Si të shikoni CW nga kudo në vitin 2020

CW është një rrjet mjaft i lezetshëm i bazuar në SH.B.A. që ka bërë emrin e tij falë Arrowverse dhe Riverdale, por gjithashtu ofron shumë shfaqje të tjera. Në fakt, rrjeti ka futur kaq shumë përmbajtje atje, ne e kuptuam se do të kushtojmë një artikull se si të shikojmë CW në mënyrë që ta kontrolloni atë vetë, kudo që të jeni.

CW e filloi jetën në 2006 si bashkim midis dy rrjeteve ekzistuese. Megjithëse u mundua pak në fillim, tani bëhet tashmë një rrjet kryesor i botës së argëtimit, duke prodhuar shfaqje si Jane Virgin, një marrje shumë bashkëkohore në telenovela, dhe The 100, një seri post-apokaliptike me më shumë kthesa sesa një rrugë malore.

Sidoqoftë, pikat më të mëdha të shitjes për CW janë Riverdale, një adoleshencë e ndjekur nga komikët Archie të cilat ne i kemi nderuar me udhëzuesit e vetë për mënyrën e shikimit të Riverdale dhe Arrowverse. Ky term i fundit është një kapërcim për një numër shfaqjesh të vendosura në Universin DC, të tilla si The Flash, Supergirl, Legends of Tomorrow dhe, natyrisht ai që i filloi të gjitha, Arrow. 

Nëse kjo shfaqje ju intereson, sigurisht kemi një udhëzues të plotë se si të shikoni Shigjetën. Nëse është CW në tërësinë e saj, ju jeni pas, megjithatë, vazhdoni të lexoni pasi ne ju tregojmë se si ta shikoni atë në internet nga kudo në botë.

Shikoni CW Live

CW është një kanal kabllor si çdo tjetër dhe kështu mund ta përfshini në çfarëdo pakete që keni me ofruesin tuaj kabllor, për sa kohë që jeni në SH.B.A. ose pjesë të caktuara të Kanadasë. Sidoqoftë, pasi nuk jemi vërtet në të gjitha ato gjëra tokësore këtu në Cloudward.net, ne do të përqendrohemi në mënyrat e shikimit të CW në internet.

  VPN më e mirë për Amazon Prime Video në vitin 2020: Rrahja e Bezos

Nëse dëshironi të keni gjithçka që CW duhet të ofrojë ndërsa transmetohet, Hulu e ofron atë si pjesë të paketës së saj të TV Live, e cila do t’ju ekzekutojë rreth 45 dollarë në muaj dhe ka një grup të tërë kanalesh në të, plus të gjithë transmetimin e rregullt Hulu ofron. Nëse kjo tingëllon mirë për ju, ju rekomandojmë ta kontrolloni, megjithëse paralajmëroheni që Hulu vetëm është i arritshëm për njerëzit me një adresë IP të Sh.B.A..

Nëse nuk jeni në Sh.B.A, por prapëseprapë dëshironi të shikoni Hulu, do të duhet të përdorni një nga VPN-të tona më të mira për zgjedhjet Hulu për të kaluar tej ndalimin drakonian të shërbimit të VPN-së.

Një mënyrë tjetër për të parë CW në internet është duke shkuar në faqen e internetit të CW, duke klikuar në skedën “tregon” ose duke shkuar në shiritin e kërkimit dhe duke futur titullin e asaj që dëshironi të shikoni. CW ofron episodet e fundit të secilës shfaqje live në faqe me lojtarin e integruar, falas por me reklama. Overallshtë një marrëveshje mjaft e mirë në përgjithësi, dhe një mënyrë e shkëlqyeshme për të arritur në shfaqje ndërsa ato transmetohen, ose nëse keni humbur një episod.

CW Shows

Sidoqoftë, CW është i bllokuar vetëm për vizitorët e SH.B.A.-së, kështu që edhe një herë do të duhet të përdorni një rrjet privat virtual për të hyrë. Një VPN do të shkatërrojë vendndodhjen tuaj në mënyrë që të pretendoni se jeni në Shtetet e Bashkuara. Blloku i vendosur nga CW nuk është shumë i frikshëm, kështu që është rreshtimi juaj argjendi këtu.

Për këtë artikull kemi përdorur ExpressVPN, i cili duket se funksionon shumë mirë gjatë gjithë kohës, si në celular ashtu edhe në desktop. Lexoni më shumë rreth shërbimit në rishikimin tonë ExpressVPN.

  VPN më e mirë për ESPN 2020

Sidoqoftë, ekziston një mënyrë më e mirë për të parë CW sesa përmes faqes, dhe kjo është duke përdorur aplikacionin e saj. Le ta kontrollojmë.

Shikoni aplikacionin CW

Për të gjetur aplikacionin CW, thjesht shkoni në faqen e internetit dhe shkoni te butoni “aplikacione”. Aty do të gjeni një bandë të tërë pajisjesh ku mund ta instaloni aplikacionin. Klikoni atë që dëshironi dhe nuk jeni në garat. Do të vini re, sidoqoftë, se aplikacioni nuk mund të instalohet në OS-të e desktopit, kjo është pak dhimbje nëse gjithçka që keni është një laptop dhe një telefon (si i juaji me të vërtetë).

Për këtë artikull, ne instaluam aplikacionin CW në një smartphone Android dhe rrëmuam me të. Duket mjaft mirë, megjithëse me sa duket duket më mirë në TV ose tabletin tuaj të zgjuar.

Aplikacioni CW

’Shtë një aplikacion shumë i lehtë për t’u përdorur, në përgjithësi, dhe ne e rekomandojmë shumë, veçanërisht pasi është falas. Reklamat mund të jenë të bezdisshme, por nuk është asgjë aq e keqe sa të themi me faqet si PutLocker dhe të ngjashme (lexoni udhëzuesin tonë se si të shikoni Wire për një program tjetër që është në PutLocker).

Sidoqoftë, shumë si faqja e CW, aplikacioni është i bllokuar në rajon, kështu që do të keni nevojë për një VPN për të hyrë në të nga jashtë Shteteve të Bashkuara. Testi i shpejtë tregon se ndonjë nga shërbimet më të mira VPN do të bëjë hile, megjithëse, pasi CW nuk duket se e merr shumë seriozisht këtë. 

Instalimi i aplikacionit nga jashtë SH.B.A. është një çështje tjetër, megjithëse, pasi Dyqani Google Play nuk do të lejojë që disa VPN ta mashtrojnë. Ne përfunduam duke shkarkuar një APK nga kjo faqe, por është një nga ato “në rrezikun tuaj”. Thënë kështu, deri më tani APK nuk na ka dhënë asnjë problem.

  Si ta shikoni Shield Online në vitin 2020: Do të jetë një natë e gjatë

Shikoni shfaqjet CW në Netflix

Nëse e gjithë kjo rrëmujë në lidhje me faqet, pajtimet, aplikacionet dhe APK-të duket si shumë telashe, ekziston një mënyrë e fundit në të cilën mund të shikoni shumë, megjithëse jo të gjitha, CW tregon, dhe kjo përmes Netflix Evropiane. Versioni në BE i faqes popullore të transmetimit ka licenca për një grup të tërë të përmbajtjes CW, përfshirë shumicën nëse Arrowverse.

Arrow-Netflix

Nëse kjo tingëllon interesante sepse tashmë keni një pajtim në Netflix, por nuk jeni në Evropë, shikoni VPN-në tonë më të mirë për zgjedhjen e Netflix për të marrë qasje.

Mendimet përfundimtare

CW është një rrjet i shkëlqyeshëm me shumë shfaqje të shkëlqyera dhe ka si përfitim që përmbajtja e tij të jetë plotësisht falas, edhe pse është e kyçur në Shtetet e Bashkuara. Shpresojmë që me këto këshilla të shikoni Arrowverse plus gjithçka tjetër që CW duhet të ofrojë pa shumë telashe.

Whatfarë mendoni për CW dhe aplikacionin e saj? A na kanë munguar këshillat e mira? Na tregoni në komentet më poshtë dhe, si gjithmonë, ju falënderojmë që lexuat.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me