Nejlepší online zálohování pro NAS 2023

Jste jedním z těch mocných uživatelů, kteří rádi drtí a vylepšují váš hardware a software. S domácí zálohou jste spokojeni, ale chcete do něj přidat jedno nebo více zařízení NAS. Výběr online zálohování může být obtížný, ale máme záda. V tomto článku vám poskytneme seznam nejlepších online záloh pro NAS, abyste mohli dokončit nastavení.

Úložiště připojené k síti je mini-server se sítí, ke které mají přístup jiná zařízení, pokud mají přihlašovací údaje. Je to skvělý způsob, jak vytvořit osobní multimediální systém založený na cloudu nebo zálohovat pevný disk. Pokud se chcete dozvědět více, přečtěte si náš článek o NAS.

Pokud jste narazili na online zálohu a přemýšlíte, proč byste to měli udělat, odpověď je snadná: chránit vaše data. Nemůžete si být jisti, jak dlouho váš pevný disk vydrží, než dojde k jeho selhání nebo selhání. Jednotky SSD mají míru selhání nižší než 1 procento, ale vyskytují se více datových chyb. Váš notebook nebo Western Digital My Passport se snadno ukradnou.

Je lepší spoléhat se na cloud i na místní zálohu. To je stejně pravidlo 3-2-1. Můžete přistupovat ke svým datům na dálku, nastavit automatické zálohování a udělat to v krocích, aby se proces urychlil.

V tomto článku se podíváme na cloudové zálohování, které podporuje NAS. Pokud hledáte úložiště a neznáte rozdíl mezi zálohováním a cloudem, přečtěte si vysvětlení zde. Než začneme s hodnocením záloh online, podívejme se na kritéria, která jsme použili při výběru.

Nejlepší online zálohování pro NAS 2023

Co dělá nejlepší online zálohu pro NAS

Všichni chceme více zálohovat a platit méně, proto jsme od těchto služeb hledali. A co víc, tím více plánů má služba lepší, protože vám dává větší šanci najít ten, který vám vyhovuje. Je dobré, pokud má služba také bezplatný plán nebo zkušební verzi. Existují také služby, které nabízejí plány s neomezeným zálohovacím prostorem.

Když posíláte data do cloudu, chcete, aby byla bezpečná, takže naše další kritérium je bezpečnost. Měl by mít šifrování in-transit a at-rest, dvoufaktorové ověřování, protokol TLS / SSL, který chrání vaše data během přenosu, silná datová centra s redundantní architekturou serveru a šifrování s nulovými znalostmi.

Uživatelská zkušenost by měla být přímá. Čím lépe, tím více se můžete soustředit na svou práci a nestarat se o svá data. Aby se zajistilo, že desktopový klient by měl pracovat na většině operačních systémů a jejich rozhraní, spolu s webovými a mobilními aplikacemi, by mělo být příjemné a intuitivní použití.

Nakonec počáteční zálohování trvá dlouho, ale neměly by trvat déle, než je nutné. Spojení by nemělo viset, táhnout nebo selhat. To záleží na infrastruktuře zálohovací služby, na poskytovateli internetových služeb a na tom, jak blízko jste k serverům.

S našimi stanovenými kritérii se podívejme na náš nejlepší výběr pro zálohování externí jednotky.

1. Nejlepší online zálohování pro NAS: IDrive

IDrive sídlí v údolí San Fernando v Kalifornii. Společnost byla založena v roce 1995, což z ní činí skutečného veterána. Jeho věk se však neukáže jen na bohatou zkušenost. Ve skutečnosti se nachází blízko vrcholu našeho nejlepšího online záložního seznamu.

IDrive nenabízí neomezené zálohování, ale umožňuje vám zálohovat neomezená zařízení, včetně NAS. Na výběr jsou dva roční osobní plány: 2TB a 5TB. Plán 2TB vás vrátí o něco přes 50 $, zatímco plán 5TB stojí kolem 75 $.

Kromě úložiště získáte 2TB nebo 5TB synchronizačního prostoru, v závislosti na plánu, který činí 4 TB nebo 10 TB skutečného prostoru. Pokud platíte dva roky předem, získáte další slevu. Oba plány jsou určeny pro jednoho uživatele a neomezené množství zařízení. Pro otestování služby nabízí IDrive také bezplatný plán s 5 GB záložního prostoru.

IDrive-Client-Backup-Slider1
© Cloudwards.net

IDrive-Client-Restore-Slider2
© Cloudwards.net

IDrive-Client-Scheduler-Slider3
© Cloudwards.net

IDrive-Client-Sync-Slider4
© Cloudwards.net

IDrive-Client-Disk-Image-Slider5
© Cloudwards.net

Předchozí

další

Firemní uživatelé si mohou vybrat z několika plánů, které neomezují počet uživatelů nebo počítačů, které mohou zálohovat. Plány začínají na 250 GB za 99,50 $ a stoupají na 12,5 TB za 2 999,99 $. Obchodní plány získají stejné slevy jako ty osobní. Za plány, které nabízejí úložiště 2,5 TB nebo více, můžete platit měsíčně, ale je to dražší.

  Jak posílat velké soubory přes internet: Praktická příručka pro rok 2023

IDrive používá 256bitový algoritmus AES k šifrování dat v klidu a při přenosu. Zachovává klíč pro dešifrování vašich dat, ale můžete si je ponechat, pokud si chcete zajistit soukromé šifrování. Před spuštěním první zálohy se však musíte přihlásit.

Je překvapivé, že kromě těchto silných bezpečnostních opatření neexistuje dvoufaktorová autentizace. Protože není k dispozici pro ochranu vašich přihlašovacích údajů, musíte se ujistit, že je vaše heslo silné. Další informace o těchto funkcích zabezpečení naleznete v naší recenzi IDrive.

IDrive udržuje své servery v zabezpečených datových centrech v USA. Dokážou odolávat katastrofám, jako jsou zemětřesení, povodně a požáry. Alarmy, sledovací a pohybové senzory chrání také vaše data před vetřelci.

Další důvody, které se nám líbí IDrive

Práce s IDrive je složitější, protože nenabízí neomezené zálohování. Musíte vybrat a vybrat soubory, které chcete zálohovat. Můžete tak učinit na základě umístění, ale nikoli podle typu souboru. Navíc má IDrive mnoho možností nastavení, takže si na to musíte zvyknout. Přesto by to neměl být problém pro většinu lidí.

IDrive můžete používat ve Windows, MacOS a Linux. Existují také aplikace pro chytré telefony pro Android nebo iOS.

IDrive může přetáhnout při počátečním nahrávání. Bohužel, neexistuje žádné nastavení pro zahájení vícevláknové zálohy pro její urychlení. To znamená, že IDrive má zdarma kurýrní záložní službu nazvanou IDrive Express, která může pomoci. Je to zdarma jednou ročně pro osobní uživatele a třikrát ročně pro firemní uživatele. Můžete jej použít i pro stahování.

Kromě toho existuje kopírování souborů na úrovni bloku, které nahrává pouze části souborů, které byly změněny od poslední zálohy, aby se urychlil přenos..

IDrive má velkou hodnotu a silné zabezpečení, šifrování v klidu a během přepravy a volitelné soukromé šifrování, které chrání vaše soukromí. Není to blesk rychle, ale má kompenzaci IDrive Express a blokové kopírování. To je dost, aby byl náš nejlepší výběr pro tento seznam.

2. Acronis True Image

Acronis je v oblasti zálohování od roku 2003 a jeho bohaté zkušenosti jsou patrné v jeho nejnovější verzi, Acronis True Image 2023.

Pro Acronis True Image můžete získat celoživotní licenci. To vám však neumožňuje zálohovat data do cloudu, ale pouze do místního úložiště. Proto doporučujeme získat roční plán. K dispozici jsou dvě možnosti: Advanced a Premium.

Pokročilé náklady 4,16 $ měsíčně, nebo 49,99 $ ročně, za 250 GB. Zahrnuje plnou zálohu obrazu, aktivní klonování disku, univerzální obnovení a zálohu sociálních médií. Prémiové náklady 8,33 $ měsíčně, 99,99 $ ročně, za 1 TB. Do seznamu funkcí přidává certifikaci blockchainu pro soubory a elektronické podpisy.

Acronis-True-Image-Backup-Setup-Slider1
© Cloudwards.net

Posuvník Acronis-True-Image-Destination-Slider2
© Cloudwards.net

Acronis-True-Image-Active-Protect-Slider3
© Cloudwards.net

Posuvník nastavení Acronis-True-Image-Settings4
© Cloudwards.net

Posuvník Acronis-True-Image-Tools-Slider5
© Cloudwards.net

Předchozí

další

Pokud zaplatíte za zvětšení velikosti úložiště, dostanete ji za sníženou cenu. To platí také pro počet počítačů zahrnutých do plánu.

Acronis True Image používá 256bitové šifrování AES a protokol TLS / SSL k ochraně vašich dat během přenosu. Soubory můžete také zašifrovat před odesláním na servery Acronis. To vyžaduje, abyste zadali heslo, které znáte pouze vy. Soubory zůstanou šifrovány v cloudu, dokud je nešifrujete. Díky tomu je aplikace Acronis True Image nulová.

K dispozici je také nová funkce nazvaná Acronis Active Protection, která pomáhá před útoky ransomware. Pokud se to nezdaří, můžete se při načítání souborů spolehnout na vytváření verzí. Bohužel neexistuje dvoufaktorové ověření.

Datová centra Acronis využívají biometrické skenování, klíčové karty, hlídky a monitorování, aby nedošlo k porušení. Vaše data jsou také uložena na více serverech, které jsou chráněny před přírodními katastrofami a požáry.

Další důvody, proč se nám Acronis True Image líbí

Desktopový klient je intuitivní a snadno se naviguje, ale jeho text by měl být větší. Na levé straně je menu pro navigaci v aplikaci.

Můžete jej použít k zálohování všeho, spíše než k výběru konkrétních souborů. To zabírá více místa, ale usnadňuje vytváření plánu zálohování. Pokud se rozhodnete tak učinit, můžete vyloučit soubory, které nechcete zálohovat. Navíc jsou jeho oznámení užitečná a budou vás průběžně aktualizovat.

Funguje na Windows a MacOS. Pokud jste uživatelem systému Linux, vyhledejte vhodné služby v článku o nejlepším online zálohování systému Linux.

Pomocí online řídicího panelu můžete provádět ruční zálohy a obnovit soubory. Díky tomu je užitečné pro vzdálenou správu. Online rozhraní je přehledné a nebude vás zaměňovat.

Služba se nepokouší s počátečním nahráním. Ve skutečnosti nás to překvapilo svou rychlostí, protože zálohování a obnova složky o kapacitě 1 GB trvalo jen 15 minut. Ke stažení jsme použili „optimální“ nastavení, ale je zde také „maximální“, pravděpodobně ještě rychlejší. Tabulku s výsledky testů najdete v naší recenzi Acronis True Image.

Acronis True Image je rychlý, má dobré zabezpečení a nabízí lepší uživatelské prostředí než IDrive, ale nemůže se shodovat s jeho hodnotou nebo zálohovat neomezené zařízení. Díky tomu je číslo dva na našem seznamu.

  Nejlepší online zálohování pro Mobile 2023: Zálohování na cestách

3. BigMIND Home

BigMIND Home je online služba zálohování od společnosti, která vytvořila Zoolz Home Backup. Není divu, že jsou si podobné, ale BigMIND Home má nové funkce, které Zoolz Home nemá.

Osobní plán BigMIND Home stojí 2,99 $ měsíčně, ale platí se ročně a dává skromný 100 GB záložního prostoru pro jednoho uživatele a tři počítače.

Rodinný plán stojí 6,99 $ měsíčně a poskytuje vám 500 GB úložného prostoru pro tři uživatele, devět počítačů a šest mobilních zařízení. Je to lepší řešení, ale pravděpodobně to není dost místa pro mnoho uživatelů.

BigMIND Desktop Dashboard

Možnosti připojení BigMIND

Inteligentní výběr BigMIND

Plán zálohování BigMIND

BigMIND Online Prozkoumejte soubory

Předchozí

další

Přihlášením k plánu Family Plus získáte 1 TB cloudového záložního prostoru za 12,99 $. Je to slušné množství prostoru, ale není to nejlepší řešení. Tento plán vám umožní sdílet se čtyřmi dalšími uživateli v 15 počítačích a neomezených mobilních zařízeních.

Službu můžete vyzkoušet pomocí bezplatného plánu, který vám poskytne 5 GB záložního prostoru pro jednoho uživatele. Umožňuje vám zálohovat jeden počítač, jeden externí disk a dvě mobilní zařízení.

BigMIND Home šifruje soubory na serverech pomocí 256bitového algoritmu AES. Služba standardně spravuje váš šifrovací klíč. Chcete-li tomu zabránit, při nastavování plánu zálohování se můžete rozhodnout pro soukromé šifrování, ale nemůžete to udělat později. Kompromisem je, že BigMIND Home nebude moci získat vaše heslo, pokud tak učiníte.

Soubory jsou chráněny při přenosu protokolem SSL, ale je zvláštní, že je musíte povolit. BigMIND poskytuje dvoufaktorové ověření, které chrání vaše přihlašovací údaje.

Další důvody, proč se nám líbí BigMIND Home

Desktopový klient je užitečný, protože zobrazuje stav zálohy, kdy byla poslední záloha, kolik souborů je zálohováno a kolik čeká na vyřízení. Tyto informace jsou užitečné a rozhraní je atraktivní a jasné.

Můžete si vybrat zálohu podle typu souboru nebo umístění. Nabízet výběr je příjemné, vzhledem k tomu, že jiné služby používají pouze jednu metodu.

Webové rozhraní, které zobrazuje kategorie souborů a zařízení, je barevnější a umožňuje snadno procházet svůj obsah v cloudu. Na ovládacím panelu je uvedeno, kolik zařízení je připojeno k BigMIND Home a kolik je zálohováno. K dispozici je také graf, který ukazuje vaši záložní aktivitu v průběhu času a koláčový graf, který představuje přehled typů souborů.

BigMIND Home je k dispozici pro Windows, MacOS, Android a iOS.

Vaše počáteční nahrání by mělo být rychlé a stahování by mělo být pomalé, protože BigMIND Home používá pro zálohování Amazonský ledovec, chladicí úložiště navržené pro dlouhodobou archivaci. Pokud to zní jako váš šálek čaje, přečtěte si naši recenzi na Amazonském ledovci. Průměrná doba nahrávání 1 GB dat by měla být asi 30 minut. Přečtěte si více o službě v naší BigMIND domovské recenzi.

4. Carbonite Safe Backup Pro

Karbonit je jednou z nejstarších zálohovacích služeb. Má dvě řešení: Carbonite Safe a Carbonite Safe Backup Pro. První je vhodný pro jeden počítač, zatímco druhý nabízí zálohu NAS.

Carbonite Safe Backup Pro nabízí tři plány na výběr: Core, Power a Ultimate.

Základní náklady stojí 24 $ měsíčně, ale platí se ročně. Pokud platíte dva nebo tři roky předem, získáte 20 nebo 30 procent slevu. Poskytuje vám 250 GB záložního prostoru až pro 25 počítačů.

Získáte také externí pevný disk a automatické zálohování videa, centralizovanou správu účtů a administrátorské konzole a možnost dostávat pevný disk pro obnovení poštou.

Plán napájení vám vrátí 66,67 $ měsíčně, vyúčtuje se ročně (je to však 50 USD na omezenou dobu), za 500 GB místa na zálohování a schopnost zálohovat až 25 počítačů a jeden server.

Ultimate přidává zálohování neomezených serverů k předchozímu plánu za 108,34 $. V současné době je cena na omezenou dobu 83,34 $.

Carbonite Safe Backup Pro používá 128bitové šifrování AES k zašifrování souborů. Pokud se rozhodnete povolit soukromé šifrování a sami spravovat klíč, můžete přepnout na 256bitový AES. Pokud tak učiníte, nebudete mít přístup k vašim datům, pokud je ztratíte.

Klíč můžete chránit heslem, ale pokud jej zapomenete, Carbonite ho nebude moci resetovat. Nebude také možné obnovit heslo k vašemu účtu. Díky tomu je aplikace Carbonite Safe Backup Pro nulová. Nezapomeňte na svá hesla a učinte je silnými. Zabezpečení účtu můžete zvýšit aktivací dvoufaktorové autentizace.

Další důvody, proč máme rádi Bezpečné zálohování Pro Carbonite

Desktopový klient Carbonite Safe Backup Pro se snadno instaluje. Jakmile tak učiníte, stačí dokončit proces zálohování pouze jedním krokem, protože většina z nich funguje automaticky. Vylučuje však některé soubory a přípony a ve výchozím nastavení nezálohuje soubory větší než 4 GB. Pokud je chcete zahrnout, musíte je označit ručně.

  Porovnání Evernote vs OneNote 2023: Jaká je nejlepší aplikace pro psaní poznámek?

Klient také barevně kódy vašich souborů, takže můžete snadno vidět jejich stav během zálohování, ale musíte tuto funkci povolit, protože ve výchozím nastavení není zapnutá.

K dispozici je také atraktivní webové rozhraní, pomocí kterého můžete zkontrolovat stav zálohy, přistupovat k souborům a spravovat svůj účet.

Mobilní aplikace má stejné funkce zabalené v jasném a minimalistickém rozhraní. Kromě ukládání souborů můžete pomocí aplikace automaticky zálohovat fotografie do telefonu. To nelze udělat u jiných typů souborů, ale neomezené zálohování fotografií je stále velké. Chcete-li se dozvědět více, přečtěte si naši karbonitovou recenzi.

Počáteční proces zálohování Carbonite Safe Backup Pro je pomalý a nepřibližuje se těm jeho konkurentům. Následující zálohy však budou mnohem rychlejší díky algoritmu přenosu na úrovni bloků.

5. MozyPro

MozyPro je univerzální služba zálohování, která je dobrá pro firmy, které chtějí zálohovat více počítačů.

Jeho plány poskytují záložní prostor, který můžete sdílet mezi počítači a servery. Můžete platit na měsíční, roční nebo dvouleté bázi. Plány začínají na 10 GB a dosahují až 4 TB, ale Mozy na své webové stránce uvádí ceny až do 250 GB. Pokud potřebujete více než to, musíte požádat o stanovení ceny. Existují také plány bez serverů, které jsou levnější než jejich protějšky.

Je příjemné, že existuje flexibilita, ale problémem je, že MozyPro začíná na 10 GB. To nestačí k zálohování počítače, natož serveru. Pokud máte několik serverů, nemusí 4TB stačit. Největším problémem však je, jak drahé to je. MozyPro účtuje směšnou cenu 850 $ ročně za 250 GB zálohy. Ostatní služby poskytují mnohem lepší hodnotu.

MozyPro se dobře stará o své zabezpečení. Vyzývá audity třetích stran, aby se ujistil, že jeho datová centra jsou v souladu s úkolem udržet vaše data v bezpečí. Zařízení mohou odolávat přírodním katastrofám, virovým útokům a dalším nežádoucím událostem, které mohou ohrozit vaše data. Bezpečnostní pracovníci jsou na místě 24/7 a datová centra jsou chráněna televizními kamerami s uzavřeným okruhem, branami a přístupem k elektronickým klíčům.

Vaše soubory jsou šifrovány na serverech Mozy. Ve skutečnosti jsou šifrována před opuštěním počítače a jsou chráněna při přenosu pomocí připojení TLS. MozyPro ve výchozím nastavení ponechá váš klíč a používá 448bitové šifrování Blowfish.

Můžete se však rozhodnout pro soukromé šifrování, které přepne šifrovací algoritmus na 256bitový AES.

Nevýhodou je, že MozyPro nebude moci resetovat vaše heslo a náhled souboru a miniatury obrázků se nebudou zobrazovat na webu. Nebudete také moci nahrávat soubory z webového prohlížeče.

MozyPro bohužel neposkytuje dvoufaktorové ověření.

Další důvody, které se nám líbí MozyPro

Před zahájením zálohování dat vyžaduje aplikace MozyPro více práce než jiné online zálohy. To znamená, že jakmile to nastavíte, má zajímavé funkce, které usnadní postup vpřed. Pro vysvětlení kroků, které musíte dokončit, si přečtěte naši recenzi MozyPro.

Stáhnout klienta pro stolní počítače je snadné a instalace netrvá dlouho. Pro nastavení zálohy nemusíte dělat nic, protože MozyPro prohledává váš systém souborů a vybere pro zálohování nejběžnější typy souborů. Nemá nejúčinnější rozhraní, jaké jsme kdy viděli, ale průvodce pomáhá dokončit práci. Funguje na Windows, MacOS a Linux.

Webové rozhraní má administrátorskou konzoli s praktickými funkcemi, které usnadňují správu účtu. Můžete vyhledat připojení k vašemu účtu podle uživatele nebo zařízení a zjistit, kolik dat je zálohováno a kdy bylo spuštěno poslední zálohování. Sekce „grafy a zprávy“ zobrazuje historii a stav zálohy a umožňuje nastavit e-mailová upozornění.

Aplikace smartphonu MozyPro nemohou zálohovat vaše data, ale umožňují vám k nim přistupovat. Jsou k dispozici pro Android a iOS.

Naše testy ukázaly, že MozyPro potřebuje asi hodinu na zálohování komprimované složky o velikosti 1 GB do cloudu. Testy jsme provedli z Bangkoku v Thajsku přes WiFi připojení s rychlostí stahování 55 megabitů za sekundu a rychlostí uploadu 22 Mbps. Hodina na 1 GB je stále příliš dlouhá. Problém může být v tom, že MozyPro nekomprimuje data.

Následující zálohy však budou běžet mnohem rychleji pomocí algoritmu kopírování souborů na úrovni bloku.

Závěrečné myšlenky

Váš NAS může být zálohou pevného disku, ale musíte ji také chránit. V tomto článku jsme se zabývali tím, že vám poskytneme náš seznam nejlepších online záloh pro NAS.

IDrive je náš nejlepší výběr, protože má velkou hodnotu, silné zabezpečení, umožňuje zálohovat neomezená zařízení a umožňuje vám používat IDrive Express zdarma jednou ročně.

Nemůžeme doporučit MozyPro, protože je to drahé a nenabízí mnoho úložného prostoru, protože je pomalý a neposkytuje dvoufaktorové ověření. BigMIND Home usnadňuje vytvoření plánu zálohování a rychlé nahrávání souborů. Jeho obnova souborů je však pomalá a mohla by nabídnout lepší nabídky.

Acronis True Image 2023 také poskytuje dobrý uživatelský dojem, ale trpí vysokou cenovou značkou. Navíc je omezen počet zařízení, která můžete zálohovat. Carbonite Safe Backup Pro nabízí neomezené úložiště, je však pomalý a nenabízí měsíční předplatné.

Používáte k zálohování zařízení NAS jinou službu? Co si myslíte o našich volbách? Řekněte nám o tom v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me