Si të shikoni gjërat e çuditshme në internet në vitin 2023: Havoc në Hawkins

Will Byers u zhduk në verën e vitit 2016 dhe është e vështirë të mos mbash një sy në Hawkins, Indiana, pasi. Gjërat e çuditshme ishin përgjigjja e një pyetjeje që askush nuk po e bënte, duke ndërthurur tmerrin, synthwave dhe një grup miqësish të dashur të Stephen King-ut, në një përrallë shkencore, që ulërinte nga ndikimet e saj. 

Për fat të keq, megjithëkëtë, është një Netflix ekskluzive dhe duke injoruar faktin se jo të gjithë mund të hyjnë në Netflix, do t’ju duhet të pranoni një abonim Premium për të parë me rezolucion 4K. Thënë kjo, nuk ka nevojë të shqetësohemi sepse ne jemi këtu për t’ju treguar si të shikoni Stranger Things në internet duke përdorur disa rrugë legjitime dhe disa, mirë, jo edhe aq rrugë legjitime.

Shikoni gjërat e çuditshme në internet

Siç u përmend, Stranger Things është një Netflix ekskluziv, kështu që nëse doni ta shihni atë ashtu siç ishte menduar, do t’ju duhet një pajtim. Sidoqoftë, në varësi të vendit ku jetoni, kjo mund të paraqesë një problem. Nëse jetoni në një vend që ofron Netflix, duhet të jeni mirë sepse gjigandi i rrjedhës ka siguruar që shfaqja e tij pararendëse të ketë përkthime adekuate.

Fatkeqësisht, jo të gjithë janë kaq me fat. Për shembull, Kina ka një nga ndalimet më të rrepta të mediave në botë, siç mund ta lexoni në artikullin tonë të censurës në internet në Kinë. Për të marrë rreth ato geoblocks, do t’ju duhet një rrjet privat virtual, por jo çdo VPN “VPN” do të funksionojë, siç mund ta shihni në pjesën tonë të gabimit të proxy Netflix.  

Do të duhet të përdorni VPN-në tonë më të mirë për Netflix, ExpressVPN. Siç mund ta shihni në rishikimin tonë ExpressVPN, është VPN më i shpejtë rreth e rrotull, vjen me një ndërfaqe jo të pakuptimtë dhe ka shumë karakteristika, për tu nisur. Më e rëndësishmja, sidoqoftë, do t’ju futë në Netflix, kështu që nëse po udhëtoni jashtë vendit ku Netflix nuk arrin, është një bast i sigurt. 

  Si të shikoni Bijtë e Anarkisë në vitin 2023: SAMCRO Takohet Nurshëm

Thënë kështu, arritja e Netflix është e madhe, kështu që ju ka të ngjarë në një vend që mund të hyni në platformë. Nëse nuk doni të paguani tarifën prej 15,99 $ në muaj për një abonim premium, megjithatë, do të duhet të merrni më shumë dinakëri për të transmetuar gjërat e çuditshme.

Shikoni gjërat e çuditshme në internet falas

Fatmirësisht, ka mënyra për të transmetuar online Stranger Things online falas. Ka shumë, në të vërtetë. Për shkak se është një nga shfaqjet më të njohura televizive, ka transmetime jozyrtare për Stranger Things në pothuajse çdo uebfaqe të transmetimit të TV. Duke parë rreth e rrotull, gjetëm episodet në Couchtuner, Episodet e Re dhe Putlocker. 

si-të-Watch-i huaj-gjërat-shtrat-tuner

Gjetja e një rryme falas nuk do të thotë që ju jeni jashtë pyllit, megjithatë. Këto uebfaqe janë objektiva kryesor për krimin në internet, duke e bërë një VPN gjithnjë e më të rëndësishme. ExpressVPN mori kurorën në udhëzuesin tonë më të sigurt VPN, për befasi, por TorGuard nuk është as një opsion i keq, ose (lexoni rishikimin tonë TorGuard). 

Jashtë pamundësisë së rrjetit, ato lloje të faqeve në internet paraqesin disa çështje në kompjuterin tuaj, domethënë pop-up dhe malware. Sigurohuni që të përdorni një nga bllokuesit tanë më të mirë të shfaqur para se të dilni në faqen e internetit, në mënyrë që të mos bombardoheni me reklama. Fatmirësisht, shumica e tyre janë falas. 

Një antivirus është gjithashtu i rëndësishëm sepse kapja në botnet ose shkarkimi i ransomware ndërsa përballet me Demogorgon nuk është ideal. Udhëzuesi ynë më i mirë i softuerëve antivirus është një vend i mirë për tu parë sepse të gjitha opsionet do t’ju mbrojnë nga kërcënimet në vend dhe në internet. Ne rekomandojmë Bitdefender (lexoni rishikimin tonë të Antivirusit Bitdefender).

Shikoni gjërat e çuditshme me Kodin

Një mënyrë tjetër për të parë gjërat e çuditshme falas është me Kodi. Nëse nuk jeni në dijeni, Kodi është një program i qendrës së mediave që është zhvilluar për Xbox. Duke pasur parasysh natyrën e tij me burim të hapur, sidoqoftë, mund të zgjerohet me shtesa, shumë prej të cilave ju lejojnë të pastroni burime në internet për shfaqje TV dhe filma. 

si-të-shikojnë-huaj-gjërat-kodi

Mund të mësoni më shumë rreth Kodi në udhëzuesin tonë Kodi dhe rreth shtesave në mbledhjen më të mirë të shtesave Kodi. Për gjërat e çuditshme, zbuluam se Poseidoni ka të gjitha episodet që transmetojnë, të cilat i shkarkuam përmes depove të Kodil. 

  Si për të zgjidhur kodin e gabimit Netflix m7111-1331-5059 në vitin 2023

Megjithëse Kodi paraqet një fytyrë tjetër, ju në thelb po kaloni të njëjtin proces të përshkruar më lart. Këto shtesa nuk e mbajnë përmbajtjen. Përkundrazi, ata kërkojnë burime të shumta në internet për të dhe ju lejojnë të vini nga atje. Për shkak të kësaj, zbatohen të njëjtat rregulla: përdorni një program VPN dhe antivirus. 

Thënë kështu, VPN është më e rëndësishmja sepse makina juaj nuk po hap faqen e internetit. Ky kanal është akoma i hapur, megjithëse nëse nuk dëshironi lidhje të pakriptuara ose njoftime DMCA, duhet të fshehni adresën tuaj IP. VPN-ja jonë më e mirë për udhëzuesin e transmetimit është një vend i mirë për tu parë, por gjithashtu kemi një VPN më të mirë të përkushtuar për artikullin Kodi, gjithashtu.

Shikoni Torrent Things Thands

Nëse nuk jeni shumë të etur për të transmetuar, ju mund të shikoni Stranger Things në vend duke përrua. Një vështrim i shpejtë në faqet e internetit të përrallave të njohura, të tilla si The Pirate Bay dhe LimeTorrents, tregon se të gjitha episodet janë në dispozicion për t’u shkarkuar. Disa uebfaqe, të tilla si RARBG, kanë edhe versionet 4K. 

si-të-shikojnë-huaj-gjërat-torrent

Torrentimi ju lejon të shkarkoni copa të vogla të një skedari nga vendet e shumta. Kjo i lejon përdoruesit të mbajnë skedarët më gjatë sepse skedari nuk përmban të dhënat, kështu që ju nuk do ta shkarkoni teknikisht skedarin. Ju mund të lexoni se çfarë është udhëzuesi përrua për specifikat, por, me pak fjalë, është një mënyrë dinake për të gjetur rreth shkeljes së të drejtave të autorit. 

Thënë kjo, përdorimi i një VPN është i rëndësishëm. Megjithëse ju mund të jeni në gjendje të shtrydhni disa shkarkime të kaluara nga ofruesi i shërbimit tuaj të internetit, argëtimi nuk do të zgjasë shumë dhe do t’ju goditet një njoftim për të drejtat e autorit. Këto njoftime mund të jenë frikësuese sepse ISP në thelb thotë se do të jesh në mëshirën e mbajtësit të së drejtës së autorit nëse vazhdoni.

Nëse nuk përdorni serverët DNS të ISP-së tuaj, ato nuk kanë asnjë mënyrë të dinë se çfarë jeni duke shkarkuar, dhe kjo është ajo që ndodh kur përdorni një VPN. VPN-ja jonë më e mirë për udhëzues për torrenting është një vend i shkëlqyeshëm për tu kontrolluar sepse të gjitha opsionet do të sigurojnë që të keni një lidhje të shpejtë për torrenting duke i mbajtur të dhënat tuaja të sigurta. 

  Si ta shikoni Archer Online në vitin 2023: Lana, Lana, LAANAAA

NordVPN renditet në krye të listës falë shumë serverëve të saj të specialitetit. Disa nga ata serverë janë të dizajnuar për përrua, në të vërtetë, duke ju lejuar të përdorni plotësisht serverë me një lidhje kolegësh të bashkuar me të dhëna. Lexoni rishikimin tonë të NordVPN për specifikat. 

Juria është akoma e hapur nëse përralla është e paligjshme – ju mund të lexoni udhëzuesin tonë torrent për të parë sesa komplekse bëhet – por është më mirë të qëndroni në anën e sigurt. Përdorimi i një VPN do t’ju ndihmojë të bëni atë dhe të mbeteni të fshehur nga iniciativat e mbledhjes së qeverisë siç është PRISM në proces.

Mendimet përfundimtare

Gjërat e çuditshme janë një nga shfaqjet më të mira që transmetojnë aktualisht, me një 95 përqind nga kritikët dhe vëzhguesit në Domatet Rotten. Duke pasur parasysh që disponueshmëria e tij është e kufizuar në Netflix, megjithatë, jo të gjithë kanë një shans të provojnë ngjarjet e çuditshme në Hawkins, që është një turp. 

Fatmirësisht, ka mënyra për të parë gjërat e çuditshme në internet, pa marrë parasysh nëse është me anë të Netflix, Kodi, Couchtuner ose përrua. Nëse jeni të interesuar të lexoni udhëzues të tjerë si ky, shikoni arkivin tonë të transmetimit. Kohët e fundit, ne kemi botuar se si të shikojmë Westworld dhe si të shikojmë Doom Patrol, kështu që lexoni ato pjesë nëse jeni të interesuar në secilën shfaqje.

Si po i shihni gjërat e çuditshme? Cilat janë mendimet tuaja në shfaqje? Na tregoni në komentet më poshtë dhe, si gjithmonë, faleminderit për leximin.

FAQ të gjëra të çuditshme

Ku janë filmuar gjërat e çuditshme?

Pjesa më e madhe e Stranger Things është filmuar në Atlanta dhe zonat përreth. Ju mund të gjeni një listë të lokacioneve ikonike të xhirimeve në wiki Stift Stranger Things. 

Për çfarë janë gjërat më të çuditshme?

Stranger Things pason një grup miqsh të rinj në përpjekje për të gjetur Will Byers pasi ai të humbasë. Gjatë udhëtimit, ata zbulojnë eksperimente sekrete dhe ngjarje të çuditshme që kanë ndodhur në qytetin Hawkins, Indiana. 

Kush i shkroi gjërat më të çuditshme?

Gjërat e Stranger u shkruajt dhe u krijuan nga Duffer Brothers, Ross dhe Matt. Shfaqja paguan homazhe për vitet 1980 dhe është frymëzuar nga Stephen King, John Carpenter dhe Steven Spielberg. 

Sa të frikshme janë gjërat më të çuditshme? 

Gjërat e çuditshme janë më të mërzitshme se sa të frikshme. Megjithëse ka një grusht kërcimesh kërcimi, shfaqja përqendrohet në krijimin e një atmosfere misterioze dhe fantastike. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me