Nejlepší software pro psaní 2023: Brk a inkoust pro nový věk

Ve světě bezplatných textových procesorů je snadné zapomenout, že existují speciální aplikace pro psaní. Dokumenty Google mohou zpracovat vaše stisky kláves, ale u téměř všeho jiného je to nevýrazné. Vyhrazený textový procesor vám může pomoci formátovat, co píšete, uspořádat své nápady a exportovat je pro profesionální účely.

Sledovali jsme nejlepší psací software pro romanopisce, scenáristy a novináře, abychom vám přinesli komplexního průvodce, co byste měli používat. Našli jsme nejlepší software v každé kategorii, stejně jako běžci, pokud potřebujete více možností. Na konci je také sekce pro nástroje, které by měli všichni autoři vyzkoušet.

Nejlepší software pro vás se může lišit v závislosti na vašem případu použití. Náš průvodce jsme rozdělili do čtyř částí, takže můžete najít nejlepší nástroje pro to, co chcete dělat. Mezi sekcemi je také určitá přeslechová práce, takže doporučujeme přečíst si sekci pro novela i když jste například scenárista.

Existují nástroje, které by měli všichni spisovatelé používat, ale nechtěli jsme se dostat do žádné sekce. Bez ohledu na to, co píšete, je důležité vytvořit si kopii s online zálohovací službou, jako je Backblaze, která se umístila na druhém místě v našem nejlepším průvodci online zálohovacími službami. Můžete vidět, proč v naší recenzi Backblaze.

Pokud nejste obeznámeni, jedná se o zásadu zálohovacího pravidla 3-2-1, která říká, že byste si měli ponechat tři kopie svých dat – dvě uložená lokálně na různých typech úložiště a jedna zálohovaná do cloudu. Existují variace, jako je lokální ukládání, jedna v cloudovém úložišti a jedna mimo lokalitu, ale princip je stejný. Nechcete přijít o tvrdou práci, kterou jste věnovali psaní.

Výběr nejlepšího softwaru pro psaní

nejlepší software pro psaní

Naše výběr aplikací se snížil na tři klíčové faktory: výkon, použitelnost a funkce. Síla byla naším prvořadým zájmem, protože prohlašování softwaru za „nejlepší“ znamená, že zvládne většinu toho, co na něj můžete hodit. Final Draft například automaticky dodržuje standardní formátování a poskytuje vám potřebné nástroje, aby do scénáře vložil cokoli.

Moc by však neměla přijít na úkor použitelnosti. Final Draft je nejlepší dostupný nástroj pro psaní scénářů, ale díky svému složitému rozhraní je méně atraktivní, pokud potřebujete psaní bez rozptylování. To znamená, že v tomto bodě byla určitá volnost. Dokud nebyl software zbytečně komplikovaný, byl zvažován.

Funkce, které zahrnovaly vše od nástroje „Zeptejte se editora“ v AP Stylbooku až po zprávy o konzistenci od ProWritingAid, byly poslední. Všechno, co vzbudilo náš zájem nebo bylo by jinak užitečné během procesu psaní, splňovalo tato kritéria.

Pro každou sekci máme špičkový výběr, o kterém se domníváme, že nabízí nejlepší rovnováhu síly, použitelnosti a funkcí. Není to však de facto „nejlepší“ možnost. Z tohoto důvodu má každá sekce také čestné zmínky, které mají co nabídnout pro své výklenky, ale nejsou tak vyvážené jako naše první volba.

Nejlepší software pro psaní pro romány

Začněme s tradicí autorů fikce, která byla oceněna v minulosti. Po nějakém výzkumu jsme se dohodli na následujících tipech.

WriteItNow

WriteItNow je určen pro romanopisce. Namísto prezentace textového procesoru a požádání, abyste to pochopili, program automaticky uspořádá vaše poznámky, kapitoly a informace o pozadí do jednoho souboru. Kdykoli chcete na svém románu pracovat, je to vše na jednom místě.

Všechno, co píšete, je uspořádáno do jedné kapitoly nebo scény, přičemž druhá je menší část, která tvoří vaše kapitoly. Tento přístup nemusíte používat, ale je to efektivní. WriteItNow ukazuje hierarchii kapitol a scén, které je tvoří, což znamená, že můžete napsat svůj příběh po částech, abyste se ujistili, že každá scéna má vyprávěný oblouk.

Přidání scén k vašemu příběhu má další výhody. Na začátku psaní budete požádáni o vytvoření souhrnu scény, který bude zahrnovat scény, události, umístění a rekvizity. WriteItNow tyto informace používá k uspořádání scén v editoru dějů.

nejlepší software pro spisovatele

Editor příběhu je fantastickým nástrojem pro vizualizaci vývoje vašeho románu. WriteItNow zobrazuje všechny rekvizity, postavy, místa a události a spojuje je se scénami, ve kterých jsou uvedeny. Kromě vizualizace logického toku vašeho románu vám editor příběhů také pomůže odhalit chyby spojitosti.

I když je to hlavní nástroj pro vizualizaci toku vašeho románu, WriteItNow může generovat další grafy. Například můžete svázat obrázky se soubory znaků a použít je v grafu vztahů. V závislosti na vztazích může program WriteItNow také zobrazit graf konfliktů, takže můžete vidět, jak se konflikt odvíjí a plyne skrz váš příběh.

diagram nejlepšího psaní-software-konflikt

Na technickém konci může WriteItNow vygenerovat analýzu čitelnosti, graf událostí, scénář a shrnutí událostí. Každá z nich je rozdělena podle kapitol a scén a poskytuje několik způsobů, jak zobrazit svůj příběh z ptačí perspektivy.

Nejlepší část o těchto funkcích je, že žijí pod jedním deštníkem. Nemusíte ukládat soubory pro postavy, storyboardy atd. Spíše WriteItNow zpracovává špinavou práci, takže stačí otevřít jediný soubor.

Je to také levné. Můžete si stáhnout demo aplikace WriteItNow a používat ji, jak chcete, ale dokumenty nebudete moci ukládat. Když se rozhodnete upgradovat, stačí zakoupit kód pro odemknutí 59,95 $ a začít ukládat vše, na čem jste pracovali..

Scrivener

Scrivener je populární aplikace pro romanopisce, přičemž spisovatelé, jako jsou Neil Cross, Karen Traviss a Marc Goodman, jsou otevřenými příznivci. Stejně jako WriteItNow má i Scrivener spoustu nástrojů, jak vidět svůj román ze širokého hlediska, ale umístí je na pozadí. Jak říká marketingový materiál, Scrivener vám umožní napsat váš román „svou cestou“.

  Nejlepší cloudové úložiště pro neziskové organizace 2023

nejlepší-psaní-software-scrivener

To začíná ve fázi plánování. Scrivener obsahuje nástroje na korek a outliner pro vizualizaci průběhu vašeho příběhu. Corkboard je v podstatě stránka storyboardu, kde můžete připojit notové karty a vidět, jak se spojují. To znamená, že karty jsou vázány na oddíly ve vašem románu. Pokud pohnete kartou, projeví se to v románu.

Outliner pracuje podobným způsobem, ale ukáže vám vše, místo pouhého shrnutí scény nebo kapitoly. Pomocí corkboardu získáte široký pohled na svůj román a pověstníka, abyste viděli jemné podrobnosti o tom, kdy a kde se v příběhu děje. Stejně jako v corkboardu můžete přetahovat různé sekce.

Při psaní můžete využít více režimů Scrivenerovy obrazovky. Pokud například píšete scénu na základě skutečného umístění, můžete obrázek přetáhnout do okna a zobrazit jej vedle svého rukopisu. Pokud potřebujete méně rozptýlení, můžete se přepnout do režimu celé obrazovky pomocí jedné z předvoleb barev Scriveneru nebo obrázku na pozadí podle vašeho výběru.

Scrivener se zaměřuje na přizpůsobitelnost, a to je dvojsečný meč. Můžete v něm dělat téměř cokoli, od výzkumu akademické práce až po vytvoření scénáře. Nástroje jsou tam, stačí jim dát smysl.

Přestože se jedná o vynikající nástroj, pokud jde o sílu a flexibilitu, Scrivener dělá náš čestný seznam zmiňovaných románů, protože nevkládá všechna vejce do jednoho košíku. Pro WriteItNow to není podřadný nástroj – vlastně naopak – ale není tak silně zaměřen na spisovatele.

Je to však levnější. Vyzkoušejte Scrivener po dobu 30 dnů v systému MacOS, Windows nebo iOS, po kterém budete muset zakoupit licenci za 45 $. Zkouška je zajímavá, protože počítá pouze dny, kdy ji používáte. Pokud jste například software používali tři dny v týdnu, zkušební verze by trvala 10 týdnů.

Microsoft Word

Oldie, ale dobrota, Microsoft Word je stále vynikající volbou pro psaní vašeho románu. Ačkoli postrádá hlavní rysy Scrivener a WriteItNow, je nejrozšířenějším textovým procesorem na trhu a existuje několik praktických, ne-li zřejmých důvodů pro jeho použití.

nejlepší software pro spisovatele

Aplikace Word obsahuje funkce úprav Dokumentů Google bez formátování. Korektury nebo editoři mohou provádět změny v souboru aplikace Word, aniž by byly trvalé. Pomocí funkce „sledování změn“ můžete zobrazit všechny navrhované úpravy a rozhodnout se, zda je přijmout nebo odmítnout.

Ačkoli to vypadá jako menší vzestup, má to obrovské důsledky v profesionálním prostředí. Formát souboru Word, .docx, je přijímán téměř v každé aplikaci pro zpracování textu. Bez ohledu na to, komu musíte poslat svou práci, můžete si být jisti, že ji budou moci otevřít a že formátování zůstane nedotčeno..

Slovo je použitelné pro psaní, ale ve srovnání s Scrivenerem a WriteItNow zůstává hodně žádoucí. Nejlepší scénář by byl použít jeden z těchto nástrojů k nastínení a psaní vašeho románu a poté jej přenést do aplikace Word pro formátování, úpravy a distribuci.

Nejlepší software pro psaní pro scenáristy

Pro ty, kteří chtějí dostat svou práci na stříbrnou obrazovku, existuje několik velmi specifických kusů softwaru.

Konečný koncept

Final Draft je průmyslový standardní software pro psaní scénářů. Snadno zvládne komplikované formátování scénáře a přichází s množstvím funkcí pro plánování skriptu, než začnete psát.

best-writing-software-final-Draft

Final Draft 11 vyšel minulý rok s novými funkcemi, jako je noční režim, podpora obrázků a spolupráce v reálném čase. Starší funkce jsou však stále přítomny, zejména pak Beat Board, kde můžete uspořádat své příběhové rytmy, jako by byly připnuty k corkboardu. Toto je klasický způsob vykreslení skriptu a jeho uvedení do stejného rozhraní, jaké zadáváte, zrychluje pracovní postup.

Beats lze dále organizovat pomocí Story Map. Můžete jej použít k nastínění aktů, scén a sekvencí a získat podrobný pohled na to, jak se váš příběh vyvíjí, před jediným stiskem klávesy. Během psaní je také užitečné odkazovat na mapu příběhů, abyste se ujistili, že scény vyvíjíte organickým způsobem.

Final Draft má další nástroje pro psaní. Pomocí spolupráce v reálném čase můžete pozvat ostatní uživatele Final Draft k práci na skriptu a vyhrazená konverzace vám umožní odrazit nápady od sebe navzájem.

Můžete také uložit alternativní dialog do Final Draft. To je zvláště užitečné v raných fázích psaní, kdy se znaky nemusí plně rozvinout. Uložení několika nápadů udržuje konverzaci konzistentní a umožňuje snadný způsob, jak přepnout, jak postava něco říká.

nejlepší psaní-software-alt-dialog

Final Draft obsahuje více než 100 šablon, od scénářů filmů po grafické romány, pomocníka při formátování a SmartType, což je rychlý způsob, jak vyplnit opakující se dialogy v názvech znaků..

Final Draft vládne ve funkcích. To znamená, že bojuje v jednoduchosti použití, zejména ve srovnání s Fade In, jedním z našich čestných uznání. Od indexových karet k Beat Board se toho hodně děje, takže je snadné se ztratit v přípravě a nikdy začít psát.

Na 250 dolarů, přichází s statnou cenu. Přesto je to standardní průmyslový software pro psaní scénářů a agentury si zvykly vidět skripty naformátované. Program byl použit Scarface, Lost, Back to the Future, Mad Men a více. Pokud máte vážný názor na scénář, je pro vás nástroj Final Draft.

Fade In

Fade In se zaměřuje na funkce a soustředí se na psaní. Má jednoduché rozhraní, zatemněné vzadu, takže můžete zablokovat rozptýlení a pracovat na svém příběhu. To znamená, že má funkce pro plánování a dohled nad vaším scénářem.

nejlepší psaní-software-fade-in

Na rozdíl od Final Draft, Fade In podporuje více formátů souborů, jmenovitě Final Draft (.fdx) a .pdf. Podporuje také import a export do Scrivener, Adobe Story a Celtx. Pokud přicházíte z jiného softwaru nebo se chcete ujistit, že odešlete skript ve správném formátu, Fade In vás zahrnoval.

  Xero vs Wave: Hledání nejlepší pro rok 2023

To znamená, že je to výběr softwaru pro scenáristy, jako je Rian Johnson (Star Wars: Epizoda VIII – Poslední Jedi) kvůli jeho vynikající použitelnosti. Fade In vám umožní soustředit se na psaní, odkládání indexových karet, rytmů a poznámek ve prospěch efektivního rozhraní.

Stále vám umožňuje organizovat indexové karty a přidávat do skriptu poznámky, ale je to obtížnější než v Final Draft. Zaměření na psaní bez rozptylování přichází na úkor funkcí, které by jinak, dobře, rozptylovaly vaše psaní.

Z tohoto důvodu je těžké doporučit Fade In všem. Buď se zamilujete do tohoto rozhraní a budete odporovat práci s čímkoli jiným, nebo zjistíte, že mu chybí navigace k hlubším funkcím. Naštěstí si můžete stáhnout neomezenou zkušební verzi pro vyhodnocení.

Celtx

Celtx je bezplatný online filmový nástroj. Říkáme filmařství a ne scénář, protože Celtx vám dává nástroje k dokončení filmu v každém kroku procesu. Ostatní nástroje však mají cenu.

nejlepší software pro spisovatele

Jádrem Celtxu je jeho textový procesor, který je vytvořen pro formátování scénářů. Rozhraní se snadno používá, ale ne tak atraktivní jako Fade In, a plovoucí panel nástrojů vpravo obsahuje seznam funkcí pro prohlížení vašeho scénáře.

Můžete procházet svými scénami pomocí navigační karty, přidávat poznámky do určitých sekcí a prohlížet si katalog znaků. Pokud platíte, budete mít také přístup k dalším funkcím Celtxu, jako je seznam střel a rozpis.

Díky placeným funkcím vyniká Celtx. Poté, co je váš koncept hotový, můžete použít sadu nástrojů k rozpočtu, plánu, scénáři a rozebrat skript. Má dokonce prostor pro správu důležitých kontaktů a klientů, které mohou být pro výrobu životně důležité.

Protože je založen online, Celtx lze snadno použít také pro spolupráci. Pomocí karty „Výměna“ v horní části rozhraní se můžete spojit s ostatními uživateli. Tam najdete spisovatele, herce, producenty, režiséry a další, každý s hodnocením na základě dokončených projektů.

Celtx je dobrá bezplatná možnost, ale pokud nepoužijete další nástroje, neměli byste upgradovat na placený tarif. Balíček Full Production vám poběží 29,99 $ měsíčně. V Celtxu jste si mohli koupit Fade In přímo za cenu pouhých tří měsíců.

Nejlepší psací software pro novináře

Poslední skupinou slovníků jsou lidé, kteří píšou zprávy pro život. Vzhledem k tomu, že jejich potřeby jsou velmi zaměřené, tak i jejich programy šité na míru.

AP Stylebook online

AP Stylebook je již dlouho akceptovaným stylem pro anglická média. V minulosti potřebovali redaktoři, spisovatelé a další uživatelé podílející se na publikačním procesu, aby každoročně zakoupili tištěnou knihu stylů, aby mohli vidět nové příspěvky a revize.

best-writing-software-ap-stylebook

Stále můžete zakoupit tištěnou kopii, ale online verze je mnohem cennějším zdrojem. Je to stejná cena se stejnou slevou, pokud nastavíte automatické obnovení, ale umožňuje vám přístup k úplné knize stylů na ploše, notebooku, smartphonu nebo tabletu.

Jako živý online zdroj má výhody oproti verzi pro tisk. Odběratelé mohou používat funkci „Zeptejte se editora“, která vám umožní prohledávat archiv otázek odeslaných editorům AP Stylebook. Pokud vaše otázka není uvedena, můžete ji odeslat přímo editorům.

Během používání se objevují další výhody. Můžete například hledat záznamy namísto procházení stránkami nebo pomocí vestavěných zvukových souborů pro stovky slov slyšet, jak jsou vyslovovány.

Pro velká média, která se snaží vybavit své zaměstnance kopiemi AP Stylebook, je online zdroj tou nejlepší volbou. Kromě množstevních slev a automatické obnovy získáte možnost vytvářet vlastní položky a přidávat je do kopií na vašem účtu.

Nakonec je online verze AP Stylebooku aktualizována po celý rok. Nemusíte čekat na novou verzi, abyste viděli, co editoři přidávají nebo mění. Pokud chcete, jedná se o živý dokument, který zajistí, aby vaše publikace dodržovala nejnovější pokyny AP před dalším spuštěním tisku.

The Hemingway App

Ernest Hemingway je jedním z nejvlivnějších spisovatelů, který kdy napsal pero na papír. Hemingway App, nástroj založený na prohlížeči, se snaží opravit květinové psaní, zkontrolovat vaši kopii pomocí příslovců, pasivního hlasu, složitých frází a zbytečně dlouhých vět. Ukazuje také úroveň čtení a odhadovanou dobu čtení.

best-writing-software-hemingway-app

Mohlo by se hodit do další sekce, ale pro novináře je to přirozenější, zejména pro ty, kteří pracují pro online publikace. Nejde o mechaniku psaní. Místo toho se snaží kondenzovat to, co říkáte, za rychlejší a jasnější kopii.

Přesto to není první nástroj k provedení tohoto úkolu. Hemingway App je však unikátní, protože umožňuje formátování před úpravami. I když budete muset přeformátovat jakýkoli textový procesor, který používáte, formátování v aplikaci mu řekne, aby ignorovalo fragmenty vět na odrážkách, nebo ignorovalo složité frázování v uvozovkách..

Nejlepší na tom je, že je zdarma. Aplikaci Hemingway můžete použít v jakémkoli prohlížeči bez potřeby místního softwaru nebo rozšíření prohlížeče. Je to rychlý způsob, jak zkontrolovat vaše psaní před odesláním na masy, které doporučujeme odhlásit.

Čestné uznání: VPN

Virtuální soukromá síť, i když nepíše software jako takový, je stále technicky – alespoň aplikací -. Je to určitě volná definice, ale VPN je jedním z nejdůležitějších nástrojů, které může novinář použít.

nejlepší software pro spisovatele

Pokud to nevíte, VPN šifruje váš internetový provoz a skrývá vás před vládními agenturami, poskytovateli internetových služeb a dalšími číhajícími očima, které by mohly chtít slíbit vaše data. Vaše původní IP adresa je nahrazena novou a připojení přicházející z vašeho počítače je zabezpečeno vysoce kvalitním šifrováním. V podstatě můžete jít online opravdu inkognito.

Přestože existuje několik metod, které by měli novináři použít k ochraně online, v našem online průvodci pro soukromí novinářů jsme se umístili jako první pomocí VPN. Faktem je, že novináři jsou vystaveni vyššímu riziku snoopingu a počítačové kriminality, takže zmizení během výzkumu je důležité, zejména za rizikových okolností.

  Nejlepší aplikace pro produktivitu do roku 2023: Rychle

Novináři by se však neměli spokojit s jakoukoli VPN. Nejlepší poskytovatelé VPN zdarma, i když mají velkou hodnotu, nenabízejí dostatečnou ochranu a poskytovatelé na cestách, jako je PIA, používají šifrování bez záblesku, i když můžete zvýšit bezpečnost PIA, jak si můžete přečíst v naší recenzi Soukromý přístup k internetu.

Většina nejlepších poskytovatelů VPN bude fungovat dobře, ale doporučujeme jít dále a vybrat si poskytovatele z našich nejlepších služeb VPN pro průvodce Čínou. Pokud čínské drápy na ochranu soukromí nemohou tyto tunely prasknout, nikdo nemůže.

Naštěstí je jeden poskytovatel na prvním místě v obou případech: ExpressVPN. Je to nejrychlejší poskytovatel VPN, který jsme testovali, kromě toho, že je nejbezpečnější. Ať už se připojujete k temnému webu pro naběračku nebo se jen pokoušíte streamovat UK Netflix – vyhrálo se také naše nejlepší VPN pro průvodce Netflixem – ExpressVPN je nejlepší volba.

Další informace o tom, jak služba funguje a jak se zaregistrovat, naleznete v naší recenzi ExpressVPN.

Korektury, úpravy a další nástroje pro psaní

Obvykle je psaní a revize nejlepším nástrojem pro úpravy, ale existují programy, které vám usnadní život. Zde je několik nástrojů pro psaní, které se vám mohou hodit před a po stisknutí klávesy.

ProWritingAid

ProWritingAid je nejlepší nástroj pro korektury a úpravy na trhu. Integruje se s hlavními textovými procesory, včetně Wordu, Dokumentů Google, Scrivener a OpenOffice. Placená verze je docela penny, ale můžete online editovat až 500 slov najednou pomocí online dámy ProWritingAid.

Po kontrole dokumentu vygeneruje ProWritingAid 20 sestav. Existuje obecná analýza, jako je styl a gramatika, ale má také jedinečné zprávy. Naše oblíbené sestavy jsou lepkavá věta, která vylučuje lepicí slova (asi 200 nejčastějších anglických slov), a konzistence, která zajišťuje, že jste konzistentní v pravopisu, velkých písmenech a interpunkci..

Zde si můžete přečíst informace o různých sestavách, které ProWritingAid generuje.

Přichází však za statnou cenu. Předplatné Premium běží 50 USD ročně, a to je jediný způsob, jak přistupovat k integracím ProWritingAid s jinými aplikacemi. Zahrnuty nejsou ani plagiátorské kontroly. Ty vám poběží 1 $ za.

ProWritingAid se přesto liší od možnosti, jako je Gramatika – o které budeme dále diskutovat – kvůli integracím třetích stran. Také volně rozdává své webové rozhraní API, takže ji mohou používat i další aplikace.

Gramaticky

Po odvolání podpory pro Dokumenty Google se gramatika jako de facto korekturní nástroj odmítl. Přesto je to rychlý způsob, jak zkontrolovat gramatiku, styl a pravopis v prohlížeči nebo na ploše.

Ve vašem prohlížeči je však trochu neobvyklý. Když to funguje, je hezké mít, ale občas je to šupinaté. Nejvhodnějším případem je instalace místní aplikace pro Microsoft Word a provedení kontroly pravopisu nebo zkopírování textu do aplikace.

Není to však kouzelné sérum pro vaši kopii. Gramaticky, jak název napovídá, je nejlepší opravit vaši gramatiku, ne upravit vaši práci. Bezplatná verze je v podstatě kontrola kouzla, která opravuje věci, jako je pasivní hlas, nesprávná interpunkce a run-on vety.

Verze Premium může udělat mnohem více, včetně vylepšených slovních zásob, podrobnějších kontrol gramatiky a kontextů a doporučení stylu žánru. Premium dokonce přichází s plagiátorským detektorem, který kontroluje vaši kopii proti více než 16 miliardám webových stránek, což je zvláště užitečné pro studenty.

Zdá se to jako nejpřirozenější domov pro gramatiku. Studenti, kteří stále získávají svá psací ložiska, ji považují za nenahraditelný nástroj pro provedení závěrečné kontroly před odevzdáním příspěvků. Na druhou stranu pro ni mohou profesionálové najít nějaké využití, ale ne dost pro to, aby cenu zdůvodnili.

Mindnode

Mindnode je překvapivě k dispozici pouze pro MacOS a iOS. Je to webový nástroj, který vám umožní uspořádat myšlenky na vysoké úrovni pro vytváření příběhu nebo psaní papíru. Existují alternativy systému Windows, ale žádná nezpracovává sporadickou povahu vytváření příběhového webu se stejnou milostí.

Během brainstormingu můžete na svůj web rychle přidávat položky. Klepnutím pravým tlačítkem myši přidáte hlavní uzly. Odtud pouhým kliknutím poblíž hlavního uzlu vytvoříte řádek a položku s ním spojenou. Neexistují žádné panely nástrojů ani nabídky, kterých by se museli starat. Jak rychle můžete psát, můžete získat své nápady na virtuální stránce.

Uzly nejsou pouze pro zadávání textu. Můžete přetahovat soubory, obrázky nebo odkazy ze svého počítače nebo prohlížeče do Mindnode a připojí je k hlavnímu uzlu, na kterém pracujete. Můžete dokonce přetáhnout poznámky dlouhého tvaru do rozhraní a připojit je k položkám. Tato funkce funguje dobře u Evernote, našeho prvního výběru nejlepších aplikací pro psaní poznámek (přečtěte si naši recenzi Evernote).

Na váš web bude centrální téma a vy můžete přetáhnout uzly na toto téma, abyste viděli, jak se vše spojuje. Mindnode vám také umožňuje pokračovat ve větvení cest, takže vždy můžete do určité sekce přidat další podrobnosti.

Po dokončení osnovy můžete určité sekce nastavit jako „úkoly“. To vám umožní exportovat položky, které jste vybrali pro aplikace, jako jsou Věci, OmniFocus nebo Připomenutí. Můžete také synchronizovat nebo exportovat celý obrys do mnoha formátů, včetně FreeMind a OPML.

Závěrečné myšlenky

Spisovatelé mají k dispozici mnoho nástrojů a my jsme pokryli jen zlomek možností v našem seznamu. Přestože věříme, že naše tipy jsou pro jejich příslušné kategorie nejlepší, můžete s jiným nástrojem lépe vyhovovat, pokud se funkce shoduje s tím, čeho se snažíte dosáhnout..

I když si nejste jisti, kde byste měli začít, je nejlepší se držet našich tipů. WriteItNow je na míru šitý nástroj pro spisovatele, Fade In je průmyslový standardní scénářový software a AP Stylebook je nutností pro novináře.

Píšou aplikace, které nám chyběly? Sdělte nám, co používáte, v níže uvedených komentářích a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me