Sync.com vs Tresorit: Zero-Knowledge Cloud Storage Battle

S tolika skvělými možnostmi, které jsou dnes k dispozici, může být nalezení nejlepšího řešení cloudového úložiště pro vaše potřeby vysoká objednávka. Pokud upřednostňujete zabezpečení cloudu, jsou Sync.com a Tresorit dvě služby s nulovými znalostmi s hodnotnými sadami funkcí, které by měly být na vašem konečném seznamu. I když se zúžil jen na tyto dvě volby, stále je třeba vykonat práci.

Abychom vám pomohli učinit toto konečné rozhodnutí, položili jsme obě služby z hlavy do hlavy, abychom zjistili, která z nich je lepší volbou pro celkový cloudový úložiště. I když jsou oba mezi nejlepšími cloudovými službami s nulovými znalostmi, existuje mezi nimi dostatek rozlišovacích prvků, aby bylo srovnání zajímavé.

Pokud potřebujete další pomoc při rozhodování, zda si některá služba zaslouží být řešením cloudového úložiště, ujistěte se a podívejte se na naše samostatné, nedávno aktualizované recenze, kde najdete všechny podrobnosti..

  • Recenze Sync.com
  • Tresorit Recenze

Pokud máte více praktických zkušeností, můžete navštívit Sync.com a zaregistrovat se na bezplatný plán 5 GB nebo jít do Tresoritu a využít 14denní zkušební verzi.

Proč používat cloudové úložiště Zero-Knowledge?

Většina služeb nabízí přiměřenou, i když zřídka vodotěsnou míru bezpečnosti. Pro většinu uživatelů je to v pořádku: vše, co potřebujete, je relativně bezpečný a pohodlný způsob ukládání souborů. Doporučujeme vybrat službu, která alespoň šifruje vaše data v klidu na svých serverech a v tranzitu..

Pro lidi, kteří ukládají finanční dokumenty, duševní vlastnictví a další vysoce citlivé soubory, nemusí taková opatření stačit. Je tomu tak proto, že ke šifrovaným datům může přistupovat kdokoli, kdo vlastní šifrovací klíč, a většina poskytovatelů cloudového úložiště pro vás tyto klíče udržuje pod kontrolou.

Znamená to, že pokud společnost cloudového úložiště utrpí na serveru porušení vašich uživatelských údajů narušení, může pachatel získat přístup k vašim datům. To také znamená, že vaše data mohou být dešifrována a skenována pro marketingové účely nebo začleněna do vládních programů dohledu, jako je PRISM.

Pokud se vás takové věci týkají, pravděpodobně budete chtít vážně zvážit službu cloudového úložiště s nulovými znalostmi. Výhodou těchto společností je, že váš klíč neuchovávají. Místo toho si nad tím ponecháte úplnou kontrolu, což znamená, že data můžete dešifrovat pouze vy.

I když to může být nejbezpečnější přístup k šifrování, tato zvýšená bezpečnost přichází za cenu: poskytovatelé nulových znalostí nemohou obnovit vaše heslo, pokud na to zapomenete, a mají tendenci nabízet méně funkcí, protože soukromé šifrování umožňuje integraci aplikací (jako jsou Dokumenty Google nebo Office Online) ) obtížně proveditelné.

Sync.com vs Tresorit: Pojďme porovnat

S ohledem na to všechno je čas se blíže podívat na to, jak se Sync.com a Tresorit vzájemně porovnávají a určují, která z nich je lepší službou cloudového úložiště. Vyhodnotíme obě čtyři kola: ceny, bezpečnost, snadné použití a další funkce.

  Nejlepší 3D grafický software: Oživte své sny

1

Ceny

Při nakupování cloudového úložiště bude pravděpodobně nejvýznamnějším faktorem spodní řádek, takže začneme, i když Sync.com má nespravedlivou výhodu, protože je jedním z našich nejlepších poskytovatelů bezplatného úložiště.

Pokud jde o freebies, je tu velmi jasný vítěz: Sync.com nabízí 5 GB zdarma, zatímco Tresorit nabízí pouze 14denní bezplatnou zkušební verzi. Ve skutečnosti někteří lidé zjistí, že 5 GB, které nabízí Sync.com, pokrývá všechny jejich potřeby. Pokud se primárně zabýváte dokumenty Wordu nebo tabulkami Excelu, nebudete potřebovat velké množství úložiště.

Pokud jde o placené předplatné, Sync.com se posouvá ještě dále dopředu, pokud jde o hodnotu. Sync.com vám poskytuje 2 TB úložiště za 8 USD měsíčně. Tresorit vám dá jen 100 GB, malý zlomek toho, co dostanete se Sync.com, za 10,42 $ měsíčně, pokud platíte ročně.

I když potřebujete pouze 100 GB, bylo by stále levnější jít s plánem 2TB na Sync.com. Ačkoli to na své webové stránce není prominentně inzerováno, Sync.com má ve skutečnosti také možnost 500 GB, což stojí jen 49 $ ročně.

Tresorit má také plán 1 TB, ale pokud platíte ročně, stojí 24 $ měsíčně.

Jedinou skutečnou výhodou, kterou má Tresorit oproti Sync.com, je to, že můžete platit měsíčně a nemusíte platit celý rok předem. Tím se však služba stává ještě dražší. Jeho plán 100 GB je 12,50 $ za měsíc a jeho plán 1 TB je 30 $ za měsíc.

I když cena pravděpodobně není vaší jedinou úvahou, rozdíl mezi platbou za Sync.com a Tresorit je těžké přehlédnout. Tresorit je prostě velmi drahá služba.

Kolo: Cenový bod pro Sync.com

Logo Sync.com
Logo Tresorit

2

Bezpečnostní

Protože Sync.com a Tresorit jsou poskytovateli nulových znalostí, zabezpečení je hlavním prodejním bodem. Kromě soukromého šifrování typu end-to-end využívají obě služby šifrování TLS, což je solidní protokol, během přenosu k další ochraně vašich souborů a osobních údajů.

Sync.com v klidu používá 256bitové šifrování AES, což je protokol, který je prakticky nerozbitný. Tresorit používá stejné 256bitové šifrování AES a byl také auditován na certifikaci ISO27001: 2005 a SSAE 16, takže si můžete být jisti, že je zabezpečený.

Oba poskytovatelé cloudových úložišť lokalizují své servery mimo USA, v bezpečí před dosahem PRISM programu NSA a dalších shenaniganů Patriot Act. Sync.com udržuje svá datová centra v Kanadě a Tresorit’s jsou v Irsku a Nizozemsku.

To znamená, že umístění serveru na serverech Sync.com a Tresorit opravdu nezáleží. Díky zabezpečení nulových znalostí by měla být vaše data v bezpečí, i když byla uložena na serveru v suterénu Bílého domu.  

Obě služby nabízejí bezpečné sdílení souborů odkazem na hesla, data vypršení platnosti, limity stahování a oprávnění. Obě služby přesahují rámec sdílení linek, protože zůstávají šifrovány pomocí protokolů nulové znalosti i po létání příslovečným hájemstvím.

  Jak používat cloudové úložiště jako profesionál

Pokud soukromé šifrování nestačí, nabízí Sync.com i Tresorit také dvoufaktorové ověření. To znamená, že i když se někdo naučí vaše heslo, nemůže získat přístup k vašemu účtu bez vašeho zařízení.

Navzdory dlouhému seznamu podobností existují mezi nimi určité rozdíly. Jedním z nich je, že Tresorit je partnerem Microsoft Azure, což znamená, že americké úřady potřebují k vyžádání vašich souborů více než jen rozkaz, i když by byly šifrovány. Na druhé straně Sync.com provozuje své servery v Kanadě, mimo dosah NSA.

Kolo: Bezpečnost Žádný jasný vítěz, body za oba

Logo Sync.com
Logo Tresorit

3

Snadnost použití

V roce 2023 by nemělo být příliš žádoucí pozitivní a efektivní uživatelské prostředí. Z velké části jsou jak Tresorit, tak Sync.com v tomto ohledu velmi solidní.

Tresorit zaostává několika způsoby, zejména pokud jde o smazané soubory. Přestože pro poskytovatele úložiště je stále běžnější nabízet složku s koši, která bude soubory ukládat před jejich trvalým odstraněním, Tresorit.

Jakmile je soubor odstraněn z Tresoritu, je navždy pryč. Tresorit prohlašuje, že to bude brzy revidováno, ale prozatím budou uživatelé muset být velmi opatrní při mazání souborů.

Se serverem Sync.com budou vaše soubory obnovitelné po celých 30 dní po smazání pomocí bezplatného účtu a na neurčito s placeným předplatným.

Tresorit také zaujímá zbytečně komplikovaný přístup ke svým vlastnostem. Rozhodnutí nazvat Tresoritovy složky „tresory“ (německy „trezory“) se skutečně jeví jako znovuobjevení kola. Přidává zbytečné zmatení těm, kteří jej právě začínají používat. Uživatelé jsou zvyklí na složky, což je přesně to, jak se správci chovají.

Nativní aplikace Tresoritu vypadá podobně jako rozhraní prohlížeče, ale nabízí rychlejší přístup k různým funkcím. Zpočátku to může být trochu matoucí, ale poté, co si na to zvykne, vypadá uživatelské rozhraní moderně a nemělo by způsobit mnoho problémů.

Jednou z výhod používání Tresoritu je to, že můžete synchronizovat libovolnou složku ve vašem systému souborů. Nemusíte přesouvat vše do vyhrazené složky, jako to děláte se serverem Sync.com nebo většinou jiných služeb cloudového úložiště.

Na druhou stranu, mít spoustu složek propojených s cloudem ve vašem souborovém systému může ztěžovat správu, zejména při řešení omezeného úložného prostoru, který nabízí Tresorit.

Sync.com se řídí modelem synchronizované složky, který Dropbox popularizoval v roce 2007. V počítači bude nainstalována jediná synchronizační složka a aplikace Sync.com se používá především pro nastavení. Většinu správy souborů uděláte z prohlížeče po přihlášení do svého účtu na webu Sync.com.

Pokud k souborům přistupujete z prohlížeče, nabízejí obě služby moderně vypadající rozhraní, která lze relativně snadno navigovat. Tresorit’s má silnou podobnost se svou stolní aplikací, i když s mírně menší funkčností. Navigace na webu Sync.com je o něco těžší, ale nabízí více funkcí, jako je pouze úschovna a historie událostí.

  Recenze GoodSync

Z větší části však pravděpodobně přistupujete k souborům z operačního systému namísto webového prohlížeče a tradiční přístup Sync.com bude pro většinu lidí snazší.

Kolo: Snadné použití bodu pro Sync.com

Logo Sync.com
Logo Tresorit

4

Zvláštní funkce

Služby jako Disk Google a Microsoft OneDrive nastavují latku na nejvyšší úrovni, co uživatelé mohou očekávat, pokud jde o přidané funkce cloudové služby úložiště. To zahrnuje textové procesory, tabulky a další integrované nástroje (další informace o některé z těchto skvělých služeb naleznete v recenzi na Disku Google a OneDrive).

U poskytovatelů s nulovými znalostmi nebudete dostávat tolik bonusů, protože jejich ostrovní povaha způsobuje spolupráci v aplikaci problematickou. To znamená, že od prémiových služeb byste měli očekávat alespoň o něco více než holé kosti.

Sync.com nabízí slušnou nabídku se zabezpečeným sdílením souborů, která obsahuje data vypršení platnosti, oprávnění, spolupráci, limity stahování a vzdálené vymazání. Sync.com má také možnost udržovat šifrované sdílené odkazy, a to i bez hesel, stejně jako verzí souborů až 30 dní.

Sync.com není příliš honosná služba, postrádá integraci s jinými aplikacemi, ale rozhodně stále poskytuje základní nástroje, které byste chtěli získat z cloudového úložiště.

Tresorit bere věci dále. Přestože chybí schopnost obnovit smazané soubory, odpovídá ostatním funkcím Sync.com a jeho schopnost synchronizovat libovolnou složku v počítači je velmi užitečná. Pokud nechcete přesouvat soubory nebo potřebujete soubory na určitém místě, může Tresorit tuto složku synchronizovat. Není třeba ji přesouvat do vyhrazené synchronizační složky.

Tresorit také nabízí lepší podporu operačního systému než Sync.com. Zatímco Sync.com vás bude informovat o hlavních operačních systémech, včetně Windows, MacOS, iOS a Android, Tresorit podporuje ty kromě Windows Phone, Blackberry a Linux.

Kolo: Extra Functions Point for Tresorit

Logo Sync.com
Logo Tresorit

5

Verdikt

Existuje důvod, proč jsme Sync.com zařadili nejen mezi nejlepší poskytovatele s nulovými znalostmi, ale také jako první mezi nejlepšími poskytovateli cloudových úložišť obecně. Snadno se používá, skvělé pro sdílení souborů, cenově dostupné a nabízí stejně dobrý přístup k zabezpečení dat, jaký najdete na trhu cloudových úložišť pro zákazníky.

To znamená, že Tresorit není bez hodnoty. Velmi málo řešení úložiště nabízí možnost synchronizace libovolné složky v počítači. Ti, kteří často sdílejí vysokou cenu značky Tresorit, ale s Tresoritem získáte také výhodu nulové znalosti bezpečnosti.

Tresorit vám také poskytuje další bonus auditů třetích stran k potvrzení jeho bezpečnosti a širší podpory operačního systému. Pro většinu lidí bude Sync.com lepší volbou, ale Tresorit má své místo na trhu.

Konečný vítěz: Sync.com

Budete používat tradiční a levnější Sync.com, nebo jsou vaše potřeby natolik specifické, aby ospravedlňovaly platby za Tresorit? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkujeme za přečtení a neváhejte a podívejte se na naše další recenze cloudového úložiště, pokud vaše mysl stále není vytvořena.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me