Asana VS Basecamp: Zjistit, které je nejlepší pro rok 2020

Software pro správu projektů je dodáván v mnoha variantách, ale pokud chcete přívětivý a přátelský nástroj, nemůžete dělat mnohem lépe než Asana nebo Basecamp. Možná vás zajímá, který z nich je pro váš tým nejvhodnější, a proto jsme sestavili toto srovnání Asana vs Basecamp.

Asana má silnou skupinu klientů, mezi které patří Sony, NASA a Google. Může se pochlubit více než 50 000 platících zákazníků a nedávno byla oceněna v pohodě 1,5 miliardy dolarů.

Basecamp má působivé 3 miliony přihlášení. Na svém webu má řadu pozitivních ohlasů uživatelů, ale rozhodne se nevychlubit svými klienty s největším profilem, o kterých si myslíme, že o jejich přístupu něco říká. Je vyrobena vývojáři Ruby on Rails, dříve známých jako 37signals.

Asana a Basecamp mají za cíl být uživatelsky přívětivý a přístupný. I přes své odlehlé postoje však mají obě funkce a nabízejí manažerům několik způsobů, jak usnadnit jejich práci.

Více o tom, co jsme si mysleli o službách, si můžete přečíst v naší recenzi Asana a recenzi Basecampu. Prozatím se podívejme, jak se srovnávají. Pod těmi pastelovými barvami a úsměvy si myslíme, že najdeme záblesky zubů a drápů.

Nastavení boje: Asana vs. Basecamp

Na tyto nástroje se podíváme ve čtyřech kolech a uvidíme, která je v každé oblasti nejsilnější. Nakonec sečteme body, abychom našli našeho celkového vítěze. V případě nerozhodného výsledku uvidíme, kdo vyhrál jeho kola jasněji, aby rozhodl o vítězi.

Nejprve se zaměříme na funkce, protože právě proto používáte software na prvním místě. Dále přejdeme k ceně, abychom zjistili, která z vašeho rozpočtu bude nejmenší a která nabídne nejlepší hodnotu.

Uvidíme, které je nejjednodušší použít v tom, co by mělo být úzce napadené kolo, protože oba konkurenti jsou v této oblasti zvlášť silní. Nakonec se podíváme na zabezpečení a soukromí, abychom zjistili, která platforma nejvíce chrání vaše data před počítačovou trestnou činností.

1

Funkce

Nejprve se podíváme na funkce a uvidíme, zda Asana nebo Basecamp poskytuje více funkcí. Hledáme silné funkce správy hlavních úkolů, úložiště, komunikační funkce a speciální omáčku, kterou uchazeči nabízejí.

Asana

Asana má přátelský, dobře navržený exteriér a silnou základní strukturu s dílčími úkoly a správou závislostí. Ten je užitečný, pokud se chcete ujistit, že nic nezdrží váš projekt a nebude žonglovat s plánem, aby lidé na sebe nečekali.

asana závislosti

Kromě svého výchozího seznamu a zobrazení kanban můžete pracovat s úkoly na jeho kalendáři a časové ose. Můžete generovat sestavy na základě úkolů a nastavit celkový stav projektu tak, aby upozorňoval spoluhráče, pokud se věci nezastaví.

Existuje spousta integrací, včetně Zapier, který vám umožní přístup k datům z velkého množství nástrojů. Můžete také importovat soubory CSV, což je užitečné, pokud pracujete s tabulkami.

Pokud dáváte přednost práci s tabulkovým rozhraním, přečtěte si naši recenzi Smartsheet, kde se dozvíte o nástroji, který vám bude vyhovovat.

Asana umožňuje přidávat k úkolům přílohy až do 100 MB bez omezení celkového úložného prostoru. To není příliš ošuntělý, ale pravděpodobně budete potřebovat více, pokud pracujete s videem. Pokud je tomu tak, přečtěte si našeho nejlepšího cloudového úložiště pro video průvodce.

Asana můžete použít kdekoli, protože obsahuje aplikace pro Android a iOS.

Základní tábor

Basecamp se účtuje jako náhrada za řadu aplikací, jako jsou Slack, Dropbox, G Suite a Asana. Je to zajímavé srovnání, ale nejedná se o jediný nástroj, který nabízí chat, sdílení souborů a vytváření dokumentů, takže to, jak se dobře daří v každé oblasti, bude v tomto kole klíčem k jeho šancím.

táborák

Její skupinové chaty „Táborák“ vám umožňují sdílet zvuky a video, ale měli jsme s tím problémy, když jsme to vyzkoušeli. K dispozici je také týmová nástěnka, takže máte spoustu způsobů, jak komunikovat.

Nabízí 500 GB úložného prostoru, s maximální velikostí souboru 2 GB, což je velkorysé a pro mnoho týmů bude více než dost. To znamená, že pokud jste v podniku, který potřebuje více místa než obvykle, podívejte se na naše nejlepší cloudové úložiště pro velké soubory..

basecamp úkoly

Basecamp má seznam úkolů, který umožňuje vytvářet úkoly, stejně jako kalendář, ve kterém můžete provádět události. Úkoly lze přiřadit lidem a můžete přidávat poznámky a termíny.

Nemá podúlohy ani správu závislostí, což vše udržuje jednoduché. Pokud však tyto funkce potřebujete, podívejte se na jeden z našich oblíbených nástrojů v naší recenzi Wrike.

Stejně jako Asana má Basecamp mobilní verze pro Android a iOS, ale také pro stolní aplikace pro Windows a MacOS.

Má také dobrý výběr integrací. Prostřednictvím aplikace Zapier můžete sdílet data se stovkami aplikací. Jiné integrace vám umožňují připojit se k alternativním aplikacím pro správu projektů, včetně Asany, takže pokud si mezi nimi nemůžete vybrat, můžete je použít společně.

Basecamp také pracuje s několika platformami pro sledování času a fakturaci. Pokud však potřebujete finanční a účetní funkce, stojí za to se podívat na naši recenzi Mavenlink, kde naleznete další informace o nástroji, který je v této oblasti silný.

Round 1 Myšlenky

Věci jsou tu těsné. Asana má neomezený úložný prostor, ale Basecamp umožňuje mnohem větší soubory, které preferujeme. Basecamp má desktopové aplikace, což je pěkný bonus. Také se nám líbí její komunikační nástroje.

Asana má však pokročilejší strukturu, s dílčími úkoly a správou závislostí, které umožňují podrobné plánování projektu. Pokud jde o plánování a přidělování úkolů, dáváme přednost jeho nástrojům a výběru pohledů. Vyhraje první kolo.

Kolo: Představuje bod pro Asanu

Logo Asana
Logo základny

2

Cena

Udržování rozpočtu pod kontrolou je důležité, takže uvidíme, který nástroj vyhraje za cenu. Pokud jsou na vaší peněžence tak přátelští, jako jsou na vašich očích, může to být soutěžní kolo. Ve svých recenzích zaznamenali 90 procent ceny, takže by to mělo být blízko.

Pojďme se podívat na Asanu a Basecamp, abychom zjistili, která nabízí nejlepší hodnotu.

Asana

Asana má volnou úroveň, která je skvělá pro plánování jednoduchých projektů a použití jako seznam úkolů pro vás nebo vaši kancelář. Limit týmu 15 osob není příliš omezující, ale u placených plánů získáte mnohem více funkcí. Plán zdarma je však překvapivě funkční a je to skvělý způsob, jak si službu vyzkoušet.

K dispozici je také bezplatná zkušební verze. Při registraci jsme byli požádáni o zadání podrobností o kartě, ale pokud se podíváte, je tu možnost přeskočit. Zkouška je skvělý způsob, jak vyzkoušet pokročilejší funkce Asany a rozhodnout se, který plán je pro vás ten pravý.

Placené plány odstraňují limit velikosti týmu a nabízejí další funkce při zvyšování úrovně. Závislosti úkolů a milníky se odemknou na úrovni Premium, spolu s vlastními poli a zobrazením časové osy.

Na obchodní úrovni získáte korektury a formuláře a podle plánu Enterprise získáte vlastní značky, podporu priorit a další funkce zabezpečení a ochrany osobních údajů.

Všechny jeho plány jsou ve srovnání s plány konkurenty průměrně levné. Nemyslíme si, že mnoho z vás bude odloženo tím, že to za cenu. Zda je stejně dobrá hodnota jako Basecamp, je jiný příběh.

Základní tábor

Basecamp má jednoduchý systém stanovení cen. Stojí to 99 $ měsíčně, bez ohledu na to, kolik uživatelů máte. To je fantastická hodnota, pokud máte velký tým. I když je vás jen několik, je to stále levnější než nejdražší plány, které nabízí mnoho služeb.

K dispozici je také 30denní bezplatná zkušební verze, díky níž můžete vyzkoušet mnohem déle, než mnoho jiných. Neziskové organizace mohou také získat slevy.

Ačkoli to pro většinu lidí nemá bezplatnou verzi, je to zdarma pro školy, takže pokud chcete, aby vaši studenti dělali něco užitečného s jejich časem na obrazovce, Basecamp je skvělá volba a nepotřebujete povolení bursaru nastavit to.

Druhé myšlenky

Cenový systém společnosti Basecamp pro všechny velikosti je skvělou hodnotou. Ve srovnání s Asanou je míra Basecampu ekvivalentem týmu 10 na prémiovém plánu nebo pěti obchodních uživatelů. Asanin bezplatný plán je samozřejmě levnější, ale pokud máte slušný tým a chcete ty nejlepší funkce, Basecamp je mnohem lepší hodnota. Je také zdarma pro pedagogy a má velkorysou zkušební verzi.

Pedagogové by se také mohli zajímat o naše nejlepší cloudové úložiště pro školy, vysoké školy a univerzity.

Toto kolo dáváme společnosti Basecamp, protože potenciální úspory na horním konci cenové stupnice jsou mnohem větší než omezenější úspory na dně. Basecamp vynaložil úsilí, aby pomohl různým skupinám s bezplatnou nabídkou, která utěsňuje kolo.

Porážka je však na Asaně tvrdá, protože je to také jeden z nejhodnotnějších nástrojů a má použitelnou bezplatnou verzi. Upřednostňujeme systém Basecamp.

Kolo: Cena za Basecamp

Logo Asana
Logo základny

3

Snadnost použití

V tomto kole se podíváme na to, jak jsou nástroje uživatelsky přívětivé, co dělají, aby se zpřístupnily, a kolik pomoci jim v případě uvíznutí nabídnou. To je silná oblast pro obě platformy. Jsou to nástroje, které rádi využíváme, a používají k řízení projektů méně vážný přístup než někteří jejich konkurenti.

To neznamená, že jsou lehké, ale že jsou postaveny tak, aby usnadnily zapojení a zabránily tomu, aby se z práce stala fuška.

Asana

Asana je jedním z nejjednodušších nástrojů pro řízení projektů, které se lze naučit. Při prvním použití vás vítá prohlídkou jeho funkcí a vysvětlení, když se rozhlédnete po pohledech a ovládacích prvcích.

asana nový projekt

Rozhraní je atraktivní a čitelné. Ovládací prvky jsou snadno identifikovatelné a mají rozvržení, které usnadňuje vymezení věcí.

Trocha zábavy je vždy vítána. Jednou z nejzábavnějších a nejoblíbenějších funkcí Asany jsou její oslavy. Animované divy se dějí, když odškrtnete úkoly, ale ne pokaždé. Určitě si promluví kancelář a mohou také inspirovat přátelskou soutěž v kanceláři.

oslava asany

Asana má výběr šablon, které můžete použít k rychlému uvedení do provozu a slouží jako příklady toho, jak věci nastavit sami.

šablony projektu asana

Existuje také spousta tutoriálů a stránek nápovědy, které si můžete přečíst, pokud potřebujete něco vymyslet. Pokud chcete další pomoc, jak začít, přečtěte si naši příručku pro začátečníky Asany.

Základní tábor

Basecamp používá měkké barvy a jemné snímky, které mu dodávají hřejivý a příjemný pocit. Je to druh aplikace, kterou lidé rádi tráví čas. To záleží, když se snažíte přimět velké týmy lidí, aby se zapojili do nové platformy.

tým základny

Jeho sekce jsou dobře navržené a intuitivní. Má robustní design vhodný pro tablety a snadno pochopitelný. Jeho hlavní obrazovka je však stará a kompaktní.

Pokud chcete vidět příklad jednoho z nejlépe navržených nástrojů pro řízení projektů, podívejte se na naši recenzi na monday.com.

Basecamp má spoustu užitečných funkcí nápovědy, s vyskakovacími okny, které vám poskytují rady a tipy. Má dokonce několik zpráv z destičky pro kontaktování svého týmu.

zpráva základny

Během naší doby jsme s ním viděli několik problémů v rozhraní. Například videa se nezavřela a prvky nepřijaly vstup. To jsou jen drobné věci, ale pokud jde o použitelnost, započítávají se proti Basecampu.

Kolo 3 Myšlenky

V boji o použitelnost mají oba nástroje co nabídnout. Jsou to přístupné platformy s širokým působením. Mohou dokonce dát zvláštní úsměv na tvářích uživatelů.

V přímém srovnání má Asana výhodu. Basecamp má několik drobných nedostatků a nemůžeme si pomoci, ale milovat Asanovy oslavy. Vyčnívá mezi nejlepší software pro řízení projektů jako jeden z nejpříjemnějších produktů k použití, a díky tomu je velkým vítězem ve třetím kole.

Kolo: Snadné použití pro Asanu

Logo Asana
Logo základny

4

Dále se podíváme na zabezpečení a soukromí. Při práci na internetu je hlavním problémem uchování dat z nesprávných rukou. Chtít uživatelsky přívětivý nástroj neznamená, že můžete tuto oblast zanedbat. Ve skutečnosti, pokud máte tým méně technických uživatelů, budete muset věnovat zvýšenou pozornost tomu, aby jim neubližovali..

Naštěstí jsou Asana a Basecamp pevné pod kapotou a nabízejí spoustu, aby váš tým neměl problémy. Uvidíme, co nabízejí a co je lepší.

Asana

Asana splňuje obecné nařízení o ochraně údajů a EU-U.S. Ochrana soukromí. Podnikoví uživatelé získají úplné vymazání dat i vy z EU v EU. Má také certifikaci SOC Type 1. Je zřejmé, že to bere zabezpečení webových stránek vážně.

Šifrování TLS 1.2 slouží k zajištění bezpečného přenosu dat, takže pokud někdo odposlouchá vaše připojení, nebude moci dešifrovat získaná data. Šifrování v klidu je k dispozici v plánu společnosti Asana Enterprise, ale my bychom raději, kdyby to bylo standardní.

Toto šifrování pomáhá udržovat vaše data v soukromí. Náš návod, jak chránit vaši příručku o ochraně osobních údajů, nabízí další tipy na ochranu vašich dat.

Asana se účastní programů odměn za chyby. Přečtěte si náš článek o penetračním testování a dozvíte se o nich více.

Uživatelé Enterprise získají několik dalších funkcí zabezpečení a ochrany osobních údajů. Získáte přihlášení založené na SAML a můžete uživatele donutit, aby je používali, nebo účet Google, pokud se domníváte, že pravidelné přihlášení Asany pomocí hesla je dostatečně bezpečné. Náš způsob, jak nastavit silný článek o heslech, vám také může pomoci.

Základní tábor

Basecamp respektuje vaše soukromí a slibuje, že vaše data zůstanou skryta, pokud není donucen k jejich předání. Pokud je to ze zákona možné, bude vás také informovat, pokud k tomu dojde, což je něco společného s nejlepšími poskytovateli VPN.

Vaše data jsou ukládána pomocí šifrování AES-256 / SHA-256, což hackerům znemožňuje přístup. Přečtěte si náš popis článku o šifrování, abyste se dozvěděli více o tomto tématu.

Vytváří hodinové zálohy, aby se zajistilo, že ztráta dat nebude trvalá, a že má také program na opravu chyb, takže hackeři z bílých klobouků (ti dobří) vám mohou pomoci chránit je před nejnovějšími hrozbami. Přečtěte si našich pět věcí, které potřebujete vědět o průvodci počítačovou kriminalitou, abyste se dozvěděli více o nebezpečích online.

Je v souladu s EU-U.S. Ochrana soukromí a slibuje, že čtenáře uživatelů nečtou, přestože mají schopnost tak učinit. Vaše data budou také smazána do 30 dnů od uzavření vašeho účtu.

Prostřednictvím Googlu můžete získat dvoufaktorové ověření, což je lepší, než kdybyste jej neměli. Další nápovědu k nastavení funkce najdete v našem průvodci nejlepšími aplikacemi 2FA.

Kolo 4 Myšlenky

Se silnými představeními v tomto kole Asana a Basecamp opět prokázali, že mají pod svým úsměvem exteriéry spoustu kvalit.

Nemyslíme si, že si mezi nimi může vybrat co do bezpečnostních prvků, ale Basecamp nabízí věci na jednu velikost, které se hodí pro všechny plány, které vyžadují předplatné Enterprise u Asany. Z tohoto důvodu to úzce trvá toto kolo.

Kolo: Bod pro Basecamp

Logo Asana
Logo základny

5

Verdikt

To byla těsná soutěž. Ve dvou kolech za kus se musíme podrobněji podívat na uchazeče, aby vyhlásili vítěze. Když je většina kol blízko, Asanaova velká výhra ve třetím kole ji umístí na přední místo.

Výhry Basecampu v cenových a bezpečnostních kolech byly blízké hovory, přičemž rysy kolem úzce šly ve prospěch Asany. Neváhali jsme udělat Asanu vítězem ve třetím kole, což celkově vyhraje soutěž.

Vítěz: Asana

Asana je hodný vítěz. Je to jeden z našich dlouhodobých favoritů na Cloudwards.net a zálohuje jeho pěkný design pomocí silných nástrojů, které vám pomohou s organizací vašich projektů. Každý má rád své oslavy a kromě toho, že je řízení projektů zábavné, je to mocný nástroj.

Basecamp je ale dobrý. Je to skvělá volba, pokud chcete udržovat týmovou komunikaci na jednom místě a sdílet informace a soubory na společné platformě. Dokud bude struktura vašeho projektu jednoduchá, je to skvělý způsob, jak udržet každého ve smyčce. Je to také vynikající hodnota pro velké týmy.

Pokud tyto nástroje zvažujete, doufáme, že jsme vám pomohli učinit informované rozhodnutí. Chcete-li vidět, jak se Asana daří proti jednomu z ostatních silných hráčů v poli, podívejte se na naše srovnání Wrike vs. Asana.

Asana a Basecamp mají hodně společného. Oba jsou skvělou volbou, pokud chcete něco uživatelsky přívětivého a přístupného. Je příjemné je používat. Kromě toho mají spoustu užitečných funkcí a jsou dobrým místem pro váš tým k setkání a sdílení informací.

Asana preferujeme celkově, ale můžete si je prohlédnout prostřednictvím bezplatných pokusů a zjistit, co si myslíte.

Pokud jste vyzkoušeli Asana nebo Basecamp, dejte nám prosím vědět, co jste si mysleli v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me