Nejbezpečnější poskytovatelé e-mailů 2023: ProtonMail vs Tutanota vs. Hushmail

Existuje rychlý a snadný způsob komunikace s někým online, například chat, videochat nebo sociální média. Navzdory tomu, že tyto metody jsou lepší, svět stále odesílá přes 280 milionů e-mailů denně. Prozatím je jasné, že e-mail je tady, aby zůstal. Zabezpečení je však problém, proto zde budeme hovořit o nejbezpečnějších poskytovatelích e-mailu.

Problém s e-mailem je jednoduchý. Jedná se o datové protokoly, které jsou citlivé na kyberkriminalisty, kteří mohou pomocí vašeho účtu odesílat spam, hackovat do jiných online účtů nebo mazat důležitá data. Dokonce i inzerenti, vládní agentury a poskytovatelé e-mailu mají vlastní zájem o vaši korespondenci.

Pokud vás zranitelnost e-mailu děsí, zvažte přechod na nového poskytovatele e-mailu. Podíváme se na pět, které nabízejí větší zabezpečení oproti běžným možnostem. U každé služby shrneme její možnosti zabezpečení, vytvoříme účet, funkce poštovní schránky a úrovně cen.

Nezapomeňte se podívat do našeho online průvodce pro ochranu osobních údajů, kde najdete způsoby, jak zachovat vaše data v bezpečí. Další bezpečnostní opatření najdete v našich 99 nástrojích k ochraně vašeho soukromí. Nakonec se podívejte na našeho průvodce zabezpečením e-mailem, kde naleznete další tipy.

1. ProtonMail

ProtonMail se snadno zaregistruje, přichází s vysokým standardem ochrany a nabízí flexibilitu s mnoha platebními plány. Třešnička nahoře je jeho jednoduché, ale moderní rozhraní, které usnadňuje navigaci v poštovní schránce a procházení zpráv.

Služba šifruje zprávy vždy. Pokud je zpráva na serverech ProtonMailu, je šifrována. Pokud dva účty ProtonMail odesílají a přijímají zprávy navzájem, jsou šifrovány. Uživatelé mohou pomocí šifrovacího klíče odesílat zabezpečené zprávy na vnější e-mailové adresy. Příjemce používá pro přístup ke zprávě heslo odesílatele.

ProtonMail používá k šifrování zpráv AES, RSA a OpenPGP. Přiznává, že ani nemá přístup k uživatelským zprávám. Je to však dvojsečný meč, protože také nedokáže načíst ztracená data uživatele. To, co jeden obětuje v možnostech obnovy, člověk získává soukromí a ochranu.

Vytvoření účtu je bezbolestný proces. K tomu stačí zadat uživatelské jméno a heslo. Máte možnost přidat e-mail pro obnovení v případě, že také zapomenete heslo.

Image-1 – ProtonMail-setup-copy

Navigace v poštovní schránce je podobná jako u Gmail, Outlook a Yahoo. ProtonMail nabízí základní funkce, jako jsou vlastní filtry, sedm výchozích složek a štítky pro organizaci. Má klávesové zkratky pro ty, kteří se chtějí pohybovat po doručené poště pomocí své klávesnice místo myši.

Klávesové zkratky Image-2-ProtonMail

Odesílání e-mailů pomocí ProtonMail

Image-3-ProtonMail-Draft

Chcete-li zašifrovat zprávy pro uživatele, kteří nepatří do ProtonMailu, musíte kliknout na ikonu zámku v dolní části navrhované e-mailové zprávy, vytvořit heslo a zvolit „nastavit“.

Image-4-ProtonMail-Encrypting-Messages

Vedle ikony zámku je přesýpací hodiny. Když to odesílatelé povolí, rozhodnou se o uplynutí doby platnosti. E-mail a jeho přílohy se poté ve vybraném čase automaticky odstraní. ProtonMail, stejně jako Gmail, podporuje velikosti příloh až do 25 MB.

Image-5-ProtonMail - doba vypršení platnosti

ProtonMail Pricing

ProtonMail nabízí bezplatnou verzi. Jedná se o omezenou možnost s 500 MB úložiště a 150 e-mailů denně, ale nic nepřekonává zabezpečení zdarma. První placený plán, Plus, nabízí 5 GB úložného prostoru, 1 000 e-mailů denně a pět dalších e-mailových adres za 5 USD měsíčně.

  Nejlepší VPN pro Egypt 2023: Pharaonic Feints

Další, Professional, poskytuje stejné množství úložiště, ale poskytuje neomezené zprávy, vlastní domény a další funkce poštovní schránky za 8 $ měsíčně na uživatele. Špičkový plán, Visionary, zvyšuje úložný prostor na 20 GB a nabízí 50 e-mailových adres za 30 USD měsíčně.

Tým za ProtonMail nabízí také služby VPN. Další informace naleznete v naší recenzi ProtonVPN.

Plán: FreePlusProfessionalVisionary
Cena: Volný, uvolnit 5 $ měsíčně 8 $ měsíčně 30 $ měsíčně
Úložný prostor: 500 MB 5 GB 5 GB na uživatele 20 GB
E-maily za den: 150 1 000 Neomezený Neomezený

Přihlaste se k odběru ProtonMail

2. Kolab teď

Kolab Now nabízí e-mail, jakož i nástroje pro ukládání souborů a spolupráci. Data uživatelů jsou bezpečnější, protože jsou uložena na serverech ve Švýcarsku. Software by mohl těžit z šifrování zpráv, které není k dispozici prostřednictvím jeho webové pošty.

Na jeho webových stránkách se uvádí, že nevydá osobní informace uživatelů, a zvyšuje transparentnost tím, že jeho software otevírá zdroj. Používá perfektní dopředné tajemství jako přidanou vrstvu zabezpečení v případě, že dojde ke kompromitaci soukromého klíče. Další informace o PFS naleznete v našem přehledu konkurentů Dropboxu.

Vytvoření účtu vyžaduje řadu kroků. První požaduje základní informace: jméno a příjmení, zemi, uživatelské jméno a heslo. Druhá nabízí vlastní funkce, ze kterých si můžete vybrat, například dvoufaktorové ověření při přihlášení, velikost úložného prostoru, mobilní synchronizaci a platební plán.

Podrobnosti o účtu Image-21-Kolab-Now-Account

Plány mají tři příchutě: roční, čtvrtletní nebo měsíční. Čím delší je závazek, tím větší jsou úspory.

Image-22-Kolab-Now-Options

Sdílení Kolab nyní

Služba podporuje sdílení. Mezi dvěma účty Kolab Now mohou uživatelé sdílet e-mailové složky, skupiny kontaktů, kalendáře a další.

Poštovní schránka Image-23-Kolab-Now-Mailbox

To je výhodné pro uživatele, kteří chtějí kancelářskou sadu integrovanou s jejich e-mailem, což jim ušetří bolesti hlavy při přepínání mezi volně stojícími aplikacemi. Zároveň není konkurentem Dropbox Paper nebo Google Docs.

Image-24-Kolab-Now-Draft

Funkce značkování je jednou z nejužitečnějších pro organizaci. Můžete vytvářet barevně označené značky, které slouží k třídění položek jako kategorie. Každá položka, ať už se jedná o e-mailovou zprávu, událost kalendáře nebo poznámku, může zobrazit jednu nebo více značek.

Image-25-Kolab-Now-Settings

Kolab Now Pricing

Přísně vzato, Kolab Now nenabízí bezplatnou zkušební verzi, ale uživatelé mohou během prvních 30 dnů požádat o vrácení peněz. Předplatné je 4,50 $ měsíčně. Uživatelé, kteří se zavázali na tři měsíce, obdrží 1% slevu, zatímco ti, kteří jdou na rok, dostanou 3% slevu. Přijímá platby PayPal, Bitcoin, kreditní karty a přímé bankovní převody.

Plán: Měsíční, čtvrtletníRoční
Cena: 4,50 $ měsíčně Asi 12,15 $ čtvrtletně Asi 37,80 $ ročně

3. CounterMail

Stejně jako ProtonMail, Countermail nabízí důstojnou úroveň zabezpečení. Vypnutím bezdiskových webových serverů ve Švédsku bude IP adresa uživatele pravděpodobně méně vytékat. Rozhraní není poutavé, ale je to méně důležité než zabezpečení.

CounterMail nabízí více bezpečnostních opatření než jeho neobvyklé servery. K zabezpečení e-mailové komunikace používá šifrovací algoritmy, například OpenPGP, AES a RSA. Jednou z chladnějších funkcí je volitelný klíč USB, který si můžete objednat a vyžadovat kdykoli (a kdekoli), když se přihlásíte. Toto je dvoufaktorové ověření a pomůže vám to ještě bezpečněji.

  Nejlepší prohlížeč pro Mac v roce 2023: Opouštět Safari za sebou

Registrace je jednoduchá. Vytvoření účtu trvá několik sekund, než získáte přístup k poštovní schránce. Vyžaduje se pouze uživatelské jméno a heslo.

Image-6 - Nastavení Countermailu

Vzhled poštovní schránky je jednoduchý. V nastavení jsou tři konfigurace, která mění pořadí zobrazení oken.

Image-7 - Countermail-Mailbox

Další standout funkce je Safebox. Tam můžete ukládat záložky, zaznamenávat jejich přihlašovací údaje a zveřejňovat poznámky. Při každém přístupu k tomuto osobnímu úložnému prostoru budete muset zadat heslo.

Image-8 - Countermail-Safebox

Nastavení zabezpečení Countermailu

Pod ikonou zámku v horní části okna konceptu e-mailu jsou tři možnosti zabezpečení nazvané „šifrování“. První z nich digitálně podepíše e-mail, takže není pochyb o tom, že zpráva je od vás. Druhá zašifruje zprávu, do které se dostaneme v následujícím odstavci. Třetí uděluje oprávnění k použití vašeho veřejného klíče, který není CounterMail.

Image-9-Countermail-Draft

Zprávy odeslané mezi dvěma účty CounterMail jsou šifrovány automaticky. Externí e-maily se nešifrují, pokud cílová adresa nepoužívá OpenPGP. Stále však mají digitální podpis a skrývají vaši IP adresu. Zprávy umožňují přílohy o velikosti 32 MB nebo méně.  

Image-10-Countermail-Encrypt-Messages

CounterMail Pricing

Zkušební verze je platná sedm dní a umožňuje vám posílat e-maily pouze na jiné adresy CounterMail. Plány CounterMail založené na předplatném nabízejí slevy na delší závazky. Je to 29 $ za 1 GB úložiště a šest měsíců přístupu. Kromě toho plány zvyšují úložiště na 2 GB na 12 a 24 měsíců a stojí 49 USD, respektive 79 USD. Uživatelé si mohou zakoupit více úložiště za jednorázové poplatky.

CounterMail přijímá kreditní karty, bankovní převody a bitcoiny.

Plán: 6 měsíců 12 měsíců 24 měsíců
Cena: 29 dolarů 49 dolarů 79 $
Úložný prostor: 1000 MB 2000 MB 2000 MB

4. Tutanota

Podle své webové stránky znamená Tutanota „bezpečnou zprávu“ v latině. Jeho servery sídlí v Německu a podléhají přísným zákonům o ochraně osobních údajů. Tato právní ochrana je vnější překážkou, která brání i Tutanotě v přístupu k vašim e-mailům, i když může vidět odesílatele, příjemce a data.  

Šifruje e-maily a kontakty uložené na účtu pomocí AES a RSA. Korespondence mezi dvěma uživateli Tutanoty se šifruje automaticky. Uživatelé mohou šifrovat externí e-maily, ale funguje to jinak. Externí příjemci obdrží e-mailový odkaz, který vyžaduje otevření hesla. Zadání hesla jim umožní přečíst e-mail a odpovědět zašifrovanou zprávou.

Proces nastavení vyžaduje kvůli heslu čas. Než Tutanota umožní pokračovat, musí obsahovat minimální počet znaků a dosáhnout dostatečné síly.

Nastavení Image-11-Tutanota

Na konci instalace poskytuje kód pro obnovení, což je jediný způsob, jak obnovit účet, pokud zapomenete heslo.

Obnovení obrazu-12-Tutanota

Poštovní schránka má čistý a minimální vzhled. Složky sedí v postranním panelu, který se automaticky skryje – kliknutím na postranní šipku ji vytáhnete ze ústraní a zpět do popředí. Uživatelé vytvářejí e-maily kliknutím na velké kulaté tlačítko v pravém dolním rohu okna prohlížeče.

Poštovní schránka Image-13-Tutanota

E-maily v koši a složky se spamem jsou automaticky odstraněny po 30 dnech.

Možnosti zabezpečení Tutanota

V nastavení je k dispozici možnost dvoufaktorového ověřování.

Nastavení Image-14-Tutanota

Pro uživatele existuje možnost šifrování, aby si pro své zprávy vytvořili heslo. Jakmile uživatelé zadají externí e-mailovou adresu příjemce, zobrazí se jako ikona s červeným zámkem. Metr pod polem ukazuje sílu hesla. Poté, co odesílatel dokončí heslo, musí jej odeslat příjemci. E-maily mohou podporovat přílohy až do 25 MB.

  8 nejlepších blokátorů reklam, které fungují v prohlížeči Chrome, Safari a Firefox v roce 2023

Image-15-Tutanota-Encrypt-Messages

Tutanota ceny

Bezplatná verze Tutanoty je vynikající a poskytuje až 1 GB úložného prostoru.

Nejlevnějším placeným tarifem je Premium, který nabízí pět e-mailových adres, pravidla pro doručenou poštu a podporu odstraňování problémů přibližně za 2 $ měsíčně. Verze Pro je přibližně 7 $ měsíčně a poskytuje 10 GB úložného prostoru, až 20 e-mailových adres a možnosti přizpůsobení zobrazení webové stránky. Tutanota dokonce nabízí slevy v některých zemích.

Plán: FreePremiumPro
Cena: Volný, uvolnit Asi 2 $ měsíčně Asi 7 $ měsíčně
Úložný prostor: 1 GB 1 GB 10 GB
E-mailové aliasy: 1 5 20

5. Hushmail

Hushmail nabízí šifrované a nešifrované zprávy. Je to flexibilní při odesílání e-mailů na externí adresy, ale také neuplatňuje přísné zabezpečení, které mnozí mohou doufat. Uchovává záznamy o vaší IP adrese a některých datech, ale na svém webu je přímo o tom, co monitoruje.

Hushmail používá OpenPGP k šifrování e-mailů a klíčů samotných. Uživatelé mohou odesílat a přijímat šifrované e-maily na externí adresy, pokud používají OpenPGP. Služba kontroluje zprávy na výskyt virů, ale nemůže jim zabránit v infikování počítačů.

První část instalace vyžaduje uživatelské jméno a přístupové fráze, které Hushmail navrhuje zkrácení pěti nebo více slov. Ve skutečnosti to vyžaduje pouze osm znaků a není vázáno na kontrolu síly.

Image-16-Hushmail-Account

Uživatelé potřebují k vytvoření účtu mobilní telefon s textovými zprávami. Pokud uživatelé ztratí přístupové heslo, nemohou je obnovit pro osobní účty. Pokud se uživatelé nepřihlásí, účty se automaticky deaktivují po třech týdnech.

Image-17-Hushmail-Account-Activation

Odesílání zpráv pomocí Hushmailu

Rozhraní poštovní schránky je jednoduché a elegantní. Ve výchozím nastavení jsou funkce zabezpečení vypnuty, takže uživatelé budou muset zapnout předvolby. Ve spodní části odchozích zpráv je možnost nastavit digitální podpis. Pokud uživatelé chtějí chránit svůj účet, mohou povolit nastavení dvoufázového ověření.

Image-19-Hushmail-Mailbox

Odeslání zašifrovaného e-mailu je stejně snadné jako zaškrtnutí políčka ve vypracované zprávě. Když externí adresy poprvé přijdou zašifrovanou zprávu, musí odpovědět na bezpečnostní otázku vytvořenou odesílatelem. Poté budou moci přistupovat k dalším zprávám pomocí přístupového hesla, které vytvoří na webu Hushmail.

Neexistuje žádná kontrola pravopisu. Jednotlivá příloha musí být 20 MB nebo méně.

Image-20-Hushmail-Draft

Hushmail Pricing

Zkušební verze zdarma nabízí službu Hushmail Premium na 14 dní s úložným prostorem 25 MB. Přístup k jeho službám přes web, mobilní zařízení a stolní počítač stojí rok 50 USD. Úložný prostor se zvětší na 10 GB, v průběhu nečinnosti se nebudou deaktivovat žádné reklamy a účty.

Plán: Prémiové
Cena: 50 $ ročně
Úložný prostor: 25 MB

Závěrečné myšlenky

Internet je děsivé místo. Ačkoli žádný poskytovatel e-mailů není stoprocentně imunní vůči hrozbám, výše uvedené nabízejí úroveň zabezpečení, která v běžných službách bolestně chybí. Ať už hledáte bezpečnějšího poskytovatele citlivých pracovních e-mailů nebo z osobního přesvědčení, je těžké s některým z nich pokazit.

Kromě webové pošty nabízejí téměř všechny služby, které jsme navrhli, mobilní verze pro iOS nebo Android. Jediná, která nemá mobilní aplikaci, je Hushmail, ale existují i ​​„hacky“, které mohou váš prohlížeč nasměrovat na jeho server a získat přístup k e-mailu..

Pokud žádný z pěti výše nezasáhne vaši fantazii, máme šestého uchazeče. V rámci svých služeb VPN nabízí TorGuard zabezpečené e-mailové účty. Chcete-li se dozvědět více o této službě zaměřené na zabezpečení, přečtěte si naši recenzi TorGuard.

Jakého poskytovatele e-mailu se cítíte bezpečně? Chybí nám něco? Dejte nám vědět v komentářích a děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me