Si të shikoni burra të çmendur në vitin 2020: Kthehu në vitet gjashtëdhjetë

I interesuar të dijë se si ishte jeta në fillim të viteve 60 për njerëzit që nuk ishin në antikulturë? E keni çmendur burra të çmendur. Pason veprimet e çuditshme të Don Draper, një ekzekutiv i reklamave në New York, dhe kolegëve të tij ndërsa ata bëjnë rrugën e tyre gjatë një dekade shumë konfuze. Për tu siguruar që gjithashtu mund ta ndiqni atë, ne kemi bashkuar këtë udhëzues se si të shikoni Mad Men.

Ndërsa prezantimi i sezonit 1 të Mad Men 1, episodi 1, titulli i referohet drejtuesve të reklamave, të cilët e quajtën veten të “çmendur” për stilin e jetës së tmerrshme që ata jetonin ndërsa punonin në Madison Avenue. Përveç punës si të çmendur, ata pinin, bixhozuan dhe kurvëronin rrugën e tyre në jetë ndërsa gratë e tyre prisnin me durim që ata të ktheheshin në shtëpi, eter në apartamente të zbukuruara të Manhattanit ose në shtëpi në periferitë e Jersey.

Don Draper është goxha bartësi standard për këtë stil jetese. Luajtur nga Jon Hamm, Draper qëndron i gjatë, ka një mjekër sa një katror si një bllokim në presion dhe mund të flasë në rrugën e tij ose jashtë çdo gjëje. Pas kësaj jashtme të secilës daltë, megjithëkëtë, ai është i mbështjellë me sekrete dhe dëshira madje ai mezi i kupton.

Ai nuk është i vetmi. Pothuajse e gjithë personatja dramatike është e përbërë nga karaktere të ndërlikuara me harqe të forta që përshkojnë gjithçka që Amerika në vitet 60 mund t’i hedhë në to, dhe të dalë në anën tjetër, të ndryshuar. 

Nëse ky kombinim i pjesës së periudhës dhe shkrimi me të vërtetë i shkëlqyeshëm tingëllon si lloji i gjërave që mund të ngjiteni në shtrat gjatë disa fundjavave, lexoni pasi ne ju tregojmë se si të shikoni watchmendurat në internet.

Si të shikoni burra të çmendur në internet

Mad Men u transmetua fillimisht në AMC, shtëpia e Breaking Bad dhe Better Call Saul, por rrjeti nuk ka një vend të rrjedhshëm të vetin, kryesisht vetëm duke treguar disa nga episodet e tij të fundit dhe pantallonat e shkurtra të lidhura. Duket të ketë një marrëveshje me Netflix, megjithatë, kështu që shumica, nëse jo të gjitha, shfaqjet AMC mund të gjenden atje. Burrat e çmendur nuk bëjnë përjashtim.

Mad-men-Netflix

Ne kontrolluam faqen Netflix të disa vendeve duke përdorur një rrjet virtual privat dhe gjetëm Madmendur Burra në të gjithë ata, dhe të shtatë sezonet, gjithashtu. E vetmja gjë që ndryshonte midis vendeve ishte titrat në dispozicion. Nëse doni të shihni Mad Men, Netflix është basti juaj më i mirë; ju mund të dëshironi të shikoni artikullin tonë në hacks më të mirë Netflix për të përfituar sa më shumë nga përvoja, megjithëse.

Nëse jeni në një vend që ne nuk e kemi kontrolluar dhe Mad Men ndodh të mos jetë aty, ose edhe nëse thjesht keni nevojë për titra jo të disponueshëm në vendin ku jeni, atëherë do t’ju duhet një VPN për të shkatërruar vendndodhjen tuaj në një vend të zgjedhjes suaj. Për veshët e rishtar, kjo mund të duket shumë më e ndërlikuar sesa është, kështu që ne do të shpjegojmë.

Një VPN është një program që rivoton lidhjen tuaj të internetit dhe e kodon atë, duke e bërë kështu që të mund të duket se është kudo që shërbimi juaj i zgjedhur ka një server dhe të jetë më i sigurt, për të filluar. Ato janë mjete mjaft të dobishme për t’u pasur, por jo vetëm çdo VPN do të funksionojë me Netflix falë ndalimit të VPN. Nëse doni të provoni sesi funksionon, shikoni VPN-në më të mirë për artikullin Netflix.

Si të shikoni burra të çmendur falas

VPN-të vijnë gjithashtu në dispozicion nëse vendosni të shkoni në një rrugë të paligjshme për të shikuar Mad Men, sesa Netflix. Faqet e rrjedhjes së paligjshme, si WatchSeries ose PutLocker, janë të lira për t’u përdorur, por shpesh vijnë me rreziqe të sigurisë. Nëse vendosni të vizitoni njërën prej tyre, do të duhet të përdorni një nga VPN më të mirë për transmetim ose të rrezikoni të ekspozoni veten ndaj viruseve dhe malware.

Gjë është, ndërsa këto vende janë shumë të përshtatshme, ata ende duhet të fitojnë para edhe pa pajtimtarët. Ata e bëjnë këtë duke ju bombarduar me reklama, disa prej të cilave përmbajnë cookie me qëllim të keq. Përveç përdorimit të një VPN, ju gjithashtu mund të dëshironi të instaloni një nga bllokuesit më të mirë pop-up dhe disa programe antivirus para se të vendosni atje.

Me këtë mohim jashtë rrugës, ne hodhëm një vështrim në disa site streaming dhe u befasuam kur gjetëm Mad Men është mjaft e vështirë për tu gjetur. Shkalla jonë e zakonshme, PutLocker, nuk e ka kryer atë, e cila është e çuditshme pasi ka shumë shfaqje të tjera, shumë më të paqarta, të tilla si Shield dhe Timeless.

Mad-men-watchseries

Sidoqoftë, WatchSeries ka një Men Men, por duke e parë atë do të ketë një ushtrim në zhgënjim sepse, edhe me të gjitha mbrojtjet në vend, ju do të përballeni akoma me shumë ridrejtime të faqeve dhe pop-ups. Guess se është vetëm çmimi falas.

Si të shikojmë burra të çmendur në Kodi

Një rrugë shumë më e këndshme mund të jetë instalimi i Kodi dhe shikimi i Mad Men në atë mënyrë. Kodi fillimisht u zhvillua si një platformë e transmetimit të mediave për Xbox, por tani është në dispozicion për pothuajse çdo pajisje atje. Shikoni udhëzuesin tonë të plotë Kodi për të filluar përdorimin e tij. 

Si zakonisht, ne filluam së pari shtesën Poseidon dhe gjetëm Mad Men atje, të gjitha shtatë sezonet. Nëse nuk e keni ende Poseidon, është nën një nga depot më të mira të Kodi, Kodil, dhe ka pothuajse çdo shfaqje atje në të. Sidoqoftë, pasi kjo është shkelje e të drejtave të autorit, ju dëshironi të keni një prej VPN më të mirë për Kodi të angazhuar para se të lundroni detet e ulëta të piraterisë.

Burra të çmendur për burra

Duke folur për piraterinë e drejtpërdrejtë, ne akoma na pëlqen shumë rregullat e shkollës së vjetër të përroit. Sigurisht, ju do të duhet të përdorni një nga VPN më të mirë për torrenting kur përdorni ndarjen e skedarëve P2P ose të përballeni me gjobë shumë të ashpra, por rritja kryesore është se ju do të keni Mad Men që jetojnë në hard drive tuaj, ideale nëse nuk doni. të keni lidhjen më të qëndrueshme në internet.

MAD-burra-torrents

Pirate Bay ka shumë përrua të Mad Men që ju mund të shkundni një shkop, me të dy sezonet në dispozicion veç e veç ose madje edhe të gjithë shfaqjen me një lëvizje (megjithëkëtë do të marrë një kohë për të shkarkuar). Shumica e ngarkimeve duket se kanë cilësi të mirë, megjithëse gjithmonë paguan për të parë të gjitha komentet e para.

Mendimet përfundimtare

Mad Men është një shfaqje e drejtuar nga personazhet me histori të mira dhe një vështrim intrigues në një botë që ka zhdukur të gjitha, por është zhdukur në vetëm disa dekada. Ne e rekomandojmë atë për këdo që kërkon një djegie të ngadaltë të mbushur me mister, dhe këshillat e mësipërme do t’ju ndihmojnë ta shikoni atë në internet me lehtësi.

Whatfarë mendoni për Mad Men? Shumë e ngadaltë apo e drejtë? Na tregoni në komentet më poshtë, si dhe çdo këshillë që mund të keni që ne nuk i përmendëm. Faleminderit që lexuat.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me