Zabezpečení webových stránek: Jak udržet web v bezpečí v roce 2023

V této příručce k zabezpečení webových stránek vám poskytneme znalosti, které potřebujete k zabezpečení svého webu. Projdeme běžné hrozby, co můžete udělat, abyste chránili svůj web před nimi a nejbezpečnějšími webovými hostiteli.

O zabezpečení webových stránek se moc nemluví, ale je to nesmírně důležité téma. I malé webové stránky se stávají terčem malwaru, spamu a distribuovaného odmítnutí útoků na služby, které slouží k odcizení soukromých uživatelských dat nebo k distribuci ošklivého škodlivého softwaru.

Začněme vysvětlením toho, jak toky dat od uživatele na webový server a jak tento přenos dat vystavuje váš web útokům.

Primer zabezpečení webových stránek

Serverovna

Než se seznámíte s tím, jak je váš web vystaven a co můžete udělat, abyste jej chránili, musíte alespoň na povrchové úrovni pochopit, jak se data cestují přes internet.

Webhosting znamená, že soubory vašeho webu jsou uloženy na serveru vytvořeném pro rychlý přenos. Mohli byste hostovat svůj vlastní web, ale bez sofistikovaného síťového a špičkového hardwaru serveru, který nejlepší poskytovatelé webhostingu používají, to není praktické pro rychlost nebo zabezpečení.

Když někdo přistoupí na váš web, připojí se k tomuto serveru a začne dočasně stahovat soubory, aby se informace mohly zobrazit v jejich prohlížeči. Přenos dat na a ze serveru probíhá v paketech, malých svazcích dat, které obsahují informace pro přenos.

To otevírá zranitelnosti. Zachycení může dát pryč, kdo se připojuje, a také k jakému serveru se připojují, a paket spoof může načíst malware do počítače nebo serveru.

Tyto dva scénáře jsou nepravděpodobné, zejména s šifrovaným připojením, ale proces ukazuje, proč je bezpečnost webových stránek tak důležitá. Webové hrozby nepředstavují pouze problém pro váš web, ale také pro vaše osobní soubory a informace návštěvníků.

Ve všech krocích procesu musí být zajištěna ochrana. Některé pocházejí od vašeho webového hostitele, jiné pocházejí od uživatele a jiné pocházejí od vás. Nejprve se podíváme na hrozby, které představují váš web, a poté na způsoby, jak je můžete chránit.

Hrozby webových stránek

Níže jsou uvedeny některé z nejčastějších hrozeb, se kterými se setkáte po nastavení webu.

Spam

spam-stock-image

Spam je nepříjemný a z větší části je to nejhorší. Některé spamové roboty však mají více škodlivých záměrů a mohou váš server přetížit nebo získat místo na černé listině Google. O druhém se budeme bavit později v této sekci.

Ve většině případů roboti využívající komentář přidávají zpětné odkazy na jiné weby ve vaší doméně. Používá se ke zvýšení hodnocení vyhledávání, protože zpětné odkazy jsou v očích společnosti Google dobré. Google zohlednil tento druh spamu a skrytých adres URL, které se na něm podílejí. Problém však přetrvává.

Spam má dva důsledky. První je rychlost. Pokud se uživatelé musí zaregistrovat, aby mohli komentovat, může být databáze uživatelů, které váš web obsahuje, snadno nalepena. Zejména WordPress trpí množstvím spamu, takže existují pluginy, které můžete použít ke zmírnění problému.

Odkazy zaslané spamovými roboti mohou být škodlivé, což je vážnější problém. Ostatní uživatelé mohou kliknout na tyto odkazy a nainstalovat malware do svých počítačů. Navíc roboti prohledávání Google dokážou rozpoznat škodlivé adresy URL a hodnotit váš web jako nebezpečný.

Chcete-li, aby vaše webové stránky fungovaly co nejrychleji a chránily vaše uživatele a provoz organického vyhledávání, je důležité vyhnout se spamu, jako je mor.

Útoky DDoS

Útoky DDoS v posledních letech získaly mnohem větší tlak, zejména kvůli operaci Payback, která zacílila na hlavní prodejny kreditních karet, jako jsou Visa a Mastercard, na protest proti pokusu vlády USA cenzurovat Wikileaks.

Útoky DDoS mají za cíl zakázat ostatním uživatelům přístup na konkrétní web. Útočníci přetížují webový server provozem, aby jej mohli offline a často udržují tlak, takže hostitel má těžký čas dostat server zpět nahoru.

Útoky se obvykle provádějí pomocí spoof IP adres nebo botnetů, což jsou velké sítě slave počítačů, ke kterým má útočník vzdálený přístup. Jak se hysterie kolem útoků DDoS zvýšila, je třeba mít i ochranná opatření.

Ačkoli útoky DDoS obvykle cílí na jeden konkrétní web, což znamená, že většina nebude ovlivněna, může to být jeden krok ve více nebezpečném plánu, ve kterém útočník sleduje malware.

Viry a malware

Virus-Malware

Malware je největší hrozbou pro webové stránky. Malware je zkratkou pro škodlivý software a mnoho lidí jej označuje jako „virus“. Bez ohledu na to, jaké přezdívky používáte, představuje to vážné nebezpečí pro vás a vaše návštěvníky.

Webové stránky, dokonce více než váš osobní počítač, jsou hlavními cíli malwaru z mnoha důvodů. Mohou být použity k získání přístupu k soukromým uživatelským datům, požití zdrojů webového serveru nebo k zobrazení zprávy pro hackera, zejména pokud máte web s vysokou návštěvností.

V jiných případech se malware používá k finančnímu zisku. Hacker může získat hluboká uživatelská oprávnění a použít jej k umisťování reklam nebo přidružených odkazů. V nejhorším případě hacker používá web jako distribuční platformu pro malware tím, že do něj vkládá odkazy, které po kliknutí na stroj návštěvníka stahují škodlivý balíček..

  Jak nainstalovat Fusion na Kodi

Nejlepší ochranou je použití služby sledování malwaru, o které se budeme bavit v další části. Pečlivé sledování doby načítání, souborů a provozu vašeho webu vám také pomůže zjistit, zda se v souborech nenachází malware.

Registrace domény WHOIS

Každý web potřebuje doménu, a když se zaregistrujete, vaše osobní údaje jsou s ním spojeny. Není třeba ani chytrého hackera, aby zjistil, jak tyto informace najít, což maluje virtuální cíl na zádech kvůli spamu a nabízení..

K registraci domény jsou vyžadovány informace WHOIS. Přemýšlejte o tom jako o koupi nemovitosti. Společnost, která nemovitost vydává, musí vědět, kdo ji vlastní a jak se k nim dostat, stejně jako veřejnost. Země, ve které žijete, může hrát roli v tom, kolik informací je třeba předat k registraci.

Kromě vašeho e-mailu, jména, adresy a telefonního čísla obsahují data WHOIS informace, jako jsou jmenné servery URL, které se samy o sobě netýkají. Názvové servery se používají k směrování požadavků na servery na servery, které jsou hostiteli adres URL. V mnoha případech weboví hostitelé spravují více jmenných serverů pro různé typy hostingu.

I když by hacker neměl být schopen přesně určit, jaký server používáte, může jim poskytnout představu o tom, v jaké oblasti se nacházíte. Bylo prokázáno, že znovu a znovu budou použita všechna data, která hacker používá. vyčerpávajícím způsobem, takže i ten malý pramen může poskytnout bránu vašemu webovému serveru.

Blacklisting

Seznamy zakázaných vyhledávačů představují pro váš web hrozbu, která není dostatečně vyřešena. Ve většině případů mají blacklisty pozitivní dopad, odstraňují weby, které se podílejí na spamování klíčových slov nebo byly ohroženy. I s dobrými úmysly by se však váš web mohl dostat na černou listinu a jakmile tam budete, bude těžké vystoupit.

Vyhledávače musí chránit uživatele, kteří klikají na výsledky vyhledávání. Z tohoto důvodu, pokud si prohledávací roboti Google všimnou něčeho podezřelého ve vašem kódu, dostanete černou listinu.

I když nejde o přímou bezpečnostní hrozbu, má blacklisting stále důsledky pro váš provoz organického vyhledávání. Jedná se o vedlejší produkt mizerných bezpečnostních opatření, který může zničit pověst vašeho webu a tok provozu v očích vyhledávače..

Nyní, když znáte běžné hrozby, které pro váš web představují, se podívejme na kroky, které můžete podniknout k jeho ochraně.

Jak udržet váš web v bezpečí

Zde je několik jednoduchých tipů, které váš web ochrání. Všechny z nich lze implementovat dostatečně snadno, i když ne všechny jsou zdarma.

Použijte bránu firewall

FreeBSD_10_vi_RC_Firewall

Internet je jedním slovem nedůvěryhodný. Server, na kterém je umístěn váš web, je důvěryhodný nebo alespoň doufáme. Používá se však k připojení zbytku nedůvěryhodného internetu k vašim online souborům. Pokud se na to nechráníme, zejména s webhostingem, umožní potenciální viry příliš blízko pro pohodlí. Tam přichází firewall.

Představte si, že je tu oheň a máte cihlovou zeď, abyste se před ní chránili. To je v podstatě to, co dělá firewall. Weboví hostitelé používají k ochraně vašeho webu dvě formy.

Mezi serverem a zbytkem internetu sedí hardwarové brány firewall. Označují pakety, když přicházejí na server, aby určily, odkud data pocházejí. Jak tento proces pokračuje, může firewall zjistit, jaké přenosy by se měly uskutečnit, a blokovat ty, které by neměly být.

Většina lidí je obeznámena se softwarovými bránami firewall, zejména pokud používají systém Windows. Softwarové brány firewall sledují například příchozí adresy IP, rychlost stahování a dobu přenosu. Provoz, který se nevejde na řádky, které software kreslí, je blokován, aby nedošlo k poškození.

Pokud jste na Windows nainstalovali software, který se připojuje k internetu, viděli jste softwarový firewall v akci.

Hardwarové a softwarové brány firewall poskytují nejlepší zabezpečení při použití ve spojení. Mezi nimi by neměl být žádný velký bezpečnostní rozdíl, takže použití obou poskytuje dva kroky monitorování, aby bylo zajištěno, že přenos na váš web a z něj je bezpečný.

Povolit ochranu DDoS

Cloudflare-Network-Map

Firewally pomáhají s útoky DDoS tím, že si před provedením simulovaného útoku dobře všimnou spoofingu IP. V případě botnetu jsou však všechny IP adresy jedinečné. Brána firewall nemůže udržet krok, protože přenos z vašeho webu a z vašeho webu se zdá být legitimní, jen ve zvýšené míře.

Z tohoto důvodu existuje ochrana DDoS nebo přesněji zmírnění DDoS. Útoky DDoS se snaží webový server havarovat zaplavením provozu. Se sítí pro doručování obsahu, jako je Cloudflare, lze tento provoz rozdělit, aby cestoval distribuovanou sítí serverů a absorboval zásah.

Inteligentním směrováním provozu může síť CDN chránit váš web před prostojem bez blokování oprávněných uživatelů. To je výhodné, protože softwarová ochrana DDoS může blokovat náhlý nárůst provozu, i když je to odůvodněné, například po uvedení nového produktu nebo při uvedení na hlavní mediální výstup.

Existuje mnoho webových hostitelů, kteří spolupracují s Cloudflare, aby chránili váš web před útoky DDoS a urychlili dodávku statického obsahu v tomto procesu. Bluehost a A2 jsou dva, které přijdou na mysl (přečtěte si naši recenzi A2 hosting).

Nainstalujte antivirový program a vyčistěte svůj web

Nemůžete nainstalovat AVG na svůj web a začít pracovat (nezapomeňte si však přečíst recenzi AVG, abyste vyčistili místní počítač), ale pro webové stránky existují speciální nástroje pro monitorování a čištění. Používáním jednoho může být rozdíl mezi ohroženým webem a zdravým.

Obvykle vás to bude stát a poplatek bude statný, pokud váš web již byl napaden. Existuje však několik hostitelů, například HostGator a iPage, které však zahrnují ochranu pomocí hostovacího balíčku se svolením SiteLock. Přečtěte si naši hostGator recenzi a iPage recenzi a dozvíte se více o těchto poskytovatelích.

  OneDrive vs Dropbox - Co je nejlepší poskytovatel cloudového úložiště

Kontrola webových stránek

Pokud váš hostitel neobsahuje ochranu, existuje mnoho dalších možností. SiteLock je dobrá volba, ale můžete také použít Sucuri nebo Cobweb Security. Oba nabízejí také bezplatné skenování vašich webových stránek.

Nákup programu, jako jsou tyto, může být drahý, ale nabízí mnoho výhod. Získáte neustálé monitorování a odstraňování malwaru, úplné zotavení hackerů, sledování blacklistů, virtuální opravy, zmírnění DDoS, výkon CDN a další. Pokud je to ve vašem rozpočtu, mělo by být zajištění balíčku vše, co potřebujete, aby byl váš web v bezpečí.

Zaregistrujte svou doménu soukromě

Když zaregistrujete doménu u WHOIS, vaše jméno, adresa, telefonní číslo a další jsou s ní spojeny a veřejně zobrazeny. Někdy se můžete obejít s méně informacemi, ale to záleží na tom, ze které země se zaregistrujete.

Registrace soukromé domény je bohužel placená služba, která je nezbytná k ochraně sebe a vašeho webu. Registrátor domény nahradí vaše informace těmito údaji, takže nikdo nebude moci vyhledat, kdo jste v online databázi.

Pokud například zaregistrujete doménu u GoDaddy (přečtěte si naši recenzi GoDaddy) a rozhodnete se tak učinit soukromě, místo vašeho se bude zobrazovat jméno GoDaddy, poštovní adresa, telefonní číslo a e-mail..

Nainstalujte certifikát SSL nebo TLS

Certifikát SSL

Použití certifikátu SSL ve vaší doméně je jedním z nejpraktičtějších způsobů ochrany vašeho webu a jeho uživatelů. Nešifrovaný přenos dat je dar pro snoopery, protože jim umožňuje ukrást, zachytit nebo ohrozit vaše data.

To je zvláště důležité při přenosu osobních údajů. Pokud například provozujete internetový obchod, je nezbytný certifikát SSL. Pokud takovou kartu nemáte, informace o vaší kreditní kartě, adresy, jména a další informace se odesílají tisíce kilometrů bez ochrany. Kromě toho je prodej produktů online bez certifikátu SSL jistým způsobem, jak vytvořit černou listinu společnosti Google.

Když máte nainstalovaný certifikát, váš webový server se připojí k vašemu návštěvníkovi a provede TLS handshake. Pokud je vše v pořádku, bude mezi uživatelem a webovým serverem otevřeno zabezpečené připojení k šifrování dat mezi nimi..

Tím se zvyšuje doba načítání vašeho webu, proto jsou některé certifikáty SSL dražší než jiné. Některé poskytují větší zabezpečení s pomalejší dobou načítání a naopak. Potřebný certifikát SSL závisí na účelu vašeho webu.

Mnoho webových hostitelů, jako je Dreamhost, sdružuje SSL certifikáty do svých balíčků zdarma. O Dreamhostu se budeme bavit v níže uvedeném nejlépe zabezpečeném webhostingovém oddílu.

Můžete je vidět také jako certifikáty TLS nebo SSL / TLS. Protokol SSL byl nahrazen protokolem TLS, aktuálně ve verzi 1.2. SSL certifikáty však stále fungují s protokolem TLS. Je to matoucí, proto si přečtěte naši část SSL vs TLS, kde se dozvíte více.

Další tipy pro zabezpečení webových stránek

S těmi hlavními východisky, pojďme se podívat na několik různých triků, které vám pomohou udržet vás v bezpečí.

Aktualizujte svůj software

Aktualizace ne vždy zvyšují výkon a přidávají nové funkce. Někdy se snaží opravit chyby, které nebyly známy. Z tohoto důvodu je důležité software pravidelně aktualizovat, abyste se ujistili, že máte pokryté nejnovější hrozby.

Aktualizace WordPress

To platí zejména pro WordPress, protože platforma a každý použitý plugin jsou potenciální bezpečnostní hrozby. Instalace pluginů WordPress, které již jejich vývojáři již nepodporují, není z tohoto důvodu skvělý nápad. Nejsou nakonfigurováni tak, aby chránili před nejnovějšími exploity.

Aktualizace bohužel také není nejlepší možností, protože nové verze pluginů mohou být nekompatibilní s ostatními. Je důležité pravidelně zálohovat web pomocí online zálohovacích služeb, abyste se v případě nekompatibility mohli vrátit k předchozí verzi..

Pokud používáte WordPress a chcete se dozvědět více, přečtěte si naši třídílnou řadu o používání systému pro správu obsahu.

  • Průvodce pro začátečníky k používání WordPress
  • Intermediate Guide to WordPress
  • Pokročilý průvodce používáním WordPress

Sledujte svou bezpečnost

Může se to zdát zřejmé, ale pro odvrácení potenciálních útoků je nezbytné neustálé sledování stavu zabezpečení vašeho webu. Nezapomeňte si všimnout, že se spamuje skrz nevyžádanou poštu, neoprávněné výkyvy v provozu a podezřelé chování.

Existuje mnoho pluginů WordPress, které pomáhají s monitorováním. Jetpack a Akismet Anti-Spam jsou de facto možnosti, ale s pluginy, jako je Securi, můžete jít hlouběji. Pokud nepoužíváte WordPress, trik by měl dělat zdravý rozum a časté bezpečnostní kontroly.

Akismet-Anti-Spam

Vyberte si server opatrně

Dokud váš poskytovatel webhostingu implementuje stejná bezpečnostní opatření na všech svých serverech, měli byste mít teoreticky stejnou úroveň ochrany. To však neplatí a utrácení dalších peněz na robustnějším serveru může přinést nezamýšlené bezpečnostní výhody.

Koncernem je sdílený hosting. Je ze své podstaty méně bezpečné, protože sdílíte stejný server s více dalšími weby. Pokud je některý z těchto webů zacílen na útok, lze na vašem webu získat informace.

Hacker může získat přístup k souborům všech ostatních webů na tomto serveru, a to buď prostřednictvím vyhledávání rezervních IP nebo zakoupením webové stránky na sdíleném serveru. V minulosti to bylo provedeno obtokem Symlink na serveru. Většina webových hostitelů od té doby opravovala nebo upgradovala své sdílené servery, aby je chránila před těmito útoky.

Přesto jsou hackeři chytrí malí ďáblové a není tu dostatek nových nápadů. Sdílený hosting je nákladově efektivní možnost vytváření webových stránek, ale přináší vám nevýhodu, pokud jde o rychlost a bezpečnost.

Prohledejte místní počítač

Váš místní počítač může představovat vážné bezpečnostní riziko pro váš web. Nějaký malware je zapsán, aby ukradl přihlášení FTP a vložil škodlivé soubory na webové stránky. Použití nejlepšího antivirového softwaru může pomoci obejít celý debakl.

  Jak odblokovat Instagram snadný způsob

Je důležité pravidelně provádět hluboké kontroly počítače, zejména pokud soubory stahujete běžně online. Dokonce i spustitelné soubory, které se zdají být důvěryhodné, mohou přijít s nezamýšlenými partnery, takže silný antivirus může udržet vaši mysl v klidu.

Bitdefenderové rozhraní

Na základě našich antivirových recenzí jsme zjistili, že Bitdefender je nejbezpečnější volba. Získal vynikající známky v našich praktických zkouškách a ze tří nezávislých laboratoří, které jsme konzultovali. Má také vynikající uživatelský zážitek a nízkou cenu, o které se můžete dočíst v naší recenzi Bitdefenderu.

Změňte svá hesla

Bez ohledu na to, na jaké platformě svůj web stavíte, budete muset prokázat, že jste tím, komu říkáte, že používáte uživatelské jméno a heslo. Pokud používáte redakční systém, jako je WordPress, existuje dvojnásobné riziko, zejména pokud pro něj používáte stejné heslo jako pro web hostitele.

Stejně jako u jakéhokoli účtu může někdo zaseknout heslo hrubou silou nebo instalací škodlivé aplikace a načíst do databáze spoustu ošklivých souborů. Pro nejlepší ochranu před tímto druhem útoku musíte použít správce hesel.

Správci hesel patří k několika málo bezpečnostním nástrojům, které zvyšují ochranu a zároveň usnadňují práci uživatelů. Klíčem k ochraně vašich webhostingových účtů, ať už se jedná o přihlášení k cPanelu nebo WordPress, je použití náhodného a jedinečného hesla pro každý odkaz v řetězci.

Při našem srovnání 10 lídrů na trhu jsme Dashlane hodnotili jako nejlepšího správce hesel. Automaticky vyplňuje přihlašovací pole a může generovat dlouhá, jedinečná hesla, která jsou u počítače téměř nemožná uhodnout. Zabezpečení společnosti Dashlane je nejlepší v oboru, takže nikdo nemůže získat hesla ze vzdáleného serveru. Další informace naleznete v naší recenzi na Dashlane.

Dále se ujistěte, že váš webový host nabízí dvoufaktorové ověření. Je to nejpraktičtější způsob, jak přidat další vrstvu zabezpečení bez dodatečných nákladů. Pokud se chcete dozvědět, jak to povolit samostatně, přečtěte si našeho průvodce nejlepšími aplikacemi 2FA.

Nejlepší zabezpečený webhosting

Všechny tyto věci pro kutily jsou samozřejmě v pohodě, ale existuje několik webhostingových služeb, které mají zabudovanou špičkovou bezpečnost. Pojďme se podívat na několik našich hlavních uchazečů.

Dreamhost

Dreamhost je jedním z nejbezpečnějších webových hostitelů, alespoň mezi těmi, kteří mají rozumnou cenu. Všechny protokoly, které používá, dodržují nejnovější standardy a existuje řada bezpečnostních dobrot pro další ochranu.

Dreamhost-Homepage

Celý hosting přichází s ochranou soukromí domény a certifikátem SSL zdarma. Můžete najít jeden nebo druhý zdarma, ale Dreamhost byl jediný, který jsme našli a který nabídl obojí.

Dreamhost má také vestavěný nástroj pro odstranění malwaru. Spustí vás o pár babek více měsíčně, ale náklady snadno převáží výhody. Dreamhost každý týden prohledává váš web, zda neobsahuje malware a slabá místa, a upozorňuje vás na e-mail. V případě, že najde malware, nástroj jej automaticky vymaže z vašeho webu.

Dreamhost můžete upozornit na falešně pozitivní a aktualizuje jeho databázi a obnoví veškerý odstraněný kód.

Zabezpečení je jedním z mnoha důvodů, proč se Dreamhost dostal na náš nejlepší webhosting pro seznam WordPress. Další informace o bezpečnostních opatřeních, funkcích a rychlostech si můžete přečíst v naší recenzi Dreamhostu.

Bluehost

Bluehost je u všech svých plánů ctěn jako bezpečný webový hostitel. Získáte různé nástroje pro nevyžádanou poštu, které udržují vaši doručenou poštu v čistotě, ochranu před malwarem a útoky DDoS, CDN a SSL certifikát.

Bluehost-Homepage

Sdílené plány, které jsou nejlevnější dostupné, přicházejí s integrací Cloudflare, spamovými zkušenostmi, ochranou soukromí domény, šifrováním SSL certifikátu a automatickým zálohováním pomocí CodeGuard Basic.

Bluehost chrání před riziky sdíleného hostingu také pomocí správy zdrojů. Pokud si Bluehost všimne, že web používá nadměrné zdroje, posoudí jej do izolovaného hostitelského prostředí pro vyhodnocení. Díky tomu bude váš výkon běžet hladce a bude bránit proti škodlivému webu nebo útoku DDoS na váš server.

Služby WordPress používají náročnější sadu bezpečnostních nástrojů. Plány zahrnují SiteLock Professional, který zahrnuje automatické odstranění malwaru, denní skenování, monitorování FTP a správu reputace. Získáte také přístup k bráně webové aplikace SiteLock, která chrání před škodlivým přenosem.

Bluehost je vynikající volbou pro zabezpečení, ale také pro rychlost a cenu. Více se o nich můžete dočíst v naší úplné recenzi Bluehost.

Kinsta

Kinsta je dražší spravovaný hostitel WordPress, ale cena je kompenzována jeho vlastnostmi. Získáte bezpečnostní záruku, což znamená, že pokud je váš web napaden, zatímco ho hostuje Kinsta, bude bezplatně vyčištěn a opraven..

Kinsta-Homepage

Kinsta je dražší spravovaný hostitel WordPress, ale cena je kompenzována jeho vlastnostmi. Získáte bezpečnostní záruku, což znamená, že pokud je váš web napaden, zatímco ho hostuje Kinsta, bude bezplatně vyčištěn a opraven..

Kinsta využívá proaktivní ochranu k ochraně před hackery. Váš web je kontrolován každých pět minut na provozuschopnost – to je 288krát denně -, aby se zajistilo, že server nenarazil na útok DDoS nebo na cokoli jiného.

Kinsta podporuje pouze připojení SFTP a SSH, což znamená, že odesílání dat je šifrováno.

V případě, že útok provede tyto bezpečnostní vrstvy, Kinsta udělá pár věcí. Zametá vaše soubory, aby identifikovala malware, znovu vytvořila jádro WordPress, změnila hesla SFTP, SSH a databáze a odstranila všechna infikovaná témata nebo doplňky. Pokud bude odstraněno něco, co by nemělo být, můžete svůj web obnovit pomocí jedné z automatických záloh společnosti Kinsta.

Kinsta přilákala klienty jako Ubisoft, General Electric a Intuit díky své vynikající bezpečnosti a rychlostem. Přečtěte si o tom více v naší recenzi Kinsta.

Závěrečné myšlenky

Hackeři často chodí za největším uživatelem, ke kterému mají přístup. Z tohoto důvodu je zabezpečení webových stránek bitvou do kopce a vaše riziko se zvyšuje s rostoucím provozem. Weboví hostitelé přesto začali přidávat ochranu před malwarem, útoky DDoS a další, aby tyto problémy zmírnili.

Implementace nejnovější ochrany nemusí být nákladná. Náš nejlepší levný webhostingový průvodce má například možnosti s praktickou ochranou za několik dolarů měsíčně. To by spolu s vědomím online hrozeb mělo stačit k zabezpečení vašeho webu.

Jaká ochranná opatření implementujete na svých webových stránkách? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me