukromí. 

Soukromý přístup k internetu (PIA) je jednou z mála sítí VPN, které mají sídlo ve Spojených státech. V naší úplné revizi PIA hovoříme o tom, jak by to mohlo u některých lidí zvýšit obočí kvůli relativně slabým zákonům o ochraně osobních údajů ve státech.. 

To znamená, že PIA VPN byla předvolána více než jednou a nikdy předala uživatelské informace úřadům.

Vzhledem k pevné historii PIA, která chrání soukromí uživatelů, jsme si mysleli, že by bylo zajímavé porovnat NordVPN s tímto relativním underdogem a zjistit, zda čistý záznam PIA může pomoci porazit obří VPN. Výsledkem je tato bitva PIA vs. NordVPN o věky.

Nastavení boje: PIA vs. NordVPN

Tyto VPN bohužel nemohou vzájemně bojovat v doslovném smyslu, takže jsme vyvinuli některá pravidla, která usnadní spravedlivou soutěž. Je jich tam pět a každý je vážen rovnoměrně s každým bodem. Pět kol jsou funkce, ceny, snadnost použití, rychlost a bezpečnost. 

Každé kolo začneme tím, že stručně projdeme to, co hledáme, a poté poskytneme několik podrobných informací o tom, jak každá VPN funguje v dané kategorii. Na konci každého kola vyvodíme závěr a udělíme bod jedné z VPN. 

1

Funkce

Jak vidíte v našem srovnání NordVPN vs. Mullvad, vždy začínáme tyto zápasy s pohledem na funkce každého poskytovatele a NordVPN má v tomto prvním kole silný rekord.

V této části jsou nejdůležitějšími věcmi, které hledáme, přepínač zabíjení a nějaký způsob, jak se VPN připojí automaticky. Toto jsou dvě funkce, které považujeme za nezbytné pro každou VPN, protože obě tyto funkce přímo ovlivňují zabezpečení a bez nich nemůže být VPN téměř tak bezpečná. 

Kromě toho jsou funkce, které si VPN zvolí poskytnout, jen polevou na dortu. Věci, jako je blokování reklam, možnosti DNS nebo dokonce přidané vrstvy zabezpečení, jsou běžnými dodatky.

NordVPN

NordVPN ho vyřadí z parku, pokud jde o nejdůležitější položky, které jsme právě uvedli. Umožňuje uživatelům konfigurovat širokou škálu možností, pokud jde o automatické připojení a přepínač zabíjení.

Počínaje přepínačem kill jsou ve klientském počítači ve skutečnosti dva. Jeden je v nastavení označen jako „internet kill switch“ a funguje tak, že přerušuje tok internetového provozu v případě ztráty připojení VPN. 

nordvpn-review-killswitch

Druhá se nazývá „přepínač zabíjení aplikací“ a po zapnutí automaticky ukončí všechny aplikace, které přidáte do svého seznamu. Pomáhá to zlepšit výkon programů, které VPN nepotřebují, a přitom vás stále udržuje v bezpečí. 

NordVPN má také dobře navržené nastavení automatického připojení, které usnadňuje konfiguraci. Můžete mít připojení VPN automaticky při spuštění programu nebo při spuštění systému Windows. Můžete jej také nakonfigurovat tak, aby se připojoval automaticky, pouze pokud jste v nezabezpečených bezdrátových sítích (což znamená většinu veřejných WiFi). 

Navíc si můžete vybrat, ke kterému regionu nebo zemi se automaticky připojíte. NordVPN má také některé další funkce zabezpečení, například vlastní možnosti DNS a neviditelnost v síti LAN.

Nejzajímavější z těchto dalších bezpečnostních funkcí jsou filtr CyberSec a dvojitá VPN. CyberSec je relativně nová funkce, kterou společnost NordVPN představila a která funguje jako blokovač reklam a také malware a phishingový filtr. 

CyberSec funguje tak, že jednoduše zablokuje weby, které zobrazují reklamy nebo o nichž je známo, že obsahují malware nebo phishingové útoky. Ačkoli nejde o převratnou funkci – a existuje spousta podobných bezplatných nástrojů na ochranu vašeho soukromí – je hezké mít pro ty, kteří již nepoužívají nějaký druh blokování reklam,. 

Konečně, zdvojená VPN je přesně to, co zní. Přenáší váš provoz prostřednictvím více než jednoho serveru VPN, což ještě více ztěžuje sledování vaší online aktivity pro kohokoli.

Soukromý přístup k internetu

PIA má velmi odlišné rozvržení se svými nabídkami nastavení než NordVPN, které podrobněji prozkoumáme v části „snadné použití“. První stránka nastavení, kterou jste uvítali, obsahuje zaškrtávací políčka pro spuštění programu při spuštění systému, zda se VPN připojí při spuštění a několik rozevíracích nabídek s kosmetickými možnostmi. 

Ve výchozím nastavení je klient PIA uzamčen do hlavního panelu a používá temné téma. V nastavení však existuje možnost odemknout okno z hlavního panelu a umožnit jeho pohyb po obrazovce, stejně jako lehké téma a některé možnosti, jak se objeví ikona na hlavním panelu.

prohlídka soukromého přístupu na internet

Toto je jedna z nejlepších částí PIA a čekáme na další poskytovatele, jako je NordVPN, aby do svého bílého pozadí začlenili noční režim, což může být na očích jasnějších monitorů nebo v tmavších místnostech.

S tím bylo řečeno, jedná se o jedinou věc v nastavení PIA, kterou můžeme označit za něco, co by ostatní měli následovat. Zatímco první stránka nastavení nabízí zaškrtávací políčko pro automatické připojení, neexistuje způsob, jak nakonfigurovat, kam se VPN automaticky připojí. 

Přepínač kill navíc nabízí tři nastavení, která nejsou zcela dobře vysvětlena. Možnosti jsou „vypnuto“, „auto“ a „vždy“. Vysvětlení „Vypnuto“ a „Vždy“ lze snadno vysvětlit, ale nastavení „auto“ říká, že blokuje vnější provoz, když je VPN zapnutá.. 

private-internet-access-review-killswitch

Přepínač zabíjení obvykle funguje tak, že blokuje provoz, pokud VPN z nějakého důvodu ztratila připojení. Blokování vnějšího provozu je něco, co by každá VPN měla ve výchozím nastavení dělat, a nastavení přepínače zabíjení, jako je toto, je trochu zvláštní. 

Stejně jako NordVPN nabízí PIA také možnosti DNS a dokonce i blokování malwaru, které volá MACE. PIA také nabízí záložku v nastavení označeném „připojení“, které uživatelům poskytuje větší kontrolu nad technickými aspekty fungování VPN, jako je šifrování, protokol, handshake a možnosti portů. 

Jedna věc, která v seznamu funkcí NordVPN a PIA chybí, je rozdělení tunelování, které uživatelům umožňuje definovat seznam programů, které používají chráněné připojení VPN, zatímco ostatní programy používají normální připojení k internetu. Další informace o split tunelování a vynikající implementaci této funkce najdete v naší recenzi ExpressVPN. 

První myšlenky

Soukromý přístup k internetu má velmi odlišné menu nastavení než většina sítí VPN a není to něco, za co bychom jej museli nutně porušit. Existuje spousta estetických možností a přejeme si, aby více poskytovatelů mělo noční režim pro zdraví očí. 

PIA má také mnohem pokročilejší možnosti pro drotáře a uživatele energie než NordVPN. Společnost NordVPN však věnuje mnohem více úsilí věcem, na kterých skutečně záleží, a díky své sadě funkcí upřednostňuje funkce před vzhledem. 

Vynikající přepínač zabíjení a možnosti automatického připojení společnosti NordVPN jej předstihují před PIA, pokud jde o funkce, což mu dává smysl pro toto kolo.

Kolo: Funkce Point for NordVPN

Logo NordVPN
Logo soukromého přístupu k internetu

2

Cena

Samozřejmě nelze porovnat žádné dva produkty, aniž by se přihlédlo k jejich ceně. Toto kolo však nekončí tím, kolik stojí každý poskytovatel. 

Kromě cen jsme v této části věnovali nějaký čas tomu, abychom zjistili, jaké druhy platebních metod jsou přijímány, zda je nabízen jakýkoli bezplatný program nebo zkušební verze a zda existuje nějaký druh politiky vracení peněz.. 

NordVPN

Jak jsme viděli v našich zápasech NordVPN vs. TorGuard, má NordVPN cenovou strukturu, která začíná trochu skalnatě, ale rychle se stává lákavou. Pokud se chystáte přihlásit každý měsíc, je cena NordVPN trochu vyšší, ale jde o to, co byste měli očekávat od poskytovatele špičkové police.

Roční varianta však snižuje měsíční cenu téměř na polovinu a dvouleté nebo tříleté opce nabízejí ještě výhodnější nabídku. Všechny plány jsou stejné, pokud jde o to, co je zahrnuto, přičemž všechny umožňují až šest současných připojení a neomezené množství šířky pásma. 

NordVPN přijímá všechny hlavní platební formuláře, včetně kreditních karet, PayPal, Amazon Pay a dokonce bitcoinů. Ačkoli není k dispozici bezplatná zkušební verze nebo bezplatný plán, NordVPN má 30denní záruku vrácení peněz. To alespoň nabízí nějaký způsob vyzkoušení služby, ale stále to vyžaduje, abyste odložili velké počáteční náklady dlouhodobého plánu..

Soukromý přístup k internetu

Na povrchu vypadá PIA lépe než NordVPN. Měsíční ceny PIA začínají kolem roční ceny NordVPN. Díky tomu je PIA jasnou volbou pro ty, kteří nehledají dlouhodobé předplatné VPN.

PIA však nabízí pouze šestiměsíční a roční plány, přičemž šestiměsíční varianta sotva něco sbírá z nákladů. Roční plán je však zhruba poloviční než měsíční plán, pokud je rozdělen na měsíční náklady. 

Přestože se to stane PIA v dobrém teritoriu jako cenově dostupnou alternativou, stále ještě nevytrhává velmi dlouhodobé tříleté ceny NordVPN. To znamená, že plán PIA přichází s trochu víc, než možnost NordVPN, která umožňuje připojení až 10 zařízení současně. 

Stejně jako NordVPN přijímá PIA kryptoměny i tradiční platby, jako jsou kreditní karty a PayPal. Ve skutečnosti PIA přijímá více způsobů platby než NordVPN a vrhá možnosti jako Beam a Mint. 

Stejně jako NordVPN postrádá PIA také jakýkoli druh bezplatné zkušební verze. Pokud máte zájem vyzkoušet VPN zcela zdarma, podívejte se na naše nejlepší bezplatné služby VPN. PIA tuto obavu lehce utvrdí s dobou vrácení, ale je to pouze sedm dní.

Round Two Myšlenky

Je těžké odhadnout, protože oba poskytovatelé mají cenový model, který se zdá být zaměřen na různé lidi. Na jedné straně PIA nabízí solidně přijatelné krátkodobé ceny, zatímco na druhé straně NordVPN překonává svůj tříletý plán. 

V tomto kole jde o to, že společnost NordVPN dává uživatelům 30 celých dnů, aby se rozhodli, zda je pro ně to pravé, a aby dostali náhradu, zatímco PIA vám dá pouze sedm. Tento rozdíl získá NordVPN bod v tomto kole, ale jen těsně. Cítíme, že stojí za to upozornit na to, že jak si můžete přečíst více v naší recenzi CyberGhost, CyberGhost nabízí delší období vrácení peněz a lepší ceny než kterákoli z VPN, na které se dnes díváme. 

Kolo: Cena za NordVPN

Logo NordVPN
Logo soukromého přístupu k internetu

3

Snadnost použití

Jak snadné je používat část softwaru, je docela subjektivní záležitost, ale přesto je důležité něco zvážit. Dobře navržený software může nabídnout příjemný zážitek, zatímco špatně navržený software může být špatně použitelný a může vám bránit v produktivitě online nebo v prodlužování.. 

V této části se podrobně podíváme na klienty každé VPN a diskutujeme, jaké je uživatelské rozhraní. VPN s více uživatelsky přívětivějším a dobře koncipovaným klientem získává smysl pro kolo. 

NordVPN

Těžko říci, kdo to udělal jako první, ale obecné rozvržení společnosti NordVPN je mezi klienty VPN docela běžné (v našem hodnocení ProtonVPN můžete vidět příklad velmi podobného designu). První věc, kterou jste při otevření softwaru přivítali, je obrazovka s velkou mapou zabírající většinu pravé strany obrazovky a seznam serverů zabírající levou stranu.

nordvpn-review-interface

Kolem mapy je řada značek umístění, na které lze kliknout a připojit se k serveru v tomto umístění. Jedna věc, kterou NordVPN dělá lépe než většina ostatních poskytovatelů, kteří používají toto rozvržení, je to, že si můžete na mapě přiblížit a oddálit mapu, což usnadňuje procházení všech umístění serverů po celém světě, zatímco ostatní VPN mají pevnou perspektivu. 

Seznam serverů na levé straně mapy je abecední a zobrazuje vlajku každé země vedle ní. Jakmile začnete používat VPN, nad úplným seznamem serverů se zobrazí seznam naposledy použitých serverů, což usnadňuje rychlé připojení k často navštěvovaným místům..

Seznam posledních serverů zobrazuje až pět umístění, než je jedno ze seznamu vyřazeno. Pro ty, kteří mají zájem maximalizovat svůj prostor na obrazovce a minimalizovat nepořádek ve svém digitálním pracovním prostoru, NordVPN umožňuje uživatelům zavřít část mapy klienta a zobrazit pouze mnohem menší část seznamu serverů. 

Nabídka nastavení klienta NordVPN je velmi efektivně uspořádána a dělá NordVPN skvělou volbou pro každého. V nastavení je omezený počet karet a vše jsme našli tak, že jsme se podívali podle našeho odhadu první karty, což je docela vzácná věc. 

Kromě dobře uspořádaných karet má každá možnost v nastavení malé, jedno- nebo dvouřádkové vysvětlení. Pomáhají dále vyjasnit, co všechny možnosti dělají, a zpevnit NordVPN jako skvělou volbu pro ty, kteří nejsou nejvyspělejšími technologiemi.

Soukromý přístup k internetu

Ve výchozím nastavení je klient PIA uzamčen na hlavním panelu v pravé dolní části obrazovky. Okno je mnohem menší než klient NordVPN, přichází v méně než polovině šířky a téměř polovině výšky. 

Jak jsme již zmínili, v nastavení PIA je k dispozici spousta vizuálních možností a jeden osvobodí klienta VPN z hlavního panelu, což vám umožní přesunout okno tam, kam chcete..

Rozložení PIA je velmi odlišné od rozvržení společnosti NordVPN, přičemž velké tlačítko „napájení“ zabírá přibližně polovinu již malého rozhraní. Kliknutím na toto tlačítko napájení se připojíte k síti VPN v místě, které se zobrazuje těsně pod ní. Další VPN, která to dělá, je ExpressVPN; přečtěte si náš článek ExpressVPN vs. PIA a podívejte se, jak jsou tyto služby srovnatelné.

rozhraní pro přístup k soukromému internetu

Kliknutím na umístění se otevře seznam serverů a pod tím se také zobrazí vaše IP adresa a IP VPN serveru, který používáte. 

Konečně, malá šipka na samém spodku programu rozšíří okno do přibližně stejné výšky jako klient NordVPN. Toto místo navíc zobrazuje ještě více informací o připojení, jako jsou informace o účtu, měsíční využití a některé možnosti rychlého nastavení. 

Hlavní rozhraní je velmi kompaktní a efektivní. Možnosti rychlého nastavení jsou skvělým dotykem a celkový vzhled rozhraní je čistý. Jakmile však vstoupíte do menu nastavení, bude kolem okrajů něco hrubší. 

Nastavení má vysvětlení, ale některé formulace mohou být trochu nejasné. Věci, jako je přepínač zabíjení ve třech režimech, který jsme zmínili v části „Funkce“, přidávají matoucím a zbytečným detailům pouze funkce, které by měly být jasně.

Rozsáhlé možnosti připojení a sítě dále přesahují to, s čím by většina lidí měla pohrávat. Přestože PIA může určitě používat kdokoli na základní úrovni, v nastaveních je k dispozici mnohem více technických funkcí, což může být něco, co některé lidi odvrací pryč.

Kolo tři myšlenky

Obě sítě VPN vylepšily klienty, kteří vypadají dobře a dobře fungují. NordVPN poskytuje uživatelům glóbus k vyhledání vhodného místa, ke kterému se lze připojit, zatímco PIA věci trochu zmenší, aby se ušetřil váš drahocenný prostor na obrazovce. 

Nakonec má NordVPN lépe zvolené rozvržení v nabídkách nastavení. Organizace karet je jednoduchá, takže je snadné najít, co potřebujete. 

A co víc, NordVPN nabízí velmi jasná vysvětlení toho, co všechno v nastavení dělá. Mezitím má PIA některé formulace, které by mohly být matoucí, a nabízí nastavení, která jsou o něco více technická, než by o ni mělo mnoho lidí zájem.

Kolo: Snadné použití bodu pro NordVPN

Logo NordVPN
Logo soukromého přístupu k internetu

4

Rychlost

Stejně jako snadnost použití, rychlost může snadno vytvořit nebo rozbít jakoukoli VPN. Rychlá VPN může nabídnout podobný zážitek z surfování na webu, jako by VPN vůbec nebyla používána, zatímco díky pomalým rychlostem budete mít pocit, že jste byli downgradováni zpět, abyste mohli vytáčet. 

Na rozdíl od snadnosti použití je však rychlost kvantifikovatelnou záležitostí, kterou můžeme objektivně testovat, abychom určili vítěze. V této části provedeme pouze to, že otestujeme každou VPN na pěti místech po celém světě a porovnáme ji se základním údajem, který přijímáme bez jakékoli VPN. 

NordVPN

Jak jsme se dotýkali v minulosti, například v našem ProtonVPN vs. porovnávání NordVPN, může být při přidělování serveru NordVPN nekonzistentní. Je to nejvíce patrné při provádění testů rychlosti, jako je tento, a v konečném důsledku to znamená, že pokaždé, když se připojíte k novému umístění, je tu loterie, která pokračuje.

Umístění: Ping (ms) Stáhnout (Mbps) Nahrát (Mbps)
Nechráněný 9 165,5 10,57
US # 2479 23 133,53 8,87
Velká Británie # 201 153 34,78 6,06
Nizozemsko # 66 145 66,91 5,39
Japonsko # 69 159 132,83 3,31
Dvojitá VPN (USA do Kanady # 4) 79 20,48 8,64

Většinou se tato náhodná šance ukáže v pořádku a uvidíte solidní výkon, jako jsme to dělali ve čtyřech z pěti testovaných míst. Metoda přiřazování zdánlivě buggy serverů společnosti NordVPN však v Německu opět vedla hlavu a způsobila, že jsme získali méně než polovinu šířky pásma stahování toho, co jsme získali od všech ostatních serverů.. 

Přestože tento server stále používal slušné rychlosti a cítil se dobře, když jsme ho používali pro prohlížení webu a streamování videa, stále to ilustruje bod, který jsme již učinili. NordVPN je obecně rychlý, ale je nekonzistentní z jednoho serveru na druhý, dokonce i na stejném místě. 

Postupem času se zdá, že se věci v tomto ohledu zlepšily, ale přesto se občas ocitnete v odpojení a opětovném připojení, abyste mohli loterii znovu vyzkoušet a snad získat rychlejší server..

Soukromý přístup k internetu

PIA a NordVPN obchodovaly rány z jednoho místa na druhé, přičemž PIA vyrazila NordVPN v USA, ale nezískala vítězství ve Velké Británii. Poté, co byla PIA v Japonsku o něco pomalejší, zvítězila nad nejslabším místem NordVPN v Německu.

Umístění: Ping (ms) Stáhnout (Mbps) Nahrát (Mbps)
Nechráněné (St. Louis) 9 169,34 11.3
Chicago (doporučeno) 16 65,49 10.23
Londýn 107 100,72 8,82
Sao Paulo 156 124,58 3.11
Tokio 163 52,49 5.27
Sydney 253 122,19 2.6

Nakonec se v Brazílii PIA nakonec rozpadla a rychlostí NordVPN se dostala pryč. Všechny servery fungovaly v praktickém testování dobře, i když streamovaly HD video, s výjimkou brazilského serveru.

Jak vyplývá z výsledků na papíře, brazilský server byl znatelně pomalejší než ostatní servery a zahájení načítání webových stránek by trvalo asi o sekundu déle než obvykle..

Kolo čtyři myšlenky

Zatímco žádná z těchto sítí VPN by se s tímto druhem výkonu nedostala do kategorie „pomalých“, pouze jeden měl znatelně pomalý server, a to byl PIA. Na papíře NordVPN porazil PIA na třech z pěti míst a zvítězil o velké marže.

V místech, kde byl NordVPN pomalejší, to bylo pouze o relativně malé rozpětí. Skutečným posledním hřebíkem v rakvi pro PIA je však to, že to byl jediný server, který znatelně utrpěl kvůli špatnému výkonu, zatímco všechny servery NordVPN se cítily pohotově a rychle.

Kolo: Bod rychlosti pro NordVPN

Logo NordVPN
Logo soukromého přístupu k internetu

5

Zabezpečení a soukromí

Závěrečné kolo je to, co pravděpodobně nejvíce zdůrazníte v každém marketingu VPN: zabezpečení a soukromí. Stejně jako cokoli jiného byste neměli brát slovo společnosti za to, jak bezpečný je její produkt. 

Abychom analyzovali zabezpečení každé VPN, zkoumáme, jaké druhy protokolů a šifrování jsou k dispozici, a otestujeme případné úniky, včetně informací DNS a IP. Rovněž se podíváme na zásady ochrany osobních údajů jednotlivých sítí VPN a trošku si prohlédneme minulost, abychom zjistili, zda v minulosti nedošlo k nějakým nerozhodnostem o ochraně osobních údajů.. 

NordVPN

Co se týče bezpečnosti, NordVPN nenabízí mnoho možností. Šifrování i protokol jsou z větší části uzamčeny a nelze je změnit. To znamená, že i přes nedostatek možností, používá nejlepší combo k dispozici právě teď. 

Pro protokol používá společnost NordVPN protokol OpenVPN, což je vysoce bezpečný protokol s otevřeným zdrojovým kódem, který má ověřené záznamy o bezpečnosti, je však stále transparentní a navíc nabízí vysokou rychlost. Další informace o OpenVPN a dalších protokolech si můžete přečíst v našem členění podle protokolu VPN. 

Používané šifrování je AES-256, což je ve spojení s protokolem OpenVPN to, co považujeme za současný zlatý standard pro zabezpečení internetu. Jak jsme očekávali s tímto protokolem a šifrováním, nenašli jsme žádné známky úniku DNS, úniku IP nebo jakéhokoli jiného úniku dat.

Pokud jde o soukromí, NordVPN nabízí jednu z více stručných zásad ochrany osobních údajů. Tento dokument, který se skládá z přibližně osmi stran, vykonává rozumně dobrou práci, aby vysvětlil přesně, jaké informace jsou shromažďovány, jak dlouho jsou uchovávány a k čemu jsou používány, aniž by byl příliš zatěžován přílišnou terminologií. 

NordVPN shromažďuje poměrně minimální množství informací o uživatelích. Ve skutečnosti, pokud se rozhodnete platit za bitcoiny, je skutečně možné založit účet, aniž byste předali jakékoli identifikační údaje pomocí odhozené e-mailové adresy..

Normální platební metody, jako je kreditní karta, však stále poskytnou identifikační informace NordVPN, ale to je do značné míry zmírněno skutečností, že samotná VPN neshromažďuje žádné identifikační informace o uživatelích.

Informace shromážděné mimo nastavení účtu jsou většinou omezeny na data shromážděná ze souborů cookie na webové stránce. Tyto informace opět nejsou identifikovatelné a používají se ke zlepšení a údržbě webové stránky.

Soukromý přístup k internetu

PIA nabízí uživatelům více možností, pokud jde o zabezpečení, a dokonce nabízí tento užitečný web, který vysvětluje mnoho možností šifrování a nabízí některá doporučení. Stejně jako NordVPN je k dispozici šifrování AES-256, ale PIA také vyvolá AES-128.

AES-128 je méně bezpečný než 256-bitový větší bratr, ale na oplátku může poskytnout o něco vyšší rychlost a výkon. Existuje také několik možností pro autentizaci dat, které mohou chránit před „aktivními útoky“, když někdo zachytí přenos mezi vámi a VPN serverem. 

Pokud jde o protokol, PIA nabízí stejné dvě možnosti jako NordVPN, což jsou obě formy OpenVPN. Jeden z nich, UDP, je lepší pro celkový výkon, zatímco druhý, TCP, je stabilnější a nabídne spolehlivější připojení.

Pokud jde o zásady ochrany osobních údajů, PIA’s je mnohem delší než NordVPN s celkovou délkou asi 12 stránek. Zásady se zaměřují konkrétně na informace shromážděné prostřednictvím cookies na webové stránce, která – jako v případě společnosti NordVPN – je standardní praxí téměř na všech webových stránkách, a takto získané informace se používají k udržování webu. 

Kromě informací shromážděných na webu PIA provozuje svoji VPN se zásadou nulového záznamu, která je podložena důkazy skutečného světa. PBI byla v průběhu vyšetřování v minulosti vyšetřována FBI a ukázalo se, že není schopna předávat informace vládním orgánům, protože si nezachovává žádné identifikační údaje. 

Kolo pět myšlenek

Jak NordVPN, tak PIA nabízejí šifrování AES-256 a protokol OpenVPN, což je přesně to, co hledáme, pokud jde o zabezpečení. 

Ačkoli PIA nabízí mnohem více možností, pokud jde o konfiguraci zabezpečení vaší VPN, z větší části by to sloužilo pouze k obětování bezpečnosti ve prospěch rychlosti. Doporučujeme, aby se většina lidí držala osvědčeného kombo. 

Pokud jde o zásady ochrany osobních údajů, zatímco společnosti NordVPN jsou kratší a psané ve srozumitelnějším stylu, PIA se před vládními agenturami u svých dveří osvědčila jako stagnující. Oba mají solidní politiku bez protokolování a čistý záznam. 

Toto kolo je neuvěřitelně blízké a oba poskytovatelé se zdají být bezpeční a důvěryhodní, takže toto závěrečné kolo nazýváme kravatou, což znamená, že oba poskytovatelé získají bod.

Kolo: Bezpečnost a soukromí Žádný jasný vítěz, body za oba

Logo NordVPN
Logo soukromého přístupu k internetu

6

Verdikt

S konečným skóre 5: 1 získá NordVPN vítězství v lavině. Přestože PIA není špatná VPN, prostě nemůže držet krok s opravdovou volbou nejvyšší úrovně, jako je NordVPN. 

Vítěz: NordVPN

NordVPN měl vynikající rychlost, lepší vlastnosti, bylo subjektivně snadnější použití a dokonce nabídl o něco lepší možnosti cen. Jediný bod, který mohl soukromý přístup k internetu dokázat, byl v kravatě, protože oba poskytovatelé mají dobrou bezpečnost a dobré výsledky při respektování soukromí uživatelů. 

Pokud jste měli zkušenosti s PIA nebo NordVPN, rádi bychom slyšeli, jak se vaše zkušenost porovná s naší v níže uvedených komentářích. Jako vždy, díky za čtení.