Nejlepší cloudové úložiště pro studenty 2020

Kromě toho, že chodí na večírky, připojují se k bratrstvím a hrají hry pro spolky, musí studenti studovat. Mnoho studií se odehrává online, i když nejste na dálku, a lze jej vylepšit pomocí služeb, které vám pomohou ukládat prezentace, výzkumné práce a další úkoly v cloudu.

Disk Google je v čele nejlepšího cloudového úložiště pro studenty.

Pevné disky mohou selhat a nechat vás bez poznámek pro tuto obtěžující zkoušku. Tomu se můžete vyhnout zkopírováním souborů do cloudu. Na pevném disku také uvolníte místo, což zvýší jeho výkon.

Pokud je pro službu cloudového úložiště jediným faktorem, že je bezplatný, přečtěte si náš nejlepší bezplatný seznam cloudových úložišť. Vybrali jsme výběry pro studenty, včetně našeho vedoucího Disku Google, z nejlepších služeb cloudového úložiště, ale než se k nim dostaneme, definujme kritéria, která jsme použili k jejich hodnocení.

Nejlepší cloudové úložiště pro studenty 2020

Co dělá Cloud Storage nejlepší pro studenty

Hodnota je naším hlavním zájmem, protože většina studentů je připoutána k hotovosti. To znamená získat co nejvíce úložného prostoru za co nejmenší hotovost. Čím levnější plány tato služba nabízí, tím lépe se zvyšuje pravděpodobnost, že by se každému vyhovovalo vaše potřeby. U některých bude trik dělat přihlášení k bezplatnému plánu, takže vezmeme v úvahu také množství prostoru, které je v nich nabízeno..

Funkce spolupráce by měly být k dispozici, takže můžete pracovat na souborech bez přepnutí do offline editoru a je také užitečná integrace s nástroji produktivity třetích stran..

Snadný způsob sdílení souborů je důležitý, protože pravděpodobně budete muset udělat skupinovou práci s ostatními studenty. Mít kontrolu obsahu – funkce, jako jsou data vypršení platnosti, ochrana heslem a oprávnění – k ochraně vašich sdílených položek, není nic, co by bylo odmítnuto. Stránka, která vám řekne, co sdílíte as kým je další vítaný doplněk.

Jak snadné je používání služby ovlivnit, kolik času trávíte prací. Nejlepší je, pokud služba pracuje na stolním počítači, webu a mobilu a poskytuje přímý uživatelský dojem. Čistá a atraktivní rozhraní s tím pomohou.

Konečně, silné zabezpečení vám pomůže udržet vaše soubory v bezpečí, jakmile je přenesete do cloudu. Jeho síla závisí na šifrování, které používá v klidu a během přenosu a zda nabízí soukromé šifrování, které omezuje lidi, kteří vám mohou vaše soubory přečíst. Dvojfaktorové ověření zabrání hackerům, kteří vám ukradli heslo, v přístupu do vašeho účtu.

1. Disk Google

Disk Google je oblíbený u domácích uživatelů a má celosvětovou síť datových center. Má 800 milionů uživatelů, díky, v neposlední řadě, díky tomu, že byli spojeni s účty Gmail a telefony Android.

Služba nedávno snížila ceny některých svých plánů a zvýšila jejich hodnotu. Nejlevnější placený plán vám dává 100 GB za 1,99 $ měsíčně, další přichází s 200 GB za 2,99 $ měsíčně a třetí poskytuje 2 GB za 9,99 $ měsíčně. Pokud platíte za rok, jsou všechny tři slevy. Nejedná se o špatné nabídky, ale neshodují se s nabídkami ze stránky Sync.com.

Tam, kde Google dělá lépe, je bezplatný plán, který poskytuje velkorysé 15 GB úložiště a přístup k sadě Dokumentů Google, sadu nástrojů, které usnadňují práci a spolupráci na dokumentech online. Google Keep, bezplatná aplikace pro psaní poznámek, patří mezi nativní aplikace. Služba má navíc rozsáhlou knihovnu integrací třetích stran.

Webové rozhraní Disku Google

Složka synchronizace Disku Google

Disk Google Dokumenty Google

Odkaz na vytvoření Disku Google

Nastavení sítě Disku Google

Předchozí

další

Sdílení souborů a složek pomocí Disku Google je snadné, ale službě chybí funkce pro kontrolu obsahu, jako jsou data vypršení platnosti nebo odkazy chráněné heslem. Můžete vytvořit odkaz, který lze sdílet, a zkopírovat a vložit nebo odeslat e-mailem. Lidé, kteří jej používají, mohou váš obsah prohlížet, komentovat nebo upravovat v závislosti na tom, jak nastavíte svá oprávnění.

  Jak nainstalovat SSL certifikát na WordPress

Oprávnění můžete změnit v „pokročilých“ nastaveních v okně „sdílet…“. Odtud můžete vidět, kdo má přístup k vašemu obsahu a sdílet sociální sítě, jako je Google+, Facebook nebo Twitter.

Podobně jako všechny ostatní aplikace Google je webové rozhraní intuitivní a příjemné. Navigace je snadná a pravděpodobně ji budete používat více než desktopový klient. Existuje mnoho funkcí, ale jsou pečlivě umístěny tak, aby vás nepřekonaly.

Není překvapením, že desktopový klient sleduje synchronizační model. Mobilní aplikace je nainstalována na telefonech se systémem Android a umožňuje vám přistupovat k souborům na cestách. Můžete je upravovat, aniž byste je museli nejprve stahovat, což je něco, co vyžaduje mnoho jiných cloudových aplikací.

Další důvody, které se nám na Disku Google líbí

Google není z hlediska ochrany soukromí čistý, protože je připojen k projektu PRISM a sdílí data s Národní bezpečnostní agenturou. Společnost prohledává vaše osobní soubory a e-maily, aby vám poskytla vlastní výsledky vyhledávání, personalizované reklamy a další. Chcete-li tomu zabránit a zvýšit své soukromí, můžete použít Boxcryptor, soukromý doplněk šifrování.

Zabezpečení však není tak bezútěšné, protože Google používá 128bitové šifrování AES k zašifrování souborů, zatímco jsou uloženy na jeho serverech. Nejedná se o 256bitový AES, ale dělá svou práci. K dispozici je dvoufaktorové ověření, které vás ochrání, pokud někdo ukradne vaše heslo.

Disk Google se snadno používá, má velkorysý bezplatný plán, několik výhodných prémiových plánů, skvělé funkce produktivity a možnosti sdílení. Chybí mu však soukromé šifrování. Chcete-li se dozvědět více o této službě, přečtěte si naši recenzi na Disku Google.

2. pCloud

pCloud je společnost se sídlem ve Švýcarsku, která se řadí na přední místo v seznamu nejlepších poskytovatelů cloudových úložišť.

Nabízí bezplatný plán s 10 GB úložného prostoru. K tomu můžete přidat 4 GB sledováním procesu ve více krocích po registraci. Navíc za každého přítele, kterého doporučíte, získáte 1 GB dalšího místa až do 20 GB.

Existují pouze dva placené osobní plány, ale to stačí, protože nabízejí velkou hodnotu. Premium poskytuje 500 GB za 4,99 $ za měsíc, nebo ekvivalent 3,99 $ za měsíc, pokud platíte za rok předem. Premium Plus vám vrátí 9,99 $ měsíčně, ale nabízí 2 TB úložiště. Pokud platíte za rok, můžete snížit měsíční sazbu na 7,99 $.

Soubory pCloud-Web-Interface

Uvědomte si, že oba plány mají pouze náhledy souborů, neumožňují vám upravovat soubory a neintegrovat se s Office Online nebo Dokumenty Google. Mezi funkce přehrávání médií pCloud patří vestavěné přehrávače pro video, hudbu a fotografie. Službu můžete rozšířit o aplikace pro psaní poznámek, jako je Evernote nebo OneNote, což je pro studenty nejoblíbenější.

Chcete-li s někým sdílet soubor nebo složku, musíte přidat své jméno nebo e-mail. Pokud s vámi chtějí sdílet obsah, mohou tak učinit pomocí odkazů na nahrávání. Pro ochranu odkazů můžete nastavit hesla a data vypršení platnosti, ale obě vyžadují předplatné prémiového plánu. pCloud poskytuje užitečnou tabulku, která také zobrazuje statistiky vašich sdílených položek.

Můžete sdílet pouze soubory, které nejsou šifrovány pomocí doplňku šifrování s nulovými znalostmi pCloud.

Používání desktopového klienta je příjemné a snadné. Můžete k němu přistupovat pomocí ikony na hlavním panelu nebo pomocí jednotky pCloud ve správci systémových souborů. Rozhraní je poněkud temné, ale jasné a intuitivní.

Webové rozhraní vás také nebude zklamat, protože má více funkcí, nabízí efektivnější zážitek a umožňuje přístup ke všem nástrojům pCloud na jednom místě. Je to také rychlé. Jedinou nevýhodou je, že nedokáže dobře přenášet velké soubory. Držte se stolního klienta.

Mobilní aplikace je také dobrá, protože ji můžete použít k nahrávání nových souborů, sdílení a přístupu k nim. Navíc má automatické nahrávání fotografií a videí.

  5 nejlepších cenově dostupných serverů pro malé podniky

Další důvody, které se nám líbí pCloud

pCloud spoléhá na protokol TLS k ochraně dat při přenosu před útoky typu man-in-the-middle a 256 bitů AES pro šifrování souborů. Jakmile se vaše data dostanou do datového centra pCloud, replikují se na nejméně pět různých serverů.

Soukromé šifrování je k dispozici, ale pouze pokud si zakoupíte doplněk Crypto za 3,99 $ měsíčně. Doplněk vytvoří krypto složku a vše, co do ní vložíte, bude chráněno speciálním heslem, které znáte pouze vy. Bohužel neexistuje dvoufaktorové ověření, takže se ujistěte, že máte silné heslo.

Před přihlášením k odběru pCloud si můžete vyzkoušet 14denní bezplatnou zkušební verzi.

pCloud nabízí velkorysý bezplatný plán, levné prémiové plány, silné zabezpečení a možnosti sdílení. Nevýhodou je, že se neintegruje s nástroji produktivity a postrádá dvoufaktorové ověření. Pokud se chcete dozvědět více, přečtěte si naši recenzi pCloud.

3. Sync.com

Sync.com je služba, která se nachází v horní části našeho seznamu nejlepších cloudových úložišť. Má sídlo v Kanadě a těží ze zákonů o ochraně soukromí v zemi, které patří mezi nejlepší na světě.

Před objednáním služby můžete vyzkoušet službu pomocí bezplatného úložiště 5 GB plánu Sync Starter. Není to moc, ale můžete dokončit několik kroků dlouhý proces a získat 1 GB bonusového úložiště. Navíc získáte 1 GB za každého přítele, kterého doporučíte, až do 20 GB.  

Společnost říká, že vám poskytne další úložiště pro doporučení mimo to, ale budete muset e-mailem k odstranění čepice, jakmile ji hit.

Sync.com-Web-Control-Panel-Slider-1
© Cloudwards.net

Sync.com-Share-File-Link-Slider-2
© Cloudwards.net

Sync.com-Sync-Folder-Slider-3
© Cloudwards.net

Sync.com-Speed-Throttle-Slider-4
© Cloudwards.net

Sync.com-Two-Factor-Authentication-Slider-5
© Cloudwards.net

Předchozí

další

Osobní uživatelé si mohou vybrat mezi dvěma placenými programy: Personal Pro 500GB a Personal Pro 2TB. První z nich stojí 49 USD ročně, což je asi 4 $ měsíčně, a druhý stojí 96 USD ročně, což z něj činí jeden z nejlepších obchodů v cloudovém úložišti.

Není však možné platit měsíčně.

Webové rozhraní nenabízí nativní funkce produktivity ani integraci s programy třetích stran. Aplikace smartphonu umožňuje otevírat soubory v aplikacích třetích stran, včetně Microsoft Office.

Chcete-li sdílet složku, můžete pozvat uživatele, aby k ní měli přístup nebo vygenerovali odkaz. S odkazem mohou místo stahování jednotlivých souborů stáhnout složku se zipem. Pokud sdílíte soubor, můžete vygenerovat pouze odkaz, který můžete odeslat ručně nebo e-mailem. Sync.com vám také umožňuje sdílet odkazy na nahrávání, které ostatním umožňují nahrávat obsah do vašeho úložného prostoru.

Své podíly můžete ovládat nastavením oprávnění. Pokud máte předplatné Personal Pro, můžete také připojit odkazy a data vypršení platnosti. Kromě toho můžete nastavit limity stahování sdílených položek a zobrazit jejich statistiky stahování. Stránka „sdílí“ vám řekne, které složky jste sdíleli as kým.

Desktop klient je jednoduchý a snadno použitelný. Můžete k němu přistupovat pomocí synchronizační složky nebo ikony na hlavním panelu. Je k dispozici pro Windows a MacOS, ale ne pro Linux. Získáte přístup ke stejným funkcím, které má webový klient, spolu s dalšími funkcemi, které zvyšují uživatelský komfort.

Aplikace smartphonu pro Android a iOS umožňuje přístup k vašim souborům, když jste offline, a automaticky nahrává fotografie a videa do cloudu.

Další důvody, které se nám líbí Sync.com

Služba používá v klidu 256bitové šifrování AES a protokol TLS, který chrání soubory během přenosů do jeho datových center. To také vede náš seznam nejlepších služeb s nulovými znalostmi. Pokud jej však ztratíte, nebude moci načíst vaše heslo, protože tomu brání znalost nulových znalostí.

Sync.com má konkurenční plány, ale musí být placeny ročně a jeho bezplatný plán není tak dobrý jako pCloud. Má pouze náhled souboru v mobilu a nenabízí přehrávání médií. Přesto má dobré zabezpečení a snadno se používá. Chcete-li se dozvědět více o službě, přečtěte si naši recenzi na Sync.com.

4. Box

Jako jeden z našich nejlepších poskytovatelů synchronizace a sdílení podnikových souborů má Box mnoho klientů a Fortune 500 společností jako klientů, ale má více než obchodní plány. Má také pár, který by vyhovoval potřebám studentů.

  Nejlepší 3D modelovací software: Život v plastu je fantastický

První se nazývá Individuální a nabízí 10 GB volného úložiště, což je více než mnoho dalších služeb. Osobní Pro stojí 10 $ měsíčně za pouhých 100 GB úložného prostoru. To není moc, proto doporučujeme dodržovat plán zdarma, pokud poskytuje dostatek místa.

Box vám pomůže zvýšit vaši produktivitu díky integracím Office Online a Google Docs, stejně jako DocuSign a mnoha dalším nabídkám v knihovně aplikací třetích stran. Jeho nativní aplikace Notes, Box Notes, patří mezi nejlepší aplikace pro psaní poznámek.

Odkazy můžete sdílet s licencovanými uživateli bez omezení, ale musíte mít oprávnění ke sdílení mimo vaši organizaci. Můžete poslat pozvánku e-mailem nebo vygenerovat odkaz a odeslat jej. Box má dobrou kontrolu obsahu, protože umožňuje nastavit data vypršení platnosti a hesla pro odkazy.

Webový klient je přímý, s intuitivním uspořádáním a atraktivním barevným schématem. Umožňuje přizpůsobit adresu URL vašeho pracovního prostoru a přidat vlastní logo. Pokud dáváte přednost stolnímu klientovi, používá Box také známý synchronizační model. Mobilní aplikace se také snadno používá a umožňuje přístup k vašim souborům i na cestách.

Další důvody, které máme rádi

Box používá AES 256-bit pro šifrování souborů na serverech a protokol TLS k jejich ochraně během přenosu. Tato služba také zalomí váš šifrovací klíč se stejnou úrovní šifrování. Nemá nativní soukromé šifrování, ale můžete jej přidat pomocí Boxcryptoru.

Ověřování pomocí dvou faktorů pomůže, pokud někdo ukradne vaše heslo a požadavky na vlastní heslo zkomplikují hackery. Další informace o zabezpečení a dalších funkcích si můžete přečíst v naší recenzi boxu.

5. MEGA

Společnost MEGA, založená v roce 2013 společností Kim Dotcom, je jednou z nejkontroverznějších společností poskytujících cloudové úložiště, má však několik plánů, z nichž by mohli mít prospěch studenti.

Bezplatný plán vás zahajuje s 50 GB, ale 35 z nich zmizí po měsíci. S určitými úspěchy můžete upgradovat svůj prostor až na 45 GB, ale to také vyprší. Přesto vám to ponechává 15 GB, což není nic, co byste měli odmítnout.

Pro předplatné není tak dobré. První, Pro Lite, stojí 5,79 $ měsíčně za 200 GB úložného prostoru. Za 11,59 $ měsíčně získáte 1 TB prostoru a zbývající dva plány také nejsou skvělé.

Produktivita je omezená, protože MEGA má pouze náhledy souborů a přehrávání médií. Neexistuje integrace s Office Online, Dokumenty Google ani jinými aplikacemi třetích stran.

Můžete sdílet své soubory s kontakty MEGA nebo odeslat vygenerovaný odkaz. Sdílením prostřednictvím e-mailové adresy můžete udělit oprávnění ke čtení, čtení a zápisu nebo úplný přístup.

Sdílené položky, které vytvoříte, jsou překvapivě nulové, takže MEGA nevidí, co sdílíte. Ostatní, kteří chtějí přistupovat k vašemu obsahu, jej musí nejprve dešifrovat pomocí dešifrovacího klíče. Placené předplatné vám také umožňuje přidat data odkazů a hesla k vašim odkazům.

Aplikace prohlížeče je jednoduchá a pro nové uživatele neexistuje prakticky žádná křivka učení. Navigace a nalezení jejích primárních a sekundárních funkcí je snadné. Horní nabídka obsahuje všechny ovládací prvky, které potřebujete. Je to rychlé, intuitivní a rozhraní je atraktivní.

Další důvody, které se nám líbí MEGA

MEGA používá 128bitové šifrování AES v klidu a protokol TLS během přenosu. Nenabízí dvoufaktorové ověření, díky kterému je vaše heslo zranitelnější, takže se ujistěte, že je silné.

Tato služba používá soukromé šifrování, což znamená, že se nemusíte starat o zvědavé oči. Chcete-li se dozvědět více o tom, co nabízí, přečtěte si naši recenzi MEGA.

Závěrečné myšlenky

Většina studentů si nemůže dovolit luxusní hotely, humry ani drahé cloudové úložiště. Naštěstí mohou získat cloudové úložiště levné. První tři služby na našem seznamu mají plány, které poskytují velkorysý prostor pro peníze, stejně jako bezplatné plány.

Disk Google je naší nejlepší volbou, protože se snadno používá, je atraktivní a nabízí mnoho nástrojů produktivity třetích stran spolu s nativními dokumenty Google. pCloud a Sync.com mají lepší nabídky a silnější zabezpečení, ale chybí jim nástroje produktivity.

Používáte jinou službu, která je pro studenty vhodnější? Co si myslíte o našem seznamu? Nechte svou odpověď v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me