Recenze rozostření – aktualizováno do roku 2023

Recenze rozostření

Blur je snadno použitelný správce hesel, který odměňuje ty, kteří mají mentalitu set-it-and-zabudni. Její design na holé kosti funguje na pozadí, ale jinak neposkytuje velkou flexibilitu. Více se o tom můžete dočíst v naší úplné recenzi Blur.

rozostřovač1

blur-slider2

rozostřovač3

rozostřovač4

rozostřovač5

Předchozí

další

Abine Blur je správce hesel, který má mnoho pravomocí, nabízí jedinečný přístup k funkcím ochrany soukromí a velkorysý bezplatný plán. Chybí však kotlety, které se tak dostanou do seznamu nejlepších správců hesel. Od disjoinovaného rozhraní po narušení dat, ke kterému došlo někdy v roce 2023, má Blur některé problémy, které jsou příliš velké na to, aby byly ignorovány. 

V této recenzi Rozostření si přečteme naše zkušenosti, nyní, když jsme aplikaci roztočili. Poté, co jsme se zaregistrovali online, jako každý platící zákazník, spustili jsme anonymní účet, abychom posoudili službu zblízka a osobní. Prostřednictvím tohoto přezkumu se dotkneme našich zkušeností s použitelností, zabezpečením a funkcemi, a to ještě předtím, než vydáme verdikt. 

Jako společnost zaměřená na soukromí, nabízející nástroje jako DeleteMe, se zdá, že Abineovy záměry jsou na správném místě. Poprava Blur má však některé problémy. Ačkoli se nám funkce aplikace líbí, kontext, který tyto funkce obklopuje, často představuje více potíží, než stojí za to. Nemluvě o absolutně šílené cenovce.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro Blur

Funkce

Blur je více než jen online správce hesel a nabízí celou řadu nástrojů pro ochranu osobních údajů, které si zaslouží jméno Abine. Přestože DeleteMe – online nástroj pro vyčištění Abine – není součástí Blur, existuje řada dalších funkcí ochrany osobních údajů. Zdarma můžete chránit své kreditní karty a blokovat cross-site trackery. 

Sada funkcí Blur tvoří tři aspekty, z nichž prvním je správa hesel. Blur ale nemá nic zvláštního. Můžete ukládat hesla, adresy, kreditní karty a identity, ale nic jiného.

Kromě přeskočení funkcí ukládání a sdílení poznámek v minulosti Blur postrádá jakýkoli druh analýzy účtů (přesto stojí za zmínku, že můžete přidat poznámky k jednotlivým účtům). Opětovná hesla můžete zobrazit na stránce účtů, ale nedostává se vám celkové hodnocení bezpečnosti, jako byste byli u Dashlane nebo LastPass.. 

rozmazání-heslo-stránka

Maskování telefonů a karet

Jednou z největších funkcí, která odlišuje Blur od ostatních nástrojů pro správu hesel, je jeho maskovací funkce. Můžete skrývat e-mailové adresy, telefonní čísla a dokonce i kreditní karty za falešnou zeď a vyhazovat falešné informace, které přesměrovávají na skutečné místo. Například maskovaný e-mail může vypadat jako [e-mail chráněný]

e-mail s rozmazaným maskováním

Funkce maskování je dalekosáhlá a umožňuje vám zaregistrovat se na pochybné weby online, aniž byste riskovali vaše drahá osobní data. Maskované karty jsou však zajímavé. Na rozdíl od virtuálních kreditních karet, které jednoduše spojují falešné informace s vašimi skutečnými údaji o kreditní kartě, vám Blur poskytuje limit. 

Když nastavíte maskovanou kreditní kartu, budete muset zadat, kolik plánujete utratit. Tato karta je dobrá pouze pro tento nákup. Naštěstí však můžete generovat maskované kreditní karty za chodu pomocí údajů o vaší kreditní kartě a rozšíření prohlížeče Blur. 

Sledování bloků pomocí rozšíření prohlížeče Blur

Zaokrouhlením trio funkcí Blur je blokátor trackeru. Jak zdůrazňujeme v našich 99 bezplatných nástrojích na ochranu vašeho průvodce osobními údaji, sledování v různých prohlížečích je jednou z největších hrozeb pro vaše osobní údaje. Naštěstí jsou sledovače automaticky blokovány pomocí rozšíření Blur, které budete potřebovat pro automatické vyplňování. 

  Sticky Password Review - Aktualizováno 2023

blur-browser-extension

Přestože existuje spousta dalších rozšíření prohlížeče, která blokují sledovače, Blur ji zahrnuje zdarma u všech uživatelů. Tuto funkci můžete samozřejmě vypnout, ale ve skutečnosti není důvod. Kromě blokování sledovačů napříč weby Blur také vede záznamy o tom, kolik sledovačů každý den zablokoval, což můžete zobrazit na hlavním panelu svého účtu. 

historie rozostření

Přehled funkcí rozostření

Rozostření Logodnt.abine.com

Začíná od 325 $ za měsícVšechny plány

Bezpečnostní

2FA

Šifrování
AES-256

Nulové znalosti

2FA klíče

Bezpečnostní analýza

Synchronizace více zařízení

Zálohování a obnova

Mobilní aplikace

Měnič hesel

Generátor hesel

Rozšíření prohlížeče

Automatické plnění

Automatické vyplňování formuláře

Uživatelské rozhraní prohlížeče

Desktopové uživatelské rozhraní

E-mailem

Živý chat

Telefon

Centrum nápovědy

Fóra

24/7 podpora

Více

Zdarma plán

Ceny

Díky neomezenému bezplatnému plánu a mnoha funkcím vypadá Blur jako bezpečná sázka, zejména ve srovnání s jinými správci hesel zdarma. Na rozdíl od LastPassu, o kterém se můžete dočíst v naší recenzi LastPass, však Blur nenabízí synchronizaci na více zařízeních. To vás nutí do nákladně placeného plánu.

Existují dvě možnosti, základní a neomezená, i když většina platících zákazníků by měla dodržovat plán neomezených. Basic je levnější a stojí ročně více než 3 $, ale nepřichází s maskovanou funkcí kreditní karty. Místo toho budete muset zaplatit poplatek 2 $ za kartu, která je pod 100 USD, a 1,5% poplatek za všechny karty nad 100 USD. 

Základní plán je v souladu s ostatními správci hesel a stojí o něco méně než Dashlane a o něco více než Keeper (přečtěte si naši recenzi Dashlane). Pokud však půjdete s Unlimited, dojde k výraznému zvýšení ceny. Kromě měsíčního fakturačního cyklu přichází Unlimited se všemi maskovanými kartami, které byste mohli chtít, bez dalších poplatků. 15 $ měsíčně je však bezprecedentní sazba. Dokonce i plán Dashlane Premium 10 Plus Plus – který přichází s virtuální privátní sítí, ochranou proti krádeži identity a monitorováním temného webu – vypadá ve srovnání skromně. Rozostření má spoustu funkcí, ale za jejich neomezený plán jim za ně platíte vysoké prémie.

Rozostření zdarma a obchodní plány

Plán zdarma je působivý, i když ne na úrovni služby, jako je Sticky Password (přečtěte si naši recenzi Sticky Password). Získáte neomezené úložiště hesel, ale pouze na jednom zařízení. Zálohování a synchronizace jsou vyhrazeny pro placení odběratelů. Abine přesto obsahuje maskovanou funkci e-mailu a blokování sledovače. Bezplatný plán také přichází s 30denní zkušební verzí Neomezeno. 

Neexistují však žádné obchodní plány. Služba jako Zoho Vault je obecně vhodnější pro střední až velké prodejny, i když malé firmy by mohly využít maskovacích funkcí Blur. 

Bez ohledu na to mohou všichni noví uživatelé odpočívat s 14denním oknem pro vrácení peněz. Přestože Blur nabízí bezplatný tarif, umožňuje vám také získat zpět své peníze zpět do dvou týdnů od zakoupení předplatného, ​​žádné dotazy.

Uživatelská přívětivost

Registrace k rozostření je samozřejmě rozostření. Stačí zadat svou e-mailovou adresu a heslo a budete okamžitě nabootováni na hlavní panel. V některých ohledech je tento proces skvělý, protože jste v provozu během několika sekund. Nedostatek držení rukou by však mohl být pro technofoby problematický. 

dash-dashboard

Samotný web také představuje několik překážek. Web Blur ve skutečnosti neexistuje. Spíše si můžete koupit Blur prostřednictvím webu Abine. Výzva spočívá v tom, že Abine také mluví o DeleteMe tam, přeskakování přes tradiční stránku cen a funkcí pro návrh jednoho listu. 

Rozostření je snadné, jakmile se dostanete přes web, nicméně, nabízí efektivní uspořádání pro mnoho různých funkcí. Hlavní panel, na který jste uvítáni, obsahuje čtyři hlavní kategorie: „účty“, „peněženka“, „maskování“ a „sledování“. Tyto sekce můžete rozšířit, pokud hledáte něco konkrétního, například své totožnosti nebo své kreditní karty. 

rozostření rozostření

Import a organizace účtů

Na stránce účtů jsme strávili většinu času, která je vybavena seznamem vašich hesel a jejich počtem, které jste znovu použili. Pokud začnete od nuly, začnete kliknutím na tlačítko „nový účet“. Můžete přidat své informace, vygenerovat heslo přímo na stránce a dokonce přidat popisek. 

  1Password Review - Aktualizováno 2023

blur-new-password

Protože jsme použili jiné správce hesel, skočili jsme na kartu importu. Uživatelé Blur mohou importovat heslo z jiných správců hesel, včetně KeePass a, nebo výpisy svých účtů do obecného souboru CSV. Na stránce importu však neexistují žádné návody, jak tento proces provést. 

Našich 297 účtů jsme importovali z LastPass bez problémů. Rozostření dokonce šlo tak daleko, že přeskočilo duplicitní záznamy a postaralo se o nějaké velmi potřebné vyčištění do úschovny LastPass. Toto nastavení však nelze deaktivovat, takže je možné, že některé položky budou přeskočeny, pokud budou označeny jako duplikát.. 

Máte však flexibilitu v tom, jak se vaše hesla importují. Namísto toho, aby struktura CSV byla považována za zákon, vám Blur umožňuje změnit překrývající pole pro vaše položky. Pokud například omylem vybral vaše hesla jako název webu, můžete sloupec změnit, aby se vše importovalo správně. 

import rozmazání

Kopání do nastavení rozostření

Přestože trávíte většinu času na stránce účtu Blur, v jeho nastavení jsou skryté další funkce. Nejviditelnějším místem, kde se můžete podívat, je oblast „maskování“, kde můžete nastavit maskované kreditní karty, e-maily a telefonní čísla. Maskování e-mailů je k dispozici všem, i když maskování telefonů a kreditních karet je vyhrazeno pro neomezené předplatitele. 

Kromě toho Blur nemá příliš mnoho nastavení. Můžete nakonfigurovat 2FA a zobrazit záložní přístupové fráze na stránce nastavení, které se budeme zabývat v následující části. A co je nejdůležitější, můžete spravovat, kde jsou vaše účty uloženy na stránce nastavení. 

nastavení rozostření

Ve výchozím nastavení Blur ukládá vaše účty na své servery, aby se mohla synchronizovat mezi vašimi zařízeními. Pokud se však obáváte o narušení dat, můžete si vybrat, zda budou vaše účty uloženy místně. Bohužel, to je problém, který budete muset myslet s Blurem.

Používání rozšíření Blur Chrome

Vzhledem k tomu, jak je základní deska online základní, je rozšíření Blur pro Chrome velmi robustní. Používá se hlavně k automatickému vyplňování a detekci přihlašovacích polí při každém přistání na webu. Můžete si však přizpůsobit, jak Blur vidí tato pole. Pokud například rozšíření omylem vyzvedne, že pro váš e-mail je určeno pole pro heslo, můžete jej pomocí rozšíření změnit.

nastavení rozostření

Rozšíření také otevírá mnoho nastavení pro jednotlivé stránky. V závislosti na aktivované stránce můžete zapnout nebo vypnout automatické vyplňování, automatické snímání, maskování e-mailů a mnoho dalšího. Ačkoli tato nastavení ve výchozím nastavení spravujete pro jednotlivé weby, můžete je také použít univerzálně.

nastavení rozostření-rozšíření-stránky

Bezpečnostní

Abine nemá rozsáhlou dokumentaci o své bezpečnostní struktuře, na rozdíl od některých jiných správců hesel, ale z toho, co můžeme sbírat, je to podobné jiným nástrojům. Jde o to, jak Abine spravuje vaše data; tam se zdá všechno nedotčené. Spíše je to znepokojující narušení bezpečnosti, které vyšlo najevo před více než rokem. 

Než se k tomu dostaneme, dostaneme technický kousek z cesty. Vaše úschovna hesel je šifrována pomocí AES-256, což je, jak si můžete přečíst v našem popisu šifrování, v podstatě virtuální Fort Knox. Klíč, který odemkne váš šifrovaný trezor AES-256, je odvozen z vašeho hlavního hesla, které Blur nemá žádné znalosti o. 

Místo toho jsou vaše data před odesláním na servery Blur šifrována místně. Tento proces, často označovaný jako host-proof hosting, zajišťuje, že Abine nemůže nikdy vidět obsah vašeho trezoru. 

Abine také nikdy nevidí ani neukládá vaše hlavní heslo, což je skvělé pro bezpečnost. To však také znamená, že si budete muset toto hlavní heslo zapamatovat, pokud chcete data dešifrovat. 

  Keeper Review - Revamped & Ready to Go - Aktualizováno do roku 2023

Obnovení hesla není možné, nebo alespoň nemožné v tradičním smyslu. Namísto jednoduchého resetování hesla nabízí Blur záložní přístupovou frázi. Tato přístupová fráze, která se skládá z asi 10 náhodných slov, se používá k resetování hlavního hesla pro případ, že na to zapomenete. Je však třeba si pamatovat vaše záložní přístupové fráze. 

fráze-backup-heslo

Rozmazání dat

Koncem roku 2023 Abine oznámila, že na svých serverech objevila narušení dat. Toto porušení ovlivnilo asi 2,4 milionu uživatelů, odkrylo e-mailové adresy uživatelů, rady ohledně hesel, adresy, jméno a příjmení a šifrovaná hesla. Přestože nebyla ohrožena žádná hesla prostého textu, Blur vyzval uživatele, aby změnili své hlavní heslo. 

Neexistuje způsob, jak s jistotou vědět, co bylo vystaveno. Víme, že žádné informace uložené po lednu 2023 nebyly ohroženy. Abine se o porušení dozvěděla v prosinci 2023 od výzkumného pracovníka v oblasti bezpečnosti. Na základě této časové osy je pravděpodobné, že k porušení došlo skutečně někdy v roce 2023. 

Nebudeme zde hovořit slova: Objem dat, který může Blur uložit, je porušením velmi hrozivý. Abine tvrdí, že žádná uživatelská data nebyla ohrožena do okamžiku katastrofy. To znamená, že porušení v tomto měřítku by nemělo být bráno na lehkou váhu. 

Přestože Blur není jediným správcem hesel, který by takový útok utrpěl, je problém obvykle obejít kvůli šifrování umístěnému v úschovně uživatele. Jako nástroj ochrany osobních údajů má však Blur schopnost ukládat své kreditní karty, e-mailové adresy a telefonní čísla pro účely maskování.

Práce s omezenými informacemi

Chtěli bychom zdůraznit, že pokud jde o bezpečnostní strukturu, můžeme hodnotit pouze informace, které Blur poskytuje veřejnosti. Bohužel, mimo hlavní algoritmus používaný pro šifrování dat a některé možnosti dvoufaktorové autentizace víme jen velmi málo o tom, jak Blur funguje na technické úrovni. 

Obecné koncepty zabezpečení jsou zdravé, ale společnost Blur nezveřejňuje proces ověření vašeho účtu. Toto je klíčový bod při hodnocení správce hesel, jak jsme viděli v naší recenzi 1 hesel. Abine nemá bílou knihu ani jinou technickou dokumentaci, takže vše, co můžeme udělat, je předpokládat, což je pozice, ve které nikdy nechceme být.

Podpěra, podpora

Blur nabízí poměrně přímý podpůrný systém s živým chatem a e-mailem, stejně jako sekci FAQ. Přímé kontaktování Abine je obvykle nejbezpečnější sázkou. Poté, co jsme se natáhli k živému chatu, jsme během několika minut dostali užitečnou odpověď, která je daleko od svých prostředků svépomoci. 

Je zde FAQ, a pokud máme věřit „často“ části této zkratky, je bezpečné předpokládat, že Abine dostane spoustu otázek. Upřímně řečeno, FAQ je nepořádek. Ačkoli existují jasné pokusy uspořádat otázky, vše je vypuštěno na jednu stránku. Pokud byste chtěli vytisknout FAQ, trvalo by 163 listů papíru, z nichž prvních šest je věnováno obsahu. 

rozostření

Oceňujeme pozornost k detailům, zejména s ohledem na to, že většina témat je pokryta snímky obrazovky. Existuje však určitě lepší formát pro zobrazení FAQ. Naštěstí existuje vyhledávací lišta, ale při dlouhotrvajících otázkách by malá změna fráze mohla vyhodit celé hledání. 

Pro ty, kteří právě začínají, je k dispozici uživatelská příručka, která je mnohem kratší než nejčastější dotazy. Stále se díváte na jednu stránku se všemi informacemi na ní uloženými. Je zklamáním, že zdroje podpory společnosti Blur mohou být vynikající. Formát, ve kterém jsou prezentovány, je prostě líný a datovaný. 

průvodce rozostřením

Verdikt

Blur je směsicí dobrých nápadů a trapných poprav. Základní koncept – to, že je správce hesel nacpaný až po okraj pomocí dalších nástrojů ochrany osobních údajů – funguje dobře. Webové stránky, zdroje podpory a řídicí panel však mohly používat jemné doladění. Nemluvě o nedávném narušení bezpečnosti. 

Jako bezplatný správce hesel je Blur průchodný, vybavený funkcemi, které přeskakují jiné nástroje pro správu hesel. Platit za Blur je však vysoká žádost. Cena za Neomezený plán je mnohem vyšší než kterýkoli jiný správce hesel, takže je pro nás obtížné doporučit Blur. 

Co si myslíš o Blurovi? Chystáte se zastřelit plán zdarma? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me