Pesë Shërbimet më të mira të VPN për iPhone 2023: Armor për Apple

Pajisjet e Apple janë mashtruese të thjeshta. Megjithëse është e thjeshtë t’i shkruani ato si simbole të statusit, iPhone kanë shumë funksionalitete të fshehura nën kapuç. Në veçanti, iOS ndërhyn mirë me VPN, duke ju lejuar të instaloni, regjistroheni dhe vendosni një VPN me disa rubinete.

Në këtë udhëzues për VPN më të mirë për iPhone, ne do të ekzekutojmë ofruesit që e bëjnë këtë proces edhe më të lehtë. Do të vazhdojmë më tej pse mendojmë se secili ofrues është një zgjedhje e shkëlqyeshme për iPhone, pse ato janë një zgjedhje e mirë në përgjithësi dhe të mirat dhe të mirat e tyre.

Nëse preferoni të shkoni në modalitet të lehtë, ju rekomandojmë të regjistroheni në ExpressVPN. Sshtë VPN me vlerësimin më të lartë për sigurinë e tij të shkëlqyeshme, intimitetin dhe lehtësinë e përdorimit. Ekziston edhe një provë falas për një javë në iPhone, kështu që nuk ka asnjë rrezik ta shkarkoni dhe provoni atë.

VPN më e mirë për iPhone 2023

Zgjedhja e VPN më e mirë për iPhone

Njohësit e Apple janë të llastuar me një nga sistemet më të lehtë operativë për t’u përdorur në botë. Sshtë diçka me të cilën luftoni shumë VPN. Ofruesit si AirVPN vërtetojnë se (lexoni rishikimin tonë të AirVPN për të mësuar në lidhje me sigurinë e tij të shkëlqyeshme). Megjithë përpjekjet e ofruesve të tjerë për të modernizuar përvojën e VPN, ata ende kanë një rrugë të gjatë për të bërë.

Ne e filluam kërkimin tonë me lehtësi përdorimi në mendje, veçanërisht për teknofobët ose ata që janë ndryshe të panjohur me botën e VPN-ve. Për t’u përfshirë, VPN duhej t’ju lejonte të lidheni me një trokitje të lehtë.

Këto lloje të lidhjeve janë përgjithësisht subpar, megjithëse, sepse aplikacioni VPN po përpiqet të gjejë serverin më të mirë për vendndodhjen tuaj. “Përpjekja” është fjala kryesore, pasi VPN shpesh do të afrohet, por nuk do të gjejë mundësinë më të mirë absolute për vendndodhjen tënde. Lexoni rishikimin tonë të Ivacy për një shembull.

Për shkak të kësaj, një sistem solid navigimi është gjithashtu i nevojshëm. Ideja është që VPN mund t’ju lidhë me një rubinet të vetëm, por konfigurimi i lidhjes tuaj kërkon vetëm disa më shumë. Megjithëse jemi duke u përqëndruar te lundrimi i serverëve, një faqe e rregullimeve të ngurta nuk do të dëmtojë.

Lehtësia e përdorimit është shqetësimi kryesor, por ka shumë më tepër për VPN sesa kaq. Ne gjithashtu faktorizuam në sigurinë dhe privatësinë e ofruesve të VPN kur ndërtojmë listën. Ne kërkuam për ofruesit që ofrojnë klasifikim të lartë të kodimit AES 256-bit me një politikë të fshehtë të privacisë pa log..

Shpejtësia ishte gjithashtu një shqetësim i madh sepse ofruesit më të shpejtë të VPN duken si një përshtatje natyrale për përdoruesit e iOS. Për dallim nga VPN-ja jonë më e mirë për udhëzuesin e lojrave, megjithëkëtë, ne nuk shqetësoheshim me vonesa, thjesht shkarko dhe ngarko.

Më në fund, ne e konsideruam çmimin, por ishte një çështje sfondi më shumë se gjithçka. Pricemimi, periudhat e rimbursimit dhe opsionet e pagesës janë të gjitha të rëndësishme, por jo aq të rëndësishme sa vlera. Zgjedhja jonë kryesore është një nga opsionet më të shtrenjta në treg, por tiparet, përdorshmëria, shpejtësia dhe siguria më shumë sesa justifikojnë çmimin e saj.

1. VPN më e mirë për iPhone: ExpressVPN

mirë-VPN-per-iphone-expressvpn

ExpressVPN u rendit e para në udhëzuesin tonë më të mirë VPN, kështu që nuk vjen si befasi që renditet e para këtu. Një nga arsyet kryesore që e duam aq shumë është ndërfaqja e thjeshtë që nuk sakrifikon fuqinë për thjeshtësinë e saj. Për tifozët e Apple, është pothuajse e përsosur.

Pasi të keni regjistruar një llogari dhe të keni shkarkuar aplikacionin, gjithçka që duhet të bëni për të lidhur është të trokitni lehtë mbi butonin e madh “on” në qendër të ndërfaqes. ExpressVPN do të përdorë një nga vendet e saj inteligjente si parazgjedhje, e cila zakonisht bën një punë mjaft të mirë për të guessing serverin më të mirë për ju.

Nuk është perfekt, sidoqoftë. Gjatë rishikimit tonë, në përgjithësi do të merrte vendndodhjen e duhur gjeografike, por jo serverin më të mirë në atë vend. Fatmirësisht, zgjedhja juaj është e thjeshtë. Nën butonin “on”, do të gjesh “zgjedh vendndodhjen”. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të rrëshqitni në opsionet, të cilat ExpressVPN ka organizuar nga kontinenti dhe vendi.

Ka mjete të dobishme edhe në aplikacionin iOS. Nën “ndihmën” & mbështetje ”në ekranin e cilësimeve, do të gjeni një kontrollues të adresave IP, testin e rrjedhjes DNS dhe testin e rrjedhjes WebRTC. Megjithëse ka shumë mjete në internet për t’i trajtuar ato, të kesh lidhje në aplikim është e bukur.

Përdoruesit e iOS kanë një avantazh me ExpressVPN. Normalisht, ai nuk ofron një provë falas, por një garanci për 30 ditë kthim të parave. Megjithatë, në iOS, gjithçka që duhet të bëni është të shkruani adresën tuaj të emailit për të marrë shtatë ditë shërbim falas.

  VPN më e mirë për Android 2023: Dndërrimi i deleve elektrike

Arsyet e tjera që na pëlqejnë ExpressVPN

Ne na pëlqen shumë ndërfaqja e ExpressVPN, por asnjë sasi glitz dhe shkëlqimi nuk mund të përbëjë shpejtësi të dobët ose siguri të pasaktë. Fatmirësisht, me ExpressVPN, ju gjithashtu mund të keni tortën tuaj dhe ta hani atë gjithashtu. Sshtë ndër VPN-të më të shpejta dhe më të sigurta në treg, gjë që e bën ndërfaqen me përdorim të thjeshtë të duket më mirë.

Ju mund të zgjidhni të përdorni OpenVPN, IKEv2 ose IPSec, secila prej të cilave ofron kodimin AES 256-bit, i cili kërkon rreth një miliard apo kaq vite për të deshifruar. Ndërsa disa VPN të iOS ju kufizojnë të përdorni IKEv2 – shihni ndarjen e protokollit tonë VPN për të mësuar pse – ExpressVPN ju lejon të përdorni të gjitha protokollet që janë në aplikacionin e tij desktop..

Sa i përket shpejtësisë, ka disa ofrues që mund të prekin ExpressVPN. Ka shkallë transferimi që mund të mbështesin definicion të lartë dhe, ndonjëherë, transmetim 4K, i cili është i mirë duke marrë parasysh që mund të futet në Netflix në të gjithë botën. Ne e renditëm në vendin e parë në VPN tonë më të mirë për udhëzuesin Netflix.

ExpressVPN mund të trajtojë pothuajse çdo detyrë (madje të hyni në Al Jazeera) dhe të vijë me çmimin që të përputhet. Shtë e shtrenjtë, që është një nga vetëm disa dobësi që gjetëm në rishikimin tonë ExpressVPN. Edhe kështu, ia vlen. Ju mund të regjistroheni pa rrezikshmëri me një garanci të kthimit të parave në 30 ditë në desktop ose të përfitoni nga prova një javë gjatë në celular për të parë nëse mendoni se ia vlen, gjithashtu.

2. CyberGhost

mirë-VPN-per-iphone-Cyberghost

Ndërsa gjithmonë kemi qenë tifozë të CyberGhost, azhurnimi në versionin 7 e bëri çmimin e tij të ulët edhe më tërheqës. Një nga problemet e pakta më parë ishte një ndërfaqe e ngathët, e cila edicioni më i fundit zgjidhet. Përdoruesit e iOS marrin gjithashtu ndërfaqen e azhurnuar, duke e bërë më të lehtë se kurrë lidhjen.

Ashtu si me ExpressVPN, gjithçka që duhet të bëni është të regjistroheni për një llogari, të shkarkoni aplikacionin dhe të shënoni butonin “aktiv”. Do të përdor një server të rekomanduar bazuar në vendndodhjen tuaj, i cili, si zgjedhja jonë kryesore, merr pjesën më të madhe të rrugës atje.

Navigimi i serverit është i thjeshtë. Drejt fundit të ekranit kryesor, takoni në shigjetën poshtë për të hapur listën e serverit. CyberGhost tregon vendet ku ka prezencë dhe përgjimi në një automatikisht do t’ju lidhet me një server në atë vend. Ju mund të zgjidhni një server të veçantë duke shtypur tre pikat pranë një vendi.

Serverat dhe vendet mund të favorizohen, dhe ju mund të gjeni të preferuarat tuaja duke përdorur skedat në krye të ekranit të navigimit të serverit. Pranë skedës së të preferuarave është një skedar për transmetim, i cili është një nga shtesat më të mira në versionin 7. CyberGhost ka rreth 50 serverë të optimizuar për platforma të ndryshme streaming, me gjithçka nga iPlayer i BBC-së deri te Channel 4 i disponueshëm.

Megjithëse ExpressVPN ende merr kurorën si VPN më e mirë për transmetim, CyberGhost është një alternativë e shkëlqyeshme.

Një nga karakteristikat tona të preferuara në aplikacionin desktop është aftësia për të automatizuar CyberGhost nëpër rrjete të caktuara. Kjo veçori është, fatmirësisht, e pranishme edhe në iOS.

Kjo ju lejon të vendosni rrjete për t’u lidhur gjithnjë, kurrë të mos lidheni, të kërkoni të lidheni ose të ndaloni lidhjen. Me një ruter me bandë të dyfishtë, ju mund të keni, për shembull, bandën tuaj 2.4Ghz të lidhen automatikisht me VPN dhe bandën tuaj 5Ghz shkëputet automatikisht.

Ndërsa duket më shumë si një risi se gjithçka, automatizimi ndihmon në lehtësimin e përdorimit shumë. Në vend që të lundroni në aplikacionin tuaj, të zgjidhni një server dhe të lidheni, gjithçka që duhet të bëni është të ndërroni rrjetin që po përdorni.

Arsyet e tjera që na pëlqejnë CyberGhost

CyberGhost është një nga VPN-të më të shpejta që kemi testuar, por është akoma një kunj nën ExpressVPN sepse lidhja fillestare vuan shumë. Megjithatë, nëse mund të merreni me rënien fillestare të shpejtësisë, CyberGhost është çuditërisht elastik në të gjithë botën.  

Edhe me ndërfaqen e butë, të re, shpejtësi të shpejtë dhe përkushtim të qartë për privatësinë, forca më e madhe e CyberGhost është çmimi i saj. Shkalla mujore është e keqe, siç është tipike për VPN me raft të lartë, por planet vjetore dhe 18-mujore kanë vlerë të jashtëzakonshme.

Për pak më shumë se 50 dollarë për të dy kohëzgjatjet, mund të instaloni CyberGhost në deri në shtatë pajisje, të përfitoni nga servers NoSpy më të mirë të linjës dhe madje të merrni një vit të McAfee Total Protection falas. Siç mund ta lexoni në rishikimin tonë për Mbrojtjen Gjithsej të McAfee, kjo e fundit mund të jetë më shumë një mallkim sesa një bekim.

Planet mbështeten nga një garanci prej 45 ditësh për kthimin e parave, e cila është dritarja e rimbursimit më të gjatë që kemi parë nga çdo VPN. Ju mund të mësoni më shumë rreth kësaj, si dhe veçoritë e reja në versionin 7, në rishikimin tonë të plotë të CyberGhost.

  Si të fshehni adresën tuaj IP dhe të qëndroni të sigurt në internet në vitin 2023

3. Qasje në Internet private

mirë-VPN-per-iphone-ANP

Ne e quajmë Qasje në Internet private një “VPN të shpejtë dhe pa frikë” herën e fundit që e përdorëm, e cila është një përshkrim i përsosur për përdoruesit e iOS. Sikur sikur ExpressVPN dhe CyberGhost të mos ishin aq minimale, PIA tregon se mund të merrni pjesë edhe më pak. Ekrani kryesor tregon thjesht një ndërprerës të ndryshueshëm, vendndodhjen dhe adresën e IP publike.

Ashtu si me të tjerët, mund të filloni duke ndërprerë çelësin “on”. PIA do të përdor vendndodhjen e saj të rekomanduar, të cilën mund ta ndryshoni duke shtypur kutinë e vendndodhjes afër pjesës së poshtme të ekranit. Ju gjithashtu mund të hapni listën e serverëve duke përdorur menunë e hamburgerit dhe duke shtypur “zgjedhjen e rajonit”.

Menyja e cilësimeve duket si fare standarde VPN në fillim. Ju mund të rregulloni protokollin tuaj, nivelin e enkriptimit, prizën dhe portën, e cila është tipike. Ekzistojnë cilësime të përparuara që VPN-të e tjera nuk kanë qasje, megjithëse, duke përfshirë algoritmin e vërtetimit të të dhënave dhe shifrën e shtrëngimit të dorës.

Dy funksione specifike për celular janë gjithashtu në cilësime. Sshtë një temë “e errët”, e cila ndizet e bardha për të zezë në ndërfaqen e përdoruesit për një pamje të ndryshme. Megjithëse kjo thjesht duket si një preferencë estetike, tema e errët shërben një qëllim praktik në pajisjet e lëvizshme. Për shkak se tema nuk po prodhon dritë në sipërfaqet e errëta, ajo mund të kursejë jetëgjatësinë tuaj të baterisë.

IPhone X, dhe madje edhe telefonat kryesorë Android si Pixel 3 dhe Galaxy S9, përdorin një ekran OLED, i cili nuk prodhon dritë në sipërfaqet e zeza. PIA po shfrytëzon këtë teknologji në përpjekjet për të zgjidhur problemet e jetës së baterisë gjatë përdorimit të aplikacionit.

Ekziston gjithashtu një bllokues i përmbajtjes për Safari, të cilën mund të supozojmë se bazohet vetëm në MACE, një bllokues reklamash të përfshirë në aplikacionin e desktopit. Gjatë testimit tonë, MACE ka punuar si një sharm, që është diçka që nuk mund të thonë të gjithë bllokuesit e reklamave VPN. Lexoni rishikimin tonë të StrongVPN për një shembull.

Arsyet e tjera na pëlqen hyrja private në internet

Megjithëse PIA është e shkëlqyeshme në lehtësinë e përdorimit, ajo falet në zona të tjera. Nuk është i pasur me tipare, lufton me platforma streaming dhe aplikacioni i desktopit lë shumë për të dëshiruar. Pavarësisht, të mirat i tejkalojnë të mirat, duke e bërë PIA një nga opsionet më të mira të buxhetit në treg.

Shtë e lirë, madje edhe në fundin mujor. PIA zakonisht ndryshon të njëjtin çmim si ofruesit e tjerë të VPN për dy herë kohëzgjatjen. Plani dy-vjeçar është disa dollarë më shumë sesa një plan vjetor në CyberGhost, për shembull, dhe plani vjetor është më pak se gjysma e çmimit të një plani vjetor në ExpressVPN.

PIA është gjithashtu e shpejtë. Kishte vetëm një rënie të vogël në lidhjen tonë fillestare, duke hequr dorë nga rreth 20 përqind e shpejtësisë së shkarkimit. Pas kësaj, ajo ishte elastike. Kjo është për shkak, pjesërisht, në nivelin më të ulët të shifrimit PIA është vendosur. Si parazgjedhje, ai përdor një çelës 128-bit, i cili kërkon më pak kohë për të kriptuar dhe deshifruar se një çelës 256-bit.

Megjithëse konsiderohet ende i sigurt, AES 128-bit mund të frikësojë disa njerëz. Fatmirësisht, ju mund të përplaseni deri në një çelës 256-bit në cilësimet. Nëse gjithçka që ju pëlqente, sigurohuni që të lexoni përshkrimin tonë të kriptimit.  

PIA ofron vetëm një dritare rimbursimi për një javë, e cila nuk është një marrëveshje shumë e madhe duke marrë parasysh sa e lirë është. Mund të regjistroheni lehtësisht edhe në aplikacionin iOS. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të shkruani emailin tuaj dhe të konfirmoni pajtimin tuaj duke përdorur llogarinë tuaj Apple. Ju mund të mësoni më shumë rreth procesit të regjistrimit në rishikimin tonë të Qasjes në Internet në Internet.

4. NordVPN

mirë-VPN-per-iphone-nordvpn

NordVPN është gjithashtu i lehtë për t’u përdorur, gjë që nuk duhet të jetë befasuese. Kjo tha, ndryshe nga opsionet e tjera në listë, ai nuk përdor një plan urbanistik të ndërprerës të ndryshimit, zgjedhjen e serverit dhe IP publike. Aplikacioni hapet me një hartë dhe një buton të vogël “të shpejtë të lidhjes”. Takimi mbi këtë do t’ju vendos me serverin e rekomanduar të NordVPN.

Harta është forma kryesore e navigimit të serverëve, megjithëse, gjë që e bën më elegant dhe intuitiv zgjedhjen e një lokacioni. Shënuesit në hartë janë atje për të treguar vendet ku NordVPN ka serverë, jo vetë serverët individualë.

Prekja në një vendndodhje do të ndryshojë dritaren e poshtme të “lidhjes së shpejtë” në një ekran të zgjedhjes së serverit.

E tëra çfarë ju duhet të bëni është të rrëshqitni lart. NordVPN do t’ju tregojë serverat në vend, së bashku me ngarkesën dhe distancën nga vendndodhja juaj. Ekziston gjithashtu një ikonë e zemrës ngjitur me serverat, në mënyrë që të mund të shënoni të preferuarat tuaja.

Nëse zgjedhni vendin dhe rrëshqitni butonin “fast connect”, mund të shfletoni listën e plotë të serverëve. Në krye të listës së serverëve, do të gjeni gjithashtu të preferuarat tuaja, një shirit të kërkimit dhe serverët e specialitetit të NordVPN, për të cilat do të flasim në pjesën tjetër..

Sidoqoftë, NordVPN renditet në vendin e katërt për një arsye. Megjithë navigimin e tij të lartë në PIA dhe ExpressVPN, në aplikacionin iOS mungon ndonjë cilësim i vërtetë. Në cilësimet, mund të dilni, të azhurnoni planin tuaj, të mbështesni kontaktin dhe të ndërroni reklamën. Kjo eshte.

  Menaxheri më i mirë falas i fjalëkalimeve për vitin 2023: Truprojat e pazareve

Arsyet e tjera që na pëlqen NordVPN

Edhe me mungesën e cilësimeve në aplikacionin iOS, NordVPN është një nga opsionet më të mira në treg. Një arsye është që ju të keni qasje në shumë servera specialiteti, disa prej të cilëve janë të përdorshëm në iOS.

Në desktop, ekzistojnë katër mundësi: peer-to-peer, Onion over VPN, Double VPN dhe IP i dedikuar. Serverat Double VPN janë më të pazakontët. Në thelb, ju përdorni dy lidhje VPN, duke u larguar nga një server në tjetrin, gjë që dyfishon sigurinë tuaj. Vetëm disa ofrues të tjerë VPN e kanë atë veçori, duke përfshirë Windscribe dhe VPNArea (lexoni rishikimin tonë VPNArea).

Fatkeqësisht, përdoruesit e iOS janë të kufizuar në Onion mbi serverat VPN dhe P2P. Këto janë zgjedhje të çuditshme për një përvojë në celular sepse lidhjet Double VPN duken më të rëndësishme në celular sesa ato P2P. Edhe kështu, opsionet janë atje.

Megjithëse nuk është e lirë, NordVPN e bën atë me çmime afatgjata. Ju mund të blini deri në tre vjet në front, i cili merr çmimin mujor më të ulët se pothuajse çdo ofrues në treg. Planet vijnë me gjashtë lidhje të njëkohshme dhe një garanci 30-ditore të kthimit të parave, gjithashtu, kështu që ju mund ta provoni pa rrezik. Ju mund të mësoni se si të regjistroheni në rishikimin tonë të NordVPN.

5. Shenjë xhamash

mirë-VPN-per-iphone-windscribe

Windscrib është VPN më e mirë falas në treg, e cila nuk është e lehtë duke marrë parasysh që shumica e VPN-ve falas janë të tmerrshme dhe, ndonjëherë, të rrezikshme. Lexoni udhëzuesin tonë më të dobët falas VPN për të parë se çfarë duam të themi. Ajo heq poshtë lehtësisht TunnelBear, duke ofruar të dhëna 10 GB në muaj mbi 500MB me gjizë falas (lexoni rishikimin tonë TunnelBear).

Ekzistojnë tre mundësi kur regjistroheni: 2 GB, 10 GB ose bandwidth i pakufizuar. Variantet 2GB dhe 10GB janë falas, por do të duhet të furnizoni me emailin tuaj nëse dëshironi këtë të fundit.

Si me të tjerët, Windscrib merr vetëm një trokitje e lehtë për t’u lidhur. Përcakton një vendndodhje më të mirë si parazgjedhje, por, ndryshe nga opsionet e tjera, lista e serverëve është nën çelsin “on”. Lista është e ndarë nga rajoni, dhe ju mund të zgjidhni serverin specifik që dëshironi nga një rajon duke shtypur shigjetën poshtë tij pranë. Në planin e lirë, shumica e serverave më ekzotikë nuk janë të disponueshëm.

Kjo është gjithçka që ka në aplikacionin iOS. Windscrib arrin të përshtatet gjithçka që duhet për një ekran të vetëm pa kompromentuar ndërfaqen. Ju mund të përdorni menunë e hamburgerit për të gjetur mbështetje, të azhurnoni planin tuaj dhe të ndryshoni preferencat tuaja, por nuk ka cilësime shtesë.

Ndërsa është për NordVPN, kjo është një çështje. Përvoja e iOS është e mirë, por ka një mungesë të madhe cilësimesh dhe veçorish. Tre zgjedhjet tona më të mira tregojnë se mund të krijoni një përvojë në një desktop në një pajisje celulare. Megjithëse NordVPN dhe Windscrib janë akoma mundësi të shkëlqyera, shpresojmë që ato të shtojnë më shumë karakteristika në të ardhmen.

Arsyet e tjera që na pëlqejnë xhamat

Vizatimi kryesor i Windscribe është plani i tij falas, i cili vjen me 2 GB të dhëna si parazgjedhje, por 10 GB nëse verifikoni emailin tuaj. Ekzistojnë mënyra për të fituar më shumë të dhëna, gjithashtu, duke përfshirë tweeting me një lidhje në Windscrib, duke iu referuar miqve dhe familjes dhe madje duke përdorur burime kompjuterike të mbetura për të zgjidhur hash.

Paguesit e paguar marrin më shumë karakteristika, megjithëse, përveç brezit të pakufizuar dhe hyrjes në të gjithë rrjetin e serverëve. Ka serverë të specializuar për transmetim të quajtur WindFlix. Ata janë ndërtuar për të marrë rreth gabimit të frikshëm të proxy Netflix, por ne kemi testuar serverët amtare në ato vende dhe i kemi kaluar, si dhe.

Fatmirësisht, pajtimet janë të lira. Megjithëse niveli mujor është akoma më shumë sesa ai i PIA, planet vjetore dhe dyvjeçare janë ndër më të lirë që kemi parë. Të gjitha planet vijnë me lidhje të pakufizuara të njëkohshme dhe plani dyvjeçar madje vjen me gjashtë muaj “Dashlane

Mendimet përfundimtare

Ka shumë mundësi VPN në Dyqanin e Aplikimeve, shumë prej të cilave janë subpar. Nëse thjesht kërkoni “VPN”, ofruesi i vetëm nga lista jonë që do të tregojë është NordVPN, dhe është rreth 20 rezultate poshtë. Nuk është gjithmonë më mirë të besoni në vlerësimet e Shitësit të App.

Rezultati i parë, për shembull, është Hotspot Shield. Në rishikimin tonë të Hotspot Shield, zbuluam se ai kishte një përvojë të shkëlqyeshme të përdoruesit dhe grupin e veçorive, por një politikë të tmerrshme të intimitetit. Megjithëse janë më të vështira për tu gjetur, ne ju rekomandojmë t’i përmbahen zgjedhjeve tona sepse ato kanë provuar përsëri kohë dhe kohë që do të mbroheni.

Ndërsa janë zgjedhje disi të pakta kur bëhet fjalë për VPN me cilësi të lartë iOS, ekzistojnë mundësi të tjera, kështu që nëse nuk keni gjetur një ofrues që ju pëlqeu këtu, ju rekomandojmë të lexoni rishikimet tona të tjera VPN nëse ExpressVPN ose CyberGhost nuk ju pëlqen.

Cili VPN mendoni se është më i miri për iPhone? Na tregoni në komentet më poshtë. Pse të mos shikoni VPN-në tonë më të mirë për copat Mac dhe artikujt e tjerë VPN ndërsa jeni këtu, gjithashtu? Si gjithmonë, faleminderit për leximin.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me