Windscribe vs NordVPN: The Wind Hits the Mountain v roce 2023

NordVPN je VPN, kterému věnujeme velkou pozornost, a získala si ji. Když se podíváte na naši recenzi NordVPN, uvidíte, že ji máme rádi z mnoha důvodů, včetně velmi konkurenčního stanovení cen, uživatelsky přívětivého designu a snadnosti, s jakou se dostává do streamovacích služeb.. 

Windscribe, na druhé straně, strávil mnohem méně času v centru pozornosti světa VPN. Všimli jsme si však, že Windscribe se prosadil na mnoha našich nejlepších seznamech, včetně některých našich nejlepších streamování a nejlepších bezplatných zaokrouhlování VPN. Více se o tom všem můžete dozvědět v naší úplné recenzi Windscribe VPN.

Když jsme pozorovali tento nesoulad, mysleli jsme si, že je čas dát Windscribe šanci konkurovat průmyslovému vůdci v tomto srovnání VPN. 

Nastavení boje: Windscribe vs. NordVPN 

Abychom mohli porovnat strukturu, rozdělili jsme věci do devíti kol. V každém z devíti kol se zaměříme na jeden aspekt výkonu VPN. Budeme diskutovat o tom, jak jednotlivé VPN fungují v tomto konkrétním aspektu, a poté vybereme vítěze.

Vítězi každého kola je přidělen bod a VPN s více body na konci je prohlášen za vítěze.

1

Rychlost

Počínaje výsledky testování rychlosti Windscribe jsou věci funkční, ale ne působivé. Švýcarsko vidělo velké rychlosti a USA si také udržely své vlastní. Spojené království a Hongkong však na papíře nevypadaly tak dobře.

Rychlost větru

Umístění: Ping (ms) Stáhnout (Mbps) Nahrát (Mbps)
Nechráněné (St. Louis) 8 86,71 20,53
Nejlepší umístění (Kanada) 30 31,93 15.07
Windflix U.S. 36 73,54 18,85
Holandsko 113 20.41 8.5
Spojené království 115 8,73 11.25
Windflix Japonsko 178 7,61 14.31

To znamená, že i výkon na britském serveru při procházení webu nebo dokonce při sledování videí vypadal dobře. Věci se standardně nastavily na 1080p 60fps na YouTube a 720p na Twitch a nedošlo k žádnému nepříjemnému zpoždění, aby se věci začaly načítat..

Zpočátku nebyl NordVPN z hlediska rychlosti nejpůsobivější. Při připojení může být o něco pomalejší než většina ostatních poskytovatelů a tento případ se nijak nelišil. K vytvoření tunelového spojení by NordVPN trvalo pravidelně o tři až čtyři sekundy déle než Windscribe, což by často trvalo asi pět sekund.

NordVPN Speed

Umístění: Ping (ms) Stáhnout (Mbps) Nahrát (Mbps)
Nechráněný 9 165,5 10,57
US # 2479 23 133,53 8,87
Velká Británie # 201 153 34,78 6,06
Nizozemsko # 66 145 66,91 5,39
Japonsko # 69 159 132,83 3,31
Dvojitá VPN (USA do Kanady # 4) 79 20,48 8,64

Jakmile se spojení vytvořilo, vše se obecně zlepšilo s NordVPN během našeho testování rychlosti. V našem testování na všech serverech dosáhlo vyšších rychlostí, s jednou významnou výjimkou. Z nějakého důvodu, i po více testech, britský server vždy vracel rychlost uploadu 0 Mbps. 

Ve skutečnosti to odpovídá trendu, který jsme si všimli dříve u systému NordVPN, což je nekonzistentní rychlost z jednoho serveru na druhý. Více se o tom můžete dočíst v našem nejrychlejším VPN turnaji, kde NordVPN dostal nečestnou zmínku o tomto nekonzistentním výkonu.

Navzdory zvláštním výsledkům našeho testování ve Velké Británii se zdálo, že náš výkon nebyl ovlivněn. Jak YouTube, tak Twitch nastavili výchozí rozlišení 1080p 60fps bez váhání, a to i na britském serveru. Navíc NordVPN získal vyšší rychlosti na všech testovaných místech, což znamená, že toto kolo jde do NordVPN. 

  Nejlepší VPN pro Španělsko 2023: Paella a soukromí

Kolo: Bod rychlosti pro NordVPN

Logo Windscribe
Logo NordVPN

2

Streamování

Windscribe i NordVPN se objevily v některých z našich nejlepších seznamů streamování, například v našem nejlepším článku VPN pro BBC iPlayer. V případě Netflixu můžete dosáhnout téměř všech streamingových služeb bez zvláštního úsilí.

Hulu, Amazon Prime a Netflix všichni spolupracují s NordVPN. Jediný problém, se kterým jsme se setkali při streamování se společností NordVPN, je problém nekonzistence, který jsme zmínili dříve. Někdy server jednoduše nefunguje velmi dobře, ale odpojení a opětovné připojení k novému serveru může problém obvykle vyřešit.

Windscribe nabízí celou řadu serverů, z nichž některé jsou k dispozici zdarma, zatímco jiné vyžadují placený plán. Když jsme testovali bezplatné servery Windscribe, všechny byly zablokovány Netflixem, Hulu, BBC iPlayerem a Amazon Prime. 

Vyhrazené servery „Windflix“ jsou důvodem, proč se Windscribe dostal na naši nejlepší seznam VPN pro Netflix. Tyto servery vyžadují placený účet, ale umožnily nám dosáhnout jinak zablokovaného obsahu, například Netflix.

Celkově NordVPN viděl lepší výkon při streamování a byl schopen spolehlivěji běžet při 1080p bez jakéhokoli koktání nebo problémů. To spolu se skutečností, že není potřeba žádný speciální server, znamená, že toto kolo poskytujeme společnosti NordVPN.

Round: Streaming Point pro NordVPN

Logo Windscribe
Logo NordVPN

3

Zabezpečení a soukromí

Jak jsme již dříve hovořili, například v článku IPVanish vs. NordVPN, NordVPN nenabízí mnoho možností, pokud jde o zabezpečení, ale místo toho se rozhodne zamknout uživatele v možnostech, o nichž je známo, že jsou bezpečné.

Desktopový klient NordVPN standardně používá šifrování OpenVPN a AES-256 a nenabízí žádné další možnosti. Pokud se podíváte na článek o rozdělení a dešifrování protokolu VPN, uvidíte, že toto párování je prozatím považováno za zlatý standard pro zabezpečení VPN.. 

nordvpn-review-settings

Přestože Windscribe nabízí OpenVPN jako možnost, není to výchozí. Místo toho je IKEv2 nastaven jako protokol z pole. Doporučujeme, aby to většina uživatelů změnilo, když poprvé začnou používat VPN, protože přepnutí na OpenVPN nabídne lepší zabezpečení bez velké, pokud vůbec nějaké ztráty výkonu.

windscribe-review-settings

Oba poskytovatelé mají také pevné zásady ochrany osobních údajů. Zásady ochrany osobních údajů společnosti NordVPN přicházejí na snadno čitelných osmi stránkách, zatímco Windscribe je na čtyřech. Obě zásady ochrany osobních údajů jsou napsány jasným jazykem, který zabraňuje příliš legálnímu žargonu.

Oba poskytovatelé nabízejí politiku bez protokolování, která je jasně rozložena a nabízí stejnou úroveň zabezpečení svým uživatelům, takže toto kolo končí kravatou. Obě VPN podporují OpenVPN se šifrováním AES-256 a oba poskytovatelé mají také historii transparentnosti a solidního respektování soukromí uživatelů.

Kolo: Bezpečnost a soukromí Žádný jasný vítěz, body za oba

Logo Windscribe
Logo NordVPN

4

Torrenting

Obě tyto sítě VPN jsou přátelské k torrentování, takže nebudete mít problémy s použitím jedné z nich k torrentování. Pokud však jde o výkon, věci nejsou tak vyrovnané.

Testovali jsme Windscribe nejprve stahováním 1,4 GB a udržovalo rychlosti 9MB / s až 10MB / s, s rychlostmi vrcholícími až 18 MB / s několikrát. Tyto impozantní rychlosti umožnily dokončit testovací stahování za tři minuty a pět sekund.

Navzdory tomu, co jsme viděli v našem dřívějším testování rychlosti, nedosáhl NordVPN úplně stejných rychlostí. NordVPN v P2P přenosech rychle pracoval až na rychlosti mezi 5 MB / sa 7 MB / s a ​​dokončení stejného stahování 1,4 GB trvalo asi čtyři a půl minuty. 

Přestože oba poskytovatelé zvládnou práci v rozumném čase, při našem testování dokázala Windscribe dokončit stahování mnohem rychleji než NordVPN, což znamená, že získává smysl pro toto kolo. 

  Avast vs AVG: Bitva o nejlepší bezplatný antivirus roku 2023

Round: Torrenting Point pro Windscribe

Logo Windscribe
Logo NordVPN

5

Umístění serveru

Windscribe má to, co by většina považovala za slušnou serverovou síť, která nabízí asi 110 míst v 60 zemích. Rozšíření je také solidní, protože servery jsou přítomny v oblastech Blízkého východu a Asie, které VPN obvykle nenabízejí příliš dobře, například v Turecku a Vietnamu..

NordVPN to překonává sítí 5 191 serverů rozmístěných po 62 zemích. To znamená, že NordVPN nabízí o několik více lokalit celkově více než Windscribe. Obě tyto možnosti však blednou ve srovnání s naším příkladem pro rozsáhlou síť HideMyAss. 

Pokud si přečtete naši recenzi na HideMyAss, uvidíte, že má servery v téměř 200 zemích. Některé servery HideMyAss jsou virtuální servery, což znamená, že se fyzicky nenacházejí v místě, ke kterému se připojujete.. 

NordVPN a Windscribe mají zcela fyzické servery, takže víte, že se vždy připojujete ke skutečnému serveru ve skutečném umístění, které používáte. 

Round: Server Locations Point for NordVPN

Logo Windscribe
Logo NordVPN

6

Simultánní propojení

Většina poskytovatelů VPN omezuje počet zařízení, která může mít účet ve své síti kdykoli. Obecně se jedná o omezení zneužití účtu a zabránění zahlcení sítě nadměrným počtem připojení.

NordVPN se řídí touto úmluvou omezením uživatelů na šest zařízení. Jedná se o docela pěkný počet připojení pro jeden účet, který lze povolit.

Pokud hledáte VPN, která vám umožní chránit velké množství zařízení, může být Windscribe skvělou možností, jak se podívat, protože umožňuje uživatelům mít v každém účtu neomezený počet připojení. Díky tomu je Windscribe jasným vítězem pro toto kolo.

Kolo: Simultánní spojovací bod pro Windscribe

Logo Windscribe
Logo NordVPN

7

Ceny

Windscribe je velmi těžké porazit, pokud jde o tvorbu cen, a dokonce se dostal na první místo v našem bezplatném nasazení služeb VPN. Plán zdarma poskytuje uživatelům 2 GB šířky pásma za měsíc, ale to lze zvýšit na 10 GB ověřením vaší e-mailové adresy. Toto je jeden z nejštědřejších bezplatných plánů tam, i když to nezahrnuje streamingové servery, jak jsme již zmínili dříve. Přečtěte si naši část Windscribe vs. TunnelBear a zjistěte, jak se porovnávají.

Plán VPN Windscribe Pro přichází jako měsíční nebo roční předplatné. Měsíční a roční opce jsou o několik dolarů méně, než plánuje společnost NordVPN. NordVPN také nabízí dvouleté a tříleté ceny, které většina VPN nemá. 

Dvouletý plán NordVPN je stále jen o něco více než roční varianta Windscribe, je-li rozdělena na měsíční náklady, ale tříletá varianta NordVPN je nákladově efektivnější než všechny plány Windscribe..

Oba poskytovatelé přijímají bitcoiny i běžnější platební metody. Hlavní rozdíl plateb mezi těmito dvěma je, že NordVPN poskytuje uživatelům 30denní lhůtu na vrácení peněz a usnadňuje uživatelům zjistit, jak mají refundovat plány NordVPN.. 

Naproti tomu Windscribe doporučuje uživatelům využívat bezplatná data, aby zjistili, zda se jim služba líbí, a dává uživatelům pouze tři dny na vrácení peněz.

NordVPN nabízí nejlepší ceny, ale pouze pokud jste ochotni předložit velkou částku předem na tříletý plán. Windscribe je z krátkodobého hlediska cenově dostupnější a dokonce nabízí bezplatný plán, ale má mnohem přísnější politiku vracení peněz. Vaše potřeby určí, která z těchto kombinací cen a politiky je nejlepší. 

Nicméně mezi neomezenými spojeními Windscribe, o kterých jsme hovořili v předchozí části, jejich velkorysým plánem zdarma a dostupnějšími krátkodobými plány, máme pocit, že Windscribe v tomto kole skutečně získá malé vítězství.

  Nejlepší VPN pro Brazílii v roce 2023: The Surveillance Samba

Kolo: Cenový bod pro Windscribe

Logo Windscribe
Logo NordVPN

8

Uživatelská přívětivost

Uživatelské rozhraní Windscribe je velmi barebone. Zapadá do malého šedého okna, které má rozbalovací nabídku pro výběr serveru, a tlačítko napájení pro připojení a odpojení VPN. Pod touto funkcí je vypínač pro funkci brány firewall a řádek textu, který ukazuje vaši aktuální IP adresu.

Windscribe-review-related

Ikona se třemi vodorovnými pruhy v pravém horním rohu desktopového klienta Windscribe otevírá nastavení, která jsou poměrně dobře uspořádána, ale jednotlivým možnostem není dáno žádné pozadí ani vysvětlení.. 

Klient NordVPN výrazně kontrastuje s tímto kompaktním a šedým rozhraním se světlou, modrou a bílou mapou. Tato mapa zabírá asi dvě třetiny obrazovky a na serverech, ke kterým se můžete připojit, se v zemích s modrými místy objevují bubliny s umístěním.

nordvpn-review-marker-selection

Kromě celkového vzhledu a mapy společnosti NordVPN existuje několik prvků kvality života, které jsou součástí technologie NordVPN, ale u Windscribe chybí. Nejviditelnější z nich pro nás bylo to, že Windscribe nemá na svém seznamu serverů vyhledávací lištu. To znamená, že musíte procházet seznam a najít požadované místo.

Kromě toho jsou nastavení NordVPN uspořádána o něco lépe, což usnadňuje vyhledávání. Nastavení NordVPN také nabízejí stručná vysvětlení toho, co každá z možností skutečně dělá, díky čemuž se software cítí mnohem uživatelsky přívětivější a získává NordVPN místo pro toto kolo.

Kolo: Uživatelsky přívětivý bod pro NordVPN

Logo Windscribe
Logo NordVPN

9

Funkce

NordVPN zaměřuje své úsilí na ty nejžádanější funkce. Existuje pěkné rozšíření prohlížeče NordVPN, které ještě více usnadňuje ochranu online, a také blokování reklam NordVPN.. 

Funkce NordVPN adblock, zvaná CyberSec v možnostech, blokuje nejen reklamy, ale také může blokovat malware, phishing a další hrozby. Windscribe i NordVPN mají firewall, což je vlastnost, kterou očekáváme od všech VPN, protože je to nezbytné pro bezpečnost VPN.

Oproti tomu, že funkce NordVPN poskytuje funkce, které by většina viděla jako obecné potěšující lidi, se Windscribe zdá, že se zaměřuje na funkce pro ty, kteří jsou „energetickými uživateli“ a chtějí ovládat drobné aspekty výkonu svého zařízení..

Nejprve je zde „secure.link“, který uživatelům Windscribe umožňuje vyhledávat na webových stránkách sledovače adres URL, než k nim zamíří. Pomůže to uživatelům poskytnout představu o zabezpečení webu, aniž by ho museli navštívit. Windscribe také nabízí blokátor obsahu s názvem R.O.B.E.R.T., který vám umožňuje blokovat konkrétní obsah na základě zavedených seznamů Windscribe.

windscribe-review-robert

Přestože jsou to obě skvělé funkce, máme pocit, že z dalších funkcí NordVPN bude mít skutečný užitek více lidí. CyberSec je špičkový blokovač reklam a také pomáhá blokovat phishingové pokusy a malware, což je něco, co může použít téměř každý. 

Kolo: Funkce Point for NordVPN

Logo Windscribe
Logo NordVPN

10

Závěrečné myšlenky

NordVPN se v tomto utkání dostal na první místo po vítězství v šesti kolech a po jednom v kravatu. Jeho nadřazená rychlost však šokovaně nedokázala pomoci v torrentovém kole a cenové kolo bylo podle vašich potřeb trochu rozdělené rozhodnutí.

Ve většině kol však dominoval NordVPN, včetně věcí, jako je rychlost a uživatelská přívětivost. Společnost NordVPN prokázala, že si získala své místo jako jedna z nejpopulárnějších a nejrozšířenějších sítí VPN na trhu..

Vítěz: NordVPN

Rádi bychom se dozvěděli o tom, jak vaše zkušenosti s NordVPN a Windscribe měří v našich komentářích níže. Jako vždy, díky za čtení. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me