Si të gjeni rreth një gabimi të proxy Netflix në vitin 2023

Nëse keni përdorur ndonjëherë një VPN dhe keni provuar të shikoni Netflix në të njëjtën kohë, me siguri keni hasur në atë mesazh gabimi të bezdisshëm m7111-5059 dhe tekstin shoqërues: “ju duket se po përdorni një zhbllokues ose përfaqësues. Ju lutemi fikni cilindo nga këto shërbime dhe provoni përsëri. ” Ky artikull ka të bëjë me këtë gabim zhgënjyes të proxy Netflix.

Nëse nuk jeni në gjendje të lexoni shumë dhe thjesht doni të riktheheni tek shikimi i Archer tashmë, mënyra më e mirë për të anashkaluar gabimin në proxy është duke regjistruar ndonjë nga VPN-të më të mira për Netflix, ExpressVPN ose NordVPN, dhe duke përdorur serverat e tyre për të hyrë në Netflix.

ExpressVPN aktualisht është duke realizuar një marrëveshje ku të merrni tre muaj shtesë pa pagesë kur të regjistroheni për një vit, ndërsa NordVPN ka planin e saj pothuajse të pamposhtur tre vjeçar për ta kontrolluar. Të dy VPN vijnë me një garanci për 30 ditë kthim të parave, kështu që nuk keni asgjë për të humbur.

Nëse dëshironi pak më shumë detaje, rrini rrotull ndërsa flasim pak rreth asaj se si funksionon gabimi i proxy dhe mënyrat e ndryshme që mund ta rregulloni kur të vijë.

Pse po marr një gabim të përfaqësuesit?

Në përgjithësi, ju do të merrni një gabim të përfaqësuesit kur përdorni një rrjet privat virtual ose një përfaqësues (duh) gjatë hyrjes në Netflix. Ekzistojnë disa raste të izoluara kur njerëzit që përdorin as nuk janë goditur me gabimin e preferuar të secilit në faqen Netflix, por kjo zakonisht ndodh sepse ofruesi i shërbimit të tij në internet po përdor një nga të njëjtat adresë IP që përdoren gjithashtu nga një VPN. 

  Si të lëvizni lojërat me avull në një tjetër makinë: Një udhëzues për vitin 2023

Netflix-Unblocker-error

Për shpjegimin e plotë pse Netflix nuk do t’ju lejojë të përdorni një proxy, zhbllokues ose VPN, ne do t’ju referohemi në artikullin tonë mbi ndalimin e Netflix VPN, por, me pak fjalë, kjo është për shkak të gjigantit streaming që bëjnë marrëveshje me shpërndarësit e përmbajtjes në tregojnë vetëm seri dhe filma të caktuar në vende të caktuara. 

Për ta kapërcyer këtë, shumë njerëz filluan të përdorin VPN për t’u dukur sikur të ishin në, të themi, Shtetet e Bashkuara, kështu që ata të mund të shikojnë shfaqje që ishin të bllokuara në rajon atje. Kjo nuk u ul shumë mirë me partnerët e Netflix, kështu që Netflix u detyrua të zbatojë bllokuesin më të ashpër të VPN atje, duke rivalizuar vetëm atë të përdorur nga Hulu.

Si ta anashkaloj gabimin e proxy në Netflix?

Sigurisht, blloku dixhital që nuk mund të hackohet ende nuk është shpikur, dhe Netflix nuk është më ndryshe. E vetmja gjë që duhet të bëni kur përballeni me gabimin e rrjedhës është thjesht të ndërroni serverët brenda VPN që po përdorni. Pra, nëse jeni duke e trafikut në Los Angeles, kaloni në një server në San Francisko. E njëjta gjë vlen edhe për Evropën: Amsterdam nuk po punon? Kalo në Paris.

expressvpn-rishikim-server-vende

Sidoqoftë, ka dy gjëra që e bëjnë këtë më pak të thjeshtë sesa duhet të jetë. E para është se Netflix është gjithnjë në kërkim të adresave IP për të cilat ai mendon se i përkasin VPNs ose proxies, kështu që nuk mund të presësh që serveri yt i ri i preferuar të funksionojë shumë gjatë. Oncedo herë dhe një herë ju do të takoheni përsëri me gabimin e proxy Netflix dhe duhet të gjeni një server të ri.

  Si ta shikoni Disney Plus me një VPN në vitin 2023 Jashtë SH.B.A.

Fluturimi i dytë në vaj është se shumë prej shërbimeve që kërkojnë veten e tyre si një VPN e shkëlqyeshme për Netflix janë gjithçka. Fakti është që, hedhja në shërbime streaming është një nga arsyet kryesore që njerëzit regjistrohen në VPN, kështu që pretendimi se mund ta bëni këtë për klientët është një pjesë e rëndësishme për të fituar para.

Në testimin tonë për VPN që mund të mposhtin Netflix, megjithatë, ne kemi zbuluar shpejt se ekziston vetëm një pakicë shërbimesh që mund të shmangin gabimin e proxy Netflix, dhe pastaj jo edhe gjatë gjithë kohës. ExpressVPN dhe NordVPN mund të jenë VPN shumë më të mirë atje, por edhe me to do të duhet të bëni herë pas here valle të serverit Netflix. Më rrallë se me të tjerët, sidoqoftë.

Opsione të tjera që ne me të vërtetë na pëlqejnë janë CyberGhost, VyprVPN dhe Windscrib, megjithëse ju lutem vini re se plani i fundit i një të fundit nuk ofron qasje në Netflix. Ne nuk e fajësojmë shërbimin, as: pse të ofrojmë diçka falas kur njerëzit janë kaq të gatshëm të paguajnë për të?

Whatfarë funksionon përfaqësuesi me Netflix?

Në një shënim anësor, asnjë përfaqësues atje nuk punon me Netflix. Proxies janë shumë larg kurbës në krahasim me VPN, dhe ne ende nuk kemi për të gjetur një këto vitet e fundit që do të bëjë punën. Nëse dëshironi të duket se jeni në një vend tjetër nga tuaji për të hyrë në Netflix, VPN-të janë mënyra për të shkuar. Ne kemi një artikull të dedikuar nëse dëshironi të dini më shumë rreth asaj që është një përfaqësues kundrejt një VPN.

  Si ta shikoni Flash Online në vitin 2023, dhe shpejt

Mendimet përfundimtare

Shpresojmë se sa më sipër ju ndihmon të merrni rregullimin e gabimit të proxy Netflix që ju nevojitet. Përdorimi i një VPN është me të vërtetë e vetmja gjë që do të funksionojë, dhe madje edhe atëherë jo çdo shërbim atje ka një plumb argjendi. Ne me të vërtetë na pëlqen ExpressVPN dhe NordVPN të kryejnë punën, por ka shumë shërbime të tjera atje, gjithashtu, kjo do të bëjë hile.

Cilat janë përvojat tuaja me gabimin e proxy Netflix? Pengesë e pakapërcyeshme apo bezdi momentale? Na tregoni në komentet më poshtë dhe, si gjithmonë, ju falënderojmë që lexuat.

FAQ

 • Si mund të rregulloj një gabim proxy Netflix?

  Ekzistojnë disa mënyra, por më së miri jeni të regjistroheni për një VPN që funksionon me Netflix dhe më pas të bëni biçikletë nëpër serverë deri sa të gjeni një që ju lejon të hyni në Netflix të vendit për të cilin jeni të interesuar. Rekomandimet tona do të funksionojnë , përfundimisht.

 • Si mund ta fikur një proxy ose zhbllokues?

  Ju shkoni në menunë e VPN ose përfaqësuesit tuaj dhe e fikni atë. Sigurisht, ju do të humbni shfletimin tuaj të sigurt në atë mënyrë, kështu që në vend të kësaj ju rekomandojmë të përdorni një shërbim të mirë VPN që do t’ju mbrojë dhe ju lejojnë të shikoni Netflix.

 • Farë do të thotë zhbllokues ose proxy në Netflix?

  Në rastin e Netflix, kjo nënkupton në thelb çdo shërbim që rivoton trafikun tuaj të internetit në një adresë IP që Netflix nuk ju pëlqen. Mendoni proxies të shfletuesit si ai që ofron HideMyAss, ose VPN si CyberGhost dhe NordVPN.

 • Cili është më i miri VPN Netflix falas?

  Asnjëri prej tyre. Ndërsa ekzistojnë disa VPN të lira, atje, asnjë prej tyre nuk ka aftësi të depërtojë në bllokun e Netflix. Ne ju rekomandojmë që të qëndroni larg çdo VPN falas që pretendon se ju fut në Netflix. Ndoshta thjesht dëshiron të grumbullojë të dhënat tuaja.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me